• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

TP v dubnu 2011? Přidej se.

25. dubna 2015 
ahojky holky, tak dnešní kontrola dopadla dobře. vše je v pořádku a prý to opravdu vypadá na tu topmodelku:slight_smile: jupiii.Jinak už jsme hlavičkou dolů a budeme prý drobeček:slight_smile:. Termín nám posunuli o den takže na velikonoční pondělí paráda. loni jsem velikonoční pondělí proležela na chirurgii se slepákem letos když to bude v termínu tak v porodnici:slight_smile:No ten náš taťka ví jak se mě zbavit aby si užil velikonočního volna:slight_smile:.
11. únor 2011 v 09:10  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak já už si připadnu, že mám snad všechno špatné, co k těhotenství patří.Včera jsem zjistila, že se mi objevily hemoroidy, nikdy jsem je neměla, až teď, nemáte s tím někdo zkušenosti, co na to pomáhá a zda to po porodu zmizí? Asi bych to měla říct v poradně, že?
11. únor 2011 v 11:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
debule prosím tě kolik asi váží Karolínka, říkal ti to doktor? Mě dneska vystresoval, že miminko je malé a má asi 1350gr. Koukala jsem po netu a zdá se mi, že je to takový průměr. Délku říkal, že nemůže změřit, že je pokroucená. Co jsem tak pochopila, tak to měřil podle bříška. Jsem z toho vyplesknutá
11. únor 2011 ve 13:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
xxmarypetxx po porodu by ti to mělo zmizet, ale prý na to jsou i mastičky. Doktorovi to určo řekni
11. únor 2011 ve 13:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zuzuli83 ahojky, neříkala mi váhu:frowning2: myslela jsem že mi dá fotečku ani tu jsem nedostala. říkala že miminko bude drobunké jelikož já jsem drobná a taky zatím mám malé bříško. každý už se diví kde malou nosím:slight_smile:. ale neboj určitě je lepší mít mimi ke 3kg:slight_smile: než obříka:slight_smile:navíc ještě máme dost času a klidně to prckové ještě doženou:slight_smile:
11. únor 2011 ve 13:44  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
@xxmarypetxx :Ahojda tak já už mám hemeroidy od prvního porodu.Vždycky to pak trochu zmizí,ale nikdy mi to nezmizelo úplně.Už je mám asi napořád :(.V lékárně prodávaj mastičku z dubové kůry nebo i koupel z dubovky to je vážně dobrý :slight_smile:.Ale i doktor by ti mohl možná něco předepsat to mi psal při tom prvním,ale už si nepamatuju jak se to jmenovalo.Já teda teď i normálně používám tu dubovou kůru....
11. únor 2011 v 18:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zuzuli83 Ahojky, a neříkal Ti, jak odhaduje podle té váhy týden? já byla na kontrole cca 31-32. týden a malá měla 1750g s tím, že je asi o dva týdny větší, tak mi ta vaše váha připadá úplně v pohodě. Já jdu na kontrolu příští týden, bude další měření s tím, že kdyby mimi rostlo dál hodně, tak hrozí těhu cukrovka a budou mi opakovat test :frowning2: ale spíš to vidím na porod o dva týdny dřív.
11. únor 2011 v 19:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
Měřil hlavičku a bříško a říkal, že to bříško je dost malé. Byla jsem z toho vedle, ani už nevím, co přesně všechno řekl. Za dva týdny jdu znova na kontrolu a kdyby neporostla, tak prý do nemocnice. No snad to bude v pohodě. Já právě cukrovku mám, ale dietu držím. Já musím mít pořád nějaké stresy, od začátku asi až do konce.
11. únor 2011 v 19:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zuzuli83 No to je teda taky s odpuštěním matla, že Ti to nevysvětlil pořádně. Tobě to neříkám, protože sama vím, že jsem vždycky jak v Jiříkově vidění, pamatuju si toho půlku, co mi kde jakej doktor říká, takže je mi jasný, že se to buď přeslechne nebo zapomene. Tak uvidíš, ale mně ta váha připadá fakt v poho, nehledě na to, že se to může měnit, my měli na začátku o dva týdny míň, pak zase víc, to jsou ty tabulky. Já nevím, ale jestli bys měla být kvůli tomu hodně ve stresu, tak tam zajdi už příští týden, ať se těma myšlenkama tak dlouho netrápíš.
11. únor 2011 ve 20:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zuzuli83 Jo, a ještě jestli si vzpomeneš, tak já vždycky šmíruju na ultrazvuku pravej dolní nebo horní roh, zobrazujou se tam týdny a dny těhotenství, tak podle toho taky kontroluju, jestli mi doktor nekecá :slight_smile:
11. únor 2011 ve 20:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
zuzana 22 už jsem se trochu vzpamatovala a jsem v klidu, včera jsem z toho byla krapet mimo. Vůbec jsem si nevšimla, co bylo na ultrazvuku napsané. Počkám na kontrolu a uvidím, koupila jsem si vitamíny a snad to bude v pohodě.
12. únor 2011 v 17:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zuzuli83 Určitě bude. Ale jak říkám, kdyby ses necejtila dobře a nervovala se kvůli tomu, tak tam v klidu zajdi, jen pro svůj dobrej pocit.
12. únor 2011 v 18:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
Moje doktorka to měření váhy ani nedělá, říká, že to maminy akorát stresuje. Jednou jsem to po ní chtěla, kvůli mojí mamce, která to hrozně chtěla vědět, smály jsme se tomu, že hlavně pak nesmím porovnávat žádný tabulky :slight_smile: Jsem za tenhle její přístup ráda, někdy mi přijde, že jedno nešikovný slovo napáchá víc škody než samej ten fakt. Jako jsem to zažila u testu ve 12. týdnu...
Tak přeju hlavně pevný nervy :wink:
13. únor 2011 v 08:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
ofelieee plně s tebou souhlasím. Já už jsem od začátku měla samé nesrovnalosti a stresy.
Aspoň mi doktor znova řekl, že je to holčička, tak snad už se na to dá spolehnout a pindík se tam v dubnu neobjeví :grinning: Jsem se totiž za ty tři dny nějak rozšoupla v tom nakupování :grinning: Se pošťačka zjančí z těch balíčků :slight_smile:
13. únor 2011 ve 12:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
@Zuzuli83: já jsem byla na ultrazvuku ve 29+5 a měli jsme taky 1350g a doktor vůbec nic neříkal,akorát,že máme dlouhé nohy :grinning: Jinak,že je vše v pořádku. A jak tady holky píšou,jsou to prostě tabulky,které vycházejí z průměru,takže se s tím netrap,to škodí mimču mnohem víc než nějaké to nižší deko. :slight_smile:
13. únor 2011 v 17:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
díky holky za uklidnění :slight_smile: Možná mu víc vadilo, že má malinkaté bříško, ale orgány vypadaly o.k. Už to nebudu řešit, uvidím na té kontrole.
Konečně už máme taky dětskou doktorku :grinning: Dneska jsem tam byla, napsala si jen jméno, že máme zavolat, jak dorazíme domů a domluvíme se kdy se přijdou podívat. To mě celkem udivilo, že ještě chodí přímo domů. co jsem tak postřehla, tak většinou všichni jezdí přímo k doktorce.
14. únor 2011 v 10:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
@Zuzuli83: k nám dětská doktorka taky přijede,taky mě dala číslo na mobil,že mám zavolat až nás propustí. Alespoň nemusíme miminka tahat do ordinace. :slight_smile:
14. únor 2011 ve 13:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
Já ještě nevím, mám zavolat po porodu a nahlásit pak propuštění, ale tipla bych si, že pojedeme do ordinace.
14. únor 2011 v 16:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
holky dneska zahajuju praní
15. únor 2011 ve 12:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dneska jsme byli na UTZ, čekáme holčičku , 1862 g v 32. týdnu. Bohužel sedí zadečkem dolů. Nevíte nějaké fígle jak jí donutit se přetočit?
15. únor 2011 v 17:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
Cindy83:je to jsem ráda že teda nejsem sama naše malá měla ve 32tý 2000g tak to není zase takový rozdíl do tebe.Mě řekal mudr.že se takové děti blíží ke 4kg u porodu.Faktz se toho děsím takový obřík ani se mi ty miminka nelíbí když sjou takhel velký.Jinak se mylsím neboj protože ta naše ještě před týdnem seděla taky takhle a dneska jsme byla v poradně a už se otočila.Jinak nám říkala porodní asistentka na kurzu že prý do 36tý je poloha miminka labilní že se může změnit.Miminka který mají v bříšku dostatek místa tak se otočí snadno ty které ne tak sedí hlavičkou dolu již dříve.Jinak je pravda že když se ti neotočí tak se miminka které mají do 3000g můžou pokdu maminka chce porodit spontáně když prý maminka nechce jde se na plánovaný císařský řez.Ale neboju věř a ona se otočí.Jinak fígl na to prý není žádný jen lékaři mají hmat kterým se pokouší miminka otočit.U někoho to pomůže u někoho ne.
15. únor 2011 v 19:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky děvčata.Tady sem dnes poprvé jinak chodím na společčný termín Duben 2011.Termín mám 24.4.2011.Po dvou holkách 15 a 13let čekám chlapečka Matyáška.Dnešním dnem sem v 30+3tt.Včera sem byla v poradně malej váží 1499g,přesně tolik kolik má vážit.Je zdravej a v pořádku.U mě doktorka zjistila že se začínam otvírat a tak mi nařídila přísnej klid na lůžku.jinak do nemocnice na kapačky že musim alespoň ještě šest týdnů vydržet než porodim.Dvrdne mi neustále břicho tak beru magnézko.A ty potíže jsou vyvolané nejspíš nemocí kterou sem si prodělala minulý týden.Děsnej kašel tomu hodně napomohl.CINDY83 na otočení miminka do správné polohy prý pomáhají kočičí hřbety.
16. únor 2011 v 09:21  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak já se taky hlásím po poradně, 34. tt, a mimčo odhadem 2,5 kila, už od minulé poradny je větší, tak myslím, že březen to jistí :slight_smile:
Ale chci tu oslovit mamky neprvorodičky, což už máte porod za sebou - když jsem rodila Ani, tak jsem evidentně blbě tlačila, nešlo to, i když byla malinká, sestřička mi ji rukou přes břicho pomáhala posouvat, a měla jsem po porodu popraskaný žilky v obličeji i očích. Co jsem udělala blbě? Vím, že se má tlačit jakoby i na konečník, což jsem dělala, říkám si, jestli nebyla chyba ležet, že tentokrát řeknu manželovi, ať mě sbalí trošku do sedu.
16. únor 2011 v 15:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,tak já jsem už taky začala prát :slight_smile:
18. únor 2011 v 08:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
třeba všechny z diskuze "duben 2011" porodíme v březnu :wink:
@zuzana_22 pane jo... a jak to probíhalo? nutili tě v porodnici tlačit víc nežs chtěla? spěchali?
18. únor 2011 v 09:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ofelieee Ne, personál v porodnici byl naprosto skvělej, porod podle mě začínal úplně standardně, pár stahů jsem tlačila sama a pak mi zabrala sestřička na břicho, tak to šlo. A dcera byla malinká, necelý tři kilo. Ale když jsem se pak viděla v zrcadle, tak jsem viděla ty žilky a vzpomněla jsem si, že na kurzu říkali, že to právě znamená, že se tlačí špatně. Ale jak je to správně? :slight_smile: já si teda myslím, že to bylo tím ležením na zádech, že mi to tak nešlo.
18. únor 2011 v 10:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak to je super, ža byli dobří. těším se taky na rady zkušenějších..
18. únor 2011 v 10:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zuzana_22 ahojky no já slyšela, že prý se hlavně musí zavřít oči když se tlačí, právě aby ty žilky v očích nepopraskaly. ale nevím co je na tom pravdy.mě jednou bylo dost špatně a zvracela jsem, a když jsem seděla nad tou záchodovou mísou tak jsem nezavřela oči když to ze mě letělo a manžel mi pak dva měsíce říkal terminátor jelikož se mi jedno oko zalilo úplně krví ale fak celé:frowning2:(. tak možná na tom něco bude zavřít kukadla.
18. únor 2011 v 11:51  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky holky,tak já už to mám dvakrát za sebou a opravdu se mají zavřít hodně oči a tlačit jako do konečníku ne do bříška...A musím říct že jsem to dodoržela u obou a ani jednou jsem neměla popraskaný žilky v očích ani jinde.Tak to zkuste.Myslím že mi to řekla i sestřička přímo u porodu.Hodně důležité je vážně tlačit do konečníku (jako když jdete na velkou :sweat_smile: :confused: ).Tak snad jsem vám pomohla :wink: ...
18. únor 2011 v 15:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
Díky za rady, oči jsem myslím zavírala, ale netvrdím to stopro, tak teď si na to zkusím pamatovat. Ona to teda taky nebyla žádná trága, mimčo se narodilo a žilky se za chvíli vstřebaly, ale když je na to jinej trik, tak proč ho nevyužít, že? :slight_smile:
19. únor 2011 v 09:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek