• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

TP v dubnu 2011? Přidej se.

25. dubna 2015 
@ciernavila pamatuju si že Pepíček od aprint byl v létě týden s babi a dědou a bylo to v pohodě... že ti bude chybět to velmi chápu... asi bych si říkala, že snad toho takhle bude dohromady míň, protože se třeba Nina v nemocnici v tvojí náruči zlepší... a pak budete všichni pohromadě, Danko bude mít u sebe zase svoji mámu tak jak ji zná a ne nesvou z neznámý situace... hele a co bude tam a potom bych vůbec neřešila... oni si to tam nějak zajednou, jak budou potřebovat, děti jsou, a tomu věřím tím víc, čím větší já jsem konzerva, mnohem pružnější než rodiče... držím pěsti!
28. pro 2012 ve 21:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
na Vánocejsme meli všichni bramborový salát s rukolou a lososa a nejvíc u nás vede vrtačka a hned si musel oblíct oblečení s bagrem :slight_smile: ale nejvetsi zabvava byla rozbalovania roznašení dárku..doam jsem museli osrtatní dárky schovat, jinak by je rozbalil vsechny a u babicky vsem nosil darky( dokonce i asi 4 kg krabicipeo dedy, proste si nedal rict) ale mel z toho takovou radost :grinning:
ted po Vanocich ho nejvic bavi cist minikatalog výrobků od Brudra, ktery byl prilozeny u traktoru, ktery dosa od babicky :grinning: :grinning:
dnes jsme provedli kontrolni mereni...:slight_smile: 90cm a ...15,5 kg....a to mi prislo, ze uz neni takovej buřtík :slight_smile:
28. pro 2012 ve 21:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak jsme dneska KUbu poprvý ostříhali. eště jsem v podstatě neviděla výsledek, hned pak šupnul do vany a měl mokrou hlavu a pak už do postele... on byl v pohodě, na vzhledu mi vlastně až tak nesejde, ale já to málem obrečela! Já jsem fakt ťula... takový miminkový vlásky... :slight_smile: ale pak se s manželem poprvé spolu koupali a to bylo tak boží, takovýho smíchu, cákání a šplouchání z koupelny a nakonec oba tak nadšený, že bych je tam honila 2x denně :slight_smile:
28. pro 2012 ve 21:54  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@aprint jsme se dobře sešly :slight_smile: páni, tak to Kuba má bajlajvočko 13,5 a mě naopak připadá že ten jeho pupek je šílenej :slight_smile:
Kuba se na večeři tak nadláb kapří polívky s houstičkama na másle, že druhý jídlo uplně minul, ale na talíři, kterýho se nedotk, byl normálně bramborovej salát a kapr. Bylo mi jasný, že toho moc nesní, a štvalo by mě, že jsem to dělala zbytečně :slight_smile: a z dárků nářadí (opravdovský, žádný hračky) a duplo
28. pro 2012 ve 21:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ofelieee pepa mel tez polivku čočkovou,ale jen trochu..ale ryba mu smakovala a ted ji chce porad :grinning: no ale pupek ma taky hroznej, jak starosta :grinning: my máme též nářadí..teda ne uoplne oravdovy,ale je to ponk pro deti od Boshu, jhe to teda plastovy,ale vypada to opravdive :grinning: a vrtacky normalne vrta-teda sroubuje :grinning:
28. pro 2012 ve 22:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
tuhle nas pepa rozesmal dedu pomalu s slzam.....babicka ma slepice( pepa rika kvo) a pepa s ni chodi sbirat vajicka..a když se ho zeptame , co ma babicka, tak rika, že kvo a když se ho zeptame, kdo snasi vajicka, tak rika, že bába..no děda z toho byl uplne vedle :grinning: :grinning:
28. pro 2012 ve 22:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ciernavila Pokiaľ vieš, že je to najlepšie riešenie, tak to zvládne v pohode. Aspoň si nebudeš musieť robiť hlavu s tým, ako to doma funguje a ako sa znáša manžel s babičkou... .Ty sa teraz zameraj na Ninku a hlavne na seba, lebo byť bez miminka je fakt mizerný pocit. A režim, neviem akú máte babičku, ale vačšina babičiek si myslí, že sú od toho aby deti príšerne rozmazlovali. Takže si to spravia tak, aby to im všetkým vyhovovalo. Až sa Daník zas vráti, tak si to opať zabehnete do svojich koľají.
28. pro 2012 ve 22:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
@aprint
@ofelieee nad tym naradim uvazujem aj ja maly strasne rad vrta a sroubuje, zatial mu robime vrtacku z dupla, ale to nei je ono, este mu obcas davam manzelov aku sroubuvak a ten je realny aj svieti, tak rozmyslam ci mu ho nechat alebo obstarat nieco bezpecnejsie a detskejsie ale sroubovak by mu snad neublizil.
29. pro 2012 v 16:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
Z vánočních hraček malého baví Lego duplo a autobus se zvířátky, ale všechno jen chvilku. Dostal hodně nových knížek, ale poslední dobou si ani nechce číst, pořád jen tančí a poslouchá hudbu, to ho zabaví na celý den. Jo a taky vaří v hrncích a ochutnává :slight_smile: Takže hračky tu více méně leží. Proto taky dostal spíše oblečení.
@aprint Vašík je hrozně drobounký, má asi něco málo přes 10 kg a asi 82 cm.
30. pro 2012 ve 14:06  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
JInak na Vánoc jedl Vašík hrachovou polévku a povidlovou omáčku. Třetí chod (dětský brambotový salát s jablkem a jogurtem) už nechtěl, pak už si dal mlíčko. Vydržel celou dobu u stolu, což jindy nehrozí :slight_smile:
30. pro 2012 v 18:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky,přeji vám úspĕšný start do nového roku a jsem zvĕdavá zda tady přibude další miminko v roce 2013 :slight_smile:

Juditku chvíli baví didaktická knížka a pak takové činnosti jako umývání nádobí apod. :slight_smile: jinak je taky hodnĕ v pohybu a tančí.
31. pro 2012 ve 12:58  • Odpověz  •  To se mi líbí (3)
vypadá to, že budu shánět brusle..dnes jsme byly se segrou bruslit a Pepa byl uplne u vytrzeni..musela jsme ho porad vozit a chtel si obouvat moje brusle :grinning:
31. pro 2012 ve 13:27  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
ahoj, do Noveho roku prajem mamickam i detickam vsetko najlepsie a hlavne vela zdravia, lebo to je v zivote to najdolezitejsie.
31. pro 2012 ve 21:46  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
tak jsme byli několik dní s kamarádama na chalupě kde bylo víc děcek a jedna holčička, o půl roku starší než Kuba, která právě slavnostně přehoupla hranici 10 kg :slight_smile: takovej drobínek milounkej... bylo to moc prima a přišlo mi, že to bytí dohromady už docela zvládaly, bitek bylo minimum, usínání v pokoji pospolu v klidu... baví mě, jak je to s tím dítětem tak nějak pořád lepší a lepší :slight_smile:
@ciernavila tak jak to s vami vypadá?
1. led 2013 ve 20:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ofelieee ta my budeme snad do tyzdna doma vraj....este nejake vysetrenia zajtra a vo svrtok mi povedia ci moze ist domov alebo ma este na chvilku s nou hospitalizuju. Musi byt s dychanim v pohode a priberat. Zatial dnes to ale nebolo ruzove, rpibera tak kolisavo - porodna vaha 3070 a za dva tyzdne ma 3200, raz je to hore, raz dole....a vcera dychala este v pohode ked som ju krmila, dnes bola zase udychcana a chrcala, saturacia nic moc...no uvidime...
1. led 2013 ve 20:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ciernavila a Danka máte pořád doma, nebo jak to dopadlo?
3. led 2013 ve 12:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ofelieee Daniel ide zajtra s muzom na SK a bude tam aspon tyzden, uvidim ako sa mi podari u presunut ockovanie spalnicky co mal mat v utorok. Ale dnes bol taky diabol, ze sme mali s manzelom chut ho tam dat aj na mesiac...
3. led 2013 ve 23:01  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@ciernavila Ahoj a čo Ninka? Ako sa jej darí? Pustia ju domov, alebo nastupuješ k nej do nemocnice?
3. led 2013 ve 23:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ustarana no asi ju pustia už budúci týždeň, či nastúpim mi povedali že možno hej, alebo ju pustia rovno, ale ešte v pondelok ma nejaké vyšetrenie -eeg, alebo ekg ja už som zabudla, potom sa uvidí. Ale dnes som do nej 60 ml ledva napchala, hneď zaspávala ako len začala jesť. Spavosť je bezo zmeny. Navyše ma ubíja to odsávanie, hlavne že s tým zabijem kopec času, odsaje sa nič moc množstvo a ešte sa pri tom nevenujem Dankovi tak ten práve keď odsávam sa po me liepa a chce sa hrať, tulkať.... no ja neviem ako budem existovať ak Ninka nezačne sať z prsa, odsávať denne niekoľko msiacov s tým že budú doma obaja a Danko pri tom strašne akčný, to mi ani elektrická odsávačka nepomože /viď moj status/
3. led 2013 ve 23:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ciernavila ono to odsávanie je utópia aj s jedným dieťaťom. Ja som si hovorila, že pokiaľ mi kojenie nevyjde ani s druhým dieťaťom, tak nasadím UM a bude vymaľované. Teraz je tak veľká propaganda kojenia a materského mlieka, že kojiť by snáď mal aj otec. Viem, že MM je pre dieťa najlepšie. Ale nervozna matka, ktorá visí 2 hodiny denne na kabelu s odsávačkou, namiesto toho aby sa venovala deťom je rozhodne horšia alternatíva ako UM.
3. led 2013 ve 23:25  • Odpověz  •  To se mi líbí (4)
@ustarana keby len dve hodiny!!! Jedno odsavanie mi trva 20-30 minut, ked mam dlhsiu pauzu - ze cez den nei som doma, alebo v noci ked zaspim a medzera je dlhsia ako 5 h, tak za ten cas odsajem aj 160-180, ale ak odsavam po troch hodinach, tak ledva 50-70ml. A 30 minut x kazde tri hodiny, ratam aj sterilizaciu a umyvanie riadu...
3. led 2013 ve 23:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ciernavila viem o čom píšeš, ja som odsávala 11 mesiacov 5-6x denne. A každé odsávanie trvalo 30 minút. Ale ja som trochu bojovala aj s nedostatkom mlieka. Moja segra odsávala tiež a tá to mala vybavené za 10 minút.
3. led 2013 ve 23:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj zdravim v novem roce :wink:
tak adelka na vanoce mela k obedu bilou klobasu a bramborovou kasi, a k veceri rizek se salatem - ten ji teda nejel ale rizecek ten jo ,ja jsem ji ho rozkrajela na talirek na kousky a asi se ji zdaly moc maly tak se na tahla pro muj rizek a dlabala ho rukama :slight_smile: no asi to neni zrovna vybrane menu ale hlavne ze si pochutnala. darecku nakonec moc nebylo , teda jako hracek , s oblecenim toho bylo az az a stejne si tech hracek moc nevsima jen kocarek ten vede.
a chci se zeptat jak jste na tom s plinkama?uz jste nekdo bez?my zkousime doma byt bez a nekdy se zadari jindy mame mokry puncochy, ale nechce si rikat, kdyz to hlidam a posazuju ji tak se tak 1x za 45 - 60 minut vycura ale jak se opozdim je to v trenkach :grinning:
5. led 2013 v 15:27  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
Ahoj holky,v kolik vám chodí děti večer spát? V kolik vstávají a jak dlouho spí přes den. Máme teď šílené problémy,tak se chci optat jak to je u vás. díky.
8. led 2013 ve 12:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lusyy : u nas je to porad stejna katastrofa trva to uz rok :confounded: vecer usina cca v osm to je v pohode , ale v noci se vzbudi ted je to tak ve 2 o pul 3 a je treba 2 - 3 hodiny vzhuru , pak jeste usne (nekdy jen na hodinu) a vstava treba i v 6, dnes teda vyjmecne o pul osme. no a kdyz spi nahodou celou noc tak ta noc konci v 5
8. led 2013 ve 13:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ustarana @ciernavila Zrovna vcera jsme resily s kamaradkou kojeni a UM. ona odkojila svoji holciciku naprosto v pohde asi do 14 mesicu....ja jsme se "trapila" s kojenim asi 8 mesicu a dnes s odstupem casu bych to uz neudelala....pepa je stejne nemocny tak jako kdybych nekojila, zadnou poradnou obranyschopnost si kojenim nevytvoril a hlavne ja i on jsme se u toho kojeni akorat strasovali..on plakal, ja byla nervni z toho ze plakal.....nakonec jsme se obe s kamaradkou shodli, ze kojit ANO, pokud jde vsechno jhak ma a je to ok. pokud jsou problemy, tak se ty negativni hormony z matky stejne prenaseji do toho mlika, takze je to bez efektu.....myslim, si ze kojeni je fajn, alepokud to nejde, tak od toho vynaletli UM..prece neni spatna maminka jen proto, ze nekoji...a nez "cely" den odsavat, to se radsi budu venovat tomu miminku..to je muj naroz...nekdo ma mozna jiny, tak me za nej neodsuzujte :slight_smile:
8. led 2013 ve 14:16  • Odpověz  •  To se mi líbí (3)
@pusolamy u nas to same....doma bez plinek a zpravidla 2-3x denne prevlikame :slight_smile: sedi pul hodky nanocniku a sotva sleze, tak je za 5 min. pocuranej...to s kakanim je to lepsi..to uz vychytam lepe :slight_smile: a hlavne jsme konecne narazili na nocnik, z kteryho necurame ven..obycejny z ikei za 39,-:slight_smile:
8. led 2013 ve 14:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lusyy u nas se chodi spat tak mezi 8-9, vstava tak v 8 rano ( v noci se vzbudi tak jednou, kdyz ma zizen) uz se ani nebudi na mliko a odpo spi poo tak 1-2 hodky..
8. led 2013 ve 14:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pusolamy Nechci to zakřiknout, ale už druhý den jsme bez plíny, teda jen doma a jsme bez loužiček. Ven a na spaní plínu dávám. Co chvilku se ho ptám, jestli chce čůrat a buď si řekne aa nebo že ne. Někdy si už řekne i sám. Tak snad nám to už vydrží :slight_smile:
@aprint My máme nočník od Fisher Price, takovou tu žabičku a sedí parádně i u jiných dětí, co jsou u nás :wink:
@lusyy No se spaním je to u nás horor. Ani né tak se spaním jako spíš s usínáním. Večer usíná mezi 21-23 hod., spí celou noc a ráno vstává kolem 9-9:30. Přes den už moc spát nechodí. Prostě když s ním nejdu ven do kočáru, tak spinkat za žádnou cenu nepůjde. Výjimka je jen když spánkem sám odpadne a to pak spí i ve stoje opřený o křeslo :grinning: Podle všeho má asi strach, že jak bude spinkat, že mu něco uteče nebo co. Může být unavený jak chce, žmoulat očička, usínat v sedě, ale když se ho zeptám, jestli chce spinkat, tak mi vždycky řekne, že nee. Tak už fakt nevím. A usínat? Jedině s maminkou, tatínek by ho asi ukousl či co :-/
8. led 2013 v 18:08  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@pusolamy
@fassy
@aprint no u nas to je prave,ze chodi spat v devet ale usina mezi desatou a jedenactou a musi me tam byt oba maminka i tatinek,coz je fakt teror,nam se chce spat a ona radi,rve,pousti piano,chce videt prskavky,chcd bumbat apod.vymysleni. dneska pres den spala 15 min.a to ji uskacu na balone,als pokud nespi tak je ten den dlouhy a je pak protivna,kort v tomhle pocasi. No uvidim kdy pujde dneska,doufam,ze brzy :wink: spinka tedy vetsinou celou noc,ale zda se me jeste malinka na to abychom odbourali poledni spinkani.
8. led 2013 v 18:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek