• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

TP v dubnu 2011? Přidej se.

25. dubna 2015 
@aprint ja s tebou naprosto souhlasim,na zacatku jsem mela predstavy jak budu kojit co nejdele a ze je to prirozena vec,ze to kazda zena zvladne a ouvej,kojila jsem 14 dni,dostala jsem zanet,nekroza bradavky a tolik mlika,ze me laktaci zastavovali praskama,jenzd teploty 40 st. A bolesti jak hrom,doktora jsem vylozene prosila at me ty prasky napise,takze muj nazor je,kdyz to jde tak fajn,kdyz ne svet se nezbori a juditka byla poprve nemocna v 16.mesicich,to mela 6.nemoc a prvni ryma v 18.mesicich,takze muzu rici,ze je celkem zdrava. Kazdopadne v dnesni dobe matka ktera nekoji je dle verejnosti krkavci a taky jsem si to vyslechla od ruznych lidi,ted bych uz na ne kaslala,ale tehdy jsem se citila menecenna,ale kdyz jsem krmila z lahve,tak jsem si to uzivala 1000x vic nez kojeni.
8. led 2013 v 18:52  • Odpověz  •  To se mi líbí (3)
holky jeste se zeptam co vam deti normalne veceri?
9. led 2013 ve 12:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pusolamy jeste mliko sunar 250 ml.
9. led 2013 ve 13:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lusyy : no to my mame taky 210ml, ale mam na mysli posledni jidlo
9. led 2013 ve 13:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
a v kolik hodin asi
9. led 2013 ve 13:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pusolamy to je jeji posledni jidlo v 20.hod.
9. led 2013 ve 13:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lusyy :slight_smile: jj ale ja myslim jako posledni pevny jidlo pre tim mlikem nebo jak to mam napsat :wink:
9. led 2013 ve 14:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pusolamy tak to ma svacu v 17.-18hod. -chleba s necim,nebo pecivo,pribinak,presnidavka apod. Pak az to mliko. :slight_smile:
9. led 2013 ve 20:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pusolamy tak v 19, kaši z rýže nebo jáhel, nebo polívku
9. led 2013 ve 21:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojky,
tak my máme poslední jídlo v půl 7 polívku. mlíko mi odmítá, a pak až snídá někdy kolem 8 hod. my tedy vesměs moc nejíme, protože prostě na to není čas...je spousta věcí, co musí jiného udělat.
jinak skoro nemluvíme, všechno je hodné důrazné néééé, slovo ano, jo, vůbec nezná...
co se týče nočníku, tak zkouším, někdy se povede, většinou ne, momentálně řeknu, že půjdeme na nočník a on chytá hysterický prohýbací záchvat...
jak vidím, co všechno dokážou vaše děti, fakt se stydím...
nicméně ho musím pochválit, je hrozně tulící, když někoho bouchne, tak se vrátí, pohladí, přitulí. je pěkný vychcánek. stejně jako už se s ním dá chodit i venku, aniž by běhal kam nechci, chodil schválně jinam atd.
9. led 2013 ve 21:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
my veceriame kasa alebo normalne co bolo na obed, prip. tepla vecera.
10. led 2013 v 07:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
@aprint ja som kojia 13 mes a ajtak mam atopika, kojena sestra ma celiakiu...uvidime ako to pojde, aj malej bude pretrvavat centralna porucha tonusu, a bude stale taka chaba, a ledva pit z flasky /dnes som tazko natlacila do nej necelu davku za 35 min, teraz odsavam, ... kd tu bude Danko to bude narocne/ ...Ona nema silu ani sa z flase, teda aj by to vedela ale stale ju postuchujem, stale pri tom tuho zaspava ani agresivne budenie ju nevyrusi k tomu aby zacala pit. Je to drina ju nakrmit a nie to este odstriekavat, odsavat, riesit Danka a este cvicit VOjtovku...
10. led 2013 v 07:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pusolamy my večeříme jak kdy jak co...doba je mezi 18-19 a má chleba s máslem nebo sýrem a treba salám nebo tvrdý sýr nebo kvalitní párek nebo když mám eod oběda polívku nebo včera jsme meli k večeři rybu, někdy mu udělám kašu..no ale tuhle měl ubabičky k večeři guláš :grinning:..prostě chtěl "guáš" a hotovo :grinning: jinak UM už jsme nějak odbourali..ted večer když jsme spát, tak si žádá akorát "U U U" což je mlíko s banánovou příchutí(opičkový mlíko) a to mu dělám už z normálního plnotučnýhio mlíkasi tak 100ml) a dám mu do toho uplně trošičku banánovýho granka..to vypije v postýlce..teda někdy vypije někdy ne....nad ránem si ještě dával UM,ale ted uz se asi 14 dní nebudí vůbec
10. led 2013 ve 13:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ciernavila držím pěsti at to jde všechno co nejlíp!!!!
10. led 2013 ve 13:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kometka5 já myslím,že se nemáš za co stydět,to já třeba moc s Juditkou nemohu někam,kde vím,že by mě utekla,takže obchoďáky apod.,všude šmejdí a rozhodně vždy jde na druhou stranu než chci jít já :grinning: každé dítě je úplně jiné a je to fajn,páč by to byla nuda a my bychom si nemohly vyměňovat rady a zkušenosti :wink:

holky,jak to děláte,když se dítko počůrá,prostě si neřekne,jdete s ním nejdřív na nočník či na záchod a vysvětlujete nebo ho převlíknete,ale už na záchod nedáváte-asi blbá otázka,ale zajímalo by mě to. :wink:
10. led 2013 ve 13:09  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@ciernavila myslíme na Vás :slight_smile:
10. led 2013 ve 13:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lusyy @fassy @pusolamy kámoška musela polední spaní odbourat....jinak by malá vůbec večer nespala....u nás je to tak, že pepu nechám ráno spát max. do 8..pak ho budím,aby pak šel spát hned poo a pak v klidu večer..jak jsme ho nechala spát rano dýl, tak šel pak třeba až v 16 a pak byl do 23 vzhuru....večer taky dělal sceny, ž echce to a tamhle to, ale proste jsme byla nekompromisní..v postýlce má jen plyšáky a tad si tam nosí mobil a volá kamarádce..ale tak 7 z 10 usínání "provede sám"- nechám mu svítít, řekmnu že jdu umít nadobí nebp něco a on so tam huláká a žvatlá a nakonec usne....jsme za to uplne ráda, protože to hodinový uspávání je fakt hrůza :frowning2:
10. led 2013 ve 13:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
holky ježíšek mi přinesl knižků 50 odstínů šedi.....pokud máte chvilku času a náladu na čtení, tak se do ní pusťte, já jsme za ty skoro 2 roky nepřečetla ani řádku a ted za 2 dny mám přečtenou půlku( kniha má asi 600 stra) jak jde pepa spát, tak čtu..je to fakt super.....
10. led 2013 ve 13:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lusyy převlíknu..ale už nedávám, protože on ví, že se čůrá do nočnku..sám mi to ukáže,když se zeptám....ale prostě si neřekne
10. led 2013 ve 13:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
@aprint : uz ji mam objednanou , kamoska mi taky o ni basnila . a nekde jsem cetla ze koncem unora by mel vyjit druhy dil v cestine. no ja si dnes koupila homeopatika (po porade s homeopatkou pres net) tak vyzkousime a uvidime jestli nam to ty nocni pauzy zlepsi

@lusyy : ja taky nedavam , presne ja pise aprint tak ona vi kam to mela udelat ukaze na nocnik takze vi ze to bylo spatne. ale jak je zabrana do pohadky tak se obcas zapomene.
10. led 2013 ve 13:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lusyy Nedávám, on si tam většinou pak jde sednout sám. Převlíknu ho a vysvětlím, že to mělo být do nočníku.
@pusolamy No tím, že chodí Danda pozdě spát, tak většinou večeří až kolem té 8. To mu dávám chleba, zbytek od oběda nebo včera měl třeba domácí citronovou buchtu. Pak to všechno zapije 240ml mlíčka a pak do 10-11 řádí dál jak tajfun :grinning:
@kometka5 Proč by ses styděla? Každé dítko je jiné. Každý má něco. My máme problém s usínáním a venku lítá jak splašený a schválně vždycky na druhou stranu než jdeme. Si vždycky venku připadám jak s cirkusem :grinning:

Dneska jsme byli na posledním očkování - přeočkování na spalničky. Daník ani nekvíknul a hned jak jsme vyšli z ordinace, tak běhal asi 15 min. kolem stolečku na hraní. Po očkování ani památky. No já myslela, že z něj padnu :grinning:
10. led 2013 v 16:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
ajaj, horečka a nějaký divný škroukání v bříšku. Jsem zvědavá, co z toho do rána vyleze :(
10. led 2013 ve 22:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky,vytvarite detem nejaky rezim dne-myslim tim,ze maji treba na nastence nakresleno co se kdy dela, nebo na kartickach,chtela bych neco vytvorit a kolem druheho roku zacit praktikovat,tak hledam napady,namety,co je nejlepsi (nastenka,magnet.tabule a pod.) Diky. :slight_smile:
11. led 2013 ve 12:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pusolamy 21.1. :slight_smile: ja uz si ho stahla v aj..tak se do toho asi pustim :slight_smile:jmenuje se odstínů temnoty
11. led 2013 ve 21:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lusyy my začínáme, máme magnetickou tabuli, bohužel takovou na kterou se nedá psát (teď bych koupila jinak). vlevo jsou všechny dny pod sebou a u nich zaparkovaný kartičky, který zrovna nepotřebuju, víceméně kam patřej. A v hlavnim místě je jednoduchá tabulka - nahoře nadepsanej den a pak 2 kolonky dopoledne odpoledne - a dávám tam kartičku co se děje. Jasný jsou takový jako "plavání", "zpívánky" a tak, a pak mám i univerzální - na jedný je tramvaj, když jedeme tramvají něco zařizovat, mám tam fotku tatínka a babiček, když je to to hlavní na ten půlden, auto když jedeme daleko, nějaký nádobí když hlavně vaříme a tak. Vždycky večer to nachystám a Kuba už si na to zvykl - ráno první co dělá je že metelí k tabuli a když je tam něco srozumitelnýho, tak hned třeba vytahuje batůžek a dává do něj plavky a tak :slight_smile: to je boží. Je to trochu náročný na můj chaotismus - vždycky večer prostě plavky musej bejt kam patří, aby je tam ráno našel, a tak... ale fakt doporučuju, baví nás to oba
11. led 2013 ve 21:04  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
tak .. 25.2. nastupujeme do jeslí.......:frowning2: nebo :slight_smile: ????
11. led 2013 ve 21:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
@aprint : ty mas dvouletej rodicak?nebo planujete dalsi?
11. led 2013 ve 22:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
@aprint páni. tak ať se to všem líbí :slight_smile: můj synovec chodí asi od roka a půl a je nadšenej :slight_smile:
11. led 2013 ve 22:52  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@aprint Ahoj, tak skrz to kojenie, s odstupom času viem, že by som to už tiež cez koleno nelámala. Ale vtedy som mala výčitky svedomia, že keďže som možno zavinila jeho problémy, tak mu dlžím aspoň toto. No neviem. Proste hormony.
@lusyy Spať chodí Pavlík mezi 19-20 hodinou, podľa toho, ako dlho sa cachtá vo vani a večeria a vstáva ráno v 8. Cez deň spí maximálne hodinku, ale keď ho neuložím, tak má kruhy pod očami a je celkovo unavený. Div sa svete, nie je ukňouraný ako večšina detí, ale čím je unavenejší, tým viac skáče a blbne a večerné uspávanie je utrpenie pripomínajúce vyháňanie diabla. Reve, kričí, kope a za nič na svete nechce ležať a keď náhodou zaspí, tak sa každú chvíľku budí so strašným revom.
11. led 2013 ve 23:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pusolamy s plienkami sme na tom dosť blede. Na nočník si nesadne ani za nič. Keď ho posadím na záchod, tak tlačí ako divý a minimálne si prdne, takže vie, že tam má niečo nechať, ale keď ho nechám bez plienky, tak je mokro v celom byte. Kam sa pohne, tam pustí pár kvapiek.
Čo sa týka večere, baští, čo zrovna uloví - niekedy sú to zbytky od obeda, niekedy chlieb s niečím, kaša, jogurt ... . Večeria po kúpaní okolo 19 hodiny. Večer okolo 22 - 23 ešte dostáva mlieko. Viem, že by už nemal mať nič, ale keby ma zobudil ráno o piatej, že chce ham a potom už nezaspal, tak ho asi udusím perinou.
11. led 2013 ve 23:17  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek