• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

TP v dubnu 2011? Přidej se.

25. dubna 2015 
holky půjdete už ted k zápisu do MŠ?
25. led 2013 ve 13:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
Právě balím to moje miminko na první noc bez maminky, nevim kdo tu noc prezije lepe, ale myslím že adélka a mamka s tatkou stejne nebudou spat i kdyz se na to moc tesime ze budem moct zase spat jednou celou noc :slight_smile:
25. led 2013 ve 14:24  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@aprint : já pořád adelce vyhrozuju ze jak bude do podzima bez plin tak v rijnu pomaze do skolky :grinning: ale pujde do vedlejsi vesnice do skolky a tam se snad ani zadny zapis nedela jen se poda prihlaska
25. led 2013 ve 14:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
@aprint Tak nad tím jsem teď taky uvažovala, jestli teda jo nebo ne, ale nakonec asi ne, tady v Brně jsou školky hodně narvané a upřednostňují děti, které jsou starší a mají před školou. Zbyla by na nás jen nějaká soukromá a to si nemůžeme dovolit platit, když plánujeme druhý. Prťatama doplňují jen počet do plného stavu. Tak jsme se s manželem rozhodli, že to asi napojíme na další prtě. Tak v létě zapracujeme :slight_smile: Navíc i kvůli práci, tam kde pracuju teď se nebudu moct vrátit skrz pracovní dobu a dojíždění, tak si pak rovnou najdu novou práci a bude :slight_smile:
25. led 2013 v 17:50  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
no u nás je to totiž nějak podovaný a když jde dítě k zápisu už podruhý, jako že ho porvé nevzali, tak má bod navíc,,,,já o tom uvažuju spíš kvůli tomu, aby s ním počítali už příští rok nebo třeb aod ledna nebo tak...jinak máme i na příští rok už zajištěné jesle. jen si říkám, že v té školce mezi těma většíma dětma by se asi líp rozvíjel než v jesličkách, když už mu budou přístí rok skoro 3.právě kámoška, co dělá ve školce mi říkala, že když by měli od září volno, tak by si ho tam vzala.asi se zeptám našeho ředitele až půjdu podepisovat smlouvu, jestli to má cenu si tu přihlášku dávat(máme totiž v přímo v mojí škole školku)
25. led 2013 ve 21:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pusolamy no keby len odsavat, ale mala dlho papa, Danko do toho vyzaduje pozornost inak robi zle a vymsla, odsavan i v noci, do toho rehabilitujeme 3 krat denne po 20 minut a este stihnut ist von, nakupit, navarit pre vsetkych - mame tu tchanovcov a dnes vyse hodiny zelenie...no mam toho akurat dost, ale co sa da robit... nejako sa to spravi casom
25. led 2013 ve 22:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ciernavila : a na co tam mate tchanovci?naparadu?to ti tchyne nevyzehli a nepomuze navarit aspon?to bych je hnala a ukazala jim kde je nejblizsi hotel :stuck_out_tongue_closed_eyes:
25. led 2013 ve 23:21  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@pusolamy no polievku som robila ked este spali, a na obed mi pomohla ocistit brambory, tchan sedi za pocitacom /je inak zvyknuty na telku a tu my nemame/ a vzdy ma prosi aby som mu naladila TA3 a CT24, cely den sleduje volby. Ale nemozem zase krivdit, maleho mi zobere na hodinku von, tak som stihla aj ozehlit. A manzel ma skorej sokoval, ma doma na navsteve jeho rodicov a v robote trci dlhsie a este ide dva dni po sebe na pivo tak ze dojde az ked deti idu spat. Asi sa spolieha ze som tu s nimi ja....no parada. Este ze v nedelu idu domov. Ja uz chcem svoj klud a organizovat si to podla seba. Oni mi akurat asistuju ked s malou cvicim Vojtovku co mi lezie na nervy, lebo Danko sa vtedy nudi /co sa mu necudujem/ a Nina fakt nepotrebuje aby ju motivovali traja ludia a drzalo ju 6 ruk... DObruu idem spat...za chvilu budicek
25. led 2013 ve 23:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ciernavila ach jo,to se tedy pekne uzivas,co. Ja myslela,ze jsi rikala ze do 6.nedeli neprijimas zadne navstevy :slight_smile: taky bych je asi vypakovala,nejak slusne. Je pravda ze nam taky tchanovci nepomahaj a ani nehlidaj.

@aprint taky jsem uvazovala o prihlasce,jelikoz aby juditka mohla nastoupit za rok do skolky,tak musi byt tento rok podana,jeste nevim jak to budem resit,tady to je boj o skolku.
26. led 2013 v 10:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lusyy no u nas prave taky..ale pry u nas letos ma do skolek nastupovat o 1000 deti mene nez vloni, takze by to melo byt snad lepsi....
26. led 2013 ve 20:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ciernavila ja kdyz jsme to cetla, tak jsme myslela, ze ti prijemli pomoct a ne ti jeste pridelat praci....
26. led 2013 ve 20:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lusyy no ja som v sestinedeli pre tyzdnom bola s malou a kamaratkami aj v cukrarni :slight_smile:
26. led 2013 ve 21:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lusyy no ja som v sestinedeli pre tyzdnom bola s malou a kamaratkami aj v cukrarni :slight_smile: V pondelok mi dojde segra tak v pohode u mna s navstevami. Este som tchanovi aj tortu upiekla.
26. led 2013 ve 21:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ciernavila mas muj obdiv,ze to vsechno takhle zvladas. Ja skoro padam na hubu a to mam "jen" nemocne dite,takze porad nosime,chodime,houpem se na balonu a to ve dne v noci,porad nas trapi teploty,silenej kasel a obrovska ryma. Uz nevim jak bych ji mohla ulevit. :frowning2:
27. led 2013 v 08:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lusyy tak moc drzim palce aby vam to preslo...ja sa uz neviem dockat kedy bude jar a teplo...konecne. A nebudeme sa musiet tak moc obliekat.
27. led 2013 v 10:16  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
zeny ale mne dako ubudlo mlieko, neviem ci stresom, ale musim rychlo zvysit prisun tekutin a aj homeopatika nasadim lebo ked sa to nezlepsi budem muset kupit sunar, mam poslednu flasticku mojho mrazeneho mlieka v mrazaku. A posledne dva dni za pol hodinu vydojim ledva 100ml i menej
27. led 2013 v 10:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky tak s tou školkou fakt nevím, právě jsem si přečetla co má dítě při nástupu do MŠ umět :grinning:
http://www.maminet.cz/deti/co-musi-dite-umet-pri-nastupu-do-sk.html

@ciernavila Klobouk dolů, že to všechno zvládáš s prckem, s mimčem a tchánovcema za zády :slight_smile:
27. led 2013 v 10:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
@fassy di, ale uz dnes odisli, tak bude kludnejsie. Tak mozno si dnes urobime stedry vecer, este me si nedavali darceky mame ich v skrini zabalene.
27. led 2013 v 10:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
@fassy tak to fakt nevím......sice ještě máme rok před sebou ale některé věci nevím nevím:slight_smile:
28. led 2013 ve 20:31  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Tak jsme nakonec byly vcera v nemocnici a udelali rtg plic,dopadlo to celkem dobre,ale ten kasel je hroznej. Zitra opet ko v nemocnici. Juditka je uknucena,protivna a celkove to je proste na nic,porad chovam a jsme na balonu,me se dostava ryma do dutin,takze me boli cely oblicej vcetne zubu. To jsme moc dobre nezapocaly tento rok,doufam ze uz bude lip.
29. led 2013 v 19:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
@fassy ja bych to nejak moc nehrotila....co by meli umet....hlaven aby byli bez plinek a jakz takz se najedly a oblikly..jinak spoustu veci, co by meli umet skolkacci neumi ani deti v prvni tride..verte mi:slight_smile: mam sve zkusenosti..kdyz nektery prvnak neumi zavazat boty nebo strihat nuzkama, vymalovat obrazek....
30. led 2013 ve 13:06  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@aprint Tak jako přihlášku podávat budeme, ale je mi jasné, že šanci nemáme. Tady jsou ty školky narvané k prasknutí a hodně dětí (hlavně těch nejmenších) odmítají
30. led 2013 ve 13:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
No dievcata tak mna zase caka nemocnica, mala sa tym doktorom nepozdava :frowning2: Hypotonicka , dnes az spasticke nozicky, slaba fotoreakcia, plac mimimalny, temer nulovy, len tiche kratke zamraucanie...Hlavu mi neotaca sama temer vobec, vsetko prespi, nedviha sama hlavu. Vraj to vyzera na daky syndrom, snad sa z toho nevyvrbi nakoniec DMO... no neviem, snad uz coskoro pridu na to co jej je.
30. led 2013 ve 21:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ciernavila Šmarjá, vy se té nemocnice nezbavíte :frowning2: Radši ať ji pořádně v té nemocnici vyšetří a konečně vědí co jí přesně je. Přeji ať to dobře dopadne a hlavně, aby byla malá v pořádku a zdravá.

Holky, co máte chlapečky, taková otázečka: přetahujete předkožku na pindíkovi? Nám doktorka zatím vůbec nic neříkala ....
31. led 2013 ve 13:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lusyy no teda jo... teď je to nějak všude... holky už ať jste z toho venku! nějak se to táhne...
31. led 2013 ve 14:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
Nad školkou už jsem uvažovala. Když mi skončí další rok v dubnu mateřská, jestli hned hledat práci. Pokud bych ho chtěla dát na ty tři měsíce do školky (protože přes léto škola zase není) tak bych za něj musela platit místo už teď od září, aby ho v ten duben vzali. Tak si říkám, jestli není lepší jít pak do práce až v to další září, kdy už malý bude mít malý skoro 3,5 roku, takže ho vezmou. U nás jsou ještě takové přípravky, kdy se tam s dítětem dochází jednou týdně odpoledne, aby si postupně zvyklo, za to se též platí, ale tím pádem mám to místo jakoby předplacené. Akorát teda nevím, jak to udělat, když budu příští rok od dubna bez rodičáku, práci začnu hledat až v září, ale být úplně bez příjmu nemůžem, tak se zapíšu na pracák a to nevím, jestli nejsou pořád povinné ty veřejně prospěšné práce. To si nějak neumím představit, že bych šla zametat chodníky zadara a do toho ještě platila hlídání pro malého. Doufám, že už tu blbost zrušili.
Jinak jsem se chtěla zeptat. Začalo mě pobolívat prso, jako tenkrát, když jsem měla zánět. Je možné, že by se to vrátilo, když už 4 měsíce nekojím? Zatím se to dá vydržet, ale asi si dám preventivně tvaroh a když tak s tím v pondělí někam zajdu.
@fassy Když jsme byli na 18ti měsíční prohlídce, tak říkala, že máme pomalu začít. Ale mi se to vůbec nedaří, zkoušíme to ve vaně při koupání, ale malý si to nenechá. Takže prakticky to nedělám vůbec. Zeptám se jí, až zase půjdeme na očkování, jestli je to nutné, ale já bych řekla, že až tak ne. Je to, dle mého názoru, jen prevence.
2. únor 2013 v 15:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petaov no presne to jsme resila taky..kdyz pujdu do prace zad od dalsiho zari (2014) tak bych byla pres 4 mesice "bez prijmu" a to jeste nemam jistotu ze ta prace od toho zari bude.....je to vsechno na prd..
2. únor 2013 v 16:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
@aprint a neposílají pak z pracáku aspoň něco? Já si moc nevěřím, že bych něco našla už od dubna (2014), proto se mi pro malého nechce ta školka platit už od září (2013), spíš ho tam dám až to další září a zkusím najít aspoň nějaké brigády.
2. únor 2013 v 16:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
já budu dávat přihlášky do školek už teď. i když nemáme šanci ji dostat ale zkusím to. já budu muset za rok nastoupit do práce a jestli nebude školka tak mě vyhodí:frowning2:. no nevím u nás je školek málo takže si myslím že spíš na tom pracáku budu taky:frowning2:.
3. únor 2013 v 09:01  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
no ja po tom co to tu nadhodila @aprint tak jsem se po tom divala a zjistila ze i v te nasi skolce se dela zapis a je ted 12.2. tak se tam asi vyrazime zeptat co a jak, protoze bych chtela aby mala chodila treba uz od pristiho ledna aspon na dopoledne tak zda budou mit misto.protoze zas jit k zapisu az pristi rok mi prijde pozde kdyz jsme dubnovy
3. únor 2013 v 10:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek