• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

TP v dubnu 2011? Přidej se.

25. dubna 2015 
@petaov :grinning: vidím to jako aprint, pomalejší fakt nejste... u Kuby o nějakym svlíkání není řeč... lžičkou sám teda jí, jenže to on jedl v podstatě hned, je tak žravej, že co se jídla týče, se všema dovednostma se asi rovnou narodil
14. únor 2013 v 15:27  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Juditka taky ji lzickou i vidlickou,ale prevazne hlavne to co ji chutna. A svlikani? Ponozky,bundu setrepe. Dneska jsem na ni navlikla kostym na karneval,ze ho ozkousime,chytla takovou schyzu,ze i kdyby ho mela roztrhat,tak ho proste ze sebe dostane. :slight_smile: ja myslim,ze to co dovedou,ze je to uplne v poradku.
Holky jdete na karneval? Mam pocit,ze uz nekdo tady byl vloni,ale my jdem tedy poprve,ovsem nevim,zda ten kostym na ni navlecu :grinning:
15. únor 2013 ve 12:24  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@lusyy : my jsme byli už vloni a to bylo v pohode byla za kominička, a letos jsme meli cervenou karkulku ale letos hruza protoze se všeho bála hlavně dětí v maskách a bouchajících balonku
15. únor 2013 ve 14:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
Pořád se mě všichni ptají kolik malý má, tak jsem udelala průběžé měření a vážení...mame rozměrově 3letý dítě....92cm, 16kg a 14 cm noha.....
15. únor 2013 ve 22:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lusyy My jsme byli letos poprvé. Daník byl za supermana a moooc se mu to líbilo. On miluje děti, tak byl ve svém živlu, tančil, i soutěžil. To jsem teda koukala, vždycky když se řeklo, že se jde soutěžit, tak byl na podiu první :grinning: Nakonec i tancoval na podiu jak se mu tam líbilo :grinning: Jo a vyhrál cenu sympatie, dostal takovýho velkýho plyšovýho psa, který štěká :slight_smile: Kostým jsem moc neřešila, měl červené tepláky a modré tričko se znakem supermana a takový malý červený plášť a ani mu nevadil (z toho jsem měla teda strach) a nakonec ho nechtěl ani sundat :grinning:
@aprint Však to nevadí, že je větší ne? Aspoň je to kus chlapa :slight_smile: My máme drobka, má možná těch 85cm, necelých 11kg a nohu taky 14cm :slight_smile:
15. únor 2013 ve 23:29  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
@aprint : páni 16kg?to je chlapák teda :slight_smile:
16. únor 2013 v 08:01  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@lusyy takhle je to i u nás, že to ze sebe spíše rve, než svléká :slight_smile: Ponožky mu nasazuju x-krát denně, aby neběhal bos.
16. únor 2013 v 08:51  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
dneska jsme meli s manželem záchvat smíchu..dělali jsme k obědu pečený kuře...leželo nachystaný na kotchanu a malej došel, kouká na to a říká: "toto ába" ( že je to žába ) :grinning: :grinning: takže jsme měli k obědu ábu na medu :grinning: říkal manžel, že jsme tak chudý, že musíme pít starý víno, jíst vysušený salám, jezdit autem bez střechy a jíst žábám nohy :grinning: :grinning:
16. únor 2013 ve 13:32  • Odpověz  •  To se mi líbí (3)
@aprint Pepa mě uklidňuje, že můj Kuba není nejvtětší kus :slight_smile: myslím, že má tak 14 kg, ale bodyčka 98 mu začínaj bejt malý :frowning2: (jenže má látkový plíny, to dost nabyde)
17. únor 2013 ve 21:32  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Tak jsem psala do trech skolek,kdy se vyzvedavaji prihlasky na skolni rok 2013/2014 a dve znich me rovnou napsaly,ze v podstate nemam sanci tam umistit dceru,jelikoz prednost maji starsi deti a nemame tam bydliste,bohuzel skolka u nas neni. Ta treti se zatim jeste neozvala. Zacinam mit schyzu z toho ze nic nesezenu:frowning2:
18. únor 2013 v 19:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
@aprint Ahoj, Pavlík má len 89 cm a 12 kg, ale nohy majú rovnako veľké. No vyzerá to, že synáčik sa potatikoval, tak dúfam, že dceruška sa pomaminkuje.

Ten čas tak letí! Moj maličký už nieje maličký :frowning2: . V piatok sme ho presťahovali do veľkej postele (síce je zatiaľ so mnou v izbe) a moje dieťatko, čo sa v noci budilo 20x z ničoho nič spí celú noc. Zobudí sa až ráno v 7, prelezie si ku mne do postele, otočí sa na bok a chrní do 8. To je paráda. Keby som toto vedela, tak ho presťahujeme už dávno. Ale manželovi sa zdá stále taký malý a najradšej by ho stále vozil v kočíku. Dnes ráno Pavlíkovi prišlo hasičské povlečenie do postele. Najprv sme sa museli skoro pobiť, aby to nechal vyprať a potom mi to stále sťahoval zo sušiaka a vešal na radiátory. Tak som to tam nechala, aby to čo najskor vyschlo a večer som mu do toho obliekla perinu. Potvorák malý mi do 22:00 nechcel zaspať, lebo si čítal obrázky na perine :rolling_eyes: . Myslela som, že ma z neho švihne o podlahu, ale potom zabral, respektíve únavou skoro upadol do bezvedomia.
18. únor 2013 ve 23:56  • Odpověz  •  To se mi líbí (6)
Fotka je teda ešte z piatku, dnes na blbosti ako je fotenie nemal čas. Čítal!
18. únor 2013 ve 23:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ustarana : ten je veliky a ty krasne tmave vlasky :slight_smile: a vážně zabralo jen přestěhování do velke postele?ja to taky furt rikam ze ji zkusime dat do pokojicku a manzel prave taky nechce ze je jeste mala :angry:
19. únor 2013 v 09:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj dievčatá
Tak s tým prestahovaním máte pravdu.my sme malého dali do velkej postele hneď po vianociach a super,spí celú noc a vobec nemusím u neho byť.takže pre nás to bol perfektný tah :slight_smile: Síce vstávame medzi 5 a šiestou.ale aspon v noci spinkáme :slight_smile:
pekný zasnežený deň :slight_smile:
19. únor 2013 ve 12:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lusyy co vím tady od nás, ta to chce se pořád ptát a "otravovat" aby s tebou počítali, kdyby se náhodou něco uvolnilo...
19. únor 2013 ve 13:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ustarana to je paráda..malý je ale krasavec :slight_smile:
19. únor 2013 ve 13:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
dneska mas dravec spi poprvé u druhý babičky.....tak jsem zvedava jesli budou volat nebo ne, abychom pro nej prijeli :grinning:
19. únor 2013 v 19:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pusolamy áno, u nás stačilo Pavlíka len presťahovať do veľkej postele. Toho tehotenstvo ma dosť trápi a zmáha, takže som prestala riešiť hlúposti a Pavlík nejako všetko zvláda sám. Sám sa v noci odmliekoval a oddudlíkoval, cez deň sa odplienkoval a dokonca si na nočník behá sám a teraz ešte prespí celú noc bez prebudenia. Ono asi bude pravda to, že deti si do všetkého dorastú sami a nie je potreba to lámať cez koleno. Keby som to nezažila, tak tomu neverím. Ale teraz viem, že toto budem praktikovať aj u druhého dieťatka a všetci mi možu skočiť na hrb s blbými kecami.
19. únor 2013 ve 22:48  • Odpověz  •  To se mi líbí (4)
Keď tu takto riešite školky. Je tu nejaká mamička, ktorá sa zaujíma o alternatívnu školku alebo všetky riešite štátne?
19. únor 2013 ve 22:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
@aprint Jé to je super, že máš hlídaci babičky a dokonca dve. Ja som si myslela, že sú už len v rozprávkach.
19. únor 2013 ve 23:25  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@stazina1 Budíček medzi 5 a 6 hodinou rannou by ma zabil. A to píšem fakt bez srandy.
19. únor 2013 ve 23:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ustarana
Máme to tak od narodenia,už sme skusali vsetko mozné a nič,malý je tak tvrdohlavý,proste baran :slight_smile: a teraz straaaaašne urevaný,plače takmer celý deň.Fakt paráda :slight_smile:
20. únor 2013 v 07:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ustarana u nas bohuzel siroko daleko zadna krome statni neni,takze bych byla rada i za tu. Jo,kdyby si clovek mohl vybrat :slight_smile:
A Pavlik se ti odplenkoval jakym zpusobem,prestal se pocurovat,zacal si rikat,nebo jste meli nejakou metodu?
20. únor 2013 v 11:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lusyy @ustarana s těma plínkama mě to taky zajímá..u nás to asi nehrozí :frowning2: vubec si neřekne :frowning2:
20. únor 2013 ve 21:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
naše dítě me asi už nepotřebuje..včera jak spal poprvé u druhé babičky, tak usnul po 2 pohádkách a spal úplně celou noc a vůbec si an mě nevzpomněl :slight_smile:no aspon vim, ze kdyz bude potreba, tak to u babičky zvládne. Hlavně aby to zvládl po neděli v těcu jeslích :slight_smile:
Taky mi dneska segra donesla colostrum(od kosmetiky LR), melo by to hodne fungovat na podporu imunity(kamoska rikla, ze na to neda dopustit, dokud to neužívali, takk měla malá třeba 4 za rok ATB a ted v pohode). TAk to nasadíme at hend t tech jeslích neco nechytne....doufám, že to za ty prachy bude aspon fungovat :slight_smile:
20. únor 2013 ve 21:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ustarana já hodně koukám po lesní... mám štígro, v Brně je hodně z čeho vybírat... do jední lesní jezdíme na páteční kluby pro mamky s dětma v zázemí jedný lesní školky, kousek za Brnem, je to tam strašně prima a moc by se mi líbilo, kdyby tam K chodil... i to že to místo dobře zná je prima, je vidět, jak to tam má rád... nu a taky tu máme prima Montessori, za docela dobrý peníze se tam dá dítě dát třeba na 2 dopoledne v týdnu... ale lesní je mi bližší
20. únor 2013 ve 21:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ofelieee tak to tise zavidim,montessori se me taky libi,v cem je ta lesni specialni nebo jina? Uz jsem o ni slysela,ale nevim presne o co jde. Bohuzel u nas to je na draka,nemam J kam dat ani na ty 2 hodky a to chodim 2-3xtydne na 4 hodky do prace a je to silenej boj o hlidani,hlidat musi manzel,kdyz prijde z prace,takze je zacinam pracovat od peti. A jezdim domu vecer. A vypada to,ze me ji nevezmou ani do statni skolky.
21. únor 2013 ve 12:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lusyy páni je to fakt tanec s těma školkama... já se tím ještě nějak nezačala zabývat :frowning2: možná budu zklamaná. Lesní je hlavně o pobytu venku (les ideálně, ale ne nutně :slight_smile: jsou i v Praze) za každého (opravdu každého) počasí. Už to můžu potvrdit, zima skoro za náma a opravdu jsme nevynechali jedinej pátek... A mě je blízký i to, že to přitahuje mě milou komunitu lidí, což sebou nese příjemný praktický dopady na chování k dětem - není tam moc hraček, když už tak dřevěnejch, zato hodně knížek, a pily, sekyry, sirky :slight_smile: děti jsou zodpovědný za sebe (třeba že je nikdo nenutí do jídla, nebo že si po sobě myjou nádobí), nikdo tam děcka nechválí a neodměňuje, šikulky ani bombony tam nejsou :slight_smile: a jí se tam přijatelná strava, ne maso 4x týdně a popáté buchtičky se šodó :slight_smile: v pardubicích jedna je, jmenuje se za bukem, třeba mrkni jestli by tě to nezajímalo... (osobně je neznám)
montessori je moc prima. Ale nevím o žádné státní a tady v Brně co jsou normálně fungující - denně na "celej den" jsou hodně drahý (7000 nejmíň, jediná, ostatní o dost víc)
21. únor 2013 ve 20:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
uff jsem se rozepsala
21. únor 2013 ve 20:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lusyy @aprint No ja som sa síce snažila Pavlíka posadzovať na nočník, ale veľmi na ňom nechcel sedieť a zásadne sa vyčúral, keď sa z nočníka postavil, tak som to nechala a skúsila zas po dlhšej dobe... . Pred Vianocami som mu vzala plienku a každú chvíľu som s ním behala na nočník alebo na záchod. Vedel, že tam má niečo nechať, lebo tlačil ako o život, ale málokedy sa mu niečo podarilo vytvoriť. Zato do piatich minút po opustení nočníka sa počúral, ale tak, že to rozniesol na 3-4 miesta v byte. Po týždni mi rupli nervy, tak som mu plienku vrátila a skúsila to zase v polovičke ledna. A výsledok bol podobný. Tak som si vravela, že na to teraz nemám a nechám to až do doby než porodím a potom to vyskúšame. Začiatkom toho mesiaca som mu zase vzala plienku a vysvetlila mu, že pokiaľ ho tlačí bruško, tak pojdeme na nočník čúrať. Na prvý pokus kričal, až keď to z neho striekalo, ale potom keď potreboval tak si žmolil pinďu a volal mama, tak sme hnali na nočník a fungovalo to. Asi po 3 dňoch si začal na nočník behať sám a kričal u toho lu-lu (čúrať). Od 4.2. (mám to v deníčku) mal 2 nehody - raz si stiahol len tepláky a punčochy si nechal na sebe a druhý krát si otvoril nočník, ale než sa na neho posadil, tak sa mu zavrel a Pavlík sa vyčúral na víko nočníku. No a jednu nehodu mal ešte dnes - sedel na nočníku, splašil sa mu pinďa a čúral nad okraj nočníka :slight_smile: . Ale to nevadí, pointu pochopil a na nočníku sedel pri každej nehode. Keď ideme von, tak mu plienku dávam, aby som ho v tej zime nemusela vyzliekať, ale aj tak na mňa huláka a musím ho vyzliecť na čúranie.
21. únor 2013 ve 22:27  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek