• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

TP v dubnu 2011? Přidej se.

25. dubna 2015 
Ach jaj. Pavlíka už dva mesiace trápi hrozná rýma a pre 3 týždňami sa pridal aj kašeľ. Naša pediatrička na ňom vyskúšala už niekoľko sirupov a kvapiek, ale nič nezabralo, tak mu včera predpísala ATB. A dnes odpoledne volala, že ich máme vysadiť, lebo prišli výsledky na alergie a má tam toho požehnane. A naviac je tam ešte podozrenie na astma. Zajtra odpo sa máme s Pavlíkom zastaviť a preberieme to :cry: . Ako by mu nestačili kardio problémy, tak sa k tomu pridalo ešte toto :stuck_out_tongue_closed_eyes: .
21. únor 2013 ve 22:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ofelieee u nás lesná školka nepripadá do úvahy. Čo sa týka montessori školky, tak som sa o to zaujímala, ale pokiaľ viem, tak v Pardubiciach je len jedna trida a mesačná celodenná dochádzka stojí 12000 Kč. Najviac ma zaujal waldorf. Ale u nás nie je priamo školka, len nejaké združenie vedené formou materského centra. A tam sa zas neviem dopátrať bližších informácii, ale na to mám ešte čas, tak to nejako nehrotím.
21. únor 2013 ve 22:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ofelieee bohuzel,my bydlime 20 km od pardubic,tudiz tato alternativa pada. :frowning2:
22. únor 2013 ve 12:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ustarana tyyyyyy jo ten je šikovnej :slight_smile:fakt dobrej!!!!! pepa si ani ty kalhoty nesunda...a ani se neobtezuje na me zakricet, ze se vubec pocural......krici akorat na kakani....to vetsinou stihneme do nocniku.....
22. únor 2013 ve 13:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
@aprint Samozrejme som šťastná a hrozne hrdá, ale nepreháňaj, nie je to diplom z Oxfordu. Zase oproti iným deťom je hrozne ustráchaný a nepriebojný.
22. únor 2013 ve 21:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ustarana sikulka to tedy je,juditka to zahlasi az kdyz je po akci :slight_smile: vy jste byli na alergo,nebo jak mu zjistili alergii?
23. únor 2013 ve 13:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lusyy Od narodenia má Pavlík atopický ekzém. Chvíľkami je to lepšie, chvíľkami je to horšie :frowning2: . Naviac manžel je alergik - má alergie skoro na všetko, čo má chlpy a pierka, na polovičku zelene (vatšina stromov a tráv + pár druhov kvetov), prach, roztoče a krížené alergie na potraviny. A ako bonus má astma. No díky Bohu, že v dnešnej dobe sa to práškami dá slušne držať pod kontrolou. Po porade s pediatričkou a manželovou alergologičkou Pavlíkovi odobrali krv a spravili mu testy. Vyšli mu pozitívne chlpáči, opernci a nejaká zeleň. Tiež sa máme objednať na vyšetrenie kvoli podozreniu na astma. Už od polovice prosince má Pavlík rýmu a kašeľ a nič na to nezaberá, k tomu ešte genetická výbava od manžela... . Tak uvidíme. No má toho chudák malý jak naseto.
23. únor 2013 ve 20:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
Též jsem byla tento týden zjišťovat, jak je to tady se školkou a jak to dělat s dubnovým dítětem. Paní ředitelka byla moc příjemná, našla si na mě půl hodiny času. Říkala, že se během roku občas někdo odhlásí, takže byc mohl malý pak příští rok v dubnu nastoupit, ale nadruhou stranu to nedoporučuje. Ty děti jsou pak o půl roku starší, už mají vytvořené své skupinky, své kamarády, ví, jak to tam chodí... Často pak nové dítě mezi sebe nepříjmou. Takže jsem více méně rozhodnutá, dát ho tam až od příštího září. Jen doufám, že nebudu půl roku bez peněz. Zkusím si něco najít, alespoň na částečný úvazek a malého dát když tak na hlídání k prababičkám. (Babičky chodí do práce) Není na ně sice moc zvyklý, ale raději být u prababiček, než ve školce, kde by tu změnu asi nesl ještě hůře. Jinak já se dívala jen po státních školkách. Ty státní taky nejsou špatné, mají tam různé kroužky, jako tančení a angličtina, tam chci malého určitě dát, i tak to už bude dost peněz.
24. únor 2013 v 17:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak nám držte palečky..zítra nastupujeme...a jak na potvoru mame od dneška rýmu :frowning2: nachystaný bačkůrky, plínky , dudlík a medvěd :slight_smile:
24. únor 2013 ve 20:24  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@aprint držíme palečky a věříme že to pepča zvládne líp než maminka :wink:
kdoví jak je na tom @ciarnevila s maličkou, myslím na ně každou chvíli snad jsou v pořádku :frowning2:
24. únor 2013 ve 21:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
@aprint Jú, taký maličký a už ide sám do sveta :slight_smile: . Nie nechcem Ťa deptať. Budem držať palce, aby ste to obaja zvládli. A ty už nastupuješ zajtra do práce, alebo budeš mať možnosť si pre neho v prípade dojsť?
24. únor 2013 ve 22:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ustarana jj maličký sám do světa :slight_smile: jak to tam asi chidak zvlada.....snad dobre. ja jdu doprace az v patek(od1.3.) no jelikož budu učit, tak běhen dopoledne si pro něj přijím nemůžu,ale končím po ut o pul 1 a st,ct,pa o pul 12. takze kdyby neco, tak pro nej muzu zabehnout v podstate brzo. jinak svagrovka je na materske, tak mi ho pri nejhorsim muze vzit k nim.....
25. únor 2013 v 09:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pusolamy jj taky na ne myslím, jak to zvládají....
25. únor 2013 v 09:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
@aprint pepčo,vyjdi pravou nohou. Ale já myslím,že to zvládne na 1* :grinning:
25. únor 2013 v 11:56  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@petaov No,tak na tom asi něco bude,je to blbý,když je kolektiv rozjetej,ale já nevím jak to udělat,když od dubna musím pracovat,abych mohla zaplatit sociální,zdravotní ,nájem a materíál.... :frowning2: prostě u nás je to na prd. Babičky pracující,kamarádky taktéž,do školky mě ji nevezmou,jesle tady nejsou........ :cry:
25. únor 2013 v 11:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lusyy ta ředitelka říkala, že věkový rozdíl půl roku dělá u těch malých dětí fakt hodně, takže se mi ho tam nechce moc dávat. Uvidím, jak to bude za rok. Momentálně je na mně dost závislý, ale za rok může být všechno jinak a třeba by se tam otrkal. Řešit to budu, až najdu práci. Jinak teď už začneme šetřit, abychom to když tak utáhli z jednoho platu. Prababičky nemáte?
25. únor 2013 ve 12:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petaov prababicku mame pouze jednu,a ty se juditka boji vic nez certa........
25. únor 2013 ve 13:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak náš chlapák to má z a sebou :slight_smile: prý byl hodný, sem tam zaplakal,ale spíš se vztekal než smutnil...snědl celý oběd(to se ta teta divila, protož eměli čočku, že to prý děti moc nemusí,ale pepa to má fakt rád), pak i hezky spinkal....a když jsme pro něk přišla, tak se tak rozplakal,ale takovým tím pláčem, jak vás něco dojme....ale říkla, že s emu tam líbí a že zítra půjde zase( tak uvidíme rána :grinning: ) a cely odpo byl pak doma jak čertík z krabičky, veselý, ukecaný :grinning: a večer mu tatínek donesl traktor s vlečkou a to bsl uplně nejšťastnější(šel s ním i spát) a na tatínkovi bylo vidět,jak je hrozně pyšný :slight_smile:
25. únor 2013 ve 20:53  • Odpověz  •  To se mi líbí (3)
@aprint To je šikulka. A možno to zvládol lepšie ako ty. Čooo?
@petaov No pol roka u takých malých detí je ukrutný rozdiel. Moja sestra má o 5 mesiacov mladšieho syna ako je Pavlík a rozumovo je to absolútne neporovnateľné.
25. únor 2013 ve 22:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
náš "jesláček" :grinning:
26. únor 2013 ve 12:26  • Odpověz  •  To se mi líbí (6)
@aprint páni to je velkej kluk! :wink:
26. únor 2013 ve 20:13  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@ofelieee tak uz jsem to vyresila a mame denni rezim.
27. únor 2013 ve 21:43  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@lusyy páááni tak t je krásný! máš to fakt podrobný... vlastně by mi to tak nějak taky vyhovovalo, jenže je to cíl, ke kterýmu se můžu blížit pomalu :grinning: jsem dost lenoch a chaotik... krásný to máte holky. A jak to funguje v praxi?
27. únor 2013 ve 21:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
@aprint Tak ako sa vám jasličkuje ďalej. Stále je spokojný?
27. únor 2013 ve 22:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ustarana no od vcera to uz neni takovy zazrák..chodíme s pláčem,ale není to nijak drastický, je to jen pláč, nemusím ho smýkat a rvát se sním aby se převlíkl....i v jeslích si prý ted vzpomněl na maminku častěji,ale prý to není tak hrozné..prý to zvládne. No jo už si holt uvědomil, že ho to asi nemine :slight_smile: ale přijde mi, že na jednu stranu se mu tam líbí,ale nechce ode mě :slight_smile: musíme vydržet... já už zítra taky nastupuju, tak už mu nic jiného nezbude :slight_smile:
28. únor 2013 v 07:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
tohle jsem vcera objevila a netu....je to podle montessori....jsou tovicka od PET lahví a proložka na vajíčka..../to dítě není náš Pepa :grinning:/
28. únor 2013 v 08:00  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
@aprint
Ahoj,tak to sme mali aj my v jasličkách asi 2 krát mi ráno plakal,ale teraz je to zase OK,my už chodíme do jasličiek 2 mesiace a musím povedať,že odkedy am chodí,tak sa mi rozhovoril,je akýsi ukecanejší a hlavne je tam rád,už sa mi tam stihol aj pobiť :slight_smile: dokonca má tam už malú žubrienku,ktorá ho hladká celý deň :slight_smile: no čo už to sú proste detičky :slight_smile:
28. únor 2013 v 09:42  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@aprint to je super,ukládám a až bude čas,tak vytvořím :grinning: :grinning:
28. únor 2013 v 11:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ofelieee no,já jsem si původně myslela,že to budu malovat,jenže mé malířské umění stojí za prd a našla jsem stránky,kde to malují lidi z chráněné dílny-máme přes 100 kartiček-je toho tam fakt dost(auto,vlak,bus,školka,škola,plavání,fénování vlasů,kroužky,logopedie.......atd). Tak jsem jenom, koupila tvořící gumu,zezadu nalepila a přilepila to na skříň,po každém splnění to jde Juditka sundat a uložit do krabičky,zatím ji to celkem baví,např.se nezdráhá čistit zuby,koukne na kartičku,vezme plyšáka a jeho kartáček,já vezmu Juditku a její kartáček a mažem do koupelny si hromadně vyčistit zuby. :grinning: :grinning: :grinning: Uvidíme jak to dlouho vydrží.
28. únor 2013 v 11:52  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
@stazina1 je to rada slyším, že se to zlomilo..já doufám, že to bude ještě párkrát a pak to bude stále jen lepší..já so taky myslím, že se tam malýmu líbí.....
28. únor 2013 v 19:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek