• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

TP v dubnu 2011? Přidej se.

25. dubna 2015 
@aprint můj synovec takhle chodí do školky nebo jeslí taky snad od roku a půl už a na začátku to bylo pravidelně - tam s brekem že nechce od maminky, domů s brekem, že nechce od tam :slight_smile: a po pár týdnech to pobral a je to prostě normální součást dne. Věřim že to Pepa dá v pohodě. A jak se cítíš před pořádným nástupem do procesu? Já si teď připadám tak zlenivělá, asi kdyby to přišlo, tak bych to prostě normálně zvládla, ale tím, že skoro nic nemusím, tak nejsem schopná ani pořádně ráno vstávat... :slight_smile: natož něco dělat...
@lusyy tak to je paráda. Je to super model že to máte do takovejch detailů, věřím, že to funguje dobře. Já se svou polovičatostí... ach jo... nu prostě dokonalý to není :slight_smile:
3. bře 2013 ve 20:40  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Holky,přemýšlíte o dárečku ke 2.narozeninkám?
5. bře 2013 ve 13:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lusyy : už jsem to tu taky chtela nadhodit :grinning: protože vůbec nevím
5. bře 2013 ve 14:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lusyy @pusolamy Tak my už 2. narozeniny máme za sebou :slight_smile: Pro inspiraci mám skoro všechno v albu :wink: U nás stejně nejvíc vede lego duplo a teď i ta garáž na angličáky a angličáci :slight_smile: To křesílko jsme nakonec koupili v Asku, je tam na něj sleva, stojí 599,-Kč a máme ho v červené barvě. Ale Danda v něm nechce sedět, tak snad se to časem poddá :slight_smile: Omalovánky nás teda zatím nebaví. Knížku se samolepkama jsem nikde v knihkupectví nesehnala, tak dostal obrázkovou od oblíbené autorky Anne Suess - Na farmě. Jo a samolepka na auto je perfektní, ale z toho Daník nemá rozum, ta je spíš pro nás :grinning:
5. bře 2013 ve 21:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
@fassy u nas tiez fici lego duplo najviac. Este uvazujem o odrazadle - uz aj s brzdou, najlepsie bud Too-too varianta C alebo Skibi ktore je vybavenim na tom tak isto. Ja mam pocit ze akekolvek hracky by sme doma mali, jeho aj tak zaujima len lego a auticka. A Auticka vsetkeho druhu, od vcera ma novy kombajn tak je z toho na vetvicke. Cize na narodky odrazadlo, smetiarske auto alebo hasici, lego duplo.
U nas je nezaujem o puzzle.
Ja som ale zvedava ako budem ho ucit jazdit na tom. Lebo uz teraz ked mame motorku je to risk ist s nim von. Sama sa neodvazujem , len s kamoskou ak sme aspon dve. Lebo este nie vzdy zastane pred cestou a beham za nim. Obcas ma nepocuva.

Hehe, Daniel miluje rozpravky pred spanim, dnes prisiel ku mne pocas varenia a vravi: "Na strome bol zvonec a rozpravky je koniec" :grinning:DD Pamata si to veru dobre....
Mala mi dnes konecne zacala dvihat hlavu pri paseni...tak snad to je na dobrej ceste a dakam sa to pohne.
5. bře 2013 ve 22:22  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
inak s curanim mame tak, ze doma sice bez plienky, ale este mu ujde do teplakov obcas, stale krici cikat ked uz cura, ale uz je to na dobrej ceste...je to uz len otazka casu. My sme teraz dost vela vonku doobeda i po spani a prichadzame i vecer, takze mame na trening malo casu. Ale nakupila som do zasoby dalsich 6 teplakov keby nahodou boli ostatne v prani :grinning:
Skolku teraz neriesim lebo som na materskej ale potom asi Montessori lebo je na nasej ulici tak to mam blizko, teraz novootvorena. Teda len za podmienok ze tam bude mala skupina deti, lebo ja som ucila rok v montessori zakladnej skole a tam by som svoje dieta nedala ani za svet, ale to neznamena za odsudzujem vsetky montessori skoly, len v niektorych to funguje lepsie a v niektorych horsie. A napriek tomu ze montessori kurz mam, niektore veci su mi az tak moc nerezu, takze vsetko s mierou :slight_smile:
Inak nas Daniel ma len 12 kg necelych. Ale je to riadny certisko, Nine som musela kupit okrem kosika na koleckach co mame ohradku aby bola chranena pred Dankom ked sa na chvilu otocim a nemozem ich sledovat, aby jej nahodou nevypichol oko ci od lasky ju neumackal, hehe.
5. bře 2013 ve 22:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lusyy No tiež premýšľam, ale som s rozumom v koncoch. Hračky u nás proste nefrčia ani plastové ani drevené, ani lego ani puzzle ani knížky... . Tak vobec neviem. Zato ho baví hádzanie mincí do pokladničky, maľovanie prstom do múky, strkanie špejli do pet flašky, navliekanie korálok na šnúrku (ale máme len jednofarebné), lisovnie mokrej houbičky na nádobí v lise na cesnak, hľadanie pokladov v rýži... . Ale veľmi sa mi páči toto http://drevene-hracky.heureka.cz/navlekadlo-logik/. A Pavlík sa s tým vyhral aj v MC. Len neviem, či by ho to bavilo aj doma.
5. bře 2013 ve 22:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ustarana páni ted koukám ze uz jsi 36 tt, toto uteklo :slight_smile:
6. bře 2013 v 08:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pusolamy to ano,je to frkot. A vies, co je na tom najlepsie? Ze som sa este ani nepozastavila nad tym, ze to miminko bude musiet z brucha von :slight_smile:. A v prvom tehotenstve som bola strachom bez seba uz v 12.tt.
6. bře 2013 v 08:20  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
@ciernavila Daník dostal to dvoukolé odrážedlo už na vánoce, páč naši nevěděli co koupit a v Lidlu bylo v akci. Je fakt super. Malý na něm frčí jak závodník. Taky s ním sama ven nechodím, páč to pak není procházka ale běžecký maraton, tak to nechávám na manželovi :grinning: Jinak náš Daník má 11 kg a taky je pěknej drak :grinning:
6. bře 2013 v 09:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
@fassy ja sa len neviem rozhodnut medzi yedoo too too C, specialized, skibi alebo first bike. ale nevim ako budem behat za nim s kocikom, vas to zvladal v pohode ten prechod na dvojkolo?
6. bře 2013 v 10:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ciernavila Ze začátku padal a nemohl udržet stabilitu, ale nedalo mu to, zkoušel a zkoušel a teď frčí jak drak :slight_smile:
6. bře 2013 v 10:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ustarana na to navlekadlo jsem taky koukala a fakt se me to libi,ale nedokazu odhadnout zda se budel libit i juditce. Ja uvazuji nad kuchynkou,porad vari caj,dava jist panenkam,tak myslim ze bychom se mohli zavdecit.
Taky jsem si rikala ze uz to mas za par,a manzel pujde k porodu nebo bude hlidat pavlika? Stejne to je nahoda,ze se vam to povedlo opet v dubnu :slight_smile:
6. bře 2013 ve 12:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
@fassy tak Daniel dnes prvy krat sadol na Yedoo Too too, a este bolo zdvihnute o 4 cm sedatko lebo to bolo jeho kamaratky Elisky o pol roka starsej. Tak a vysledok? Ani nepadal a smelo na tom hned zacal masirovat, sice skorej chodzou nez jazdou ale len preto ze to bolo prvy krat a bolo mu to vysoko ze ledva dociahol. Ak kupime kolo a bude ho mat na najnizsom tak sa to nauci velmi rychlo, to som videla uz dnes. Tak mam z toho radost.
6. bře 2013 ve 20:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
:slight_smile: já taky chci kupovat koloodrážedlo a tak jsme dneska byli s Kubou v bazaru, na jedno si tam sedl, zatvářil se poděšeně, vykřikl "Hejbe se! Dolů chceš!" a bylo po srandě :slight_smile: v pohybu je to veeelmi váhavej střelec...
6. bře 2013 ve 21:07  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@lusyy Kuchynka by bolo terno aj u nás, ale nepáčia sa mi tie plastové a drevené sú cenová kategoria opravdovej kuchynskej linky z papundeklu. Pavlík tiež stále behá s hrncami a strká mi ich na sporák a "važí" (vaří) alebo plechy dáva do trouby a "peťe" (pečie). A neošulím ho tým, že by som mu dala na varenie a pečenie gaštany alebo kamienky. Musí mať potraviny - ryža, fazole, čočka... . A keď mu to nechcem dať, tak si otvorí špajzku, pritiahne si stoličku a šmejdí a šmejdí až najde čo potrebuje. Že u toho niečo aj rozsype alebo zhodí, radšej ani nepopisujem. Syn od kámošky (3 ročný) dal takto na plech angličáky a upiekol ich. Od tej doby vypínam trouby z elektriky po každom použití. A tiež veľmi rád perie. Často v pračke nachádzam prádlo stiahnuté rovno zo sušiaka, ktoré ešte ani nestihlo vyschnúť :grinning: .
Hlídat Pavlíka by mala príjsť moja sestra zo Slovenska. Má o 5 mesiacov mladšieho syna, takže sme sa zhodli na tom, že to bude malého najmenej bolestivé, lebo mamu vymení za parťáka na lotroviny. Tak dúfam, že sa niečo nepohnojí a všetko klapne ako má. Manžel k porodu pojde, ale žeby to robil rád, to teda nie. Bol to pre neho ešte horší zážitok ako pre mňa, a boli chvíle, keď radšej hlídal dvere porodného boxu z vonkajšej strany, inak by sa asi zložil. My sme to mali naplánované tak, aby sme druhého svišťa mali hneď po dvojročnom rodičáku, ale tak nejako sme nepočítali s tým, že sa to podarí, než dopovieme vetu :grinning: . Ale ono to tak bolo aj s Pavlíkom. Na dovču sme išli s tým, že až sa vrátime, tak by sme mohli zapracovať na miminku, ale po dvoch týždňoch dovolenky sme domov viezli čierného pasažiera.
6. bře 2013 ve 22:42  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Ahojky, tak mam za sebou prvni tyden procesu...az na to vstvani a ze jsme vecer unavena, je to fajn..v praci me to moc bavi. jen pepca nejak nezvládl rýmu a vlezlo mu to na kašel a hekal jak pes...tak uz je od stredy doma z jesli..hlidala babicka, zitr asegra a pristi tydne bud etaky radsi jeste doma......ale jak se vyzdravi, tak zase pomaze :grinning: :grinning: babicky by ho moc rozmazlily :slight_smile:
7. bře 2013 ve 20:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
@aprint a jaký děcka učíš? To je prima, že tě to baví...
My jsme dneska s kubou snad poprvé hráli opravdu normální hru, chci se podělit, třeba vás to taky bude bavit, mě moc a Kubu taky - K vysypal kolíčky na prádlo, vzal košíček a že jde na houby. Tak jsem udělala houby z lega a rozestavěla je po bytě a K nadšeně chodil a sbíral, snad 5x dokola :slight_smile: a nakonec jsme ještě uvařili houbovou polívku :wink:
9. bře 2013 ve 14:15  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@ofelieee mám druháky :slight_smile: je to bezva práce..hlavně dneska, když máš samý vymoženosti jako interaktviní tabuli, netbooky ve třídě a tak...dá se to bezvadně kpombinovat s klasickými přístupy, co byly za nás i s tím co už hlásal Komenský, prostě paráda...děcka můžou pracovat samostatně( ta tabule jim tu práci zkontroluje a vyhodnotí, takže mají okamžitou zpětnpou vazbu)) a já s emůžu věnovat hlavně těm, kteří ně opravdu potřebují....je to fakt kreativní práce, každý den něco jiného..ale samozřejmě taky zodpovědnost a nervování se, protže vždycky se tam najde někdo, kdo tě ignoruje nebo prostě i po stopadesátý udělá přesný opak než ty chces....:grinning: :grinning:
10. bře 2013 ve 20:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
@aprint páni to je úžasný... já občas učím po školách výukový programy, s interaktivní tabulí jsem se párkrát potkala a byla jsem jak v Jiříkově vidění :grinning: chce to trochu trénink přece jen, moc jsem si ji neochočila :sweat_smile: ale to je úžasný, jak to popisuješ... můžou tyhle novoty bejt trochu náročný pro starší učitele, co? Trochu ti závidím ty nový myšlenky :wink:

Já jsem víkend promarodila a smekám před Kubou, v pohodě mě nechal ležet a hrál si sám okolo mě, jen jsem mu občas četla nebo kreslila nebo něco podržela, rozdělala... je to čím dál lepší s tím děckem! :slight_smile:
10. bře 2013 ve 21:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ofelieee ono je to spis o tom jak kdo chce....mam treba strejdu tomu je pres 70 a zvladne na pocitaci veci, ktere nezvladne spoustu maldých..a zas tak moc tezky to neni...chce to fakt jen cvik. a hlavne napady..to je to nejdulezitejsi..a ty nekdy neprichazeji :frowning2:

jinak nas pepa je tento tyden doma s tatinkem a po prvnim dnu uz musel jit tata na pivo...mel z tho hlavu jak balon :grinning: :grinning:
12. bře 2013 ve 20:59  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@lusyy my už máme vymyšleno plno dárečků, jen nevím, jestli na ně najednou budou finance. Takže tak nějak postupně nakoupíme :slight_smile: Chtěla bych pro něj klasické odrážedlo, další lego duplo, video Baby english (jsou to asi tři CD), knížku, která hraje anglické písničky, pískoviště na zahradu. No a do toho už se dívám po jarních botách, takže je toho dost.
13. bře 2013 v 10:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
uff tak Kuba asi přestává spát přes den definitivně... teď už myslím víckrát neusne než usne... a navíc obvykle když usne doma v posteli spal by 5 hodin a to nemůžu dovolit :slight_smile: jak jsem neznala probdělý noci u mimina, teď máme za sebou jednu pro-hranou a znova do toho nejdu :slight_smile: ale dost mě to nespaní vyčerpává :frowning2:
13. bře 2013 ve 23:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ofelieee u nás je to taky tak. Když tři dny přes den nespí, tak čtvrtý den usne i na 5 hodin. Jednou jsem zkusila vzbudit dřív a byl hrozně protivný a celý gumový, jen se nosil a pořád polehával... Takže teď už ho nechávám a užívám si chvilky klidu :slight_smile:
14. bře 2013 v 07:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petaov u nás to dneska vyrostlo do horečky :frowning2: možná to souviselo, už to na něj dlouho lezlo... achjo
14. bře 2013 ve 12:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak my mame taky opet horecku,rymu,kasel a navic me prasknul zub,zubarka ma dovcu,tak az konec brezna k ni jdu. Na pozemku ,ktery kupujem se vyskytly problemy s vodovodem.......to je ale krasny den......

@ustarana
@petaov ja bych mela taky par tipu na darky,ale pokud bude kuchynka,tak vic darku nebude,chtsla bych drevenou a ta je podstatne drazsi.

Holky,jeste vam musim napsat jobovku z vikendu......prijedem k tchyni a tchanoj,ze budem gratulovat dedoj,mel svatek a vsichni,vcetne svagrove,synovci se sebehli ze popreji juditce k narozeninam,my na ne koukali jak na blazny,oni si to o mesic spletli. A jeste tchyne to svedla na me,ze jsem ji rekla,ze judit slavi 11.3. Pritom jsme se ani nevideli a jak jsem byla nastvana,ze to na me svadi,tak jsem ji rekla jestli je ozrala vic ona nebo ja,proste me to ujelo,ale ja byla v soku,ze si ani nepamatuje kdy se jeji vnucka narodila.
14. bře 2013 ve 14:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lusyy to je teda blbý vtip, svádět to na Tebe. Ty přece víš, kdy má Tvé dítě narozeniny! No, tchýně jsou různé...
14. bře 2013 v 15:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lusyy tak daj nejaký typ. Ja som mala typ na hasičské auto, ale to mu chcú kúpiť moji rodičia a garáže zasa moja sestra. A tým sú moje nápady fuč. Potrebuje ešte nejaký stol, aby sme mohli začať tvoriť z modelíny a tak, ale toto ako darčeky neuznávam, lebo by to dostal tak ako tak. Rovnako ani oblečenie nepovažujem za darček. Darček má podľa mňa byť niečo, čo spraví radosť.
Inak u nás sa hovorí, že" tchýně je ako zlato, len to nakopať ". Vždy mi to prišlo vtipné, ale po tom, čo som spoznala svoju tchýni dávam za pravdu. A mimochodom buď rada, že si aspoň spomenula. Síce skoro, ale spomenula. Minulý týždeň mal manželov starší syn 14 rokov a v sobotu tu bola tchýně. Myslíš, že mu aspoň popriala k narodeninám, alebo sa ho aspoň spýtala na to ako sa má? Ani náhodou :angry: ! Akurát prehodila nohu cez nohu, vypila kafčo u ktorého vybavila 3 telefonické rozhovory a napísala 7 sms, skonštatovala, že mám špinavé okná a porozprávala nám o svojich úspechoch na internetovej zoznamke :confounded: . A konečne odišla. Chudák L. z toho až plakal a mne ho bolo strašne ľúto. A keď sme plánovali oslavu (kedy, kde a ako), tak vravel, že tam bábu nechce.
14. bře 2013 ve 20:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak u nas uz je o darku rozhodnuto tatka uz ho veze domu, koupili jsme plastovy domecek na zahradu vcera jsme ho videli tescu za 1790 a nekoupili ho s tim ze se podivam nejdriv na internet kolik stoji tam no a kdyz jsme videli ty ceny tak se tam pro nej dnes stavil :slight_smile:
15. bře 2013 v 10:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, prosímvás kdo máte doma "normální" digi teploměr, jak měříte děckám teplotu? U mimina jsem to měřila v zadečku, ale to už teď nehrozí, nenechá se. Jenže v podpaží (jak za nás) mi to měří okolo 32'C a v puse to moc nevydrží mít a stejně to ukazuje hodně málo...

Jinak u nás největší hit - dárek budou malý nůžky :slight_smile: strašně rád stříhá a s našima to prostě nejde...
15. bře 2013 ve 23:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek