• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

TP v dubnu 2011? Přidej se.

25. dubna 2015 
Čauky holky, jak se máte? :slight_smile: Poslední dobou je tu celkem mrtvo. Mě to teď začlo nějak ubíhat :grinning: Konečně!!
Chtěla jsem se zeptat, kdo máte gelovky, budete si je sundávat na porod? Koukala jsem a nározy se na to liší, tak nevím. Uvažuju, že si nechám udělat jen francii, to by jim snad při případné narkoze vadit nemělo. Byl by to pro mě nezvyk být bez nehtů, mám už je 10let.
21. únor 2011 v 17:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zuzuli83 ahojky, jo je tady nějaké mrtvo:slight_smile: a co až pomalu začneme postupně rodit:slight_smile:. Já měla gelovky ale začátkem roku jsem je sundala. přemýšlela jsem jestli si je mám nechat a nebo ne protože jsem jě měla už asi 9let. ale nakonec jsem to riska a doufala že se mi do porodu dají nehtíky trošku dohromady jelikož mám svoje nehty fakt jak papír. ale už je mám dva měsíce dole a nehtíky jsou fakt mnohem lepší. někdo říká že v nemocnici jsou na to alergičtní jinde jim to prý vůbec nevadí. tak uvidím možná až malá bude trošičku větší tak si je zase nechám dát zpátky. ale myslím že to záleží na každém.já si to bez nich neuměla představit ale teď jsem ráda že je mám dole. jednou za čas si určitě ruky potřebují odpočinout. ale určitě bych se nebála si je nechat pokud se ti do sundávání fakt nechce.
21. únor 2011 v 19:03  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
asi už všechny nakupujeme a chystáme a na net není čas :frowning2: Jé, my máme stejně termín :slight_smile: teď jsem si všimla. No já mám svoje nehty ještě tenčí jak papír, tak to asi vyřeším tím čirým gelem a budu doufat, že s tím nebude mít nikdo problém. Kámoška si je na porod sundala a za měsíc fičela znova k nehtařce, protože ty její byly ostřejší než gelovky a pořád malého škrábala. Má je úplně krátké a je spokojená.
21. únor 2011 v 19:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zuzuli83 :Ahojda já si taky říkám,že už sem nikdo nemá čas chodit :slight_smile: Já měla teda gelovky taky,ale před Vánocema jsem je dala dolů a to hlavně z důvodu že mi najednou přestaly držet :( Ale je fakt že jsem z toho hodně nervozní,protože moje nehty jsou hroznéééé!!! tak pak jen co to půjde nechám si je znova udělat :sweat_smile: .A když už jsme u toho máte někdo piercing v nose?Ten se musí sundat,nevíte?
21. únor 2011 v 19:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
mě teď nehty drží jak nikdy :slight_smile: Myslím, že kdyby jsi měla mít narkozu, tak musí jít dolů všechny šperky, ale osobní zkušenost s tím nemám.
Některé už to máte za pár :slight_smile: tak asi finišujete s přípravama a máte plné ruce práce, to já mám ještě času dost :wink: tak tady věčně sedím :slight_smile:
21. únor 2011 v 19:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojky ja mela gelovky taky 4 roky tedka a minuly tyden jsem si je nechala sundat ani snad ne kvuli tomu ze by to melo vadit v porodnici to me ani nenapadlo :slight_smile: ale moje nehtarka od noveho roku zdrazila a tak me to docela namichlo a nechtelo se mi davat tolik penez za to kdyz ted budu vice mene furt doma a svoje nehty mam pevny i po takovy dobe s gelovkama tak mi to ani nijak nevadi ale taky jsem si to neumela predstavit bez nich ale uz jsem si zvykla. s piercingem zkusenost bohuzel nemam
21. únor 2011 v 19:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zuzuli83 ano máme stejný termín. taky jsem tu ještě zatím často jelikož je ještě čas:slight_smile:.chytáme ale pomalinku tak abych pak nemusela spěchat:slight_smile:. no já mám teď svoje úplně na kraťučko protože jinak se mi lámoou a je to dost nepšíjemné než to odroste:frowning2:. ale počítám že pak si je taky nechám dát zpátky i když nevím jak s malou to budu zvládat jezdila jsem ke kamarádce a ta bydlí asi 30km takže uvidíme. Jen mi teď hrozně rychle rostou nehty takže je musím obden pilovat abych je měla pořád úplně kraťučké.

@kijir já měla v pupíku ale když jsme začali plánovat mimi tak jsem si ho vydělala. ale když jsem byla na operaci tak jsem si ho musela sundat nemělo by být na těle nic kovového sestra mě za to hodně nadala, ale to je myslím jen v případě narkózy nevím jak u klasického porodu jestli to vadí. Myslím že ani ne.
21. únor 2011 v 19:57  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak piercing ani gelovky nemám, každopádně jsem připravená si do porodnice sundat i šperky a hodinky, mám dojem, že na příjmu je takovej mazec, že bych o to mohla nechtěně přijít (nejen kvůli krádeži, ale že by se to prostě ztratilo).A nebo si hodím nějaký starý hodinky do tašky pak kvůli kojení, i když stejně budu mít mobil.
Já mám teda termín přesně 1. dubna, ale tím, že je mimi údajně větší, tak už fakt finišuju, malá se narodila o tři týdny dřív, tak chci mít měsíc před termínem vše ready. Ale asi se mi to nepovede, protože manžel si ještě jede s kolegama na prodloužený víkend lyžovat.... málem jsem ho praštila :slight_smile:
21. únor 2011 ve 20:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
a už máte holky některá sbaleno do porodnice?Já teda totiž ještě nic :sweat_smile: :confused:
21. únor 2011 ve 20:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
no nakoupené to mám a dané na jednom místě ale ještě nemám kojící podprsenku a pyžamo:slight_smile: takže ještě nachystané to není:slight_smile:
21. únor 2011 ve 20:47  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
Balit budu tenhle týden, už to mám jakžtakž na hromadě. I když teda po kojících podprsenkách musím zapátrat, vyprala jsem je s mimi oblečkama a nemůžu je najít :slight_smile:

@kijir Ty jsi praktik, nemáš ještě sbaleno od minula? :slight_smile:

A jinak se musím přiznat, že se začínám nějak trošku bát porodu :frowning2: toho minulého jsem se nebála, nakonec byl úžasnej, i bez bolesti a tak, a teď mám strach, že to bude jen horší :frowning2:
21. únor 2011 ve 20:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zuzana_22 :tak to právě nemám... :grinning: :grinning: .Budu muset znova :slight_smile: ,ale ještě jsem ani nezačala.tak to tenhle týden nějak zkusím noooo :wink: .
Jo a porodu já se te´d právě taky nějak bojím...nevím jestli to je úplně strach,ale takovej dost divnej pocit mám :confused: .Nevím proč...Ale zase už bych chtěla abych to měla za sebou :confused: .
21. únor 2011 ve 20:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak to já si pořád říkám, že mám času dost :slight_smile: Takže nemám ani nic nakoupené. Jen abych se pak nedivila :grinning:
Ne, už jsem si dala předsevzetí, jak mi dorazí peníze za nemocenskou, tak se do toho taky pustím. I když s tou naší OSSZ nevím nevím. Ať dřív není prďolka na světě :grinning:
21. únor 2011 ve 21:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak to já taky nemám ještě nic sbaleno,mysím se k tomu musím nějak dokopat. Chtěla jsem se vás zeptat,máte teďka v posledních dnech takový zvláštní pnutí bříška? Je to až bolestivý a nepříjemný. do této doby to byla pohoda,ale teď je to čím dál horší. :frowning2: Břicho nemám moc velké,ale mám pocit,že mě každou chvíli praskne.
22. únor 2011 v 08:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kijir Tak to máme podobný myšlenkový pochody. Já se prostě nějak bojím toho průběhu, že to bude horší než poprvé :frowning2: ale asi je to tím, že teď ještě manžel na víkend odjíždí, až bude se mnou víc doma, tak asi budu mít víc jistoty.

@lusyy a nejsou to už ty trénovací kontrakce? nebo to máš pořád z toho, jak se tam mimi rozpíná a zabírá čím dál víc prostoru?
22. únor 2011 v 10:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jéé to je super že se tato veřejná diskuze obnovila :slight_smile:
Já taky ještě nemám nabaleno, ale naskládáno na stole v pokojíku věci do porodnice mám, chybí mi jen plenky newborn. Čekala jsem na včerejší velký utz, ten je v pořádku tak můžu začít finišovat :grinning:
22. únor 2011 v 10:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky já už radši sbaleno mám :slight_smile: Protože termín podle PM mám 6.4., ale podle posledního ultrazvuku mi doktor řekl, že je ten náš chlapeček o 3 týdny větší, takže to vypadá, že jsem asi otěhotněla dřív, což by pak vycházelo zhruba na polovinu března :astonished: Bojím, bojím :confounded:
22. únor 2011 v 10:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
Já bych si taky moc ráda zabalila, kdybych si vzpomněla, kam jsem dala ty podprsenky na kojení :grinning: to je fakt totální skleróza.
22. únor 2011 v 10:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,tak co se týče gelových nehtů,mám je taky a jelikož mám jen francii,tak nepočítám s tím,že bych je sundala,udělala jsem to jednou a moje nehty byly jak papír a pak když dorůstaly,tak škrábaly mnohem víc než gelovky.Nechám si je dělat kratší,ale sundavat je nebudu.Při poslední poradně minulý týden mi doktor potvrdil,že je tam stále holčička,váha je teda menší než by měla být,ale nějak se tím neznepokojuju,určitě to ještě nažene a pokud ne,tak to prostě nebude při porodu žádný obřík :slight_smile: Věci pomalu všechny nachystané,akorát tašku do porodnice ještě,mám to zatím jen na hromádce zvlášť,ale už se chystám,že to přesunu do tašky aby už to bylo konečně všechno a mohla jsem jet v klidu rodit :wink:
22. únor 2011 ve 12:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak já už mám tašku sbalenou a nachystanou, ještě mi tam chybí pár maličkostí, ale to už není problém. Hlavně jsem si ji nachystala proto, že manžel odjel na montáž do Francie a přijede příští týden, tak jsem u našich a tašku mám s sebou :slight_smile: , kdyby něco. Nohy mám napuchlé čím dál víc, tak už se těším až to budu mít za sebou a všechno bude zas o.k.. Vůbec bych se nezlobila, kdyby to bylo v půli březnam termín mám 1. 4., ale jsme o 5 dní starší, tak budu muset Matyáškovi domluvit ať vykoukne v březnu :slight_smile:
Holky, jak je to s čajem když se kojí? Slyšela jsem ,že dokud se kojí, tak se čaj nedává, až se začne přikrmovat. Ale co když přes léto budou horka, tak taky žádný čaj?
22. únor 2011 ve 12:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
@xxmarypetxx Asi se dočteš všude,že pokud kojíš,tak žádné jiné tekutiny mimik nepotřebuje,mě to říkala i dětská doktorka,ale podle mého názoru to v létě nemůže stačit,takže já jsem čajík dávala nebo převařenou čistou vodu,někdy mi přijde,že je lepší dát na svůj instinkt než slepě poslouchat doktory...každopádně nikoho nenavádím,aby to dělal stejně,je to jen můj názor :slight_smile:
22. únor 2011 ve 12:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
já si jeden čajík koupila od ukončeného 1.týdne. No peníze to nejí a kdyby náhodou tak ho mám doma. ale myslím že když v létě bude horko tak tekutiny budou potřeba i když se kojí. Nevím jak na to doktorky, ale kamarádky které mají už mimi tak taky dávaly čajík na žízeň. Jak už bylo řečeno asi to nechat na vlastním uvážení a instinktu:slight_smile:
22. únor 2011 ve 13:32  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
@xxmarypetxx :Ahojda tak já teda čaj taky přes léto dávala prvnímu,protože mě nebavilo mu každou hodinu vytahovat prso jen aby se napil.Ale zase druhej teda absolutně čaj nechtěl a ani nevyžadoval prs jen kvůli pití nějak častěji.Myslím že uvidíš podle situace :grinning: .A já bych taky brala už mít Matýska doma :grinning: .Je to pro mě už čím dál náročnější s těma dvěma staršíma :confused: .bydlíme ve druhém patře a není tu výtah tak jen cesta do schodů s malým v náručí už nejde bez zastávky :frowning2: .a to škvrně se mi vždycky ještě směje když funím jak lokomotiva :grinning: .
22. únor 2011 v 15:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
Já jsem malý dávala převařenou vodu, až když bylo nad 30 stupňů, což se tenkrát všude psalo, ale teď už bych nebyla tak úzkostlivá, třeba při řevu v autě si myslím, že je lepší šupnout čajík než složitě řešit místo na zaparkování a kojení, atd.
22. únor 2011 v 16:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zuzana22: Ahoj Zuzko,myslím,že to bříško bolí,že se tam mimčo rozpíná,už začínám chápat,proč se někteří začínají těšit na porod :grinning:
23. únor 2011 v 08:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lusyy jj, já to taky chápu :slight_smile: mě zase už dlouho bolej žebra po kašli a včera jsem si nějak hnula s jednou stranou, tak jsem večer přemejšlela, že snad budu spát vsedě :frowning2:
23. únor 2011 v 09:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak díky holky za rady, já se zas na něco zeptám, jak nebudu mít jasno, je fajn že už tady máte některé děti a můžete se s náma podělit :slight_smile:
@kijir Tak zítra má ten náš Matyášek sváteček :wink: A my jdem zrovna do poradny, tak doufám, že to bude bez krvácení, posledně mě to dost vylekalo. Jinak jsem včera Matýskovi domlouvala, že půlka března je ideální :grinning: tak uvidíme, jestli si to vezme k srdci
23. únor 2011 v 10:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
@xxmarypetxx :No jo má svátek :slight_smile:. Já mám ten únor teda nabitej...15.2 má Jarísek narozky,22.2 má Petulka svátek spolu s manžou já mám vlastně taky 15.2. svátek a teď ještě bude mít svátek i Matýsek :slight_smile: .Takže my budeme slavit od půlky února :grinning: :grinning: :grinning: .
Já byla v poradně včera a zatím všechno v pořádku :slight_smile: .Žádnej náznak že by se tomu prďouskovi chtělo nějak dřív,tak uvidíme kdy opravdu vykoukne :grinning: .
23. únor 2011 ve 12:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kijir tak to máte super, tolik mejdanů po sobě :slight_smile: Myzas budem pravděpodobně mít všichni narozky v rozmezí měsíce, jaro budem vítat s halasem :slight_smile:
To napětí o tom, kdy to přijde, mě teď hrozně baví... jak to mám s těma termínama takový pošašený, tak mi to přijde takový dobrodružný :slight_smile: @fassy neboj, těš se :wink:
23. únor 2011 ve 20:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petrullina tak jak se vám líbí v Plzni?
23. únor 2011 ve 20:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek