• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

TP v dubnu 2011? Přidej se.

25. dubna 2015 
@ustarana zrovna dneska jsem si říkala,jestli už a ono jo......velká gratulace od nás a hlavně moře zdravíčka a pohody. Jaký byl porod? určitě rychlý,krásný a bezbolestný,že ? :grinning: :grinning: :grinning:
10. dub 2013 ve 21:39  • Odpověz  • To se mi líbí
@ustarana obrovská gratulace k Elišce. přejeme hlavně zdravíčko a milující rodiče a brášku.
10. dub 2013 ve 22:31  •  1 dítě  • Odpověz  • To se mi líbí
@ustarana.... jeej tak moc gratulujeme a hlavne to zdravie zelame

Vsetkym oslavencom vsetko naj naj vela lasky, zdravia a radosti...
My sme robili dnes party s dvoma Eliskami, v piatok ma Danko zase chlapcensku jazdu, kedy ma aj narodky. Dnes mal duhovy dort, mysky z vajec, zeleninove taniere, hroznoveho jezka a housenky, keksove smajle, lentilkove muffiny... vyzdoba po byte, no ja som sa uplne vyzila pri tom...sice kopec roboty ale stalo to za to.
10. dub 2013 ve 23:00  • Odpověz  • To se mi líbí (1)
@ciernavila je jak delas hroznoveho jezka a housenku,mohu poprosit o foto,taky bych na sobotu udelala. Diky.
11. dub 2013 v 11:17  • Odpověz  • To se mi líbí
@ustarana : gratulujeme k holčičce :slight_smile: at vam dela jen radost
11. dub 2013 ve 12:24  • Odpověz  • To se mi líbí
@lusyy jasne, hodim sem album s foto..ale najvacsi uspech mala cokoladova masinka
11. dub 2013 ve 12:38  • Odpověz  • To se mi líbí
@lusyy uz mozes pozret jezka, mam ho tam
11. dub 2013 ve 13:46  • Odpověz  • To se mi líbí
@ustarana taky přgratulujeme k Elišce a přejeme hodně pohody ve čtyřech...
11. dub 2013 v 19:51  • Odpověz  • To se mi líbí
Díky všetkým za gratulácie.
@lusyy No porod bol sakra rychlý, bola to totiž plánovaná sekcia :frowning2: . Eliška mala odhad porodnej váhy 4200 g, nakoniec to bolo len 3910 g, ale po dvoch operáciach a predchádzajúcej sekcii by som to asi ani nezvládla.
12. dub 2013 v 00:27  • Odpověz  • To se mi líbí (1)
@ustarana tak cekame na fotecky Elisky:slight_smile:
12. dub 2013 v 08:28  • Odpověz  • To se mi líbí
tak uz konecne pasieme :slight_smile:
12. dub 2013 ve 12:51  • Odpověz  • To se mi líbí (3)
@ciernavila to je normalne dankova kopie :slight_smile:
12. dub 2013 ve 12:53  • Odpověz  • To se mi líbí (1)
@pusolamy myslis? Mne sa zda uplne ina, tu je Danko v 4 mes:
12. dub 2013 ve 13:06  • Odpověz  • To se mi líbí
on mal aj tvar taku gulatu ona ma podlhovastu, Danko ma teraz po mne plne pery, nina ma uzke po manzelovi, len na tejto foto DAnkovej to tak nevidno ako teraz
12. dub 2013 ve 13:06  • Odpověz  • To se mi líbí
@ciernavila : no prijde mi ze danko ted a ninka ted jsou si dost podobni, na te fotce kde jsou mu 4mes. je uplne jiny :slight_smile:
12. dub 2013 ve 14:30  • Odpověz  • To se mi líbí (1)
@ustarana veiká gratulace, hlavně hodně zdravíčka! Vybrali jste krásné jméno.
Všem oslavencům přejeme taky hlavně to zdraví, to je to nejdůležitější, ostatní přijde už samo :slight_smile:
@ciernavila krásně pase! A co ta vyšetření? Už vám dají pokoj, je všechno v pořádku?
12. dub 2013 ve 20:22  • Odpověz  • To se mi líbí
@petaov stale nan cakame ked ho posunuli az na 29.4...ale tie divne stavy kedy je mimo mava este casto takze uvidime...
12. dub 2013 ve 21:06  • Odpověz  • To se mi líbí
Toto je naše papírová kuchyňka. Po prvním dnu už jsme dělali nutné úpravy, tak jsem zvědavá, jak dlouho vydrží :slight_smile:
14. dub 2013 v 09:38  • Odpověz  • To se mi líbí (6)
@petaov je krasna,super,kdo vyrabel mamka nebo tatka? :slight_smile:
14. dub 2013 v 11:56  • Odpověz  • To se mi líbí
@lusyy děkujeme, oba jsme se podíleli. Já jsem měla nápad a přítel ho realizoval. Moc se mu do toho nechtělo :slight_smile: Prořezával otvory a tak, to mi nešlo, pak už jsem to barevně polepila. Ve dřezu je klasická pumpička, takže tam i stříká voda. Ty čudlíky nad troubou sehnal děda v práci, dají se i otáčet, tak to malého baví. Snad to chvíli vydrží.
14. dub 2013 v 15:04  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahojky nějak ted nestíhám sem za vámi zavítat :slight_smile: jsme tak nějak v jednom kole..ale kupodivu to zvladame vsichni :slight_smile: jajsme v praci spokojená , pepa do jeslí taky v poho a taťka se ted taky vic stara nejen o svoje :slight_smile:
15. dub 2013 ve 21:20  • Odpověz  • To se mi líbí (6)
a gratulujeme všem narozeninákům a taky všem čerstvě narozeným i ne tak čerstvě počatým :grinning:
15. dub 2013 ve 21:22  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahoj, tak sa musím pochváliť svojími ratolesťami.
15. dub 2013 ve 23:15  • Odpověz  • To se mi líbí (7)
Mamičky prosím potrebujem poradiť s kojením. Viem, že to do tejto témy nepatrí a že je tu laktačná poradňa, ale nejak nemám čas ani energiu hľadať odpoveď. Respektíve ma zaujíma ako to prebiehalo u vás. Elišku som v porodnici kojila i dokrmovala, lebo dosť stratila na váhe, ale doma som pokračovala len v kojení. V porodnici som sa o tom nič moc nedozvedela. Ako poznám, že malej stačí kojenie z jednoho prsu? Zatiaľ kojím z oboch a niekedy to je skoro po 3 hodinách a niekedy po hodine a pol. Ako často ste kojili takto malé detičky? Ja mám pocit, že kojím stále a vobec nemám na Pavlíka čas. Už som uvažovala, že kvoli tomu prejdem na UM, ale zas na druhú stranu u Pavlíka som to nekojenie oplakala, tak teraz nechcem hádzať flintu do žita. Myslela som si, že kojené deti sa nemajú šancu nalokať vzduchu, preto ma zarazilo, že Eliška si po kojení říhne ako starý chlap po guláši s knedľou a chladenej dvanáctke. Tiež vám takto deti říhali? Ako dlho ste deti kojili? Ja kojím z každého prsu 15 minút. Ako ste poznali, že má dieťa dosť a kedy má hlad? Ja to teda vobec nedokážem poznať, lebo Eliška dostala dudlík už v porodnici :unamused: , tak pusou melie stále. Díky za rady.
15. dub 2013 ve 23:27  • Odpověz  • To se mi líbí
@ustarana : dětičky jsou krásné a pavlík co má vlásků :slight_smile: , já s kojením moc neporadím já kojila po třech hodinách i 45minut a malá stejně nepřibírala, nepoznala jsem ani jestli pije nebo jen dumla. jestli pije dost poznas podle toho jak pribira bud si porid vahu a vaz ji pred a po kazdem kojeni, nebo aspon jednou tydne u dr.
16. dub 2013 v 08:07  • Odpověz  • To se mi líbí
@ustarana krásné dětičky :slight_smile: Já jsem kojila kdykoliv si řekl, nejsem zastáncem tříhodinových intervalů. Samozřejmě, že když plakal, nejdřív jsem přebalila, ale u Vašíka to bylo jasné, že chce kojo. Poznala jsem to podle hledacího reflexu, otvíral pusinku a hledal prso. Dudlík nikdy neměl. Myslím, že i po čase poznáš, že je ten pláč jiný na hlad a na bolest. Navíc kojení není jen na hlad, ale i na žízeň, teplo, zimu... Malého jsem kojila přes den skoro pořád, v období růstového spurtu to bylo i co hodinu. Jindy vydržel i ty tři a více, bylo to pokaždé jinak. Žádný režim jsem mu nenutila. Rozhodně si nenech nikým namluvit, že máš slabé mlíko a podobné nesmysly. Mi to taky pořád říkali a strašili mě, že budu muset dokrmovat, že mu to nestačí, že pořád brečí. Ze začátku jsme chodili každý týden na vážení k doktorce a malý v období spurtu přibral i kilo za týden. Kojila jsem vždycky na jedno kojení z jednoho prsa. Jen večer jsem kojila s obou, to měl velký hlad a jedno nestačilo. Jinak se to nemá střídat během jednoho kojení, ať nebolí bříško a vytáhne i to zadní mlíčko. V noci spal celkem dobře a vydržel několik hodin bez mlíka, když už jsem měla nalitá prsa, tak jsem trochu odstříkala, nikdy jsem ho nebudila. Přes den to bylo náročné, měla jsem pocit, že je u prsa pořád. Nevím, jak dlouho jsem kojila, protože u toho usínal, ale určitě to bylo déle jak 15 min. Ze začátku to neuměl. Po císaři byl dost spavý a nedokázal toho moc vytáhnout, hned usnul a pak zas brečel, že má hlad. Já jsem ho násilim neodpojovala. Prostě když se sám odpojil, uložila jsem ho do postýlky, někdy mu to stačilo a vstal až za několik hodin, jindy se vzbudil dříve. Vašík byl hodně spavé miminko a první dva, tři měsíce v podstatě jen prospal a budil se jen na kojení. Taky jsem měla pocit, že nedělám nic jiného. S druhým dítětem to musí být náročné, ale pokud máš mlíko a malá přibírá, tak to nevzdávej. Jo, a nějaký ten vzduch asi vždycky spolknou, malý říhal jen někdy, většinou hned usnul. Přeji pevné nervy a zdar kojení :slight_smile:
16. dub 2013 ve 14:40  • Odpověz  • To se mi líbí
@ustarana podepsala a podtrhla bych co píše petaov... prostě respektovat, když chce, dát... Kuba pil taky hodně, často a dlouho, hodinky jsem nesledovala programově vůbec... ustálilo se to po 2-3 měsících... ale jak se přitom vypořádat s druhým dítětem, to neumím poradit :frowning2: jsou krásní, Pavlik je fakt vlasáč :slight_smile: mějte se co nejlíp!
16. dub 2013 ve 22:51  • Odpověz  • To se mi líbí
@ustarana Nádherné dětičky a ty krásné vlásky Pavlíka :slight_smile: já jsem kojila každé 2 hodiny,ale Juditka fakt sála,takže ji stačilo 15 min.a byla najedená,pak jsem dostala zánět ,ATB a byl konec :frowning2:
17. dub 2013 ve 12:11  • Odpověz  • To se mi líbí
@ustarana gratuluji k holčičce :dizzy_face: a s kojením neporadím, jsem prd kojná. Lucinku jsem kojila pouze v 6ti nedělí pak už ne. Teda ano s příkrmem, ale v 11t jsem dala kojení definitivní vale. Malá mi stála na váze, defakto mi za měsíc téměř nic nepřibrala (asi jen 25dkg). Takže to doktorka ukončila sama.
U druhé bych ráda vydržela, ale uvidím no :frowning2: buď to půjde nebo ne.
19. dub 2013 v 09:47  • Odpověz  • To se mi líbí
Tak malý už definitivně přestal spát přes den. Je plný energie, ani známka únavy. Dvakrát denně lítáme po venku a já jsem večer tak vyřízená, že už nemám sílu na nic. Obdivuji všechny maminky, co zvládají dvě a více dětí :slight_smile:
23. dub 2013 ve 20:01  • Odpověz  • To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek