• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

TP v dubnu 2011? Přidej se.

25. dubna 2015 
No tak prodloužený víkend na horách jsme si teda užili až do pondělí večer. V sobotu jsme skončili s malým na pohotovosti až do pondělka, kdy nás z nemocnice pouštěli. Prostě paráda :frowning2: Jsem šla s kamarádkou do sauny a manžel hlídal a neuhlídal. Danda sjel s koloodrážedlem ze schodů. Ten řev jsem slyšela až v sauně a okamžitě jsme valili na pohotovost. Celou neděli a pondělí dopoledne jsme lítali po vyšetřeních. Včera odpoledne nás teprve pustili, chtěli mít malého 48 hod. na pozorování. Naštěstí to nebylo nic vážného, jen nějaká ta boule a modřina na hlavě. Prostě měl štěstí. Už v neděli po špitále lítal jak drak :slight_smile: Podle pana doktora má vysokou školu z padání, když si nic nezlomil :slight_smile:

@petaov Daník teda někdy ještě usne, ale mám takový pocit, že už taky pomalinku končíme s odpoledním spaním :frowning2:
23. dub 2013 ve 20:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
@fassy to zní hrozivě :frowning2: Ještě, že nemá nic zlomené a dobře to dopadlo! :slight_smile: Vašík je teď taky hrozný poděs. Kolikrát ho zastavím naposlední chvíli před podobným zraněním. Ale je to u těch dětí jen otázka času, kdy se něco podobného stane, vždycky nejdou uhlídat :unamused:
S tím spaním jsme to měli ještě donedávna na střídačku, ale teď už je konec. Má teď rýmu a občas i teplotu a stejně neusne.
23. dub 2013 ve 21:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
@fassy uff tak eště že to dobře dopadlo!

Kuba to se spaním teď má nějaký složitý, ke konci tý zimy přes den skoro nespával, už evidentně potřeboval jaro a vylítat :slight_smile: teď se to trochu vrací, ale často po obědě neusne a pak mi vytuhle "nevhod" :slight_smile: kolem pátý a to už je vopruz, chodil by spát v deset a to nezvládnu já :slight_smile: několikrát jsem s ním v těch pět třásla, plakal "spinkat", mě z toho bylo zle, ale prostě jsem odmítla nechat ho strašit tak dlouho ... radši bych, aby klidně nespával vůbec, nebo ale po obědě a večer pak normálně spat :slight_smile: většinou když přes den vytuhne tak je uplně neprobuditelnej, jedem na kole, kolem tramvaje, drncám přes obrubníky, mluvím na něj a NIC :slight_smile:

@ustarana tak jak se zajíždíte v novym počtu? Nejsi padlá únavou? Pavlík zvládá? Manžel pomáhá?Malá pije a spí a prdí? Tchyně nevyžaduje kávu moc často? :slight_smile: to je výslech, že, promiň
24. dub 2013 v 18:55  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Mě z toho mýho raracha snad hrábne. To je takové trdlo. On si normálně strčil do nosu mini lentilku. Naštěstí se v tom vlhkém prostředí rozpustila, tak mu tekla z nosu čokoláda, ale ten šok zase. Uchošťourem jsem mu nos vyčistila, tak snad je to ok. Ale jelikož lítá jak drak a dělá zase spoustu kravin, tak je určitě v pohodě. Ale já za poslední týden zestárla snad o pět let a o další dva roky jsem si život zkrátila :frowning2: Mě jebne :rolling_eyes:
24. dub 2013 ve 22:02  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@fassy No vy sa teda bavíte! Ja som dnes tiež zostarla o pár rokov. Kúpali sme s Pavlíkom malú, ale jeho to prestalo baviť, tak utiekol. Keď som za ním prišla do obýváku, tak mal v rukách sirky a snažil sa zapáliť horáky na sporáku u detskej kuchynky. Sirky normálne máme na mieste vo výške skoro 1,3 m, ale ten mezulán si k linke prisunul židli a vzal si ich. A sirkami ho naučil škrtať manželov starší syn :angry: .

@ofelieee Čo ti mám napísať. U nás je to des. Pavlík je na Elišku strašne zlatý, nosí jej hračky, hladí, pusinkuje, podáva dudlík a pomáha pri kúpaní a prebaľovaní... . Ale na mňa je teda hrozný. A naviac začal robiť scény. Vždycky mu stačilo vysvetliť, že hračky sú na hranie a nie na skákanie. teraz keď ho upozorním, že pokiaľ si bude šľapať na autíčko, tak si ho rozbije, tak sa na mňa pozrie pohľadom "trhni si" a skočí na autíčko oboma nohami. Keď mu niečo nedovolím alebo chcem vypnúť rozprávku tak začne kvičať tak príšernou fistulkou, že sa lúpe farba zo stien... . Naviac začal bojkotovať spanie. Ľahneme si do postele, ale jeho okamžite vystrelí, a lezie v nej, skáče, vrtá periny, no robí všetko okrem ležania až po hodine a pol sa vyslovene skáca zo zavrenými očami a spí. A toto provozuje odpoledne i večer. No mazec. A malá je tiež pekný kvietok. Stále ju len kojím a nosím. Kojím hodinu, pol hodinu čakám než si říhne, položím ju na deku kde za krátku chvíľku začne škytať a vzápatí za poblinká. A začínam zas znovu. Takže sa skoro nedostaneme von, respektíve sme za dobu, čo som doma boli vonku asi 6x. Dnes od rána nekojím, ale dávam UM a už viem, prečo chce kojiť tak často. Ona za tu hodinu, čo visela na prsníku vypila hrozne málo, respektíve z flašky vypije tak 30-40 ml a je hotovo. A naviac ju hrozne trápia prdíky, takže cvičíme nožičkami, polohujem ju, dávam nahriaty levanduľový pytlík na bruško a nepomáha to. Ešte že existuje Espumisan, inak by som už bola na psychiatrii. Manžel pomáha ako divý. Zatiaľ je so mnou doma, lebo po tej sekcii som taká nejaká zle poskládaná a bolí ma úplne všetko. Ale v pondelok už ide do práce a veľmi sa teší až si tam odpočinie, lebo doma je to vraj na budku a po večeroch vzdáva chvály Bohu, že nezostal na rodičáku on. A tchýne je kapitola sama o sebe. Zvonila tu už dvakrát, čo som doma z porodnice, ale raz sme boli u doktorky a druhýkrát som jej proste neotvorila - nemala som náladu počúvať blbé kecy a presedieť odpoledne pri kafíčku s ňou namiesto toho, aby som sa venovala deťom. Ale v sobotu sme slavili Pavlíkové narodeniny, tak tu vykládala, že máme dať vedieť a príde vziať Pavlíka na ihrisko. Dva roky decku nepodala ani chrastítko a teraz s ňou má ísť von? So skoro cudzou ženskou, ktorej povie čau a ani k nej nejde? Tak som jej vravela, že by som zo začiatku potrebovala skor pomocť s nákupami, upratovaním, uvarením obeda, aby som mala čas na Pavlíka a ukázala mu, že som tu aj pre neho nie len pre Elišku. Tak v tú chvíľu asi ohluchla a zas zopakovala, že príde a vezme Pavlíka von :rolling_eyes: . Akurát ti poradím uvar si nejaké zásoby do mrazáku pre strýčka náhodu. Mne už došli, tak za boha neviem, čo budeme jesť.
24. dub 2013 ve 23:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
@fassy : panejo vy si taky uzivate. ja vcera vyrazila po trech letech na kolečk. brusle a dnes jsem si byla pro sadru na levou ruku a mam ji az nad loket :angry:
25. dub 2013 ve 21:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pusolamy :frowning2: To je pech. Asi nějaké erupce na slunci či co :rolling_eyes:
25. dub 2013 ve 21:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
@fassy
@pusolamy
@ustarana
@petaov teda holky,je to hnusny,ale diky bohu ze v tom nejsem sama,ja zalehla do postele s virozou a po 12.hodinach zase vylezla,jelikoz onemocnela juditka. V tomhle teple ma 39.teploty. je to vsechno na ho......
Jediny co me potesilo,bylo,ze si juditka spocitala knedliky na taliri. Spadla me celist az na zem,umi do 10. :slight_smile:
26. dub 2013 v 10:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lusyy sama nejsi :slight_smile: U nás to začal malý a teď uže jsme na hromadě všichni tři. Respektive na hromadě je jen přítel - chlapi a rýmička... :slight_smile: Malý je jak drak a já prostě musím fungovat a lítat s ním po venku. (Teplotu už nemá).
Juditka je šikulka! Vašík umí počítat jen do pěti, ale zvládne to i anglicky :slight_smile:
26. dub 2013 v 10:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
My jsme pro zmenu chytli asi zanet spojivek...pod očima má červený fleky jak modřiny, z očí mu teče...no paráda..a asi to vypadá, že to bude nějaká alergie....takže jsme dostali doporučení na alergo a na ORL tak uvidime...jelikož rýmu a kašel u nas už nepovažuji za nemoc..to už je součást běžnýho života.
Jinak máme konečně úspěchy s čůráním, už se nepočůrá a říká si i venku už jsme to zvládli. V jesličkách už i spí bez plínek. A taky tam hrozně rozvázal..už si i pokecáme....:grinning:
26. dub 2013 ve 20:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lusyy tak přeju hodně sil ať je brzo líp... Juditka sní 10 knedlíků???
26. dub 2013 ve 20:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojky holky tak naše Kája taky včera 39 teplotu a rýma s kašlem. no hrůza. venku teplo a všichni nemocní. čekáme jestli nedostaneme neštovice jelikož všichni sousedi je měli nebo teď mají takže uvidíme jestli se taky uchytilo i u nás. no kéž by radši teď než až za pár let.
@lusyy
@petaov máte holky teda šikovné dítka:slight_smile:
28. dub 2013 v 07:56  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
@debule tak přeju ať jste zdraví a jestli jsou to neštovice, ať je to snadno za váma a máte na celej život vystaráno :slight_smile: taky jsem si pro ně nedávno málem šla, než mi došlo, že v 1. trimestru je vlastně nechci (ani u Kuby, byla jsem dost vyfluslá beztak :slight_smile: já je měla )
28. dub 2013 ve 20:09  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@ofelieee ano 10 knedlíku,ale ovocný....její nejoblíbenější jídlo :grinning: :grinning:

@debule Takhle nám to taky začínalo,rýma,kašel,teploty přes 39 st. Dnes už je bez teplot,tak snad to vydrží a bude ok. Přeji brzké uzdravení a pevné nervy....u nás to je boj.

Chtěla jsem se zeptat,kdy chodíte po nemoci ven? Mě už z toho hrabe a zítra bych chtěla vyrazit,když už bude Juditka bez teplot dnes,akorát pořád ta rýma a kašel...a na středu máme naplánovaný výlet,tak nevím zda zrušit nebo jet......
29. dub 2013 ve 13:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lusyy děkujeme. já byla dnes radši u doktorky aby si malou poslechla. a říkala že když v sobotu měla horečku ale v neděli už ne tak dnes ještě klidový režima zítra už klidně ven jen aby moc nelítala třeba na kočárek nebo jen zvolna chodit. takže věřím že zítra by jste už mohly ven holky:slight_smile:
Jinak u nás ten kašel je hrůza ale jinak je malá živá až moc:slight_smile:
29. dub 2013 v 15:05  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lusyy malý mívá většinou takové lehčí nachlazení. Teplota většinou jen první dva dny. Jsme doma vždycky ten první den a pak už normálně lítáme po venku, jen ho neberu mezi děti. S teplotou se chodit nemá, rýma je v poho. U nás ty teploty nebývají vysoké, takže už druhý den fungujeme normálně. Na něm ani nejde poznat, že je nachlazený, teče mu jen z nosu, ale lítá pořád, doma bych ho neudržela :slight_smile:
To je bezva, že sní tolik knedlíků! :slight_smile: Malý sní jen jeden normální. Ovocné nejí.
29. dub 2013 ve 20:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petaov tak to mate dobry,me Juditka reakuje vzdy vysokyma teplotama tzn.nad 39. Ted uz je od pondeli bez teplot,jen ten kasel :frowning2:
Knedliky jsou jeji nejoblibenejsi jidllo,jinak tomu moc neda.
2. kvě 2013 v 08:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
holky, potřebuju poradit. Čistila jsem zrcadlo, které malý poslintal a stačila chvilka nepozornosti, otevřel to a měl to u pusy. Hned jsem mu to vytrhla, asi si o to jen otřel rty, možná si líznul. Myslím, že se nenapil, ale stopro to nevím. Poznala bych to? To by se asi nějak tvářil, že... Vadilo by to líznutí? Je tam napsané, že při požití se má hned vyhledat lékař, tak nevím, jestli mám plašit a někam jet. Myslím, že jsem mu to včas vytrhla, že se jen dotknul rty, ale nejsem si jistá. Normálně mám tyhle prostředky schované vysoko od něj, ale teď jsem ho vytáhla kvůli tomu poslintanému zrcadlu, ach jo :frowning2:
3. kvě 2013 v 18:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petaov Já bych asi počkala jestli se u něj něco projeví :slight_smile:
3. kvě 2013 v 18:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
@fassy dík, snad to bude v pohodě :slight_smile: Už spí.
3. kvě 2013 ve 20:17  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@petaov Myslím si, že kdyby si loknul nebo něco vypil, tak by začal do hodiny zvracet nebo by se osypal nebo prostě něco. Pokud byl ok a nevypadal a nechoval se jinak, tak to jen olízl a bude ok :slight_smile:
3. kvě 2013 ve 20:59  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@fassy díky, potřebovala jsem uklidnit :slight_smile:
3. kvě 2013 ve 21:05  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Ahojte, tak uz som tu dlhsie nebola, teraz to mame "vesele".
V nemocnici zatial moc noveho. Nine robili lumbalku, EEG, krvne testy atd.... Vysledky podrobnejsie budu az v utorok, a niektore geneticke testy este pozdeji... EEG sme mali hranicne, ale epilepsia sa nepotvrdila /lebo akurat ked jej ho robili aj s videom trvalo to hodinu nemala ten svoj "stav", tak sa necudujem ze to na EEG nebolo vidiet./ Stale ma tie "snove" stavy, nepasieme temer vobec, troska drzi hlavu hore len ked jej nastelujem ruky a podsuniem pod seba, pasie este horsie ako pred mesiacom. Proste ten vyvin stagnuje. Nizko ma ramena, ruky da totalne od seba, neopre sa o lakte dava ich do vzduchu a dviha zadok hore ako novorodenec. Na zadach ked by som ju pritiahla tak ma hlavu stale v zaklone, Maximalne co sa jej podari ruky si dat do ust aj ich spaja. Nohy stale od seba, hybe nimi minimalne, kdeze by ich dala do ust, to mozem snivat, ani si ich nechyta. CT dopadlo tak ze nam nasli nejake zhluky tekutin na temporalnych lalokoch ale z toho sa vraj nemam znepokojovat.
Prirkmy v pohode, zelenina jej chuti, v nemocnici sme prikrmi dostavali lahvickou. to dala aj 150 ml. Doma ju krmim lyzickou, to mi zje tu malu sklenicku 125g. Cize nahradzam cez obed davku mlieka.
Ona je stale drobcek, ma 60 cm, 5.6 kg aj ked faldiky ma a cela je taka baculata. Ale tzvuky nevydavame skoro ziadne, len minimalne aj to len ked ma nevidi, hlasny smiech u nas temer nemozny, znie to skor ako zakaslanie a stava sa to fakt len ked sa clovek extremne snazi. Tak par krat do tyzdna.
Ah jaj bojim sa na utorok , co mi povedia, mam si telefonicky volat pre vysledky...taktiez na vysledky z genetiky....najma ci nezistia napr Prader Willi syndrom ...snad to dopadne dobre.
V nemocnici bolo 8 kg sestrocne dievcatko, so mnou na izbe 4 rocne co zase nehovorilo a nechodilo, potom ju vystriedalo 11 mesacne ktore malo 5.3 kg, a len lezalo, vydavalo minimalne zvuky, tiez bolo hypotonicke ako Nina, malo srdecnu vadu - bolo po operacii srdca a aj criev, nejedlo normalne len do brucha ho krmili hadickami. Tak obdivujem tu matku ze je tak silna, este mala aj 19 mesacny rozdiel medzi detmi, cize ja mozem byt este rada ze Nina na tom nie je az tak zle. Pevne verim ze ani nebude.
5. kvě 2013 ve 21:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ciernavila myslím na vás, ať jsou výsledky, co nejlepší. Doufám, že to bude jen ten pomalejší vývoj a nic jiného. To pak všechno doženete. Malý byl taky pomalejší, hlavu zvedal jen někdy, u doktorky ne a hlavu v záklonu měl ještě v roce. Dneska už všechno dohnal. Tak snad to bude u vás podobné a nic vážnějšího :slight_smile:
Jinak jsem chtěla poradit, holky, jak na ten nočník? Malý už sám výjde schody, tak jsme začali s trénováním na nočník, ale má k němu hrozný odpor, nesedne si ani na vteřinu (to samé s redukcí na záchod). Nechávám ho ve slipech, hlásí, že se počůral, je mu to nepříjemné, ale nočník prostě odmítá. Lákala jsem ho všemožně, že si budeme na něm číst apod., ale nic. Měla některá z vás podobný problém?
7. kvě 2013 v 07:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petaov : u nas je to v pohode s nocnikem, ale kama radka co ma chlapecka takcuraji jen do zachodu a to ve stoje jako tata :wink: da mu tam nejakej lavor nebo stolicku a curaj ze stoje.nebo i venku na travu
7. kvě 2013 v 09:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ciernavila : myslime na vas at vse dobre dopadne :slight_smile:
7. kvě 2013 v 09:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ciernavila hlavne aby brzy zjistili pricinu,at se da popripade nasadit cilena lecba. Treba to fakt bude jen pomalejsi vyvoj a vse dozene.......kez by..... vzpomnela jsem sj na @petrulina mela taky trochu problemy s holcickou,tak treba by jste si mohly popovidat. Mockrat jsem na ni myslela,jak bojujou,mam pocit ze ted 30.4.slavily 2.narozky.

@petaov my a nocnik,rano v pohode,vycura se a vykaka,ale pres den neni cas,to pak jen prijde ze ma eeee. A rika cistou plinu dame:slight_smile:
7. kvě 2013 ve 12:29  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
my nocnik len doma, vonku este davam plienku. Tu dam dole az sa otepli. Curat chodi aj sa vypyta ale kakanie vacsinou nepovie, to ide malokedy kakat na nocnik. Dnes zase kakal do teplakov , hovienko na koberci, zase som chytila amok z toho.
7. kvě 2013 ve 13:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petaov
@pusolamy
@lusyy vdaka, zase mam volat stvrtok, ale mnohe vysledky budu az o dva mesiace. Nasadili vitamin B6 vraj by sa po tom mohlo EEG zlepsit, o mesiac jej urobia kontrolne
7. kvě 2013 ve 13:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ciernavila taky na vás moc myslím... je prima že se to alespoň trochu posouvá a dozvídáte se...

my jsme dneska celej den pracovali na baráku a jsem uplně u vytržení, Kuba se tam celou dobu zabavil sám, občas potřeboval něco pomoct, ale jinak se motal kolem nás, dělal to co my (bylo prima, že jsme měli takovou "akční" práci, sekat a odvážet na kolečku hromadu dřeva), pak si chodil na písek (má největší pískoviště na světě krom dětí ze Sahary :slight_smile: prakticky celej pozemek :grinning: )... fakt to bylo dobrý. S těma dětma je to prostě čím dál lepší přijde mi :slight_smile: eště nedávno jsme prohlašovali, že nemá cenu, abysme na barák jezdili všichni tři když chceme udělat nějakou práci...
8. kvě 2013 ve 20:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek