• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

TP v dubnu 2011? Přidej se.

25. dubna 2015 
baby som dnes citala ze deti v nasom veku maju vediet dat na seba 6-8 kociek. Tak som Danka testovala, lebo on sa s kockami nehra, nebavi ho to. Tak dal na seba 11, tak som ho nechala, ze ho nebudem uz mucit :grinning: Ale farby pozna vsetky uz asi od roka a pol. Len ten blby nocnik a to kakanie este docibrit.
27. kvě 2013 ve 22:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zuzuli83 Tak to je holka šikovná. Pavlík bude mať plienku na noc asi ešte v puberte. On totižto dosť pije a to aj večer. Skúšala som mu to obmedziť, ale keď mu nedám napiť, tak pri kúpaní pije vodu z vane. Dokonca aj na noc mu musím dať flašku vody do postele, inak ma 4-5x v noci zobudí, že má žížu.
27. kvě 2013 ve 22:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ciernavila Pavlík tiež pozná farby, ale hrať sa s kockami ho nedonutím ani náhodou.
27. kvě 2013 ve 22:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ustarana my jsme pití omezili, od 18 hod. nemá pití, chodí spát kolem 19.30 a mlíko večer už taky nemá, dostává ráno jak vstane. Když jsme dávali večer pití, tak nevydržela :wink:
28. kvě 2013 v 08:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
já bych byla asi radši kdyby měla na noc plínu, ale mluvila by :sweat_smile: Většinou používá tu svoji vietnamštinu, sem tam něco srozumitelného. Všechny vaše děti tak krásně mluví nebo je někdo taky na tom takhle?
28. kvě 2013 v 08:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zuzuli83 Daník mi taky moc nemluví. Neboj, nejste sami :slight_smile: Pár slovíček říká, ale většinou je to právě ta jeho žvatlanina :frowning2: A to každý den čteme :unamused:
@ustarana To my taky budeme mít plínu na noc až do puberty. Zrovna dneska ráno jsme to probírali s manželem, že když ráno vstane a sundáme plínu, tak má snad 5kg, jak je pročůraná :-/

Jinak my jsme přes den bez plínek, na spaní a ven zatím máme. Ven už začneme zkoušet bez, jen pořád čekám až se oteplí a ono né a né, tak musíme vydržet. Nechci aby byl případně v počůraném oblečení, když by byla venku zima. Kostky Daník staví, ale víc ho baví lego duplo, to staví věže jak blázen :grinning: Barvy a další takové věci Daník nedává, ho nebaví knížky, max. jen s obrázky a to mi ukáže kde je koník a dalších pár zvířátek, popř. i jak dělají, pak traktor a auto (ty pozná vždy a všude). On prostě miluje auta a další věci ho nezajímají, ani kreslení :rolling_eyes:
28. kvě 2013 v 10:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
u nas sa mluvi krasne, ale nas zacal skoro uz hned po roku hovoril čisto "auto" roka pol vety, čiže nam už nekomolí nič, iba má problém s dlhými slovami ako napr. Ventilátor. Manžel vraví - Danko to je VEN-TI-LÁ-TOR ...a malý si aj tak ide po svojom svoj Venti-TALÓOOU :grinning:DD
28. kvě 2013 v 15:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
@fassy upřímně ti řeknu, že je mi líp :slight_smile: Všichni kolem říkají básničky, celé věty atp. a nečekala jsem, že je někdo na tom jak my. Adélčina nejdelší věta je toto chci nebo toto nechci :angry: Jinak je šikovná i se celkem zvládne sama svlíknout, oblíknout sice je to na dvě hodiny , protože musí sama:slight_smile: Rozumět rozumí všemu, jen to mluvení :confounded:
28. kvě 2013 v 17:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zuzuli83 Už i básničky jo? Tak to u nás nehrozí :frowning2: Daník taky rozumí všemu co mu říkám, on mi třeba i odpoví, ale tou svojí hatmatilkou :angry:
28. kvě 2013 v 18:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak u nas s plinama hruza,proste si nerekne a nerekne. A s reci dobry,zacina mluvit ve vetach a i zpiva pisnicky.
29. kvě 2013 ve 12:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ach jo, dnes sme boli na kardiologii. Tak už mám doma kardiakov dvoch. Stále tu sedím a premýšľam, kde sa stala chyba, keď som si v tehotenstve dávala taky pozor. A vlastne aj mimo tehotenstva - užívam minimum liekov, snažím sa jesť zdravo, nefajčím, skoro nepijem alkohol... . Nie je to síce život ohrozujúce, ale rovnako ako u Pavlíka i nad Eliškou visí hrozba operácie. :frowning2:
29. kvě 2013 ve 23:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ustarana jejej,to je me lito a to maji oba stejnou diagnozu? Neni to treba spis geneticky,nekdo v rodine kdysi davnou? Nemyslim si,ze by to bylo tebou a tvym zpusobem zivota :slight_smile:
30. kvě 2013 ve 12:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ustarana ah jaj, ale to si nevycitaj, ucrite to nebolo sposoom zivota, to mne tiez niekedy prebleskne hlavou ci Nina nie je hypotonicka lebo som si dala 2 x 2 dl burciaku
30. kvě 2013 ve 14:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ciernavila

@ustarana holky,urcite to tim neni,jak by bylo mozne,ze deti kuracek,alkoholicek apod.jsou v poho. Teda nektere :slight_smile:
30. kvě 2013 ve 14:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
baby ja mam strach ze sme vcera zamiesili na tretie mimco...uf to by som uz asi nerozdychala
30. kvě 2013 v 15:03  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@lusyy Nemajú rovnakú diagnozu. Pavlík má defekt komorového septa a Eliška defekt síňového septa, sú to relatívne bežné srdcové vady. Podľa štatistiky sa s tým narodí každé 12 dieťa a u 11 detí sa to samo spraví. Ničmenej obaja majú tie defekty veľké a naviac majú L-P skrat (v srdiečku sa mieša krv), takže, pokiaľ sa to nespraví do 5 rokov, tak to vyzerá na operáciu. Toto nieje genetické, ako povedal doktor: "chybička se vloudila" :frowning2:. Rozumovo viem, že ja za to nemožem, že som pre nich spravila to najlepšie, čo som vedela, len mi je ľúto, že sme sa 2x trafili do blbej štatistiky. Pritom poznám niekoľko matiek, ktoré celé tehotenstvo fajčili, pili, vymetali diskotéky, dokonca v porodnici jedna nejedla nič iného len jedlo prinesené z McDonalda a druhá, ktorá len co ju priviezli z porodného sálu na izbu už hnala von fajčiť a deti majú zdravé. Tým nechcem povedať, že prajem niečo zlé ich deťom, skor tým nezodpovedným matkám. Ach jo, nejako sa moja nálada začína podobať na počasie. :frowning2:
30. kvě 2013 ve 21:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ustarana to miesanie krvi nevola sa ten otvor "foramen ovale apertum"? Lebo to mame aj my ale povedali ze to vazne nie je, ze to sa upravi...
30. kvě 2013 ve 22:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ciernavila ano ten otvor sa takto volá, ale miešanie krvi sa neobjavuje stále. A tiež záleží od veľkosti otvoru, malé sa zvyknú uzavrieť samé, prípadne sa s tým dá žiť plnohodnotný život, len z dieťaťa nikdy nebude vrcholový športovec. Pokiaľ je ten otvor veľký alebo sposobuje ďalšie problémy, tak sa to uzatvára operatívne. Teraz čakáme na pozvánku do kardiocentra v Motole, tak dúfam, že sa dozviem niečo viac alebo ešte lepšie, že už je to OK.
30. kvě 2013 ve 22:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ustarana tak drzim palce nech to je cim skor v poriadku....ja ani neviem aky ten otvor mame, u ans teraz riesia tie zhluky tekutin na temporalnych lalokoch.... ani envedia pricinu ani co to moze sposobit v buducnosti a preco ma uz fontanelu tak skoro temer uzavrenu
30. kvě 2013 ve 22:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ciernavila Ja viem, ze toto je len "kozmetický" defekt a v najhoršom prípade sa zašije a je hotovo, ale aj tak ma to deptá.Sú horšie choroby a postihnutia, ktoré sú na celý život a ovplyvňujú i životy celej rodiny. Verím, že týmto si moje deti už vybrali hrniec smoly až do dna a nič horšieho ich nečaká. Vaše trápenie sledujem a držím palce, nech Ninka nemá vážne postihnutie na celý život.
30. kvě 2013 ve 23:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ustarana no snad to bude dobre, treba myslet pozitivne...ja som dnes paranoidna, tlaci ma v podbrusku tak to spjam s tym ze ci nie som nahodou zase tehotna, ale dufam ze nie....
31. kvě 2013 ve 14:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
teda u nas basnicky tiez nejdu, ako on si obcas povie uryvok z basne, alebo basne doplnuje - tie rymy na konci, alebo kusky pesniciek ale nikdy nepovie celu. Raz povedal celu Leze zaba po rebriku... ale to bolo tak par mesiacov dozadu. Nejak ho to nebere.
31. kvě 2013 ve 14:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky :slight_smile:

u nás básničky taky nefrčí, ale začíná si zpívat. Před spaním měla éru pohádek a teď musím zpívat. Hold si asi stáhnu a vytisknu nějaké dětské písničky, páč mi dochází pomalu a jistě dech :grinning:
31. kvě 2013 v 19:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ciernavila pokud by jsi byla těhotná, šla by jsi na ukončení?
31. kvě 2013 v 19:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ciernavila teď to zrovna čtu, úplně mi je zle při představě že bych čekala třetí miminko. Nemyslím, že bychom to nezvládli finančně, to ne, ale já psychicky :grinning: už takhle jsem hotová z Lucinky a děsím se toho jak budu kloubit miminko a 2a půl letou slečnu. Navíc, věkově už se ani na třetí necítím. My vždy tři děti chtěli, ale začali jsme hold pozdě :grinning: teď mi je 32
31. kvě 2013 v 19:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
@iviska aj mne je 32 tento rok.... a nesla by som na ukonceni, je to proti mojmu presvedceniu. Nejak by sme to museli vymysliet...nemame ani auto, bola by som dost obmedzena aj co sa tyka pohybu s detmi, ledva teraz vojdem do vytahu ked tam vlezem ja, Daniel a kocik plus odrazadlo. No ale ak by sa stalo musela by som to nejak riesit.
31. kvě 2013 ve 21:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ciernavila jé, tak mi by se tři děti jednou líbily, ale finančně by to asi nebylo ideální a nechci, aby pak strádaly.
@zuzuli83 U nás jsou plíny stále. Teď jsme to nějak vzdali, asi tři týdny jsme to zkoušeli bez, ale bylo akorát všechno počůrané a odmítání nočníka bylo ještě horší, tak jsme to zas na chvíli nechali. Mu už vadí i to přebalování. Je to težké, plínu nechce, nočník nechce. No, necháme to na léto. Do školky jde až příští rok, tak máme ještě čas. Každé dítko je šikovnější na něco jiného. Důležité je, že si aspoň sama povídá tou svou řečí. My s nočníkem budeme bojovat asi ještě hodně dlouho. Má rád mlíko a hlavně před spaním, ráno je plína úplně plná.
Vašík už povídá celkem hodně. Vět jen pár, ale slov hodně, mluví celý den, ale ne úplně čistě, dost komolí. Básničky a pohádky ho hrozně baví, vždycky si řekne, kterou a já pak vyprávím a on doplňuje rýmy. Barvy zná a počítá do pěti. Hrozně ho baví angličtina, sledujeme píničky a jeden pořad pro děti v TV, zná už hodně slovíček, začal s tím sám od sebe. Např. než aby řekl mravenec, řekne raději ant - je to pro něj snadnější.
2. čer 2013 ve 20:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ciernavila a už máš zpátky cyklus? Páni, to jsou zvraty...
@ustarana pane jo, držíme pěsti! A jak to že Elišku vlastně prohlíželi? Měla nějaké problémy?
My jsme teď na Vysočině na dovolené a dneska jsme na střídačku s Kubou i mužem celej den v podstatě prospali :slight_smile: máme za sebou nesmírně náročný období, kdy nebyl čas ani spát... a dneska to bylo okouzlující...
2. čer 2013 ve 21:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ofelieee Ahoj, tú dovču si poriadne užij. No našej doktorke sa zdalo, že má Eliška šelest, tak nás odoslala na kardio. Ale išli by sme preventívne aj keby bola v poriadku. Vačšinou sa dieťa preventívne posiela k odborníkovi, keď sa niečo v rodine objaví.
2. čer 2013 ve 21:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ustarana a kojíš ještě? Pavlíka jsi kvůli těm problémům se srdíčkem nemohla kojit, že, jestli si dobře pamatuju? Držte se!
3. čer 2013 v 16:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek