• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

TP v dubnu 2011? Přidej se.

25. dubna 2015 
@ustarana zadny postup,vse prislo samo.:slight_smile:

@ciernavila chapu,taky me to bere cas,ale je to jen moje zavislost,ze sem kazdy den mrknu,takze rusit nebudu,chci jen omezit,ale jde to tezko. Zase jsou v nasi skupine prima holky a rada se divam na nase deti,jak rostou.. je to fajn,tady s vami pokecat. Mam pocit jako bych vas znala odjakziva. Srazik by byl super,ale nevim,zda je to uskutecnitelny,jsme roztrouseny po cely cr,ale kdyz by byl zajem,tak by se to treba dalo.
@petaov
22. črc 2013 ve 13:01  • Odpověz  • To se mi líbí
@petaov setkani vsech je super to by som sla, ale s oboma a bez auta to bude dost blbe. Ja to chcem zabalit uplne. LEbo sa mi vela krat stalo ze sem idem a cumim na wall, miesto toho aby som porobila doma veci ktore mam urobit.
22. črc 2013 ve 13:24  • Odpověz  • To se mi líbí
@ustarana nie som moc virtualny tip, mne je lepsie sa s mamickami stretavat osobne, teda par co poznam z kona sa stretavame temer denne a s dalsou som sa stretla az na dovci lebo je z toho kraja kde sme boli...
22. črc 2013 ve 13:28  • Odpověz  • To se mi líbí
ale na gmaily a skype som stale, kto by si chcel pridat tak do IP. Ale uz som si povedala ze serverom podobneho typu ako FB dam zbohom.
22. črc 2013 ve 13:30  • Odpověz  • To se mi líbí
@petaov no jo Kája vypadá starší než je aspoň nám to každý říká:slight_smile:
Jinak Kája je bez plenky od druhých narozenin. asi týden po nich jsme plenku sundali, týden byla sem tam nehoda a pak se to zlomilo a od té doby nemáme ani na polední spaní. dáváme jen na noc. venku si řekne hrozně se jí líbí zalévat kytičky:slight_smile: takže vždy nějakou očůrá:slight_smile:.v tomhle musím Káju pochválit že opravdu je na to šikovná.ale taky se to zlomilo ze dne na den:slight_smile:
22. črc 2013 ve 21:02  •  1 dítě  • Odpověz  • To se mi líbí
holky já taky nemám čas sem chodit ale jak píše Lusyy ráda se dívám co nového a jak děti rostou. prožívala jsem s váma těhu i porod a je fajn se podělit i o to jak nám děti rostou:slight_smile: určitě sem jednou za čas nakouknu. a kdyby byl nějaký sraz ráda bych taky dojela. pokud to nebude úplně přes celou republiku:slight_smile:
22. črc 2013 ve 21:09  •  1 dítě  • Odpověz  • To se mi líbí
damy teda ja som sa pobavila dnes.... toto musiiite vidiet: http://www.videacesky.cz/skece/pravda-o-zenach :grinning:DDD
27. črc 2013 v 16:54  • Odpověz  • To se mi líbí
No tak nakoniec je to tu, rozhodla som sa. ,...tak sa majte tu krasne, nechavam kontakt lhydia@gmail.com, som i na skype keby niekto potreboval, vsetko naj vam zelam.
2. srp 2013 v 00:49  • Odpověz  • To se mi líbí
@ciernavila tobě taky hlavně hodně zdravíčka a lásky pro tebe i celou rodinku.
2. srp 2013 v 08:56  •  1 dítě  • Odpověz  • To se mi líbí
@ciernavila : bude se nam styskat :frowning2: mejte se vsichni dobře a ninka at vše zvlada co nejlepe :wink:
2. srp 2013 ve 12:34  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahoj, holky chtěla bych se s vámi podělit o naše momentální "problémy". Malý už tři týdny čurá do nočníku, od včerejška už i na travičku, ale kakání je zatím vždy ve slipech. Zatím z toho nedělám vědu. Jen jsem se chtěla zeptat, jestli vašim dětičkám šlo obojí hned, nebo máte podobnou zkušenost? Další problém máme se spaním. Jednu dobu už spal malý celou noc a ve svém. Teď chce spát jen u nás a v noci se budí na mléko. Nechtěla jsem ho k nám brát, ale on vydržel brečet a volat mami celou noc. Takže teď už spí nějakou dobu s námi. Až koupíme velkou postel, jsem rozhodnuta ho tam naučit spát, ale vím, že to bude zase s řevem. Co se týče mléka, v noci mu pít nedávám, ale on se každou noc budí a chce ho. Chvíli brečí a pak usne. Myslela jsem, že ho to časem přejde a zvykne si, že se v noci nejí, ale už to trvá delší dobu. (Naposledy měl mléko v noci v dubnu, když byl nemocný a ani přes den nic jiného nechtěl.)
7. srp 2013 ve 21:10  • Odpověz  • To se mi líbí
@petaov Ahoj, čúranie je u nás v pohode už od ledna, ale kadí zásadne do plínky. Vždy si povie, že potrebuje plínu, a vybaví si to tam. Na kakanie malého nemožem nalákať ani na nočník, ani na veľký záchod ani na trávu. Proste nie. Zatiaľ neriešim, vie že sa niečo deje a oznámi mi to, som rada, že nekadí kde sa mu zrovna podarí.
So spaním ti neporadím, ja spím s deckami v jednej izbe, každy vo svojej posteli. Akurát mi každé ráno vlezie do postele "Maminto, távej" a než rozlepím obe oči, tak si vlezie k Elišce do postieľky "Elišto, távej. Je den, bude míko". A pitie v noci, dávam mu na noc flašku s vodou do postele. Asi má žížu, ja tiež pijem v noci. A mlieko v noci chce občas tiež, obzvlášť keď mal náročný deň - odpoledne nespal alebo bolo veľa zážitkov alebo keď baští Eliška, tak chce tiež. Mlieko mu dám. Nemali ste doma nejakú zmenu? Pavlík sa mi budil na mlieko každú noc, keď som prišla s Eliškou z porodnice, tak sa takto asi potreboval uistiť, že som tu stále pre neho a spravím to pre neho.
7. srp 2013 ve 22:10  • Odpověz  • To se mi líbí
Chcela som sa spýtať koľko mlieka vám vypiju deti? Pavlík pije ráno 300 ml a večer tiež. Pripadá mi to teda dosť. Pokusila som sa ho obelstiť a dať mu menej, ale pribehol s prázdnou flaškou, že ešte chce a otravoval až to mlieko dostal. Skúšala som mu dať UM, sojove mlieko, kokosové mlieko, ale chce len mlieko "od kravičky". A ako ste na tom s jedlom v týchto teplotách? U nás fakt žiadna hitparáda, maximálne polievka, večer rohlík a je hotovo. Nechce ani svačiny ani nič.
7. srp 2013 ve 22:18  • Odpověz  • To se mi líbí
@ustarana Tak tos mě uklidnila, že to není jen u nás. On si teda uvědomuje, že bude kakat, hlásí to a snaží se to udělat do nočníku, ale jdou tam jen prdíky, tak to pak vzdá a po nějaké době, kdy už to na něj jde, je to najednou ve slipech, už to na nočník nestihne. Snad to brzy vypilujeme.
O žádné změně nevím. Mléko v noci chtěl vždycky (a budil se i několikrát za noc), jen jsem se asi od dvou let rozhodla mu ho nedávat, protože pije fakt hodně a neustále překračujeme doporučenou denní dávku. Někdy škemrá i přes den. A celkově málo jí, tak proto se to snažím omezit. Vypije kolem litru denně (kupuju Sunar 4). Taky dávám večer a ráno 300 ml a to samé pil i v noci (někdy vypije i 500 ml, než jde spát, dám mu kolik chce, aby se nebudil a stejně se pak budí, že chce ještě). S jídlem je to u nás stejné, ať je vedro, nebo zima. Vede mléko, pak různé tvaroháčky. Na oběd sní trochu polévky (musí tam být mrkev nebo brambor. Maso plive). Jediné, co je fajn, že jí hodně ovoce - rybíz, borůvky, ostružiny... Sám si to trhá. V zimě do něj dostanu maximálně banán nebo jablko.
7. srp 2013 ve 22:45  • Odpověz  • To se mi líbí
@petaov tak my curani i kakani mame celkem vypilovany,nema problem ani s jednim,na noc teda jeste pliny davam. Vecer vypije 250ml nutradefens a rano taky. Tedka ji taky malinko,trosku obeda,polivky v teple nechce a vede hlavne meloun a ovoce ji taky hodne. A kolik Vasik vazi,me Juditka vubec ted nepribira.
12. srp 2013 ve 12:26  • Odpověz  • To se mi líbí
@lusyy Teď má 13 kg a asi 92 cm. Přibírá hodně z toho mléka.
12. srp 2013 ve 13:18  • Odpověz  • To se mi líbí
@petaov tak to je dobry,my se nemuzem doplazit do tech 12 kg. Ale treba dneska snedla cely obed,ted ma vino. Nemam pocit ze by extra malo jedla,akorat kdyz je velky teplo. A vy mate lahev 300ml? Me konci 250ml.nebo davas uz z hrnicku?
12. srp 2013 ve 13:57  • Odpověz  • To se mi líbí
@lusyy taky mám jen na 250ml, nalévám vrchovatou. Mléko připravuju v odměrce, která je do 500ml, takže dělám víc a pak mu dolévám :slight_smile:
12. srp 2013 v 19:15  • Odpověz  • To se mi líbí
Kuba má zas naopak komplikovanější čůrání, docela to zvládá, ale většinou je to v hroznym spěchu, ideál, dokud je venku nahatej, nebo aspoń může stáhnout gatě a rovnou mířit na keř, ale jak je třeba běžet přes půl domu na nočník, někdy nestíhá... ale už asi 2 týdny je bez plíny na noc, jednou jsem mu říkala, jak mi přijde nepříjemný dávat mu ji v těch vedrech a prej ať mu ji nedávám a fakt, od té doby noci v pohodě (míval teda suchou plínu už před ím, ale netroufal jsem si :slight_smile: ) a i pár desítek minut buntošení po probuzení to vydrží :slight_smile:
Kuba jí hodně teplo neteplo, když píšete váhy vašich dětí, závidím, K už má 15 a pořád je rád v náručí, uff... :sweat_smile:
18. srp 2013 ve 22:48  • Odpověz  • To se mi líbí
hurááá už jsme bez nočníku:slight_smile: Kája už chodí 4dny jen na velký záchod:slight_smile:. všude jinde už na něj chodí dlouho ale doma chtěla pořád jen nočník ale už ho máme 4dny na skříni a je tam:slight_smile:. na noc bez plínky Kája ještě není, hodně v noci pije takže máme stále plenku ráno počůranou:frowning2:. Kája pije taky hodně mléka takže vážníme nějakých 13kg:slight_smile:chtěla bych to noční pití odbourat ale nějak nemám odvahu:slight_smile:
20. srp 2013 v 07:24  •  1 dítě  • Odpověz  • To se mi líbí
tak mi čurání přes den v pohodě, na spaní ještě plínu má. horší je to s kakáním pořád chodí tak max. 2x za tyden :frowning2: je to na mrtvici. pořád se kroutí a snaží se to rozchodit. jinak nám rostou poslední stoličky tak jsme asi před 14ti dny horečkovaly od te doby nic a dnes v noci zase 38,2 myslíte že to může být ještě k těm zubům?
20. srp 2013 v 08:15  • Odpověz  • To se mi líbí
@pusolamy no,mě doktorka řekla,že k zubům by takto vysoké teploty neměly být. Je,teď čtu 38.2-tak to možná ano,ale kolem 39st.by to zuby být neměly.
20. srp 2013 ve 14:02  • Odpověz  • To se mi líbí
@debule a jak to technicky probíhá? Neumim si to představit, jak dosáhne? Já zrovna dneskakoupila druhej nočník do domu s vírou, že je to ještě na dlouho :slight_smile:
21. srp 2013 ve 22:49  • Odpověz  • To se mi líbí
ahoj kočky,
tak jak nám rostou dubňátka. Poslední dobou mám fofry, nachystat vše pro druhé miminko a tak vše kolem.

U nás dobrý, Lucinka je bez dudlíku, chodí na nočník i zvládne sama velký wc s redukcí (máme na wc stoličku, před ní si sundá kalhotky, vyleze si na wc a čůrá - už to má vychytaný a když jí chci pomoci tak je oheń na střeše :grinning:)

Plínu dávám jen na noc, ale jestli se počůrala 2x během 2měsíců. Chci ji plenku zabavit, ale nechce sama. Po obědě dobrý, to už je bez pleny téměř měsíc a musím zaťukat, ani jednou se nepočůrala. Ale na noc nechce.

Teď se jí teprve prořízla předposlední pětka a tlačí se úplně ta poslední, tak máme veselo.

Nepřipadne vám, že ty miminka udělaly prokrok od dvou let? A příští rok do školky, ach to bude slz :cry:
21. srp 2013 ve 23:26  • Odpověz  • To se mi líbí
@ofelieee má pod záchodem stoličku a vedle záchodu vždy položenou desku. tu si dá na záchod a pak vyleze. taky jsem tomu nevěřila dokud jsem to neviděla.nemáme záchod tak vysoko takže to zvládne tam i slézt:slight_smile:. mě nočník nevadil ale je pravda že když kakala tak to byl smrad po celém obyvaku:slight_smile:a už to zvládá i bez svoji desky. když jsme někde třeba v obchodě tak už se udrží i na velkém záchodě sama jen ji tam vysadím.takže na chaloupku si zítra už bereme jen desku a nočník je schovaný na skříni. myslím že už ho nesundáme:slight_smile:
22. srp 2013 v 10:03  •  1 dítě  • Odpověz  • To se mi líbí
@debule my máme nevýhodu že máme přízemí i podkroví a v obou částech logicky wc. Takže nahoře má redukci - tam si se stoličkou vyleze sama i sleze :wink: a pak dole nočník. Ale když se jí chce jen na velký záchod, tak si řekne.
Stejně je to mazec jak rychle vyrostli z miminek :zipper_mouth:
22. srp 2013 v 11:52  • Odpověz  • To se mi líbí (1)
@iviska přesně tak hrozně to utíká a já pozoruju jak se s našeho miminka stává slečna.
22. srp 2013 ve 13:00  •  1 dítě  • Odpověz  • To se mi líbí
@debule :slight_smile: to je Kája dobrá. Kuba teď někdy tak spěchá, že tuhle proceduru by asi nestihl :slight_smile: říká se že kluci jsou pomalejší, no...
@iviska zrovna jsem na to myslela, když jsem ho nakládala do auta babičce, že to je prostě velkej kluk, se kterym se domluvim, co se bude dělat, ono se to dělá (jako že to funguje :slight_smile: ), při odjezdu mi zamává a chápe kam jede a že já přijedu... je to boží (ve světle blížícího se miminka mi vůbec nevadí, že tohle už miminko není :slight_smile: )
22. srp 2013 ve 13:36  • Odpověz  • To se mi líbí (1)
@debule
@ofelieee

holky, už jsou to malí mudrlanti :sunglasses: malá třebas "fikaně" oddaluje spánek. Když zavelím že se jde koupat a spát, tak má naráz děsnej hlad. Přitom před tím dovečeřela. To stejné platí i u oběda. Vrtá se v jídle, nechce jíst a pak řeknu, že když je už najedená že jde do postýlky, tak to je obrat a cpala by se další hodinu.
Je už pěkně vyčůraná, zkouší to na nás kde jsou ty hranice atd.

@ofelieee jé ty jsi už 35tt? Tak to máš za chviličku :wink: nějak nám to uteklo, viď?
22. srp 2013 ve 13:52  • Odpověz  • To se mi líbí
@iviska nojo, taky se mi zdá, že se to hodně blíží :slight_smile: ale začínám se těšit, konečně, celou dobu to bylo v nekonečnu a pohodlný že je v bříšku, ale teď už chodím jak kačena a je mi tak celkově nepohodlně, že to snad po porodu můůže být jen lepší :slight_smile:

přidám taky perličku, včera jsem Kubovi do města navlíkla takový krásný laclový kraťasy, co mu hrozně slušej a v podstatě je nenosil, protože jsme byli furt na chatách a tam měl věci víc na lítačku. Hned chtěl že se podívá do zrcadla, tak jsem mu řekla, že v tomhle domě zatím zrcadlo nemáme (FAKT! :slight_smile: ) a pak když jsme byli u zubařky, tak tam v čekárně měla veliký zrcadlo a K k němu hned běžel a na celou polikliniku zahlásil "jéé, to mi to sluší" :slight_smile:

A od zubařky máme super zážitky, K byl úplně v klidu, nechal si koukat i foukat do pusy a pak odmítal jít na chodbu za babičkou, protože věděl, že ještě se bude prohlížet maminka :slight_smile: celý to sledoval a dneska ráno se hned po otevření očí ptal, jestli zase půjdeme k zubařce :slight_smile: byla jsem mile překvpaená

Jinak K už po obědě nespává. Je to takový na hraně, když má příležitost, tak usne, ale spí pak 3-4 hodiny a večer by šel spát o půlnoci snad a na to nemám teda já. Tak ho nedávám, jen výjmečně, a usíná v 8, když to uřídíme (to léto je náročný v dobrym slova smyslu, jsme dlouho venku, je teplo a světlo tak proč ne, ale pak se do postele dostáváme pozdě a někdy je to už skrz únavu dost náročný...)
22. srp 2013 ve 14:03  • Odpověz  • To se mi líbí (1)
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek