• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

TP v dubnu 2011? Přidej se.

25. dubna 2015 
:slight_smile: tak už tu definitivně máme období "a próóóóč?" je to prča. Přicházelo několik týdnů plíživě a teď asi 3 dny je to jak kulomet. Je to fuška ale zatím mě to baví :slight_smile:
25. srp 2013 ve 22:06  • Odpověz  • To se mi líbí (1)
@ofelieee u nás tohle období ještě není, naštěstí :wink: :grinning:

Malá spávat ještě chodí, je fakt že pak vydrží dlouho a usíná mezi 21,30 a 22h. Ale řekli jsme si s manželem, že jí o prázdninách povolíme. Bylo fakt nádherně, krásný počasí, venku se dalo navíc být fakt až večer. Takže jsme si užívali :sunglasses: sice jsme negrilovali nebo tak, ale prostě jsme byli všichni venku ááááááž téměř do setmění.
Proto jsem i ráda, že mimčo bude na podzim/zimu, že mi nebude líto být doma už od 19h :grinning:

A jak se malej těší na sourozence?
26. srp 2013 v 10:34  • Odpověz  • To se mi líbí
holky,měly vaše děti nějakou reakci po očkování MMR? a chodily jste s nimi pak mezi děti do kroužků?

@ofelieee ještě pořád odoláváš doktorce na očkování MMR u Kubíčka? Nás to asi už nemine :frowning2:
29. srp 2013 ve 14:25  • Odpověz  • To se mi líbí
@iviska Kuba chodil přes léto taky docela dlouho spát, ale, překvapivě, dlouho ráno spával, klidně do devíti (fakt jsem žasla, byla jsem vždycky spíš z těch šílenym vstáváním utrápenejch maminek :slight_smile: míval období vstávaček před pátou a tak...) takže to stačilo vyspat se naráz. Teď zas mi najednou přijde, že by po-o spával... možná jak je chladnějc a i světla je večer míň... je to trochu záhada.

Kuba se poslední dobou na miminko těší intenzivně. Často si ňuchá bříško, "prdí" na něj se slovy miminko vstávej a nejvíc se těší až v prsách zas budu mít mlíčko :grinning: jsem dost zcvědavá, co bude, až to přijde... Jo a včera tvrdil, že se těší, až miminko přijede na motorce... Co Luci?

uff a uplynulo pár dní a už mě "a próóóóč" někdy pěkně točí :grinning: to brzo

@lusyy nu já se teď ani s Dr nevidím, další prohlídka je asi až ve třech letech, ne? Takže ani není čemu odolávat... ale zrovna u MMR mám jasno, že to Kuba nedostane, teda ne do nějakých deseti let... zrovna jsem to teď znova hodně studovala a probírala... kdybys věděla o někom, kdo má jednu z těch nemocí, dej vědět, zajedem na ním :slight_smile:
29. srp 2013 ve 21:23  • Odpověz  • To se mi líbí
@lusyy Lucince asi osmý den vyskočily dost vysoké horečky, přes 39,5 a nešly vůbec srazit :frowning2: trvalo to asi 3dny a pak z ničeho nic ustoupily a byla bez horeček. Možno to byla reakce, prý to může přijít do deseti dnů ...

@ofelieee já to spaní jaksi zakřikla, malá od neděle odmítá spávat po obědě. Vstává nejdříve v 8h a usíná kolem 20,30
29. srp 2013 ve 21:35  • Odpověz  • To se mi líbí
@iviska tak to je zlatý. Mě ani ten Kubův polední spánek nechybí, siestu si dáme a ta hodnota toho, že jsou OK noci, je pro mě mnohem víc... tak přeju ať se vám to taky ustálí nějak... A co Luci a břicho?

Byli jsme teď pár dní na chalupě s kamarádkama a Kuba má za sebou první pravou lásku :slight_smile: Bylo to tak kouzelný, on zdaleka ne s každym vyjde uplně v klidu, nedávno na jedný chatě dvě mladší děcka furt kousal... a teď to bylo pořád "s Dorotkou... na, Dorotko, vem si... půjčím ti, Dorotko... máš to ráda, Dorotko?" :grinning: a jak sám sobě pořád nechce ani moc zkoušet zouvat boty, tak Dorotce je zouval nadšeně a něžně pokaždý když jsme přišli dom... musím mu to napsat do deníčku :slight_smile:
29. srp 2013 ve 21:41  • Odpověz  • To se mi líbí
@lusyy nás další očko čeká asi za dva týdny, tak uvidíme.
@ofelieee Jestli se můžu zeptat, bude i druhý porod probíhat doma a jak to uděláte s Kubou?
U nás už je taky období "proč", ale zatím to stále přebíjí "co je to", to zní asi tisíckrát denně, už jak otevře oči a do toho občas vloží "proč", zrovna když vůbec netuším :slight_smile: Např. když posledně bimbal kostel brzo ráno ve všední den...
29. srp 2013 ve 21:56  • Odpověz  • To se mi líbí
@petaov to je teď vééélikej otazník... víc budu vědět potom :slight_smile:
29. srp 2013 ve 21:59  • Odpověz  • To se mi líbí
@ofelieee jako co říká Lucka na moje břicho? Nějak jsem mimo ... :grinning:

Já si na poobědvové nespaní teprve zvykám. Je to asi lepší, ale pokud ráno vylezu když L ještě spí je do minuty vzhůru :frowning2: takže ležím s ní. Jako je fajn, že se prospí, ale jak to budu dělat s miminkem to netuším :astonished: ještě upravit to večerní usínání a jsem šťastná :dizzy_face: teď teda je venku ještě docela světlo, tak jdeme domů tak kolem 19,30 no a než se vykoupe atd. tak usíná kolem 20,30 i později. Ráda bych posunula 19h véča, 19,30 koupačka a 20h aby spala :wink: ještě jestli bude madam souhlasit :grinning:
29. srp 2013 ve 22:39  • Odpověz  • To se mi líbí
@iviska ano opravdu mě zajímá co říká Lucinka na tvoje břicho :grinning: Já se dnes viděla s Kubou po dvou dnech a on se s břichem vítal víc než se mnou :grinning:
4. zář 2013 ve 23:39  • Odpověz  • To se mi líbí
@ofelieee :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: tak to pak jo-o :wink: ona to moc neprožívá :grinning: jako pohladí, pomazlí, ví že tam je miminko ale stejnak řádí jak černá ruka. Každou chvíli mi na pupek skočí nebo nechtíc kopne. Takže ji furt "buzerujeme" jenže, to je prd platné :grinning: Ale jinak dobrý :wink:
5. zář 2013 v 07:29  • Odpověz  • To se mi líbí
@lusyy vubec sem nechodim, jen vidim, ze ses ptala na ockovani na MMR
Karuska nemela reakci zadnou - respektive po tydnu asi 1.5 dne horecky
ovsem u Jaspera :frowning2: cca 4. den po ockovani oskliva vyrazka po celem tele - velky cerveny pupence - podle doktorky mel v tele uz nejaky virus a ockovani zpusobilo tuhle reakci ...
kdyz vyrazka slezla (po tydnu?), tak zustal jakoby ekzem a ten se behem asi mesice zhorsoval a zhorsoval az byl diagnostikovan jako atopicky ekzem
bylo to celkem narocny - v noci nespal, pres den plakal, strasne ho to svedilo, porad se drbal - navic to bylo v tech vedrech, takze se porad potil, cimz se to jeste zhorsovalo
skoncili jsme na koznim, dostal kortikoidy
po 2 dnech uz opet v noci spal atd.
prestali jsme s kortikoidama a nasadili jiny masticky a kremy ... ale porad se mu to vraci
myslim, ze se atopaku jen tak nezbavime :frowning2:

tot moje zkusenost - Karuska v pohode, Jasper naopak
5. zář 2013 v 11:53  • Odpověz  • To se mi líbí
@marketnieuw jé,to je mě Jaspera líto,no právě,že to může být spouštěč vlastně čehokoli nejen ekzémů. Ale Tvoje děti byli očkovaný mnohem dříve než je to zvykem tady v ČR,že?
11. zář 2013 ve 12:59  • Odpověz  • To se mi líbí
@lusyy driv, ano
tady je ten ockovaci kalendar jinej... MMR uz v roce
11. zář 2013 ve 13:07  • Odpověz  • To se mi líbí
@marketnieuw mozna i proto takova silena reakce.
11. zář 2013 ve 13:36  • Odpověz  • To se mi líbí
holky pomóóóc :slight_smile: Na Kubu přišlo období "a próóóč" (nepsala jsem to už?) s takovou razancí, že obvykle odpoledne už fakt nevládnu vůlí a nezřídka odpovím "protože bagr" :slight_smile: nějak mě to zmáhá... 100x vydržím a po dvousté už vyletím... jenže on se ptá na takový kraviny a když mu řeknu ať přemejšlí aspoň někdy on sám tak to nehrozí... uch :slight_smile: Máte to někdo doma taky?
12. zář 2013 ve 21:52  • Odpověz  • To se mi líbí
@ofelieee Ne nemame. U nás je obdobie "nie". A takto odpovedá aj na otázky "Chceš modré alebo šedivé pyžamo?" "Ne". A nejaka gramatika ho nerozhodí. Zato mňa to rozhodí, že mám vzteky penu u huby, pretože tisíckrát denne sedem dní v týždni to už nedávam.
12. zář 2013 ve 22:13  • Odpověz  • To se mi líbí (1)
ahoj holky, tak máme druhé očkování za sebou a malý chytl rýmu od nějaké holčičky na hřišti. Vím, že měl být teď v klidu, ale nedá se pořád sedět doma, tak jsme byli chvíli venku a hned to chytl, ach jo. Když je malý nemocný, tak ho mezi jiné děti nepouštím, ale někteří rodiče to asi neřeší. Takže se zase minimálně týden vůbec nevyspím a zase se nám zintenzivní dávky mléka... Nesnáším rýmu :frowning2:
@ofelieee jak už jsem psala, tak u nás je "proč" zatím jen občas. Nejčastěji zaznívá "co je to" a to xkrát po sobě na tu samou věc, zatím, trpělivě odpovídám, spíš se tomu směju :slight_smile: Chce to pevné nervy :slight_smile:
12. zář 2013 ve 22:18  • Odpověz  • To se mi líbí (1)
@ustarana
@ofelieee
@petaov u nas proc zatim neni. Za to se me nekolikrat denne zepta "kolik je hodin?" A ja myslela,ze na to ma jeste cas.
14. zář 2013 v 15:35  • Odpověz  • To se mi líbí
@lusyy :slight_smile: tak pojem času zase u Kuby úplně spí...
15. zář 2013 v 09:20  • Odpověz  • To se mi líbí
jak si tu povídáme o těch našich dětech měla bych hroznou chuť je všechny poznat osobně...
15. zář 2013 v 09:21  • Odpověz  • To se mi líbí
@ofelieee no,me to taky prekvapuje. Nebo predevcirem se vzbudila,koukla do okna a rika,az bude snih prijde jezisek. Docela mne tim vyrazila dech,jeste jsme se o vanocich nebavili a to s nikym.
Taky bych rada prdolkym poznala :slight_smile:
15. zář 2013 ve 13:08  • Odpověz  • To se mi líbí
@ofelieee @lusyy Taky by som rada poznala ostatné deti, ale momentálne si nedokážem predstaviť, že sa trepem niekam ďaleko s kočiarom a Pavlíkom.
@lusyy Hodiny síce nerieši, ale keď sa povie zajtra pojdeme niekam, tak vie, že to bude až keď sa vyspí. Dopis pre Ježíška má namaľovaný už od polovice srpna a to, že je to dopis pre Ježíška som sa dozvedela, až keď som sa spýtala, čo to je. Čo sa týka Vianoc, tak už vo výlohach vyhlíži vianočné stromčeky a hovorí, že potom bude sneh, Mikuláš a Vianoce. Pravdepodobne si to pamatá z minulého roku. Na jednu stranu ma to prekvapuje, ale na druhú stranu skoro až desí, čo všetko si pamatá.
15. zář 2013 ve 21:33  • Odpověz  • To se mi líbí
@lusyy : ja jsem zase zustala jak oparena kdyz jsme sly kolem mista kde jsme nekdy v breznu z posledniho snehu stavely snehulaka a adelka se zastavila , ukazovala tam a ze chce stavet huláka. taky me to hrozne prekvapilo a takovych veci je ted vic. obdobi proc zatim nemame
16. zář 2013 v 07:37  • Odpověz  • To se mi líbí
U nás taky otázka na hodiny zatím nefrčí, ale když se zeptám, kolik je, tak vždycky odpoví 12 hodin. Má to spojené s kostelem, když bimbá. Jinak dopis Ježíškovi už "napsal", respektive si přímo ukázal, co chce, takže to už máme vyřešené :slight_smile: Babička mu nedávno řekla, že přijde Mikuláš, ať si natrénuje básničku, tak jsme dneska začali a za chvíli ji uměl. A včera jsem mu koupila krásnou červenou zimní bundu, takže my už jsme na zimní čas úplně připraveni :slight_smile:
Doufám, že se jednou všechny sejdeme :slight_smile:
16. zář 2013 v 16:43  • Odpověz  • To se mi líbí (1)
@ofelieee @lusyy @pusolamy @petaov Holky, dnes som premýšľala o @ciernavila. Nie ste niekto s ňou v kontakte? Ako sa majú?
20. zář 2013 ve 23:18  • Odpověz  • To se mi líbí
@ustarana já vůbec nevím :frowning2:
21. zář 2013 ve 14:58  • Odpověz  • To se mi líbí
@ustarana taky vubec nevim,tez jsem si na ni nedavno vzpomnela.
21. zář 2013 ve 21:00  • Odpověz  • To se mi líbí
ahoj holky, tak se jdu pochlubit že od včera kromě Kubíka chovám taky Vilíka :slight_smile: porod doma a krásnej, cítím se 24h poté téměř úplně OK (což ovšem neznamená, že bych si nedopřála ležení :slight_smile: )
23. zář 2013 v 07:58  • Odpověz  • To se mi líbí (4)
@ofelieee ještě jednou veliká gratulace i sem :dizzy_face: jsi mafoška že jsi to tak s přehledem dala, já se porodu doma děsím. A upřímně? Už se těším na to, až budu s miminkem pár dní v nemocnici. Nebudu muset vařit, uklízet, prát, jen a jen si budu užívat miminka :dizzy_face:
23. zář 2013 v 11:58  • Odpověz  • To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek