• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

TP v dubnu 2011? Přidej se.

25. dubna 2015 
Tak já se hlásím z dnešní poradny, nalezen streptokok při stěrech. Sice mi pan doktor říkal, že se nemám znepokojovat, že se to řeší ATB při porodu, ale dost mě to vyděsilo. Miminko může dostat zápal plic nebo zánět mozkových blan při průchodu porodními cestami. Tak se budu modlit, aby byl mimísek v pořádku, maminka je sice vylekaná ale musíme věřit že to bude dobré. :frowning2:
24. únor 2011 v 11:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
@xxmarypetxx Já už si to teda moc nepamatuju,ale měla jsem pocit,že ty stěry dělají právě proto,aby při porodu tam ta infekce už nebyla,takže trochu nechápu poznámku tvého dr.že ATB až při porodu.... :confused:
24. únor 2011 ve 12:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
@xxmarypetxx jinak držím palečky,určitě to bude dobré,drž se :slight_smile:
24. únor 2011 ve 12:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
On mi nemůže dát žádná ATB protože v krevních testech mu cosi vyšlo, že ty co by mi mohl dát, tak jsem na ně citlivá nebo co a jediný který by mi dát mohl, tak ty se v těhotenství nemůžou :frowning2: Ale co jsem se dočetla na netu, tak ty ATB stejně nemají žádný smysl, že ten streptokok se objeví znovu, asi nejde úplně vyléčit. Až při tom porodu se musí zavést kapačka s ATB a to nejpozději 3 hodiny před porodem. Řekl mi že to má každá 5. ženská a že ještě neslyšel, že by se nějaké miminko nakazilo, že tomu ty ATB zabrání. Dostala jsem akorát jakési čípky na týden, ale to ten problém asi nevyřeší.
Děkuji za podporu, strašně se na miminko těšíme, tak doufáme, že to bude bojovník a že všechno zvládnem
24. únor 2011 ve 14:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
@marypet: A ptala ses ho jak se ten streptokok tam dostane? Prostě ho někdo má a jinej ne? Může to mít i souvislost se streptokokem v krku?
24. únor 2011 v 15:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
xxmarypetxx ahojky, za poslední dobu rodily tři kámošky,všechny měly streptokoka a všechny mají zdravé dětičky :wink: Dají ti tu kapačku v porodnici a bude to O.K. Je to hodně časté, tak buď v klidu :slight_smile:
24. únor 2011 v 15:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
@xxmarypetxx Určitě to bude v poho, taky o tom slyším docela často. Jen to kdyžtak hlaš hned u příjmu, aby to mohli hned připravit a třeba nepřehlédnout v papírech.
24. únor 2011 v 17:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lusyy To mi neříkal, ale vyčetla jsem, že on klidně může být i v krku a v těhotenství se může jakoby přestěhovat do pochvy a miminko jak prochází porodními cestami, tak se mu to může dostat do pusinky. O tom ani člověk neví že ho má, kdyby nedělal ty stěry, tak o tom nevim . Já jsem z toho byla tak mimo že jsem se ani na nic neptala.

@zuzuli83 Děkuji aspoň za nějaké pozitivní zprávy, já teda nikoho neznam, kdo to měl, tak budu věřit že si s tím doktoři poradí.

@zuzana_22 Určitě to budu hned hlásit, jen ať to dobře dopadne

24. únor 2011 v 18:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj tak já jsem dneska taky po poradně a po UZ.vážíme 1775g a jsme hlavičkou dolů, plodové vody je dost jinak snad vše v pořádku jen čípek mám trochu kratší ale neotevírám se tak snad předčasný porod nehrozí :slight_smile:
24. únor 2011 ve 20:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
Chci se zeptat - míváte pohyby pravidelně? já jsem měla teď pár dní pocit, že malá spíš pospává, občas si kopla, jinak bych už letěla k dr. Ale co tam dělá dneska, to je tělocvik, až mám obavu, jestli se neobrací hlavou nahoru :stuck_out_tongue_closed_eyes:
24. únor 2011 ve 20:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zuzana_22 přesně tak jak píšeš, někdy je klidnějc a jindy taneční hodiny. Už jsem se jednou taky nechala pěkně vyděsit, když jsem dýl nic necítila... myslim, že to má to mimčo stejně jak já - taky se někdy hejbu víc a jindy se mi chce míň :slight_smile:
24. únor 2011 ve 20:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ofelieee Já jsem si právě myslela,že nastává to klidnější období, kdy už tam má málo místa, tak se bude hejbat míň, a dneska se teda předvedla. Ale musím říct, že v noci spinká... že by jí to vydrželo i po porodu? :slight_smile: vyděšení chápu, je fakt lepší to trochu sledovat a kdyžtak si pro jistotu skočit k dr.
24. únor 2011 ve 21:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ofelieee
@zuzana_22 :Ahojte holky,tak teda já mám asi nějakýho divocha :slight_smile: ,protože ten co předvádí den co den to je mazec :grinning: .Zrovna včera v posteli jsem se musela úplně smát jaký to byly špice a kopce :grinning: :grinning: :grinning: .Ale pokud jde o mě tak já bych se nejradši už nehejbala vůbec :grinning: ,jenže to bych byla jak koule.ještěže mám ty dva starší,kteří mě donutí a proto jsem přibrala zatím "jen " 8kg :sweat_smile: .Tak snad to pak půjde dobře dolů :slight_smile: .
@xxmarypetxx :Já jdu na stěry až příští týden,tak to jsem zvědavá,ale ani u jednoho z předchozích jsem nic neměla.Jenže to nic neznamená.Ale kámoška co rodila v prosinci ty antibiotika taky měla v porodce a malej je úplně v pořádku s ní :slight_smile: .takže se ničeho neboj :wink: .
25. únor 2011 v 09:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kijir Tak to bude opravdu divoch, my holt máme lenošivou princeznu :slight_smile:
Já byla na stěrech a výsledky budou příští týden, protože to bude poslední kontrola u mého dr., pak už v porodnici :slight_smile:
Holky, dovedete si představit, že nám vlastně zbývá už jen pár týdnů?!?!
Dneska dorazily poslední mimivěcičky- postýlka, kočárek, ještě v pondělí sedačka a jsme asi ready. Tak ještě udržet tatínka na jeden víkend doma a montovat :grinning:
25. únor 2011 v 10:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojk všechny těhulky, termínek máme 12.4. můžu se přidat.. sice trošku pozdě.ale přeci :wink: .
25. únor 2011 ve 13:37  •  čeká miminko, termín má v dubnu 2011  • Odpověz  •  To se mi líbí
@amiskaa ahojky vítej:slight_smile: čekáte holčičku nebo chlapečka:slight_smile:?
25. únor 2011 v 15:43  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holčičku a už se moooc těšíme.. už máme plno šatičkek :slight_smile:.. tatínek se těší na princeznu :slight_smile:. Co čekáte vy?
25. únor 2011 v 16:26  •  čeká miminko, termín má v dubnu 2011  • Odpověz  •  To se mi líbí
@amiskaa my taky čekáme holčičku. letos mi zatím připadá že převažují holčičky. hodně kamarádek které čekají tak samé holčičky:slight_smile:. taky už se moc těšíme jen tatínek byl trošku zklamaný že to není kluk. ale tak třeba pak na druhý pokus:slight_smile:.ale teď už se moc těší na srdíčko naše:slight_smile:
25. únor 2011 v 16:44  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
@debule No, tak u nás se tatínek na holčičku těšil, strašně si přál, aby to byla holčička... :slight_smile:, ale už povídá, že druhý bude kluk :slight_smile:. Asi máš pravdu, teď se rodí více holčičky. Kdy máš termín?
25. únor 2011 v 16:47  •  čeká miminko, termín má v dubnu 2011  • Odpověz  •  To se mi líbí
@amiskaa o něco později než ty 25.4. a třeba vydržíme až do května:slight_smile:
25. únor 2011 v 16:59  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
Takže možná budete krásní květnoví :slight_smile:... to se tak říká.. a od kud jsi? Kam se chystáš do porodnice?
25. únor 2011 v 17:12  •  čeká miminko, termín má v dubnu 2011  • Odpověz  •  To se mi líbí
@amiskaa jsem ze Zlína takže budu rodit u nás ve Zlíně:slight_smile:mám to do porodnice pár kroků:slight_smile:
25. únor 2011 v 17:19  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jé tak to máš obdobné jako já, také mám porodici kousek. Tatínek si dělá srandu, že když to na mě příjde a on nebude doma, tak půjdu napřed a on nás pak dojde :slight_smile:... Já jsem z Ostravy..., tak budu rodit v Porubě. Chodíš na předporodní kurz? Já začínám až 7.3. tak doufám, že to stihnu :slight_smile:.
25. únor 2011 v 17:36  •  čeká miminko, termín má v dubnu 2011  • Odpověz  •  To se mi líbí
@amiskaa ne na žádný nechodím ani nebudu. Kamarádky říkaly že je to zbytečné, ale začínáš dost pozdě aby jsi to stihla dochodit:slight_smile:
25. únor 2011 v 18:28  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky :slight_smile: tak já mám právě v okolí všude samé kluky, tak naše holčička bude vyjímka. Nemám nikoho známého komu by se narodila holka
amiskaa jak dlouho dopředu jsi se hlásila na ten kurz? Furt kutím, že bych ještě někam začla chodit, ale myslím, že už nikde nic neseženu :unamused:
25. únor 2011 v 19:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
No je to 1x týdně a je tam vždy plavání, cvičení a nějaká přednáška...jdu tam taky z toho důvodu, že se možná seznámim s nějakou těhulkou a pak budu mít s kým chodit na prochozku, do Ostravy jsme se totiž přistěhovali před Vánoci a nikoho tady ještě neznám :slight_smile:. A taky jsem chtěla vědět co sebou do porodnice a jak to tam vůbec chodí... :slight_smile:
25. únor 2011 v 19:59  •  čeká miminko, termín má v dubnu 2011  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zuzuli83 no už na konci ledna,ale ten v únoru byl plný, tak mě šoupla na březen, tak doufám, že ho stihnu celý... jdu přímo tam kde budu rodit. :slight_smile:
25. únor 2011 ve 20:00  •  čeká miminko, termín má v dubnu 2011  • Odpověz  •  To se mi líbí
@amiskaa no to je fakt pokud nikoho neznáš tak tam se určitě seznámíš:slight_smile:.Tak to tě obdivuju já mám kolem sebe spoustu kamarádek s dětma že budu venku pořád:slight_smile: navíc jen v baráku budou tři čerstvá miminka:slight_smile:
25. únor 2011 ve 20:03  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
@debule No u nás v baráku taky bude ještě jeden přírustek,ale tak cca 2 -3 měsíce po nás.... ještě se s nimi,ale neznám... tak snad se to zlomíí. No přímo pod okny máme dvorek, kde je krásné hříště, tak budem trvávit šas tam..Kamarádky mám taky s malýma dětma,ale nejsou z Ostravy... takže je to komplikovanější.
25. únor 2011 ve 20:06  •  čeká miminko, termín má v dubnu 2011  • Odpověz  •  To se mi líbí
@amiskaa tak určitě najdete se sousedkou společnou řeč:slight_smile:. no my máme ještě dva hafany takže já mám o společnost postarané i tak:slight_smile:.
25. únor 2011 ve 20:11  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek