• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

TP v dubnu 2011? Přidej se.

25. dubna 2015 
@ofelieee Obrovská gratulace a jak jinak než opět před Tebou smekám. Vybrali jste nádherné jméno,tak ať zdraví slouží Vilíkovi i Tobě,samozřejmě i Kubíčkoj. PS: Jaká byla varianta pro holčičku?
23. zář 2013 v 15:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ofelieee moc gratuluji a přeji maličkému i celé rodince hlavně zdravíčko:slight_smile: tě obdivuju za ty porody doma....:slight_smile:
23. zář 2013 v 18:09  •  1 dítě - čeká miminko, termín má v červnu 2018 (15. tt)  • Odpověz  •  To se mi líbí
jéé, to je nádherná zpráva! :slight_smile: Moc moc blahopřeju a hlavně hodně zdravíčka! :slight_smile:
23. zář 2013 ve 21:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ofelieee Gratulujem, to je úžasné. A ako to zvládaš? A čo Kubík? Ako ste to s ním spytlíkovali?
23. zář 2013 ve 22:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ustarana nijak jsme to nevymejšleli, co s ním, měla jsem pár lidí, kterým bych mohla zavolat, kdyby bylo třeba, třeba aby si pro něj přijeli, ale plánovala jsem to na noc a to vyšlo, vzbudil se když byl Vilík asi hodinu na světě :slight_smile:
A jak vy se máte? Eliška bude mít půl roku, ne? Jaký je žití ve čtyřčlenný rodině?

@iviska ba ne, já jsem právě srab na to rodit v porodnici :slight_smile: hele a já jsem poctivá šestinedělka, od porodu jenom ležím a o všechno se stará muž, mám uvařeno, uklizeno, vypráno... je báječnej. Vilík mi to taky dopřeje, jenom spí... Věřím na to, že je to pro moje zahojení a celkově nabytí energie na nejbližší měsíce třeba. Mě by myslím bylo bez těch mejch mužů v cizím prostředí tak smutno... jsem moc ráda že tyhle vzácný dny trávíme spolu doma. Ale moje kamarádka taky na pobyt v porodnici se druhou holčičkou vzpomíná nadšeně jak na tábor, udělala si tam i kamarádku... úplně chápu :slight_smile:
24. zář 2013 ve 14:49  • Odpověz  •  To se mi líbí (3)
@ofelieee mě malá právě celý pobyt v porodnici proplakala ... plakala co hodinu, fakt jsem toho měla nad hlavu. Dojeli jsme domů a nimlich to stejné, s tím rozdílem že už jsem musela makat. Páč chlap prostě na tohle není. Postavil dům, stará se o dodělávky venku. Prostě vyloženě chlapské práce a já se zase starám a opečovávám náš domov. Nevadí mi toto rozdělení :wink:
24. zář 2013 v 17:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ofelieee To je super, že naplánovanie klaplo. Tak to je Kubík sedmispáč, že to zaspal, Pavlík sa zobudí i na spláchnutí záchodu na druhej strane bytu a volá "Maminko, Pajik vyspinkanej, děláme den" (odtiahnuť rolety a žalúzie) :-/. A ako Kubík prijal súrodenca? Obdivujem ťa za porod doma, ja som sa bála. A s tou nemocnicou máš pravdu, aspoň to je moja skusenosť, stále bolo niečo - vizita, sestra s teplomerom alebo práškom alebo injekciou, uklízečka, paní s jedlom, návšteva... . Takže nejaký kľud a súkromie na čokoľvek neexistovalo. "Oddýchla" som si až doma v známom prostredí. Áno, Eliška už bude mať 6 mesiacov, strašne rychle to utieklo, až mi je to ľúto, že som si to neužila tak veľmi ako u Pavlíka. Deti sú úžasné, akurát mám pocit, že sme stále len 3 členná rodina - tatínek je stále v práci :frowning2: . Viem, že to robí pre nás, ale všetkého s mierou.
24. zář 2013 ve 22:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ofelieee : je gratuluji k druhemu chlapeckovi. nemel byt az nejak v rijnu?
24. zář 2013 ve 22:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ofelieee Obrovská gratulace :slight_smile: Ať vám dělá samou radost a ať jste zdraví :slight_smile:
25. zář 2013 ve 20:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
@fassy Tebe tiež gratulujem.
25. zář 2013 ve 22:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
@fassy taky gratuluju.
25. zář 2013 ve 22:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ustarana @lusyy Díky holky :slight_smile:
26. zář 2013 ve 13:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
@fassy moc gratuluji:slight_smile:))
26. zář 2013 v 16:12  •  1 dítě - čeká miminko, termín má v červnu 2018 (15. tt)  • Odpověz  •  To se mi líbí
@fassy jéé, další miminko na cestě, to je supeeer :slight_smile: Blahopřeji! :slight_smile:
26. zář 2013 v 19:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ustarana jo Kuba spí tvrdě, to mám radost. Tenhle ryk by probudil kdekoho :slight_smile: snažím se to honem strašně užívat, všichni říkaj, jak to uteče a věřím tomu, tohle 4denní mimminko je tak neuvěřitelný, voňavý, mohla bych na něj koukat a čuchat k němu pořád a pořád. Kuba dobrý, pusinkuje ho a hrál by si s nim. Ale zatim je s náma doma tatínek, sama jsem zvědavá, jak to bude, až půjde do práce. Ale zase já zatím jenom ležím (jsem důsledná, do nedělle 6:22 :grinning: i když už mě to dost nebaví teď), tak je to o to divnější. Docela už se vlastně těším, až se to usadí, tatínek půjde do práce a já začnu normálně fungovat.

@fassy gratulace veliká!
26. zář 2013 ve 21:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
27. zář 2013 v 10:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
@fassy jé další mimi na cestě :sunglasses: přidávám se k řadě gratulantek a přeji co nejpohodovější těhotenství :dizzy_face:
28. zář 2013 ve 21:30  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@iviska Díky moc :slight_smile:
29. zář 2013 v 19:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
holky jak fungujete s dětičkama, když je potřeba někam dojít? obzvlášť @ustarana a @ciernavila se dvěma dětma? :slight_smile: mě to připadá jako málem neřešitelnej problém, pro Kubu je všechno na světě naprosto zajímavý (chápu ho!) a cesta jedním směrem prostě není možná... jenže co chudák maminka, když už se fakt těší domů, do toho se v šátk probouzí miminko a pobrekává a navíc už přijíždí návštěva? :grinning: fakt to jsou pro mě velký dilemata, tak hodně mu rozumím, že ho všechno zajímá, ale někdy bych ho nejraděj prostě popadla a řev neřev dotáhla dom... a to přitom prostě není můj styl, no. jak to probíhá u vás?
8. říj 2013 ve 21:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ofelieee Tak úprimne sa musím priznať, že prvý mesiac sme sa dostali tak do najbližšieho obchodu pre pečivo a domov, pretože jedno z detí muselo jesť, bolo upatlané alebo poblité, alebo sme v tom fofru niečo zabudli... . Pavlík chodec a chodenie ho koľkokrát baví viac ako ihrisko alebo čokoľvek iné. Jediné, čo ho dokáže zastaviť je pracujúci bagr. Narozdiel od teba nešátkujem, ale vlastním kočiar, ku ktorému som si kúpila skate. Pavlík ťapká pri kočiari a keď je potreba (nestíhame, už nevládze, výkopové práce, kde je hluk...), tak si naskočí na skate a frčíme, ale u toho musíme o niečom rozpravať alebo aspoň pohádku. U nás je problém, vypraviť sa von - keď je najedený Pavlík, tak musí jesť Eliška, než ustrojím jedno dieťa, tak je druhé jak čuně alebo pokadené, a keď to niesú deti, tak si Eliška říhne a jak čuně som ja, lebo som poblitá... . A keď sa už dostaneme k výťahu, tak Pavlík musí kakať a my sa vraciame domov a celá tortúra začína znova.
8. říj 2013 ve 22:29  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
holky,už se připravujete na vánoce,kupujete dárečky?
11. říj 2013 ve 14:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lusyy to mě ještě ani nenapadlo :slight_smile: Já jsem se zasekla na tématu "kterak se s dvouletým dítětem dopravit z místa na místo" :grinning:
11. říj 2013 ve 21:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lusyy Ja potrebujem už len panenku pre Elišku a inak mám všetko. Všetko som objednávala cez net, tak to bolo v pohode, ale tú panenku musím v kamennom obchode podľa oka, lebo nejaké veľkosti sú pre mňa španielská dedina. A keď pojdem s deťmi, tak bude po prekvapení, lebo Pavlík si všetko pamatuje a je chytrý jak opica, tak zatiaľ neviem ako to vyriešiť. Pred mesiacom mi kamarátka priniesla kočiarik-chodítko pre Elišku a Pavlík to zbliknul jedným okom a dodnes chodí a hľadá kočárek. A ja mu už mesiac dookola vysvetľujem, že ho Ježíšek poslal mamke, aby ho zabalila, lebo Ježíšek nemá toľko baliaceho papiera a v noci si ho vzal a má ho v schovaný sklade. Dokonca sa rozhodol, že musí premaľovať dopis pre Ježíška, pretože chce kočiar tiež.
11. říj 2013 ve 22:59  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@ofelieee Bude lepšie. Fakt! U nás už začína obdobie spoločných hier - Eliška si vezme hračku, tak ju nezbytne nutne Pavlík potrebuje. Začne ju ťahať, ale ono to nejde, lebo na druhej strane hračky visí Eliška a nechce ju pustiť. Piští Pavlík, lebo Eliška mu nechce dať a piští Eliška, lebo Pavlík jej kradne hračku :grinning: . Ale sú zlatí a moji.
11. říj 2013 ve 23:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ofelieee Ale aby som ťa len nedesila, tak Pavlík chce Elišku stále chovať, voziť v kočiari. Minule som ju nechala na zemi na penových puzzlích a odišla do kuchyne a počúvam: "Pája učí Eli hačí. Eli tak hačí" a naráz rev ako keď malú sťahujú z kože. Priletím a Pája malú posadil a aby sa nekácala, tak ju oprel o obývaciu stenu. Nosí jej plíny, keď prebaľujem, drží mastičku, asistuje pri kúpaní a hrozne sa teší až bude sedieť, aby sa mohli kúpať spolu, nosí Eliške hračky, spieva uspávanky (mne to pripadá ako zobúdzanky), ale Eliška usne, keď sme boli na očkovaní s Eliškou, tak potom celý deň chodil okolo nej, hladil ju po hlavičke a hovoril "Elí bebí, dobrý bude" a fúkal na ňu. Len to chce čas, nech sa to všetko utrasie a najdete si spoločný systém. Ja som v šestinedelí premýšľala, či je babybox dosť veľký na to, aby som ich tam nacpala oboch :frowning2: , bolo to kruté, ale teraz je to super a nemenila by som, aj keď je u nás niekedy revu ako v ZOO. škoda, že ten čas tak rýchle letí.
12. říj 2013 v 00:38  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@ustarana já se neděsím, až sama žasnu, že jsem zatím jen a pouze nadšená :grinning: co mě nejvíc trápí bývá stesk po Kubovi, všichni pořád že mi ho pohlídaj abych měla čas na miminko, jenže miminko jenom spí a Kuba mě chybí :slight_smile: Teď mi volal z chalupy a já se mu málem rozbrečela do telefonu :slight_smile: neměla by to bejt obráceně?? Závidím ti že Pavlík je takovej chodec, Kuba je celkem lenoch a hlavně se prostě zajímá o všechno okolo... To musíme nějak domáknout.
12. říj 2013 v 19:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ofelieee Buď rada, že Ti Kubíka pohlídají a užívaj si miminko, strašne rychle vyrastie. Mne práve nemal kto pohlídat ani na pár minút, takže to bol fakt mazec a do toho sa nedarilo kojenie. Nefungovalo by u Kubíka to, že teraz už musíte ísť, ale až si to vyřídite, tak sa vrátite na to miesto, ktoré ho zaujalo. U nás to pri bagroch zaberá. Pavlík má fakt dobrú pamať,takže sa tam hneď po vybavení nutností musíme vrátiť.
13. říj 2013 v 00:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky jen tak ze zvědavosti, z čeho vám dětičky pijí mlíčko? Daník pije mlíčko z učícího hrnečku MAM (MAM trainer hrneček), jen bez té brzdy a ne a ne se ho vzdát :frowning2: Zkoušeli jsme různé hrnečky, s pítky i bez, různé lahvičky a bez úspěchu :frowning2:

@ofelieee @ustarana Holky neděste mě !! To se mám na co těšit :grinning:
16. říj 2013 v 11:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
@fassy mlieko pije z miminkovskej flašky so savičkou :frowning2:. Keď može Eliška, tak on može tiež, ale už to pomaličky odbúráva, lebo chce do školky. A nedes sa, ja si nemožem vynachváliť dve deti takto za sebou, ale Pavlík je teda anjel. Ten začiatok bol krušný, ale to hlavne preto, že mi nemal kto pomocť a ani nepomohol. Takže som bola ubolená, unavená, skúšala som kojiť a ono to nešlo a do toho Pavlík. Ale do mesiaca sa to zrovnalo a super.
16. říj 2013 ve 13:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
@fassy me Juditka taky pije z miminkovsky flasky,i presto ze chodi do skolky :slight_smile: pije rano a vecer a ma to jen na mleko. Ostatni tekutiny pije z klasickeho hrnicku.
17. říj 2013 ve 13:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek