• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

TP v dubnu 2011? Přidej se.

25. dubna 2015 
@fassy u mě se to netýká 2 dětí, ale jen Kuby. Vilík zatím zlatě poslouchá, kam se jde :slight_smile: pořád mě zajímá jak to mají ostatní s tím přesunováním...

@lusyy J chodí do školky?: a jak jí to "jde"?
18. říj 2013 v 01:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
@fassy
@ustarana
@lusyy : taky pijeme mlicko rano a vecer z miminkovsky flasky, ale kdyz jsem ji ho jednou zkusila dat do flasky s cucatkem(od jupika) tak si cucla a vratila mi to. rano ma obyc krabicovy mlicko a vecer UM. my teda mame jeste i dudaka na spani, čekame ted na čerty az s pro nej prijdou :frowning2: do skolky jdem od listopadu tak jsem zvedava @lusyy jak se juditce libi?chodi kazdy den?
už jste byli všichni u zubare s pckama?my jsme lajdaci a jdem poprve 6.11.
18. říj 2013 v 08:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pusolamy
@ofelieee Nakonec jsme sehnali školku 7 km od nás,Juditka zatím chodí jen středa,čtvrtek a pátek od 7.30-12hod. Prvních 14 dní bylo krušných,to se ji tam nechtělo,asi se potřebovala ujistit,že si pro ni přijedu,teď už je to v pohodě,bez breku,dokonce minulý pátek tam chtěla zůstat na spinkání a brečela,že nepůjde domů. :slight_smile: kdo se v nich má vyznat :slight_smile:
Hodně sociálně vyspěla,má zážitky,myslím,že je to pro ni dobrá změna. Akorát je tam nejmenší,takže se asi občas musí prát o své místo :slight_smile:

K zubaři chodíme od roka,takže jsme byli již 4x,naposled jsme byli teď v říjnu a proběhlo to v naprosté pohodě :slight_smile:
18. říj 2013 ve 12:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pusolamy to som rada, že nie sme jediní. Pavlík má netekúci hrnek od Aventu, hrnek od MAM, hrnky z DM s pítkem i s brčkem, ďalší s brčkem značku ani neviem, hrnek s membránou od Lovi, flašku od Jupíka, od Dobrej vody a všetko sabotuje - presne ako píšeš priloží k puse a vráti mi to. A to dudlík nemá už skoro rok. Pavlík UM nechce ani náhodou, len kravské mlieko a neoklamem ho. K zubárovi chodíme od roka a už tam bol oficiálne 5x a teraz nás tiež čaká prehliadka. My máme fakt super zubárku, aj keď mu nebol rok a ja som bola u zubára, tak mi Pavlík sedel na klíne, aby neskor vedel, že to nič nieje.
19. říj 2013 v 00:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ustarana : no prave ze ja mam zubare studenyho cumaka a ten bere deti az od tri let, ted jsem nas objednala do hradce k nejake detske zubarce a po telefonu znela moc prijemne tak snad to bude o.k.
19. říj 2013 v 08:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
jeej zdravim vas, straaasne dlho som tu nebola, som tu len na skok, potrebovala som dohladat kontakt na jednu maminku co mi sila hackovanu supravu na zimu, chcela by som predlzit sal a neviem ci sa to este bude dat. Mam ten kontakt este niekde v maili ani som neverila ze tento ucet este bude aktivny.

@ofelieee moc gratulujem k miminku!!! Hlavne nech ste vsetci zdravi!

U nas presuny uplne v pohode, a to cestujem pravidelne vlakom, tramvajou, busom na rehabilitacie do Prahy s oboma detmi. Neprijemne je to len ked prsi alebo ked bude nahodou v zime sneh. Maly mi este kadetade zastavuje, ale da sa to. Surodenecky mam kupeny davno ale pouzila som ho len tri krat snad to len kvoli obednemu spanku, inak nie. Na rehabky chodime len s hlbokym kde mam Ninu. Ta ma uz 10 mes a este mi tam vlezie. ma 7.2 kg a 68 cm. Boli sme i u endokrinologa, rastovy este nebudeme davat, nie je na tom este zle, zatial je este pomerne v norme. Problemy momentalne u nas ziadne, stale cvicime Vojtovku, mala sa mi neplazi, nesedi, ale sa gula po izbe a obcas zacala aj zvatlat "vavava, tatata". Dankovi graduje obdobie vzdoru, chodim s nomi oboma na plavanie /Nina vtedy cuci v autosedacke pri bazene/, na vytvarnu, na cvicenie do Sokola.
NAvyse v lete ked som pocas povodni dostala vypoved, tak sa mi ozvali z dalsej konkurencnej firmy, a potrebuju vypomoc, tak som si zobrala zase pracu z domu ako ked som mala len Danka, akurat teraz budem pracovat pri dvoch detoch, no ale da sa. A este mame nove doma to, ze sa mi splnil dalsi zo snov - mame digitalne piano, tak opat hram, Daniel ma k nemu cez den nechce ani pusti, zacal na tom hrat i manzel, tak sa z toho tesime cela rodina. Nina hra na rytmicke nastroje alebo brnka na detskej gitare, Daniel s manzelom na gitarach, ja klavir a spev...no mame veselo.

U vas co noveho? Rozmyslam ci zase obcas nekuknut na konika ale pri tolkych veciach co teraz riesim neviem ci by som to stihla... :grinning:
Teda ale som zvedava, lebo tento piatok asi ideme s kamaratkou do lazni /masaze, relaxacne kury a tak/ a manzel bude s oboma detmi, tak ten si to uzije tiez naplno :slight_smile: Teraz akurat krmi Ninu, ja bezim majte sa krasne a dobru noc.
20. říj 2013 ve 22:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lusyy jej to ti závidím... KUba chodí vždycky v pondělí a asi je to hrozně dlouhá ta přetržka, jakoby zapomene a znova si zvyká... ráno bývá náročný. A pak je tam nadšenej. ach jo, trpím za něj.
21. říj 2013 v 10:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ofelieee no,prave. Taky jsem chtela aby Juditka chodila 1 az 2x tydne a reditelka me to rozmluvila,ze pry to neni pro deti dobry kvuli zvykani,kdyz uz si zvyknou tak jdou domu a dalsi tyden nanovo.
21. říj 2013 ve 12:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ciernavila je uzasny jakou mas silu a energii,preji jen vse dobre a at se dari. Urcite nakoukni,radi te uvidime.
21. říj 2013 ve 12:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky,poslali by jste ditko do skolky s rymou? Mam dilema,judit ma rymu nic vic,ale ja musim do prace,tak nevim zda dat do skolky ci radsi nechat doma. Diky.
21. říj 2013 ve 12:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lusyy obyč rýmu bych asi neřešila... ale je fakt že kuba chodí to takový napůl lesní, kde jsou jednak děti odolný a jednak venku se ty bacily rozptýlí...
22. říj 2013 v 10:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ofelieee a libi se mu tam? Takze travi cas venku i ve skolce,kdyz je to napul?
22. říj 2013 v 10:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
líbí se mu tam, ale rána jsou s vééélikým pláčem (už doma i tam potom, když má tatínek odejít). Ale jinak pak celej den funguje dobře a když pro něj odpol jdu je spokojenej... no, je to napůl, ne že by byli jen venku (jako v klasický lesní). ona je to zároveň Montessori školka, tak aby mohli bejt u pomůcek :slight_smile:
22. říj 2013 v 15:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
@fassy pořád dávám mléko z kojenecké lahve. Vašík pije i v noci. Vadím mi to noční vstávání, lahev nějak neřeším.
Co se týče chození, Vašík není vůbec chodec. Dojde blízko do obchodu a pak už nechce a chce nést. Ještě v létě jsme jezdili denně s kočárkem. Teď vzal konečně na milost odrážedlo, takže jezdí na něm. Ze začátku jsem nosila jeho i odrážedlo, ale teď už se mu to líbí a jezdí. Takže teď pro změnu za ním běhám, protože on jede cesta ne cesta. Ale netěším se na zimu, až bude sníh a nebude se dát jezdit na odrážedle. Kočár už vytahovat nechci a on opravdu daleko nedojde, tak nevím.
My jsme začali chodit každé pondělí na hodinu do školky. Je to taková přípravka. Jsem tam s ním. Líbí se mu tam nové hračky a tak, bere to jako hernu, ale smyslem toho je, zapojit se do kolektivu, do společných her a poslouchat učitelku. Tak to on zatím nedělá. Doufám, že se to zlepší, protože je tam jediný. Ostatní děti si malují, zpívají, ukazují, co dělá učitelka atd. a Vašík si tam vytáhne auta a kašle na ni.
@ciernavila jsi dobrá, že zvládáš při dvou dětech ještě pracovat. Ať se vám daří.
22. říj 2013 ve 21:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petaov : a není to tím ze jsi tam s ním? my jsme si byli ve skolce jednou taky hrat asi hodinu kdyz jsem tam musela s papirama a vadilo mi ze tam jsem a adelka porad behala za mnou a neco mi ukazovala nebo si stezovala ze ji nekdo nechce neco pujcit.tak uz jsme tam vickrat na hrani nezustali a prvniho pujde naostro na dopoledne beze mne aby se musela sverovat ucitelce a nebehala za mnou
23. říj 2013 v 11:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pusolamy on tam neběhá za mnou. Právě, že ho tam nezajímám (což je na jednu stranu krásná změna, donedávna se ode mě ani nehnul :slight_smile: ). Je tam třída do L, takže si třeba hraje za rohem a ani mě nevidí. Ale jde o to, že se nechce zapojovat do těch aktivit, co ostatní děti. Když za ním jde ta učitelka a zeptá se ho, jestli si nechce jít s dětmi kreslit, řekne ne, a dál si hraje. Minule ho vzala za ruku a dovedla ho tam (ode mě nechtěl), držela mu v ruce štětec a chvíli s ním malovala, pak odešla a Vašík hned zdrhnul :slight_smile: Zatím ho ta učitelka do ničeho nenutí, ale nevím, jak to potom probíhá v normální školce, zda by tam mohl být takhle individuální a nedělat to, co ostatní. Ale tak máme na to ještě rok, tak snad se to změní, zatím jsme tam byli asi 5x. (Jako on je takový i doma, když po něm něco chci, tak to neudělá, pokud to nechce i on sám. Prostě beran.)
23. říj 2013 ve 21:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak batuzek sbaleny a zitra na nas myslete ceka nas prvni dopoledne ve skolce, jsem nervozni uz dva dny :frowning2:
31. říj 2013 ve 21:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
jdu se pochlubit naším modelem :wink: je mu 18 dní :hearts:
1. lis 2013 v 16:25  • Odpověz  •  To se mi líbí (8)
@pusolamy tak ako to dopadlo?
2. lis 2013 v 00:00  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@iviska Ten je krásny. Gratulujem.
2. lis 2013 v 00:01  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@iviska : gratuluji je krasny :slight_smile:
2. lis 2013 v 08:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ustarana : dopadlo to dobre :slight_smile: v pondeli se chysta znovu tak snad o.k.
2. lis 2013 v 08:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
@iviska moc gratuluji Románek je krásný:slight_smile:
3. lis 2013 ve 21:36  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@iviska Gratulace :slight_smile: Máte nádherné fotečky a ještě hezčího modela :slight_smile:
5. lis 2013 ve 20:35  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Vsem vam moc dekuji :wink: malej je poklad obcas ho pozlobi brisko ale jinak parada. Je uplne jiny nez Lucinka. S tou jsem se natrapila. Neustaly plac a nespavost. Dodneska spatne spi a budi se :frowning2: snad se to casem a hlavne vekem srovna :wink:
5. lis 2013 ve 20:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pusolamy tak co školka, pořád dobrý? U nás špatný, dnes jsme se tam byli rozloučit a další pokus odkládám na neurčito. Dost mě to mrzí, ten den pro Vilíka co jsme měla mi byl tak milej...
11. lis 2013 ve 21:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ofelieee : byli jsme trikrat a od te doby marodime :frowning2: a jeste cely tenhle tyden ji necham doma protoze jeste neni o.k. jestli to takhle bude celou zimu tak me klepne, ale aspon jsem doma a nemusim resit hlidani, pristi rok to bude zajimavy :unamused: jinak se ji tam libilo byla spokojena jen moc nejedla. a co kubik brecel?a kolikrat tam byl?
11. lis 2013 ve 21:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pusolamy on chodil pondělky a byl od začátku září cca 8 nebo 9 krát. První dvě pohoda, pak se narodil Vilík (souviselo to? kdo ví) a začalo to být horší a horší, brečel když tatínek odcházel, pak už brečel rovnou ráno doma, pak už i večer předem a tenhle týden už se ptal 3x denně "půjdu do školky?" tak jsem pochopila že žije celý týden ve strachu z toho, kdy už TO zase přijde...a to teda ne. Protože hodněkrát to byl pláč okolo odchodu tatínka ale pak hned se zapojil a bylo to OK. Zkusím to třeba zase na jaro.
11. lis 2013 ve 22:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ofelieee : tak treba by pomohlo kdyby chodil vic dni za sebou aspon dva nebo tri, aby si zvykl. takhle nez si zvykne uz jde zase domu a pak tyden nic a zase zvykani znova. ale urcite ho do toho netlac kdyz jsi doma a netlaci te prace a hlidani
11. lis 2013 ve 22:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pusolamy jo, pro teď to nechám. I když mě to mrzí. Říkaj, že víc dní líp sedí, ale to zkusíme až třeba na tom jaře... přeju ať u vás to šlape líp!
11. lis 2013 ve 22:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek