• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

TP v dubnu 2011? Přidej se.

25. dubna 2015 
@ofelieee : my jsme az 20teho a dnes nam volala sestricka at prijdem v pondeli 7.4. ve 13h, docela me to naprdlo protoze v tu dobu spime a ona mi jen rekla tak musite jit spat jinak. jakoby to nebylo jedno kdy tam prijdem
1. dub 2014 ve 21:24  • Odpověz  • To se mi líbí
@pusolamy jee tak to ti zavidim ze adelka jeste po obede spava... a chapu ze te to naprdlo... tak at to dobre vsechno dopadne!
1. dub 2014 ve 21:57  • Odpověz  • To se mi líbí
@ofelieee Ahoj, nechodím sem k vám, ale termínově skoro spadám do dubna (mám dcerku 25.3.2011)...a chci reagovat na tvůj komentář ohledně zkoušky zraku...můžu to porovnávat u dvou dcer...ta starší byla v pohodě, přečetla vše, je tvárná a klidná, takže to bylo v pohodě; s mladší jsem byla minulý týden a byl to boj...číst to nechtěla...řekla na každé oko správě v každém řádku 2 tvary, a to stačilo...teda muselo, protože zbytek prostě neřekla...
Ale když jsem byla před půl rokem na 5L prohlídce se starší, tak nepřečetla řádek, který měla - takže taky žádanka na oční...tam jí oko rozkapali a koukali tím přístrojem, a pak měla říkat a ukazovat, co vidí na tabuli...a úplně vše v pořádku...I sestřička u nás na středisku říkala, že se jim to stává, že může být ta tabule hůř osvětlená, a že to může zkreslovat. Takže počkej, co ti řeknou na očním, třeba to bude úplně v pořádku.
2. dub 2014 v 08:24  • Odpověz  • To se mi líbí
Holky děkujeme za gratulace. Malej je prostě zlatej :slight_smile:

@ofelieee My jsme na tříleté prohlídce už taky byli, někdy na konci února, ale zrak a sluch Daníkovi nezkoušeli :confounded:
3. dub 2014 v 15:14  • Odpověz  • To se mi líbí
My jsme byly v utery. Juditku zmerili,zvazili,chteli po ni pisnicku,spocitat prstiky,jak se jmenuje jmenem i prijmenim a odkud je. Potom barvy,cetla tvary na tabuli,ale sluch nezkoumala a hlavu taky nemerila. Divala se jeste na pater a bricho,jo a merila tlak. A nekontrolovala klenbu u nohy,coz me mrzi,ze jsem si na to nevzpomnela :frowning2:
3. dub 2014 v 17:49  • Odpověz  • To se mi líbí
3. dub 2014 v 17:50  • Odpověz  • To se mi líbí
@lusyy Ty jo, tak to Daníka akorát zvážili, změřili, podívali se na hlavičku, změřili hlavičku, koukli na klenbu nohy (a to zjistila doktorka, že má ploché nožičky, což nechápu, páč ten malý raubíř vůbec nenosí bačkůrky a pořád lítá bosky). Pak se mě jen zeptala, jestli rozeznává barvy, mluvit něco řekl, ale že by rozeznával tvary, zpíval písničku, počítal prstíky, říkal, jak se jmenuje a odkud je, to fakt ne :confused:
3. dub 2014 ve 20:21  • Odpověz  • To se mi líbí
Je zajímavé, že každá doktorka má k tomu naprosto jiný přístup. A to ta naše je opravdu puntičkářská pečlivka, která nic nepodceňuje :confounded:
3. dub 2014 ve 20:22  • Odpověz  • To se mi líbí
@fassy
@lusyy
Dcerka kreslila, měla říct básničku (to jsme z ní nedostaly), navlékala korálky, otáčela stránky v knížce (to prý často děti neumí) a hledala různé věci, říkala barvy, tvary, zvířátka a jak dělají, zkoušela oči a uši, ptala se na spoustu věcí (chození do schodů, chytání míče, pleny, napodobování, chování v kolektivu)...trvalo to celé 45min...A stejné to bylo i na tříleté u starší dcery. No a na pětileté to bylo skoro jako maturita.
4. dub 2014 ve 22:03  • Odpověz  • To se mi líbí
@fassy
@sarihy
@lusyy
@ofelieee : tak tříletou mame za sebou vše o.k. , zvážily ji (nemaj digitální váhu, ale klasickou rucickovou :fearful: ), změřily, zkoušla sluch (šatičky, šáteček), čtení obrázků se zakrytym jednim okem, změřila tlak, koukla do pusy, na pater, na kačku, prohmatala břicho. řekly jsme velikonoční koledu, chtěla at se před ni projde a kdybych ji neupozornila na to ze ma nohy do X tak si toho ani nevsimla. ptala se na pliny no a to je asi vse. trvalo to cele max. 15min ale snad ani ne
7. dub 2014 ve 21:34  • Odpověz  • To se mi líbí
@ofelieee Tak u nás dnes tiež prebehla 3. ročná kontrola, a všetko špatně. Najprv kontrolovali oči, jedno oko v pohode, ale druhým okom poplietol dva tvary na spodnom riadku. Myslím si, že tomu pomohla i sestra, keď sa ho pýtala, či tam vidí kruh alebo štvorec, a ono tam bolo srdce. No neviem. Pavlíkovi sa spravila bulka na bradavke, tak mu brali krv, a čakáme na výsledky. Inak len skontrolovala brucho, záda a nohy. A to bolo asi všetko. Inak doktorka skonštatovala, že Pavlík trpí ľahkou inkontinenciou, pretože má na noc plienku. Keď som jej vysvetľovala, že Pavlík veľa pije a nechávam ho veľa piť aj v noci, aby sme nezhoršovali chronickú zápchu, na ktorú trpí, tak len mávla rukou, že na tom nezáleží. Potom bol Pavlík asi 45 minút se sestrou v sesterni, lebo doktorka vyšetrovala Elišku, a to vobec neviem, čo sa tam dialo, či ešte niečo riešili, alebo ho sestra len zabavila, aby neblbol. A som z toho nervozna, ale Pavlík nevyzeral, že by mu niečo vadilo. Každopádne som z dnešnej kontroly hodne rozčarovaná a naviac z prístupu doktorky, pritom som s ňou bola spokojná. Cestou domov sme sa ešte stavovali v lekárni a priniesli si domov plnú igelitku liekov :frowning2:.
8. dub 2014 ve 23:50  • Odpověz  • To se mi líbí
hmmm... no já nevim, ti pediatři to je fakt cháska... mě napadlo, že jsem ještě s Kubou nedávno byla z vlastní vůle u fyziioterapeutky a poznala na něm, že je hypotonickej, pojí se s tím spousta věcí k řešení... a to Dr. vůbec neřeší, na tělo ani záda mu nijak nekoukala... hlavně, že si dají do tabulek, jestli má 98cm nebo 102cm, to je podstatný :slight_smile:
@ustarana tak přeju ať je vám co nejlíp prostě...
9. dub 2014 v 07:37  • Odpověz  • To se mi líbí (1)
ahoj kočky,
tak i Lucka má po tříleté :wink: je to špunt :grinning: má 95cm a 12,6kg :grinning: slyší výborně, vidí výborně, mluví pěkně, vše v pořádku. Jen teda co není v cajku jsou záda :frowning2: má prý slabé hluboké zádové svalstvo a "rostou jí andělská křídla" - má lopatky moc venku nebo co :frowning2:
Poradila nám dechová cvičení, cvičení na gym balonu, jízdu na koni. Manžel shodou okolností jezdí na RHB tak se ptal paní co a jak. Prý není problém ji dovést a že nám cvičení na gym míči ukáže. Pak doporučila ještě plavání.
Takže koupíme malý míč pro ni, koně tady budou cca do měsíce, takže i na koni jezdit může a 1x do týdne s ní budeme jezdit do bazenu :sunglasses: a to by bylo abychom to nedali dokupy :slight_smile:

Včera jsem s ní byla u zápisu do MŠ, mlčela jak partyzán :grinning: fakt neřekla nic, jen že neví jak se jmenuje, neví kde bydlí :grinning: neví kolik jí je. Ale umí se obléci, sama se vyčůrat, sama se najíst - to na otázky učitelky odpovídala "ano" se sklopenou hlavou :grinning:
Každopádně berou 16dětí a bylo jich tam kolem 20ti, takže pokud ji vezmou bude to zázrak :zipper_mouth:

Ještě vám sem dám společnou fotku těch našich rošťáků :wink: malý měl tuto neděli křtiny :sunglasses: jen co mě mrzí je to, že na nás fotograf zapomněl :frowning2: tak mám 4fotky z mobilu, ale díky bohu za ně :slight_smile:
9. dub 2014 v 09:16  • Odpověz  • To se mi líbí (3)
@ustarana No,tak z vaši doktorky bych asi moc radost neměla. inkontinence????Docela úsměvné,jak k tomu proboha došla,jen z toho,že má na noc plíny :confused: A na co máte všechny ty léky?
Ufff,docela chápu Tvé pocity :frowning2:
10. dub 2014 v 11:27  • Odpověz  • To se mi líbí
@ofelieee Jak se ,prosím,pozná že je hypotonickej?
10. dub 2014 v 11:28  • Odpověz  • To se mi líbí
@iviska Juditka je taky špunt,má 95 cm a 12 kg. A nemá ty lopatky,protože je střízlík? Tak to se Juditce na zádička podívám. Každopádně ,kdyby měla křídla,tak rozhodně ne teda andělský :grinning: :grinning: :grinning:
10. dub 2014 v 11:30  • Odpověz  • To se mi líbí (2)
Ještě se zeptám,kontrolovaly vaše doktorky dětem nožičku? Zda mají plochou?
10. dub 2014 v 11:32  • Odpověz  • To se mi líbí
@lusyy hypotonii poznala za toho, že má dost svěšený ramena a kulatý záda, sedává nejvíc v takovym tom sedu "na patách" ale s vyvrácenýma kolenama a sedí zadkem na zemi (víš, jak to myslím?) a ona to poznala i na pošah - dávala mi šáhnout (na stehno, paži) a říkala, že to musím taky cítit, ale teda necítila jsem nic. Jo plochou nohu taky má hodně, jakože fakt hodně, a to Dr. taky vůbec nezkoumala... On je Kuba celkově po fyzický stránce takovej nedomrlej, krom toho, že se začal plazit brzo, dělal všechno dost pozdě (lez 11měs, sed 13měs, chodil v 16měs) a není při pohybování se vůbec ladnej, je takovej hrom-do-police, těžko popsat...
10. dub 2014 ve 20:47  • Odpověz  • To se mi líbí
@lusyy No ja som práve tiež bola rozčarovaná, máme ju už dva roky a stále bola v pohode, ale tentokrát ma dosť sklamala. No a Eliške som nenechala píchnuť hexu a synflorix naráz, tak sa na mňa pozerala jak bouřkový mrak, ale nepovedala ani pol slova. Uvidíme ako sa to bude vyvíjať, a keď sa to bude opakovať, tak ju vymením. Kde začať s tabletkami. Pre Pavlíka zyrtec na alergiu, spiropent sirup na pomoc pri dýchaní (teraz keď všetko kvitne, tak dýcha tuberák), ascorutin a tantum protect na krvácanie z nosu, locoid na predkožku, duphalac a factu mast na zácpu. Pre Elišku zas Aerius na alergiu, infadolan na pomoc pri synechii a multisanostol na nechty (nechty jej odrastajú, ale pri koreni nechtu nieje necht len lůžko. A ešte Linolu do koupele a 2 konopné masti na atopický ekzém, pretože na každé dieťa zaberá niečo iné.
Nezaregistrovala som, žeby kontrolovala chodidla. Ako má ta kontrola prebiehať? Idem si nájsť info ako poznám ploché nohy a zajtra to budem skúmať.
@ofelieee takto sedáva i Eliška. Svaly som s doktorkou riešila už v 8 mesiacoch, lebo si nesadala cez bok ako som to poznala u Pavlíka, ale niečoho sa chytila, kľakla si a z kľaku sa posadila. Dr. mi tvrdila, že svaly má OK, ale teraz si ma zneistila.
10. dub 2014 ve 21:36  • Odpověz  • To se mi líbí
@ustarana no hele já nejsem žádnej odborník, ono při trom vyvrácenym sedu je ještě podstatný, jestli má nohy v kotníku do pravýho úhlu (tak křečovitě) nebo volně - rovně. Ale nevim. Ono se s tím vcelku stejně nedá noc dělat :slight_smile: za návštěvu fyzio ale nic nedáš... já se s ní třeba potkala na plavání, chodila i do jednoho rodinnýho centra tady... nešla jsem za ní přímo.
10. dub 2014 ve 21:47  • Odpověz  • To se mi líbí
@lusyy netuším :zipper_mouth: ona to říkala ihned, když ji poslouchala v leže. Malá ležela na bříšku a ona hned to s těmi křídly. Váha si nemyslím, že hraje takovou roli. Spíš vyloženě mluvila o těch zádových svalech, že ty hluboké nemá posilněné.
Na nohy se jí extra nezaměřovala. Jen si ji postavila proti sobě malá musela stát čelem a poté zády k ní. Jedno ramínko má svěšné, to jsem viděla i já. Takže musíme makat a cvičit. Naštěstí, malá je opice a né anděl :grinning: cvičení miluje tak trénujeme :sunglasses:
10. dub 2014 ve 22:48  • Odpověz  • To se mi líbí
@fassy tak jak se máte v novym počtu?
13. dub 2014 ve 21:28  • Odpověz  • To se mi líbí
@lusyy Daníkovi doktorka nožku kontrolovala a říkala, že má plošší nožky, tak nás poslala na ortopedii, kde nám dali vložky do bot. Teda ale nechápu z čeho má ploché nožky, když věčně lítá bosky, nemá rád papuče :confounded:

@ofelieee Tak máme se dobře :slight_smile: Daník se snaží pomáhat, vyhazuje plínečky, dává dudlíka, zapíná a vypíná monitor dechu, natahuje usínáčka a kolotoč nad postýlkou :slight_smile: Nejlepší jsou ty jeho hlášky, třeba "Zas plače", dá mu dudel, malý ho vyplivne a začne zase řev, tak Danda na to: "Co? Zas?" :grinning: nebo "Mimi blinká", "Mimi papá mliko" :grinning: To je fakt vtipný :grinning: Chvilkama je to fakt těžký, hlavně, když má Daník tu svoji otravnou náladu, jednu větu opakuje 100x než mu na ni odpovím a do toho začne řvát Domča, tak bych je nejradši zamkla a zdrhla :grinning: Ale tak to určitě znáš :grinning: Domča je naštěstí fakt hodný, nějak moc nepláče, na prdíky taky nějak netrpí, jen přes den moc nespí, max. půl hodiny. Ale v noci spí krásně :slight_smile: Prostě to jsou moji miláčci :slight_smile:
14. dub 2014 v 10:06  • Odpověz  • To se mi líbí (1)
@ofelieee A jak vy? Malý už má přes 6 měsíců, tak už začíná být veselo co? :slight_smile:
14. dub 2014 v 10:07  • Odpověz  • To se mi líbí
@ofelieee No,Juditka sedí přesně tak jak popisuješ u Kuby :frowning2: už jste byli na té RHB? Jaký cviky cvičíte?
15. dub 2014 ve 12:53  • Odpověz  • To se mi líbí
@fassy Oni Vám nedali třeba nějaký cviky na klenbu,hnedka vložky? :confused:
15. dub 2014 ve 12:54  • Odpověz  • To se mi líbí
jej pozeram ze u vas prebehli tie 3 rocne prehliadky nejak zlozito. U nas to trvalo max 10 minut. Vyska, vaha, kukla ho celeho, popocuvala, prehmatala, pretahovala pipik a to dostal pochvalu ze vsetko ok, potom doktorkim syn ktory tam robi sestricku skusal zrak a sluch. Danko sa postavil k dveram a na tabuli cital obrazky a vzdy kazde oko zvlast, druhe si zakryl. Potom sa zboku otocik k dveram a zakryte jedno ucho a ten "sestricka" ci brat to bol, mu sepkal a Danko opakoval. Vsetko ok. Skoncilo to celkom rychlo, dostal obrazok a sli sme.
Inak nohu nekontrolovali. Danko ma mierne do X. Do naseho mesta ale prisla pani z Prahy a robila vysetrenie noh dospelym i detom. Mala taku sklenenu dosku, tam sa Danko postavil a pod doskou bolo zrkadlo a na nom bolo vidno fosforeskujuci zeleny odtlacok slapy. /Podla mna rovnaky efekt ked dietatu date prstove barvy na nohy a odtlaci to na papier/. No a doporucila vlozky. Jedna noha ok, druha ma nabeh na plochost. Vraj sa mu zlepsia i tie ixaky. Mala by sa casom zmensit ta medzera dole medzi nozkami. Vlozky i vysetrenie vyslo o polovicu levneji nez keby to robila v Prahe.
Samotne vlozky by mu mali vydrzat od cisla 27 do 30. Takze i ked stali tisicku, tak to ma na dlho. Nie su cele, ale len take pod patu a stred nohy a specialny material ktory sa aktivuje tym, ze ho nahriala Bosch pistolou - cize teplym vzduchom.
www rehaktiv cz/ - tam vidno i tu metodu i vlozky.
My s muzom sme vzdy mali ploche nohy tak veru asi by sme mali i my toto absolvovat nie len deti. Nina este nestoji, ma este moc baculate nozky, tak ma cas na to. Ale uz ma prve boticky. len na von, lebo snurovacie su jedine co jej nepadaju z nohy.
15. dub 2014 ve 14:00  • Odpověz  • To se mi líbí
Příspěvek byl pozměněn adminem, protože nesplňoval pravidla fóra. Porušoval pravidlo "Nevkládej kontaktní údaje firem".
@fassy :slight_smile: to je dobrý... jo, zní to podobně jako u nás... Kubova dobrá hláška je, když Vilík spí venku v kočáře na chůvičce a probudí se a začne volat: "Brečí" jde, vypne chůvu "Už nebrečí" a radostně čeká že si s nim budu dál hrát :slight_smile: Vilík měl 6, už je to "kámoš" ale zároveň už konkurence, jsem na ně zvědavá, jak to půjde...
15. dub 2014 ve 21:18  • Odpověz  • To se mi líbí (1)
@ofelieee u nás začala tá pravá sranda, keď sa Eliška začala zaujímať o Pavlíkové hračky. Keď bola malý ležiačik, tak ju hladil, skúšal prebaľovať a pusinkoval, ale keď mu začala šahať na hračky, tak ju ťahal za nohy od hračiek, odstrkoval ju, dokonca ju aj raz placol. A to je Pavlík fakt kľuďas. A keď získala dosť sily Eliška, tak sa odstrkovali navzájom. Našťastie sa mi podarilo zaviesť pravidlo, že z ruky sa nič neberie, čo je kdekoľvek inde, to je pre všetkých. No vyložili si to tak, že si požičiavajú aj moj telefon a foťák :grinning:, ale zas musím povedať, že sú opatrní naviac ako len dokážu. Teraz je to už zas úplne v pohode (a dúfam, že to tak aj zostane), to sú najlepší kamaráti, a čo nevymyslí Pavlík, to vymyslí Eliška, takže sa vzájomne doplňujú v lumpačení.
15. dub 2014 ve 23:30  • Odpověz  • To se mi líbí (1)
@fassy Moc gratuluju :slight_smile:
@ustarana My jsme ještě na prohlídce nebyli. Jdeme příští týden. Ta inkontinence u tříletého dítěte mě fakt pobavila. Vždyť noční pomočování je normální tak do 6 let. Tady je zajímavý článek (tam teda píšou do 5 let) http://www.vitalia.cz/clanky/nocni-pomocovani-je-dedicne/. Je to prý dědičné. Nevím, co by vaše doktorka řekla nám. Asi, že máme težkou inkontinenci :grinning: Vašík má ráno úplně pročůranou plínu. Není divu, když se v noci budí na mléko a vypije opravdu hodně. Ředím mu ho hodně vodou. Přes den pije dost málo. Zatím to neřeším. Myslím, že to chce čas.
@ofelieee Vůbec bych neřekla, že je na tom sedu na patách (tedy zadek mezi nimi) něco špatně. Tohle je přece mnohem přirozenější sed, než když má dítě nohy před sebou. Malý sedí jen tím jedním sedem už od mala. Seděl takhle od deseti měsíců, ale klasický tabulkový sed je ten s nohama před sebou, tak si sedl až po roce. Naše doktorka to taky furt řešila, ale někde jsem četla, že přirozenější je pro dítě ten první sed. No, uvidíme, co se dozvíme na prohlídce :slight_smile:
17. dub 2014 ve 20:19  • Odpověz  • To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek