• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

TP v dubnu 2011? Přidej se.

25. dubna 2015 
@kijir už se nám to krátí :grinning: a zdá se mi že teď to utíká čím dál rychleji
27. únor 2011 v 11:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
Já mám dnes 33 dní, odpol se teda definitivně chystám na tu tašku do porodky, protože v noci tvrdnutí břicha asi 5x po cca 10 minutách, myslím, že už začínáme trénovat :slight_smile: a jinak tohle těhu si teda taky nějak bohužel nestačím užívat, bolí mě snad úplně všechno :frowning2:
27. únor 2011 ve 12:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pusolamy :Jj mě přijde že hlavně teď leden a únor strašně proletěl :grinning: .Užaby to bylo...I když na druhou stranu trošičku divné pocity z porodu mě teda přepadají :sweat_smile: .
@zuzana_22 :Tak to já spíš v noci nemůžu spát a včera už mě dooost bolely záda v kříži a to jsem si teda říkala že se už taky musím sbalit.Tak zítra rychle dokoupit poslední věci a dát to do tašky.Já totiž u obou předchozích měla křížový bolesti....:( Ale ani jednou jsem nevěděla co je pálení žáhy nebo že nemůžu vůbec dýchat.To až teď si teda užívám těchto "lahůdek"
27. únor 2011 v 17:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kijir : přesně co se překulily vánoce a novej rok tak to začlo hrozně utíkat,mě to pořád asi nějak nedochází co mě čeká to asi proto že nevím do čeho jdu :slight_smile:
27. únor 2011 v 17:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pusolamy :na jednu stranu ti to moc závidím :wink: :wink: .Já už to vím a tak možná proto :slight_smile: .Ale prostě ten pocit potom s tím pokladem u sebe je neposatelnej a naprosto naprosto úžasnej,takže všechno to za to stojí :grinning: :slight_smile: .
27. únor 2011 v 17:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kijir jj, skejtík už musím taky objednat, sourozenecký u nás už nemá smysl (Domík už má skoro dva a půl), i když toho vystupování ze skatu se taky děsím, zrovna teď má nějaké děsně umíněné období a asi ten první vzdor a už jsme zažili venku pár hysterických scén, doma mi to neva, tam ho ignoruju a čekám, až to přejde, což venku jaksi nejde :cry:
a máš pravdu, ten pohled na to, jak za ním s tím bachorem letím a funím, musí být opravdu komický :grinning:
no a pak s kočárem ho nahánět - bude to v každém případě veselé
27. únor 2011 v 17:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak holky teď jsem úplně na rozpacích,protože jsme vybrali jméno Matyášek a nejenže jich je hodně už tady na koníkovi,ale dneska jsem koukla na galerii novorozenců porodnice Náchod a tam jsou jen za únor 3 :unamused: .Je to samej Matěj,Matyáš,Jáchym a Štěpán.... :frowning2:
27. únor 2011 v 18:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kijir Já mám taky pálení žáhy a všechno dohromady, o prvním jsem vůbec nevěděla a tohle nějak zlobí :slight_smile:
S tím jménem - já jsem toho Matyáška z tohohle důvodu sice vzdala, ale na druhou stranu - v tom únoru 2001, kdy se narodila Ani, tak to bylo nejpoužívanější jméno v Praze, zjistila jsem to až v porodnici, kde ležela nějaká Anička snad na každým pokoji :slight_smile: a teď s odstupem 10 let můžu říct, že tady v okolí mezi kámošek holčičkama není žádná, ve školce byla taky jediná, v první a druhé třídě byly dvě a teď je zase jediná. Takže podle statistik to může být hodně užívané jméno a nakonec se třeba potkají málokde.
27. únor 2011 v 19:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
to my máme taky problém vybrat jméno, pro holčičku se mi vybírá daleko hůř než tenkrát pro Domču, všechny jména, co se mi líbí, teď dávají nebo daly kámošky a taky mi připadá, že je jich hodně, a pak když už se mi líbí nějaké, které se teda nedává často, tak se zas nelíbí manželovi (jako např. Emma)
a co se toho Matyáška týče, tak tady na Vsetíně to jméno opravdu frčí - když jsme byli na vítání, jenom tam byli tři (a to fakt nekecám), a z Domčových 3 takových lepších kámošků je jeden Matyáš a druhý zas Matěj, tohle jméno je teď fakt dost populární :slight_smile:
27. únor 2011 ve 22:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hobitkova :Jéé Ema je moje favoritka :slight_smile:! Manžel má teda Amálku,ale my holku ještě ani napsanou nemáme :wink: .Říkáme si že je to v podstatě jedno.Jenže co kdyby zcela náhodou nějaké překvápko :grinning: :grinning: ?Mě se teda na kluka úplně nejvíc líbilo Kryštof,ale to mi bylo zatrženo hned :sweat_smile: ...Jenže Matyáškovi tak říkáme už od toho 20.týdne,tak už to asi měnit nebudem :confused: :sweat_smile: ,možná...
@zuzana_22 :No je fakt že teda v Polici znám jen jednoho Matěje...I ve svém okolí máme když už tak Matěje a žádného Matyáška neznáme.Ale je to teď hroznej boom :fearful: .
28. únor 2011 v 06:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kijir Já myslím, že záleží na tom, jestli vymyslíte nějaký "náhradní", který se vám bude líbit minimálně stejně jako ten Matyášek. Jestli ne, tak bych to asi jen kvůli tomu, že je jich hodně,neměnila, to by mi přišlo asi líto. Ale je to samozřejmě na vás. Já se tu nechala ukecat i manželem, pro něj to nebylo úplně top jméno..... ale jiný jsme zatím nevybrali :slight_smile:
28. únor 2011 v 09:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky prosím prosím radu, dostanu od doktora příští týden papír pro nástup na PPM, co je potřeba k vyřízení ukončení rodičáku na starší dítě a k vyřízení PPM na mladší dítě, nejlépe všechno za 1 den, že bych se na to připravila dopředu, než naběhnu na úřady :wink:
28. únor 2011 v 11:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
@aktekram :Ahoj tak přesně to teď zařizuji já :( A je to teda úděsný...Jde o to jestli jsi jako stále zaměstnaná?Já jo a tak jsem ten papír od doktorky musela dát do práce na mzdovku a tam to pošlou na ČSSZ a odtud by ti mělo přijít zda máš a od kdy a na kolik nárok na PPM.Až budeš mít tenhle papír tak s tím musíš na kontaktní místo OSSZ a oni ti podle toho zruší ten rodičák.Tak takhle to prosím je.A pokud jsi před první mateřskou zaměstnaná nebyla tak si musíš zrovna ten papír od doktorky dát na ČSSZ ty a s jejich vyjádřením na to kontaktní..
28. únor 2011 ve 12:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kijir no mě právě říkají že potřebuji mít nějaký potvrzený papír (potrvzení o nároku dávky ovlivňující nárok a výši rodičovského příspěvku) ten mi potvrdí na ČSSZ, ale až po obdržení papíru od doktora (přes zaměstnavatele). Vyplnený ho musím zanést na ÚP - který vyplácí rodičák. Jenže když se to nenahlásí včas, a oni pošlou celý rodičák, tak pak jsou problémy s vracení apod., takže to opět bude na více dní běhání :angry: :angry:
28. únor 2011 ve 13:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
@aktekram :jj tak to mi právě povídej.mě MD začala 20.2. a doktorka mi dala papír až 22.2.,takže první zdržení a ještě ten den jsem to dala do práce,jenže mzdovku máme až v Praze tím pádem mě bude vyplácet Pražská Čssz a musím teda čekat na to její vyjádření,který do dneška nemám:( Proto jsem dneska musela na kontaktní kde mi úplně rodičák zastavila a až přijde ten papír,tak tam teprve můžu jít a uvidíme kolik mi ten rodičák do toho 20.2. pak doplatěj.Ale radši jsme to stopli než pak zase něco někde vracet.Já už kvůli tomu byla na sociálce 3* a ještě minimálně pak teda jednou musím s tím potvrzením....:( Nic tady totiž nejde jednoduše :(
28. únor 2011 ve 13:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kijir to si děláš legraci, ach jo ufff, už se vidím jak s kočárkem a břichem se štrachám MHD po městě :angry: :frowning2:
28. únor 2011 ve 13:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
@aktekram :No přesně tak to mám.Ale já ještě musím na ty úřady do jinýho města.A jsem ted teda zvědavá kdy vůbec nějaký peníze dostanu... :(
28. únor 2011 ve 14:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
holky tak to téma rodičák atd. jste nahodily právě včas :wink: ve čt jdu na poslední UTZ a pak už budu muset taky řešit, jak ukončit rodičák na staršího a uplatnit novou mateřskou, díky vám už jsem v obraze :slight_smile: snad to taky všechno stihnu v termínu a nebudu muset řešit nějaké přeplatky nebo nedoplatky
jinak chození do města se už pomalu taky začínám vyhýbat, auto to jistí :slight_smile:
28. únor 2011 ve 22:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hobitkova :Tak to já samozřejmě taky jezdím autem :slight_smile: A ještě mám teď tak trochu štěstí v nštěstí,že je manža doma,protože je na neschopenku :wink: Akorát jsem mu říkala že si ten úraz mohl nechat za měsíc to by byl doma 3 týdny před přerpokládaným porodem a to by vůbec bylo super :grinning: :grinning: .Takhle až půjde za týden do práce,tak neim co s tím starším tornádem :grinning: :wink: .Dost jsem si ovykla ho nosit v náručí a tak mám pak hned dost :grinning: !
1. bře 2011 v 06:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
U nás taky bývá manžel často s námi doma, ale zrovna když naplánuju pochůzky po městě tak mi to vyjde že musí s autem vyjet pryč, je to k naštvání, ale co už. Včera bylo nádherně tak jsme to zvládly dobře i autobusem.
Např. dneska mám celý den auto k dispozici, ale nejsou úřední hodiny :grinning: :grinning: :grinning:

@kijir kupovali jste sourozenecký kočár nebo už chodíte jak draci??
1. bře 2011 v 07:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
@aktekram :No právě teď kupujeme sourozenecký :slight_smile: Sice chodíme jak draci,ale jak už jsem psala absolutně si neumím představit s kočárkem to naše tornádo někde nahánět a na skejtíku si myslím že absolutně nevydrží stát.Že mě z něj bude vystupovat.A taky když bych potřebovala někam skočit (třeba do krámu) tak co potom s ním,víš?takže každým dnem očekávám penízky za stávající kočárek a objednávám sourozenecký.Jen jsme se ještě nerozhodli zda klasický sourozenecký kde jsou za sebou a nebo spíš pro dvojčátka kde jsou dětičky vedle sebe a vidíš na ně.
1. bře 2011 v 08:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
holky mě se stala úžasná věc. našla jsem něco na bolení v kříži - z postele se někdy zvedám jak jsem si myslela že to bude v 80ti, je to děsný. koupili jsme miminovi třešňopeckovej polštářek a když si ho nahřeju a dám na kříž večer v posteli, tak pak jsem ráno jako nová :slight_smile: tralala. doporučuju všem, stojí to okolo stovky a je to opravdový blaho...
k tomu předporodnímu kurzu - já jsem ho odchodila, včera skončil (fňuk), a nemůžu si ho vynachválit, i když jsem hodně váhala, jestli do toho jít. Ale PA byla báječně milá, byla tam spousta věcí, který nestačí si přečíst a diář mám plnej mailů na maminky s podobnejma termínama. Fakt spokojenost, i když je to dost drahá sranda...
1. bře 2011 v 10:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,včera jsem byla v poradně a doktor říkal že naše malá bude asi drobná,že má něco přes 2 kg-což si myslím,že na 33+5 je docela dobrý,ne? Tak nevím co se mu nelíbí. A taky že mám malý bříško,měřil mě fundus a mám 26cm. Měří vám to doktor taky a píše to do průkazky? Dík za odpovědi.
1. bře 2011 v 10:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lussy : já byla minuly tyden na UTZ byla jsem 32 + 3 a měli jsme jen 1774g a doktor nerikal ze by bylo mímo nejak menší než má být fundus mi měří ale to si nepamatuju kolik byl
1. bře 2011 v 11:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lusyy :Ahoj tak fundus mi měří pokaždé a nyní což je 35+2 je 34 cm.A na UTZ v 32+2 jsme měli 1885g,takže myslím,že fundus máš možná menší,ale ta váha mi přijde normální :sweat_smile:
1. bře 2011 v 11:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky. Tak já jsem 34+3 a fundus mi ještě dr.neměřila. Ani nevím že se něco takového dělá :wink:. Jsem prvorodička a vše je pro mě nové. Ani nevím kolik mimčo váží protože to mi také nedělá,vždy jen ultrazvuk,kontrola čipku a to je vše :unamused:. Všeho všudy mi návštěva dr. zabere tak 10 min.. Jak vás tady tak čtu už jste zkušené maminky tak vám závidím už víte co a jak..
1. bře 2011 v 17:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
my měli v 30+6 1700g..............co si mám představit pod měřením fundusu???
1. bře 2011 v 17:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petilinka nic si z toho nedělej já taky nevím kolik malá váží nebo měří taky mi jen řeknou že je vše v pořádku a to je celé. Jen mi řekla že bude drobounká že nemám čekat že by měla ke 4kg.
jinak taky nevím co si mám představit pod názvem fundus:slight_smile: v tomto jsem teda úplně mimo:frowning2:.
1. bře 2011 v 18:27  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fundus měří normálním krejčovskym metrem a je to no jako asi výška břicha nebo tak neco nevim presne ale me to meri pokazde a na fotce z UTZ mam vahu miminka
1. bře 2011 v 18:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pusolamy tak to mě teda ještě neměřila. tak možná příště až půjdu. Jinak já ani fotečku v tom 30tt. nedostala:frowning2: takže nevím o malé vlastně nic. jen mi napsali termín podle UZ jinak nic.
1. bře 2011 v 18:45  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek