• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

TP v dubnu 2011? Přidej se.

25. dubna 2015 
jo tak, fundus - výška dělohy, mě teda měří jen hmatem a říká mi je 2 prsty nad pupíkem apod.

Toto jsem našla na tetu:
Dotaz: Dobrý den, ve své těhotenské průkazce mám "výška fundu" X/3 nebo X/4 nebo 3/P? Co, prosím, znamenají tato písmenka?

Odpověď MUDr. Evy Račanské: Tato písmenka znamenají výšku fundu děložního, nejvýše uložené části dělohy. Pomáhají nám orientačně určit velikost dělohy a tím odhalit možné problémy. Např. pomalý růst plodu nebo naopak příliš rychlý růst, zvýšené množství plodové vody...
Gynekologové mají pro polohu fundu děložního zkratky, které užívají v běžné praxi. Písmenko P znamená Pupek, písmeno X tzv. Xyphoidní výběžek, spodní část hrudní kosti. Číslo pak udává počet prstů, které můžeme mezi fundus děložní a daný bod, např. pupek, vložit. Myslíme tím prsty uložené v horizontální poloze. 3/P znamená 3 prsty nad pupek. X/4 znamená 4 prsty pod xyphoidní výběžek sterna, hrudní kosti.

1. bře 2011 v 19:04  • Odpověz  • To se mi líbí
@pusolamy No právě. Každý vždy ví kolik mimi váží a měří a já když se zeptala tak mi dr.řekla že odpovídá 28 tt. To bylo když jsem byla ve 30tt. Dnes jsem se i musela zeptat jakou má vlastně polohu,jestli už je hlavičkou dolů,jestli sedí termín a jestli je vše ok. Musím se vyptávat jinak bych nevěděla vůbec nic :confounded: :confounded: :confounded: .
1. bře 2011 ve 22:11  • Odpověz  • To se mi líbí
@debule : já si o fotku z UTZ musim pokaždé říct jinak by mi ji ani nedal asi teda neprodal taky nevěděj co si zato říct (platim za ní 50kč).v tom 20tt jsem si o ni zapomela rict tak ji nemam a mrzi me to.
@petilinka : tak to je blby když ti takhle nic neřekne a musiš to z ní takhle páčit mě to všechno říká sám a co neřekne sám tak napíše do průkajdy a z té když tomu nerozumim mi to precte sestrenice je skoro dostudovana porodni asistentka letos konci skolu
2. bře 2011 v 08:58  • Odpověz  • To se mi líbí
@pusolamy :Teda holky to bych asi vyměnila doktora či doktorku.Mě teda všechno říká a obrázky mi nabízí sama.Taky teda za ně platím těch 50kč,ale jinak mi všechno říká a teoreticky by si mohla myslet že to už vím po dvou předchozích.Je teda fakt,že než jsem se dopracovala k téhle doktorce,tak jsem vyměnila 3 :sweat_smile: .Vůbec když čekáte první mimi,tak by vám měla všechno do detailu vysvětlit.... :confused: .
@aktekram Mě teda měří tím krejčovským metrem na centimetry :slight_smile: .A to už od začátku...
2. bře 2011 v 09:34  • Odpověz  • To se mi líbí
@ofelieee Ahojky,v Plzni dobrý,už jsme si tak nějak zvykli,jen jsem zatím ještě nenašla nějakou spřízněnou duši na drb :wink: ,ale snad se taky nějaká objeví...jen jsem trochu překvapená,že na hřišti jsem zatím pořád jen já s dětma,připadá mi,že tady snad ty děti ani nechodí ven,když to srovnám s předchozím bydlištěm,ale snad to bude lepší s příchodem teplejšího počasí :slight_smile: Jinak teda holky,včera mi přišla postýlka s matrací a tak strašně jsem se rozčílila...postýlka bez jakéhokoliv návodu či upozornění a jako třešnička matrace v rozervaném igelitu,na jednom místě velký flek od čehosi neidentifikovatelného,taktéž bez jakéhokoliv označení jaká je to matrace,jak se o ni starat :frowning2: Jelikož to bylo celé narvané v jedné uzavřené krabici,tak je jasné,že chyba je na straně e-shopu a ne dopravce a mrzí mě,že si tohle můžou vůbec dovolit,asi spoléhají na to,že se to nebude chtít nikomu reklamovat,ale to mají smůlu teda. :angry:
2. bře 2011 v 10:42  • Odpověz  • To se mi líbí
Tak to máte ještě dobrý,že vás foto stojí 50 Kč. Po mě chtějí vždy 100 Kč.Nejlepší je ta ze 3D ale ta už stála 200 Kč. Neví jak by vydělali :confounded:.Teď už to tam dochodím za 14 dní mám jít na ozvy tak se strašně těším až uslyším srdíčko našeho drobečka :grinning: no a pak už třeba budu docházet do porodky. S tou postýlkou je to teda pěkně na houby. Taky jsem si objednávala,ale měla jsem asi štěstí. Přišla v super stavu ještě hezčí než na obrázku :grinning: :grinning: :grinning: . Na tvém místě bych také zuřila. Snad se ti to podaří vyreklamovat . Jsou to ale šmejdi co to balí :angry: :angry: :angry: . My návod nepotřebovali naše je z 5 částí plus šuplík,ale i tak nám poslali a snad v 10 jazycích. To jsi měla teda fakt hroznej pech..
2. bře 2011 v 11:17  • Odpověz  • To se mi líbí
@petilinka taky my ten návod taky nepotřebujeme,ve stavění postýlky už mám po 2 dětech nějakou praxi :wink: ,ale shodou okolností jsem nedávno narazila na nějaký test postýlek a jedno z kritérií byl i návod v češtině jako součást postýlky a samozřejmě atest,proto než jsem to od té firmy objednala,tak jsem se dotazovala,zda toto splňují,odpověď byla ano, no a výsledek teda úplně opačný,nic takového ani u postýlky ani u matrace :angry: :angry:
2. bře 2011 ve 12:10  • Odpověz  • To se mi líbí
@petrulina: ahojky nic si z toho nedělej,nám poslali kočárkek s rozbitou korbičkou a je to už 14 dní,kdy mě slibují že mě ppl přiveze novou a já mu vrátím tu rozbitou. Každý den na něj čekám,ale zatím jsem se nedočkala . Pěkně mě štvou,jelikož si nemohu ani odjet na nákup,protože nevím kdy zrovna dorazí. Zlatá pošta-když vás nechytnout,tak to alespoň uloží na poště v místě bydliště. Akorát nechápu,jak si to ty e-shopy mohou dovolit(toto taky očividně není problém dopravce) :angry:
2. bře 2011 ve 12:56  • Odpověz  • To se mi líbí
Tak já zatím za fotečky neplatila nic ale teď v tom 30tt. jsem nedostala žádnou:frowning2:. teď mě to mrzí že jsem si neřekla ale před tím mi dávala automaticky vždy aspoň jednu. jinak bych ocenila kdyby mi řekla co třeba zrovna měří nebo tak. vždy tam něco sestřičce hlásí a já ani nevím co to znamená:frowning2:. na kontrolu jdu příští týden, ale to na UZ nejdu takže jen klasick prohlídka. ani nevím kdy se začíná chodit na ty ozvy ale to asi až ještě později.

@petrullina Tak to se ti nedivím, asi bych se taky hodně naštvala. my chtěli objednat kočárek přes internet ale nakonec jsme se rozhodli, že ho objednáme u nás na prodejně. Většinou se člověk setká s pozitivníma názorama na internetové obchody ale bohužel i tohle se stává:frowning2:. ale když je to zrovna pro miminko tak to mrzí dvojnásob než kdyby člověku přišel poškozený třeba miksér nebo já nevím co jiného:slight_smile:. Tak snad to brzy vyřídíte aby jste byli spokojení.
2. bře 2011 ve 13:11  •  1 dítě  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahoj holky, jsem dneska po kontrole a mám takovou radost :grinning: :grinning: :grinning: Všechno je o.k., malá porostla, máme 1890g :slight_smile: A od pátku mám mateřskou :grinning: Jinak jak jste řešily tu výšku dělohy, tak dneska jsem měla 31. Na kontrolu jsu zase za 14dní, teď už mě bude hlídat častěji, jestli prďolka roste. V průkazce mám napsané, že mi příště bude dělat GBS a dopler, nevíte co to je?
@petrullina to je pěkně na prd s tou postýlkou :confounded: Kde jsi to objednávala?
2. bře 2011 v 16:35  • Odpověz  • To se mi líbí
tak jsem ted koukala do prukajdy a my jsme meli vysku fundu 31 naposledy,ale co je to GBS a dopler teda netusim
2. bře 2011 v 17:39  • Odpověz  • To se mi líbí
@zuzuli83 postýlku s matrací jsem objednávala u postýlky-postele.cz,teď mi odepsali,že mi pošlou jak návod k postýlce,tak novou matraci výměnou po kurýrovi,tak jsem zvědavá,jak dlouho to bude trvat,každopádně mě objednávání po internetu na dlouho znechutili.
2. bře 2011 v 18:33  • Odpověz  • To se mi líbí
@petrullina to se ti fakt nedivím, já jsem si objednávala věci z mami-tati a zatím mi to nepřišlo, musím tam napsat, už je to 3týdny. Doufám, že to míní poslat :confounded: Už bych to chtěla mít nachystané
2. bře 2011 v 19:12  • Odpověz  • To se mi líbí
@zuzuli83 : z mami-tati mám taky objednáno už to mám i zaplaceny a porad tam maji napsano ze ihned po dodani zbozi dodavatelem mi to poslou.zatim je to tyden tak jako doufam ze to poslou a ne ze si schrabnou jen prachy :frowning2:
2. bře 2011 v 19:49  • Odpověz  • To se mi líbí
á pardon křivdim jim ,byla jsem tam naposled rano a ted uz tam je napsano ze zasilka byla odeslana tak snad dorazi do konce tydne
2. bře 2011 v 19:51  • Odpověz  • To se mi líbí
@zuzuli83 :jé tak to my objednávali z mami tati vánoční dárky a neměli jsme žádný problém.Asi to je případ od případu :confused: .Ještěže já tohle jako je objednávání postýlky a tak řešit nemusím :sweat_smile: ,díky tomu že Petulka z ní sotva vylezl....Akorát jsem si konečeně dneska pořádně zabalila do porodnice :slight_smile: !Uf to mě to dalo :wink: .
2. bře 2011 v 19:51  • Odpověz  • To se mi líbí
@pusolamy mě taky píšou, že bude ihned poslána po dodání dodavatelem :frowning2: Já jsem to neplatila předem, nechala jsem si to poslat na dobírku, mám to za 7000,- a to jsem neměla odvahu. Oni tam mají, že to trvá i 21dní, v pátek jim napíšu maila. Mám vybrané zboží na objednávku a to píšou, že šijou na zakázku. Snad se brzy dočkám :wink:
2. bře 2011 ve 20:03  • Odpověz  • To se mi líbí
holky, mluvíte mi z duše, taky se teď rozčiluju s jednou reklamačkou: objednali jsme žehličku a obal byl teda nepoškozený, ale žehlička byla bez ochranné fólie, která má být dle návodu před 1. použitím odstaněna a ještě ke všemu v ní hrká jak kdyby uvolněná součástka, asi s tím naše šetrná ČP někde jebla o zem, bych se nai nedivila a když jsem tam psala, že jim ju pošlu zpět, tak mi paní odepsala, že někt. žehličky tu fólii nemají a že ji mám poslat přímo do servisu ... no to bylo něco na mě, babě jsem obratem odepsala, že jsem koupila žehličku novou a tu taky budu chtít, ne abych ji hned po vybalení poslala do servisu a měla tak nějakou servisovanou, bez tak to zkusili a poslali mi nějakou, kterou jim někdo vrátil, jak jinak by vysvětlili tu chybějící fólii, no moje nervy, příště radši připlatím 500-1000 a jdu do kamenného obchodu!!!
2. bře 2011 ve 20:05  • Odpověz  • To se mi líbí
Občas je to s e-shopama fakt šílený, já teda objednávala z Malvíku, kámoška mě varovala, že jsou dražší, což jsou, ale zase stoprocentní spokojenost, a všechno jsem platila předem. Manžel jezdí domů pozdě a trávit víkendy objížděním obchodů se mi nechtělo, tak mi nic jinýho nezbylo.
2. bře 2011 ve 20:19  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahoj můžu se přidat? Není tu náhodou někdo z Plzně? :slight_smile:
3. bře 2011 v 08:39  • Odpověz  • To se mi líbí
@josefine vítej mezi námi, kdy máš termín? :slight_smile:
3. bře 2011 v 08:44  • Odpověz  • To se mi líbí
@pusolamy Děkuji, termín mám 16. dubna. :slight_smile:
3. bře 2011 v 08:49  • Odpověz  • To se mi líbí
@josefine Ahojky,já jsem z Plzně :slight_smile: ,ale bydlím tu jen něco málo přes měsíc :wink:
taky si myslím,že to na mě zkoušeli s matrací,kterou jim někdo vrátil,bylo na ní fixou napsané nějaké jméno,které nepatří ani mě ani provozovatelům e-shopu,oni prostě spoléhají na to,že se jednou najde blbec,který se neozve,smutný je,že je to zrovna u věcí pro ty nejmenší :frowning2: :frowning2:
3. bře 2011 v 10:34  • Odpověz  • To se mi líbí
@josefine kde se chystáš rodit??ve fakultce??? :slight_smile:
3. bře 2011 v 10:35  • Odpověz  • To se mi líbí
@petrullina Ahojky, jj mám fakultku za rohem, tedy zadní vchod, takže určitě ve fakultce. A kde chceš rodit ty? :slight_smile:
3. bře 2011 v 10:40  • Odpověz  • To se mi líbí
@josefine no já určitě taky,mám to nejblíž a taky proto,že kdyby náhodou nějaká komplikace,tak jsou na to vybavení,teď už jen narazit na normálního doktora nebo porodní asistentku :wink:
3. bře 2011 v 10:45  • Odpověz  • To se mi líbí
@josefine : tak to máme skoro stejne já mám 18.4.
3. bře 2011 ve 12:12  • Odpověz  • To se mi líbí
@petrullina To člověk neovlivní. Nu těch pár dní to tam člověk vydrží, hlavně aby bylo vše v pořádku. :wink:
3. bře 2011 ve 12:30  • Odpověz  • To se mi líbí
@pusolamy A jak se cítíš? Nás teď zlobí poslíčky.
3. bře 2011 ve 12:31  • Odpověz  • To se mi líbí
@josefine máš pravdu, to neovlivníš, abych ti pravdu řekla,tak jsem si už zakázala číst diskuzi o fakultce,posledních pár zkušeností mě dost vyděsilo :frowning2: , tak nezbývá než doufat, že bude vše ok a nebudeme se tam zdržovat víc než bude nutné :slight_smile:
3. bře 2011 ve 12:35  • Odpověz  • To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek