• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

TP v dubnu 2011? Přidej se.

25. dubna 2015 
Tak jsem se teď vrátila z prohlídky porodnice. Byla jsem se podívat na miminka narozená v 36. týdnu, jako jsem teď já a už to jsou normální velká mimča :slight_smile: Pořád tomu nějak nevěřím, že už za chvíli budu mít takové prcka taky doma. Jinak tam byli i bobíšci 25. týden a Ti byli tak malincí až se mi chtělo brečet.
16. bře 2011 v 16:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak holky neví zda nepojedu do porodky. je mi zle, mám nízký tlak a břicho jako kámen. nevím zda to jsou poslíčci či nikoliv. ale u prvního jsem to vůbec neměla
16. bře 2011 v 16:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
@smisek21: radši bych jela,tím nic nezkazíš a jestli si tě tam nenechají tak se ozvi :wink:
16. bře 2011 v 17:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
@smisek21 Já bych ještě nejela. Podobné stavy už jsem měla a po teplé sprše to přešlo. Drž se! :wink:
16. bře 2011 v 17:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
no zkusím teplou sprchu a uvidím. zrovna mám kontrolu až příští středu. no snad to přejde.
16. bře 2011 v 17:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
@smisek21 :Jj sprcha nebo vana je dobrá zkouška :wink: .Tak ať je ti líp a dej vědět jestli jooo bo ještě chvilku ne :slight_smile: .Myslím že od toho 38.týdne už člověk neví dne ani hodiny :grinning: .A to čekání je tááák napínavý :sweat_smile: .
16. bře 2011 v 19:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kijir to máš pravdu, jediný problém je v tom, že mi dr. řekl ve 20tt že mimísek je cca o 10 dní menší než dle PM. takže mám jen z toho obavy že je mimi nyní menší než má být v 38tt
16. bře 2011 v 19:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
jinak musím říct že sprcha alespon na chvíli zabrala. sice měbolejí nyní hrozně záda a žebra, ale břicho tvrdne už mnohem méně. to jsem zvědavá do kdy to vydržím:slight_smile:
16. bře 2011 v 19:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
@smisek21 :já myslím že teď se víc kouká na stáří mimíska podle utz.Protože podle pm to není úplně přesný.Takže bych asi nějaký velký strach neměla :slight_smile: .Já mám třeba podle PM termín 24.3. a podle UTZ 3.4...A mě zrovna řekla doktorka že podle UTZ to je mnohem přesnější.je dobře že ta sprcha trochu zabrala :slight_smile: Je ale pravdou že třeba já jak už jsem tady psala jsem měla jen křížový bolesti :sweat_smile:
16. bře 2011 ve 20:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
no takže tím pádem mohu rodit kdykoliv a nebo až kolem 16tého když to je dle UTZ.
16. bře 2011 ve 20:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
@smisek21 :no však o tom to je :slight_smile: Ne já nevím jen jsem tě chtěla uklidnit že se to tak moc nebere a mimi je akorát :slight_smile: Jen že mě to teda takhle řekla doktorka s těma termínama,víš?
16. bře 2011 ve 20:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kijir jo jo, tak mě tak napadá, že ještě nemám povlečení do postýlky a nějaké pěkné do kočárku jdu mrknou ještě na net a pak zkusím si jít lehnout začalo mě opět bolest na lopatkách
16. bře 2011 ve 20:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
@smisek21 s tím tvrdnutím a tak, já bych na to vzala jednoduchou poučku - když se Ti něco nezdá nebo se kvůli tomu necejtíš psychicky dobře, tak do porodky klidně jeď. Ale jinak se ty začátky asi líp zvládají doma - sprcha, klídek, ležení a tak, ani jedním nic nezkazíš. A mimčo je už taky připravený, velikost je sice důležitá, ale taky záleží na velikosti rodičů, k čemu má dispozice a tak, takže souhlasím s @kijir - nevíš dne ani hodiny :slight_smile:
16. bře 2011 ve 21:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
@smisek21 Já mám termín porodu podle PM 7. 4., zrovna v den, kdy má narozeniny tatínek miminka :slight_smile:
Ale tím se fakt neřiď, je to jen orientační termín, to bys musela otěhotnět se začátkem menstruace. Tak odpočívej a ať se Ti brzo uleví :wink:
16. bře 2011 ve 22:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak jsem si dala ten maliníkový čaj a pálí mě po něm žáha jak pra.. :unamused:
16. bře 2011 ve 23:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky, tak mě čeká další návštěva ORL, dutiny se opět ozvaly,hlava mi asi upadne a teplota stoupá :frowning2: Vidím to na další antibiotika :frowning2:
17. bře 2011 v 10:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petrullina :Ahojda :téééda ty si to taky užíváš,viď?To je teda hrůza.Mě od včera zase taky berou ty zuby,ale zatím pomůže si je vyčistit.Já říkám,že kolikrát jsem si čistila zuby za těhle 14 dní tolikrát snad za celej život ne :grinning: .
Tak hlavně ať ti to dobře dopadne a je ti co nejdřív líp :slight_smile: !!!!!!!!!
17. bře 2011 v 11:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky holky!
Můžu se zeptat od kdy se má pít ten maliníkový čaj?Já ho mám taky doma ale ještě jsme ho nepila protože nevím zda už ano nebo ne.Jinak držím všem palečky já jdu na kontorlu v úterý a dr mi řekla že to vidí tak jak jsme to vypočetly asi na ten začátek dubna.Jna bříško taky nemám nic moc a mimčo prý velký.Tak kdo ví.Ale je pravda že u mě ještě nenastala fáze že se těším na mimi já mám stále hrůzu z porodu.Možná je to tím že mi vyděsily že mimi bude mít tak 4,10kg.
17. bře 2011 v 11:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak našemu bubáčkovi se u maminky líbí a podle čípku se porod zatim nechystá :angry: Sestřička mi řekla, že už se nemusím tak šetřit, že už se mimčo může klidně narodit, tak nevím jestli mám zvedat činky, či co :grinning: :grinning: . srdeční ozvy máme přímo ukázkové, tak teď už jsme všecí nedočkaví a mimi na to dlabe. Tak snad ten úplněk zapůsobí :wink: Břicho mám jak kdyby tam byly 2 mimča, tak už by se spíš mělo zmenšovat
17. bře 2011 ve 12:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj tak jsem stále v 2v1. Maliníkový čaj jsem si v lékárně koupila a musela jsem si ho alespon osladit medem. Jinak mi je nějak líp než včera. Už jsem vygruntovala doma-vytřebal, vyluxovala a uvařila ještě jdu vyžehlit. No nějaké divné :grinning: :grinning:
17. bře 2011 ve 12:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
@catangoz : klidne uz můžeš já jsem dneska 35+3 a včera jsem měla první sestřenka PA řikala že už můžu ted jednou denne a od ukončeneho 36tt dvakrát denně. jinak jsem dneska byla na kosmetice tak jsem si tam pekne odpočnula a jsem z toho i nejak pozitivne naladena akorat kosmeticka mi rikala ze cekala ze uz ani neprijdu ze budu volat ze uz to mam za sebou :grinning: tak jsem ji rikala ze mame jeste dost casu :wink:
17. bře 2011 ve 12:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
@smisek21 : jojo ja jsem si do nej taky pridala med :grinning:
17. bře 2011 ve 12:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
@xxmarypetxx jo to u prvního znám. Taky mi dr. říkala že se to na porod nechystá a pak jsem rodila přesně v 40+0tt:slight_smile: No uvidím jak ted, břicho nemám až tak obr, ale vadlím se jak soudeček, jak doma říkají:slight_smile:
17. bře 2011 ve 13:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pusolamy taky jsem chtěla jít ke kosmetičce a nebo alepson ke kadeřnici. pak se tak asi v nejbližší době nedostanu.Všichni říkají že budu mít velký záhul děti skoro po sobě:slight_smile:
17. bře 2011 ve 13:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holčiny, přidávám se mezi dubnové maminky :slight_smile: . Tak mi v pondělí začla mateřská dovolená a s ní i střevní chřipka, se kterou jsem zvládla zhubnout už 4kila. Jsem na rohlíkách a černým čaji. To jsem se těšila až mi začne mateřská, až si začnu vše zařizovat do detailu a ono tohle :unamused:. Hlavně abych už byla zdravá :sunglasses: .
Můj gynekolog mi neřekl kolik váží mimčo, prý na to nemá přístroj, což mě mrzí, když někteří to už v mém období ví. Jen mi řekl že hlavička mimča je víc dole, ale neřekl mi co to pro mě znamená :frowning2:. Maliník se myslím začíná pít 3-4týdny před porodem, ale tuhle informaci musím taky sama zjistit :sweat_smile:
17. bře 2011 ve 13:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
@evikmiluna tak tě tu mezi náma vítám:slight_smile:))) Tak ať se brzo uzdravíš,nás v rodině postihla střevní chřipka před 14 dny. no a ted jím jak zjednaná:slight_smile:)
17. bře 2011 ve 13:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
@xxmarypetxx asi máš běhat po schodech :slight_smile:
Jsem taky po kontrole a od minulýho týdne teda čípek o polovinu zkrácený a otevřený na prst, doktor si netroufl tipnout termín, ale přenášet prý bych neměla.
A ptala jsem se na toho streptokoka, tak v Motole dávaj atb do kapačky, která by měla kapat 4 hodiny. Tak řekl, ať přijedu hned se začátkem pravidelných stahů dejme tomu po 10 minutách (tak jsem se v duchu smála, s malou jsem měla stahy rovnou po pěti minutách a celkem rychlej porod a říká se, že druhej je ještě rychlejší :slight_smile: ale prý když se to nestihne, tak taky nic šílenýho, jen budou mimčo 2-3 denně sledovat pediatři, a kdyby něco, tak mu dají atb přímo (což mě moc netěší, ale je to prostě řešení)
17. bře 2011 ve 13:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
@smisek21 :Tak to máme podobný :slight_smile: ,Petuloj bude 1,5 roku až se Matýsek narodí :grinning: !Taky budou hodně po sobě.Tak tě taky strašej abys to stihla do porodnice?Mě to totiž doktorka říká pokaždý ať hlavně jedu včas :sweat_smile: .a k tomu mám doma ještě prvňáčka se kterým zrovna teď mám veliké problémy :frowning2: (co se týče školy a chování)
@evikmiluna :Ahojda vítám Tě :slight_smile: !!!koukáme že každá z nás se snad s něčím potýká :frowning2: .
@zuzana_22 :No ono to moc nepomáhá po těch schodech když to sviš´tátko ještě nechce ven.já to běhám každej den několikrát .Někdy i s petulou v náručí,protože jsme v druhém patře bez výtahu a taky se nic neděje :grinning: :grinning: .
17. bře 2011 ve 14:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zuzana_22 Škoda že žádný schody doma nemáme :slight_smile: Já si myslím, že s tím streptokokem rodí dost maminek, tak věřím že si doktoři poradí a že bude všechno v pořádku, už jsem se toho přestala tak bát a prostě budu věřit doktorům a budu věřit, že malej bude bojovník. Tak šup šup k mamince :wink:
17. bře 2011 ve 14:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kijir a @xxmarypetxx - my máme schody jen tady do prvního patra, a já si pečlivě plánuju, co kdy kam ponesu :grinning:
A jinak vám musím napsat, že mi dnes přišly dvě smsky od kámošek, jestli už je mimčo na světě, včera další. Já teda nevím, ale když byla nějaká kámoška těhotná, tak mě ani nenapadlo jí dva tejdny před termínem bombardovat sms jen kvůli tomu. Tak přemejšlim, jestli jim vůbec odpovím, snad kdyby bylo už na světě, tak jim to dám vědět, ne? :frowning2:
17. bře 2011 ve 14:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek