• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

TP v dubnu 2011? Přidej se.

25. dubna 2015 
@zuzana_22 :To jo.Mě teda přímo takhle nikdo nepíše,ale kamkoli přijdu,tak údiv a otázka typu :"ty jsi ještě celá jo???"" :rolling_eyes: :rolling_eyes: :rolling_eyes: .Připadá mi to teda dost trapný :frowning2: .
17. bře 2011 ve 14:20  • Odpověz  • To se mi líbí
@zuzana : mě zase za poslední tyden čtyři lidi řekli že se jim zdálo že už jsem porodila :grinning: tak zas je to takovy roztomily ze na me myslej i v noci :wink:
17. bře 2011 v 15:02  • Odpověz  • To se mi líbí
@kijir chápu :frowning2: já na tyhle sms reaguju podrážděně, protože se snažím být s každým v kontaktu a současně hlásím, že buď odpočívám, nebo lítám po všech čertech, tak ať mi to napíšou do mailu a já to večer vyřídím hromadně. Tak jsem se rozhodla, že na ty sms budu odpovídat mailem s tím, že až se to narodí, tak se určitě ozvu.

@pusolamy jo, z toho je vidět, že na Tebe myslej a držej palce :slight_smile:
17. bře 2011 v 15:53  • Odpověz  • To se mi líbí
@zuzana_22 Jo, to s těmi dotazy, jestli už je mimčo na světě, dělají všichni, hlavně starostlivé babičky a nedočkavé kamarádky... Všichni se vyptávají na termín, tak je lepší říkat nějak neurčitě, třeba jenom měsíc... :wink:
17. bře 2011 v 16:02  • Odpověz  • To se mi líbí
@petaov já tu jejich nedočkavost chápu, ale u nás to kupodivu vůbec nedělá rodina, protože je jim jasný, že buď - se nic neděje - nebo jedeme do porodnice a v tom případě rozhodně sms řešit nebudu - a nebo už se ozveme s tím, že je mimčo na světě, nevím, chybí mi v tom trocha empatie :slight_smile: já hlásila termín začátek dubna a už to začalo :slight_smile:
17. bře 2011 v 16:07  • Odpověz  • To se mi líbí
Jo, a ještě další k pobavení - když mi doktor řekl, abych přijela při kontrakcích každejch 10 minut, tak jsem mu říkala, že při prvním porodu mě to vůbec nebolelo, tak jsem je považovala za poslíčky (i v porodnici mi to tak řekli a poslali mě domů), tak mě ujistil, že tentokrát jako druhorodička to určitě bezpečně poznám....cha cha cha :slight_smile:))
17. bře 2011 v 16:09  • Odpověz  • To se mi líbí
ahoj holky, to není možné, že už je tu skoro duben :wink: Já jsem zatím v poho, je mi teď nejlíp za celou dobu, snad to nezakřiknu. Dneska jsem byla na kontrole, máme asi 2500g, říkal tak akorát. Jestli se prcek nenarodí dřív, tak jdu 18.4. do nemocnice, na vyvolání, kvůli té pitomé cukrovce.
Mě už taky prudí, jak se mě všichni ptají, kdy to bude a věřím že bude hůř :angry:
Dneska mě pobavila kámoška, viděla mě asi po půl roce v autobuse a neví, že jsem těhotná a říká mi, ty jsi nějaká jiná a pohublá :grinning: :grinning: co prý držím za dietu. Asi mám dobrou zimní bundu :grinning: Někteří se asi budou divit, když za měsíc budu jezdit s kočárkem. Ví to jen ti nejbližší :slight_smile:
17. bře 2011 v 16:14  • Odpověz  • To se mi líbí
@zuzuli83 Tak to máš fajn, že vypadáš pohublá :slight_smile: Já když si dám kabát, tak si připadám větší než velryba. Jinak já se taky teď cítím fajn. Za sebe můžu říct, že ten 3. trimestr si užívám nejvíc. Před tím mi pořád něco bylo. Teď krom toho, že po ránu nechytnu nic do rukou, jak je mám nateklé a ztuhlé, a občasných bolestí v kříži, je to pohoda. Hlavně, že už nemusím do práce, to si nejvíc užívám :grinning: Dojížděla jsem každý den vlakem, takže nic moc.
17. bře 2011 v 16:25  • Odpověz  • To se mi líbí
@petaov já si teda pohuble moc nepřipadám :grinning: Teda skoro nic jsem nepřibrala, ale já měla zásoby už dřív :sweat_smile:
Ty chceš rodit na Fifejdách? Máš nějaké nové informace?
17. bře 2011 v 16:27  • Odpověz  • To se mi líbí
@zuzuli83 Jo, chtěla bych tam. Prohlídky teď nedělají, takže moc nevím, jak to tam vypadá, ale už jsem na 99% rozhodnutá, že tam. Novinky zatím žádné nemám, chci se na všechno poptat, až tam začnu chodit na kontroly. Příští týden jdu naposled ke své doktorce a pak už budu chodit do nemocnice, tak Ti dám vědět. Já jsem přibrala už 17 kg :unamused: Jsem si myslela, že se vejdu do tabulek. Četla jsem, že podle mého BMI můžu přibrat 12-16 kg. Hodně lidí mi říkálo, že to mám hlavně na břichu, že ze zadu nejde poznat, že jsem těhotná. Já si teda připadám, že to mám všude, ale snad je to převážně zadržená voda. No, doufám, že to všechno nechám v porodnici :grinning:
17. bře 2011 v 16:34  • Odpověz  • To se mi líbí
Já mívám krizi večer, kdy už jsem unavená, bolej mě záda i břicho, ale nejlíp na to pomáhá chůze a to už se mi zase nechce, tak je to trochu psycho :slight_smile:

@zuzuli83 :grinning: a kde to mimčo nosíš, když vypadáš pohuble? :slight_smile:
17. bře 2011 v 16:34  • Odpověz  • To se mi líbí
@zuzana_22 mám dobrou zimní bundu :grinning: Zas to má i své nevýhody, nikdo mě nepustí sednout :unamused: Mě příjde, že mám mega břicho, jen je to dobře zamaskované :slight_smile:
@petaov mě právě dneska říkal doktor, že když mají plno, tak mě nevezmou, že v každém případě volat předem. Já do nemocnice asi chodit nebudu, o tom nic nevím. Akorát mi říkal, že mi nedoporučuje Vítkovice, kdyby malé něco bylo, tak ji převezou do Poruby a to bych asi nedala abych byla ve Vítkovicích a miminko v Porubě :cry: Kvůli té cukrovky, kdyby nastaly komplikace.
17. bře 2011 v 16:43  • Odpověz  • To se mi líbí
@zuzana_22 mě zas bolí záda, když déle chodím nebo stojím. Takže se teď hlavně válím. Ráno vyspávám někdy až do 11 h. A to jsem do práce musela vstávat o půl6 :unamused: No, vím, že mi tohle lenošení brzo skončí, tak si to ještě musím užít :slight_smile:
17. bře 2011 v 16:43  • Odpověz  • To se mi líbí
holky,mám dotaz,děláte s manželem pravidelně masáž hráze?
17. bře 2011 v 16:45  • Odpověz  • To se mi líbí
@zuzuli83 já mám sice břicho znát i přes bundu, ale stejně mě nikdo nepouštěl sednout, tak když jsem o to hodně stála, tak jsem se rozepla :slight_smile: Lidi jsou prostě nevšímaví :frowning2:
17. bře 2011 v 16:47  • Odpověz  • To se mi líbí
@petaov to víš, že jo, já vstávám v půl sedmý, pomůžu vypravit rodinku do školy a do práce a jdu zase zalehnout a probouzím se v deset :slight_smile: třeba tím mimčo naučíme dobře spát! :slight_smile:
17. bře 2011 v 16:48  • Odpověz  • To se mi líbí
@lusyy nee, asi bych ho nepřesvědčila.
17. bře 2011 v 16:48  • Odpověz  • To se mi líbí
@zuzuli83 Mě nikdo nepouští sednout, ani když to jde na mně vidět. Už se mi i stalo, že na de mnou stála babka a lamentovala, přitom musela vidět moje břicho.
Tak mi doktorka říkala, že těsně před porodem se odesílá už na kontroly do nemocnice, kam chceš jít rodit. Ale asi máš doktora, co má dobré vybavení, tak Ti ty monitory a všechno okolo asi udělá on. Já přesně nevím, co se tam dělá. Jen jsem slyšela, že se miminko natáčí na monitor a poslouchají se ozvy a sledují děložní stahy, a ta moje doktorka tam má jen klasický ultrazvuk. Vítkovice ani těhulky s cukrovkou nepřijímají, to nám říkala sestřička na kurzu, že tam na to nemají vybavení. Já mám mimčo koncem pánevním, takže jsem Vítkovice taky zavrhla, kdyby byla nějaká komplikace.
17. bře 2011 v 16:51  • Odpověz  • To se mi líbí
@zuzana_22 taky doufám, že pak bude dlouho spát po mamince :slight_smile:
@lusyy my masáž hráze děláme. Začali jsme začátkem bžezna. Hrozně mě to bolí, ale prý je to tak správně a už si docela zvykám. Možná ale nakonec půjdu na císaře, takže mi to bude na prd :grinning: Já už někdy škemrám, že nechci, ale přítel si pořád myslí, že se mimčo otočí a že budu rodit normálně. Tak třeba jo.
17. bře 2011 v 16:55  • Odpověz  • To se mi líbí
@petaov tak mi se malá otočila až teďko hlavičkou dolů, třeba se ti ještě otočí. O tom, že by tam nebrali mi doktor neříkal, jen kvůli těm komplikacím, že tam nemají na to vybavení. Ozvy mi bude dělat už za týden, tak uvidíme. Vybavení má celkem dobré. Mě se do Poruby vůbec nechce :frowning2: V které části Ostravy bydlíš?
17. bře 2011 v 17:02  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahoj holky, chtěla jsem se zeptat na jednu věc. Přemýšlím, jestli se musí látkové pleny v šestinedělí, které teda nebudu používat na čůrání ale pouze na utírání, podkládání atd, se musí vyvařovat nebo je stačí jen prát na třeba 60stupňů a přežehlit. Můžete mi, prosím, napsat váš názor? Díky
17. bře 2011 v 17:04  • Odpověz  • To se mi líbí
@ramka já je prala na 60 a vyžehlila
17. bře 2011 v 17:06  • Odpověz  • To se mi líbí
@zuzuli83 Bydlím na Fifejdách, takže nemocnici mám kousek. Taky vím, že se tam musí zavolat. Tak když bude plno, tak pojedu do Poruby, co se dá dělat.
17. bře 2011 v 17:07  • Odpověz  • To se mi líbí
@ramka Ahoj, já jsem slyšela, že když nejsou na čůrání a kakání, tak je můžu prát normálně s dalším oblečením na 40. Asi to tak budu dělat, protože jsem si jich pořídila asi jen 15, tak mi připadá zbytečné kvůli tomu zapínat pračku zvlášť.
17. bře 2011 v 17:10  • Odpověz  • To se mi líbí
@ramka ktatéž, nevyvářela jsem je, jen prala a poté žehlila. Vyvářet jen když jsem je používala na čúrání a kakání. Ale na otírání pusinky a k doktroce stačilo jen vyprat a vyžehlit.

To mě připomíná že možná zkusím ty bambusové plenky nebo ty popoliny. Uvidím. Ikdyž rychlejší ze začátku budou asi papírovky.
17. bře 2011 v 17:29  • Odpověz  • To se mi líbí
@zuzana_22 tak to máme stejný problém mě vžy touhle dobou začnou bolet záda a břicho a nejhorší je kolem 19hod. kdy jdu krmit malého.
17. bře 2011 v 17:30  • Odpověz  • To se mi líbí
@smisek21 O těch bambusových plenkách jsem už taky slyšela, ty druhé neznám. Ty víš, co to je? Jsou v něčem lepší, nebo se liší jen materiál? Já mám zatím pořízené klasické látkové bílé a pak barevné fleecové.
17. bře 2011 v 17:33  • Odpověz  • To se mi líbí
@petaov no kamarádka mi doporučila stranky. www.latkovepleny.cz tam je vše o plenkach. vyhodou je ze mas akorat vadaje na zacatku kdyz si koupit ty jednovelikostni ty jsou od narozeni az po nocnik. Já jsem přemýšlela že budu používat oboje. tj. přes den tyto pleny a přes noc a k doktorce či na cestování jednorázové papírovky. Už kvůli pohodlí.
Jinak mám od kamarádky koupené froté pleny domácí výroby. Abych neměla vydání velké.
popoliny na těch stránkách najdeš taky je to v kolonce slovníček látkových plen. Je to vlastně jen o materiálu. bambusové se většinou vyrábí nebělené, barevné. Mají rychle savou vlastnost. A vydrží minimálně tři hodiny.
17. bře 2011 v 17:44  • Odpověz  • To se mi líbí
@smisek21 aha, tak já je budu používat jen na podkládání a osušení. Po koupání mám ty tetra pleny, ale jestli ty bambusové dobře sají, tak zkusím i ty. tak díky :wink:
17. bře 2011 v 17:52  • Odpověz  • To se mi líbí
Uuuf teda vy jedete, dočítám to půl hodiny :slight_smile: Tak mě poté, co mě natěšili, že to bude třeba 12. března, začínají říkat, že vlastně ten původní 1. duben taky není vůbec vyloučenej... achjo, matou mě, už se tak těším, bojím si něco plánovat a pak ty dny moc neutíkaj :stuck_out_tongue_closed_eyes: Maliník piju, podle Ingeborg Staedelmannový, což je knížka která mě těhotenstvím provází, se má pít asi od 36. týdne 2 šálky denně. Mám výhodu, že mi chutná, takže to nemusím nijak lámat. Dokonce i baštím ten len, taky mi docela jede, dávám ho do těsta když něco peču nebo si ho melu do ovocnýho salátu. Nejmíň ten pocit, že něco dělám, je fajn :slight_smile: Masáž hráze nezvládám, sama si tam prostě nijak normálně nedosáhnu a od drahýho si radši nechám masírovat záda :slight_smile: Jedinej problém, se kterym se potýkám, je hrozný bolení celý pánve po delších vejletech, včera jsem málem nedošla dom ze zastávky autobusu :slight_smile: jsem fakt jak kačena. Přitom předtim jsem v pohodě ušla kolik kilometrů...
17. bře 2011 v 19:22  • Odpověz  • To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek