• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

TP v dubnu 2011? Přidej se.

25. dubna 2015 
@petrullina :no právě proto už zvažuju tu poradnu,protože doma a ani tátoj nic neřekne ať se snažíme zeptat jakkoli.A přeci jenom ti psychologové na to mají metody...
@mamusa1611 :JJ tak přesně kvůli tomu mě doktorka pořád straší ať hlavně dojedeme včas...A nejhůř to nese manža :slight_smile:,když to řekla před ním tak to s ním málem švihlo už v ordinaci :grinning: .
@xxmarypetxx :Taky se nemůžeme dočkat a u vás to musí být o to víc,že je to první mimísek :grinning: :wink: !
20. bře 2011 v 19:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kijir tak kdoví,třeba to u mě něco značí..
Já měla to druhé problémové, furt v nemocnici...
20. bře 2011 v 19:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mamusa1611 :tak hlavně ať je te´d všechno v pořádku.A já myslím,že to přeci jen nějak instinktivně poznáme a stihneme dojet včas :slight_smile: .
20. bře 2011 ve 20:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
No,mě to CS nezapisuje do tabulky,ale tam kde si dělá zápis,jako je váha atd... ono záleží na typu průkazky.
20. bře 2011 ve 20:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lusyy :aha tak i to je asi možný :sweat_smile: ...
20. bře 2011 ve 20:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kijir no, uvidíme, snad to zvládnem.. Co nám zbývá.. Musíme!! :grinning:
Jinak to CS skore- já tam nic nemám vypsané.. Ale co znamená výška fundu v cm? Ve 30tt tam mám 29 ve 34.tt 33 ve 36.tt 35 akorát minulý týden tam nenapsal nic...
20. bře 2011 ve 20:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
Prostě to musí debule pořádně prolistovat. :sweat_smile:
20. bře 2011 ve 20:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky všem!
Děkuji za rady ohledně maliníku už jdu pít jeslti nenípozdě.Jinak já tam CS taky nemám zaznamenané takže také nevím.Jinak mě se už hrdlo zkracuje a je prosáklé.Jinak břicho že by mi tvrdlo nějak nepozoruji.V tříslech mi nebolí ale několikrát denně mi píchne jakoby v místě u močáku je to jiné než když mi tak malá ětouchne.Ale je pravda že tpo co ted poslední dobou v tom bříše provádi je horzný mrská se tam s sebou čím dál více.Jiank já jdu na první ozvy až v úterý tak nevím koukám chodíte trošku dřív než já.
20. bře 2011 ve 20:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
tohle jsem našla:
Výška děložního fundu - výška Vašeho fundu, tj. výška dělohy, jak se dítě vyvíjí.Vzdálenost symfýza-fundus - vzdálenost mezi stydkou sponou a vrcholem dělohy, hodnotíme tak, zda děloha roste přiměřeně v konkrétním týdnu těhotenství (srovnáváme s tabulkovými hodnotami). Tabulka je v TP na konci
Poševní zátka - krevní hlenová zátka dělohy, která může vyjít ven již týden před porodem.
20. bře 2011 ve 20:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, tak vám musím napsat, že jsem se dneska celkem hodně uklidnila. Za prvé díky Tobě, @kijir, že opravdu zátka ještě není důvod k panice a okamžité pohotovosti :slight_smile: a za druhé jsme měli sraz se známýma, co nám budou hlídat Ani, a x krát mě ujistili, ať ji přivezeme třeba ve tři ráno, a že ten kamarád pracuje příští týden blíž tady bydlišti než můj manžel, tak ať kdyžtak volám i jemu, že mě odveze nebo přijede fofrem pro Ani. Měla jsem z toho krizi, nerada někoho otravuju, ale tohle mě moc potěšilo, to fakt mají u mě.
20. bře 2011 ve 20:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kijir s Tvojím malým je to trápení, to chápu. A nesvěřuje se někomu, jestli ho něco netrápí? a nebo třeba rebeluje kvůli budoucímu mimču? a nebo ho taky můžou nějací "kámoši" ve škole pokoušet :frowning2: nemáte ve škole školní psycholožku? myslím, že by stálo za to ho zkusit vzít k někomu profi.
20. bře 2011 ve 20:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kijir tak já tam nemám psané vůbec nic. tu křivku jsem v průkazce našla i ten cervix-score ale nic u toho není napsané tak nevím asi je to v pohodě:slight_smile:.
@petrullina jo já měla jít až ten další týden na kontrolu řekla za tři týdny ale napsala datum do průkazky za dva tak nevím.a právě mám napsaný monitor.možná ji ještě zavolám jestli to má smysl tam chodit když je to ještě brzy.já nevím od kdy se tam má chodit.
20. bře 2011 ve 21:15  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
ten monitor mi vychází na 35+5 tak jí asi fakt zavolám jestli nemám dojít až ten další týden ať nechodím zbytečně:slight_smile:
20. bře 2011 ve 21:21  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, tak já mám myslím ty monitory až v 38. týdnu, tak to asi každý doktor dělá jinak.
Já mám CS 3 už od začátku těhu, teda od té doby, co to vím, což je od 9. týdne. Doktorka mi neříkala nic. Znám holky, co měly CS 0 a najednou rodily a holky, co měly už dlouho CS 8 a pak ještě přenášely.
@mamusa1611 Ohledně té výšky dělohy, mi to doktorka měří na prsty, jak mě prohmatá. Já ji mám teď 2 prsty od hrudního koše. Sama cítím, že už je vysoko.
20. bře 2011 ve 21:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak já tto Cs skore mela minuly tyden uz 4 ale doktor rikal ze je to v pohode ze se neoteviram tak ze predcasny porod snad nehrozi :wink: ,na monitor jdu tedka ve ctvrtek a to budu 36+3 a pak uz asi kazdy tyden,to asi zalezi na doktorovi kdy zacne s monitory pripadne kdy posle do porodnice na monitor kdyz ho nema u sebe
20. bře 2011 ve 21:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak kdo je po víkendu v porodnici? :slight_smile:
Já už se tu směju, zátka odchází po kouskách pořád, ale pro změnu mi od včera úplně přestaly poslíčci, tak fakt nevím :slight_smile:
21. bře 2011 v 07:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zuzana_22 zuzi a jak cítíš ty poslíčky,bolí tě to? Mě tvrdne břicho,ale tak nějak normálně,bezbolestně.
21. bře 2011 v 08:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
@debule já jdu do poradny 35+6 a právě říkal,že monitor ještě ne,až ten další týden,to už budu chodit po týdnu,ale třeba to každý doktor dělá jinak,tak uvidíš :slight_smile:
@zuzana_22 v porodnici nejsem,ale v noci jsem měla takový bolení,že jsem musela vstát a dát si teplou vanu (už druhou za večer) potom to naštěstí přešlo,ale stejně mě to břicho tak nějak trochu pobolívá a strašně tvrdne :frowning2:
21. bře 2011 v 08:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, tak já jsem po víkendu taky celá. Ve středu jdu na UTZ, tak jsem zvědavá, jestli se mimčo otočilo, ale asi bych to cítila, kdyby jo. Jinak dneska si musím zajít k pediatrovi pro razítko do kartičky, tak snad nás vezme. Chtěla jsem se zeptat, jestli po porodu přijde doktor na kontrolu domů, a nebo musím s miminkem mezi nemocné do čekárny? To bych nerada.
21. bře 2011 v 08:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
to mě čeká zítra monitoring hned ráno.
@petaov no většinou chodí domů ale záleží na doktorovi, zkus se zeptat
21. bře 2011 v 08:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petaov: k nám doktor přijde domů,ale záleží na něm jak se domluvíte nebo jestli je ochotný. Vím,že některé mamči si musely dojet do ordinace sami. Mě doktorka řekla,že až nás budou propouštět,tak ji mám zavolat a že přijede.
21. bře 2011 v 08:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
mě taky dětská řekla,že mám zavolat a ona přijede se na miminko podívat :slight_smile:
21. bře 2011 v 08:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petaov k nám přijede taky domů
21. bře 2011 v 09:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky, co budete prckům oblíkat na cestu z porodnice?
21. bře 2011 v 09:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zuzuli83 tak já mám připravené dvě varianty,podle počasí...ale základ je body s dlouhým rukávem dupajdy, kabátek,čepička a buď teplé nebo jen tenké,to se rozhodnu až podle počasí v den propuštění a do autosedačky deku,jen pokud by byla vyloženě nějaká zima,tak tady mám připravenou takovou flaušovou kombinézku,ale snad už bude teploučko :slight_smile:
21. bře 2011 v 09:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky dlouho jsem tady nebyla.........no mě taky řekla že ji mám zavolat a ona přijede řikala že tyto kontorly bývaj do 48 hodin pokud není víkend....
21. bře 2011 v 09:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petrullina díky, jsem tak přemýšlela, že bych už to měla asi taky nachystat :slight_smile:
A jak velkou čepičku máte nachystanou do porodnice?Jaký průměr? Vůbec neumím odhadnout, jak může mít mimi velkou hlavičku, ať netahám 10čepiček :grinning:
21. bře 2011 v 09:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zuzuli83 tak to fakt nevím, mám tu nějakou připravenou,ale jak je velká, to Ti nepovím,označení žádné nemá,ale jelikož obě moje děti měly velkou hlavu,tak jsem nevybrala úplně tu nejmenší.
21. bře 2011 v 09:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky můžu se zeptat budete některá rodit v HK?
21. bře 2011 v 09:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lusyy Někdy to už bolelo a šly mi takový divný vlny do celýho těla, od toho břicha.
21. bře 2011 v 09:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek