• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

TP v dubnu 2011? Přidej se.

25. dubna 2015 
@xxmarypetxx :Tak já při prvním jsem přibrala 16kg,při druhým asi 12,5,ale teď mám navrch jen 10kg :slight_smile: .jenže to jsem zase ještě neměla dole to po Pétovi :slight_smile:,takže to je jako bych přibrala 20 :grinning: :grinning: :grinning: :Holky já bych to vůbec neřešila tu váhu,pokud prospívá mimi tak se na to vyprdněte :slight_smile: .až přijde čas tak to všechno zhubneme a když ne tak co :sweat_smile: :confused: ?! Hlavně že budeme mít zdravé děťoušky :grinning: :slight_smile: !!!!
23. bře 2011 v 17:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lusyy tak jsem přemýšlela zda to nemáš to co já, u mě křivka zase se skoro vůbec nehýbala. Třeba jen u tebe bylo miminko více aktivnější. Tak na ebe budu myslet já jdu opět na monitor v pátek
@xxmarypetxx já jsem nyní měla původní váhu 57 a nyní jsem an 70kg. a to jsem před prvním dítětem měla váhu 46kg. :grinning: takže kostýmky vel. XS a S už dávno neobléknu co mám doma.
23. bře 2011 v 19:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petaov já nevím no,jestli pokračovat v těch hřbetech,pokud se nebude chtít otočit,tak můžeš cvičit jak chceš a stejně se neotočí :wink: ,já mám zase zatím malou v břiše napříč,jsem zvědavá,jestli se do další poradny posune už hlavou dolů :slight_smile:
23. bře 2011 v 19:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak snad myslím, že porodím :grinning: což je vtip spíš, ale mám hrozný tlaky v podbřišku, s tvdnutím a vše mě bolí. ted sem se chtěla zvednout a dát malému napít a málem jsem se nezvedla a ten kousek pak na záchod mi dělá problém nevím co to je dopolko bylo v pohodě od 15hod jsem byla venku šla jsem s malým na procházku k našim na zahrádku jen jsem chodila a skoro nic přes den nedělala jen vynesla koš a uvařila jídlo.
23. bře 2011 ve 20:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky, tak Vám děkuji za pozitivní podporu v přibírání :sweat_smile: Uvidíme co nám zítra řekne pan doktor v poradně. Holky kdyby se náhodou to naše mimi narodilo, tak tatínka za náma asi nepustí, když má virózu, ani kdyby měl třeba roušku? Zatim má ještě teplotu, ale doufám, že ta mu tak do dvou dnů přejde. já si to vůbec nedovedu představit, že by za náma nemohl, to by mě moc mrzelo.
23. bře 2011 ve 20:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
@smisek21 Tak mě teď bolí v kříži a pomalu mi selhávají i kolena, asi je ta váha na nich už moc. :grinning: Ale čekam že stejně z toho nic nebude.
23. bře 2011 ve 20:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
@xxmarypetxx přečti si tuto diskuzi mluví se tam o zákazu otce u porodu
http://www.rodina.cz/nazor12662648.htm
23. bře 2011 ve 20:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
@xxmarypetxx a ještě záleží také na kontrétní nemocnici třeba někde mají zákaz návštěv kvůvi chřipkové virůze
23. bře 2011 ve 20:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petaov My jsme taky pořád koncem pánevním a už to ani neřeším. S císařem jsem se smířila a musím na tom hledat i pozitivní věci. Doktorka mi říkala že už se asi neotočí, i když určité procento je, ale malé. Koukala jsem že máme stejný termín, to je asi začarované datum.
23. bře 2011 ve 20:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
@smisek21 tak to pročítám a zatim jsem tam nic nenašla :angry:
23. bře 2011 ve 20:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
@xxmarypetxx no takhle ve zkratce podle mě může být otec u porodu ale musí mít tu roušku. Fakt by bylo lepší si zkusit dohodnout v nemocnici zavolat tam
23. bře 2011 ve 21:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
holky díky moc za gratulace. Je to úchvatný, fakt. Kubík je prostě sladkej a strašně klidnej a se mnou ještě asi mlátěj hormony, jsem uplně šťastná. Moc se těším, až je budete mít všechny venku a budeme tu probírat první přebalení (my byli nešikovný...! :slight_smile: ), kojení a takový radosti... a taky jaký jste měly porod, já na to pořád ráda vzpomínám... (nu, je to pravda den a půl teprv :slight_smile: )
23. bře 2011 ve 21:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
@cindy83 Ahoj, já jsem s cídařem taky smířená, spíš se bojím toho porodu KP. Já mám termín 14. I když tatínek nám pořád prorokuje, že to bude už 2. :slight_smile: No, je fakt, že je mi poslední dobou tak nějak divně.
23. bře 2011 ve 22:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky poraďte. Stále ještě finušuju s přípravami do porodnice. Např. nemám furt koupenou kojící podprsenku. Sestra na předporodním kurzu říkala, že se nám prsa už nezvětší, takže máme koupit velikost jako teď, ovšem viděla jsem kámošky, kterým se teda prsa rapidně zvětšila po 3. dnu. Kupovaly jste o číslo větší? Jinak, co se týče dalších rad, co vzít s sebou do porodnice, koupily jste si borovou vodu? Ani moc nevím, k čemu je, prý na očička miminka, ale na co, když bude doufám zdravé... No, nakonec tu tašku snad nějak sbalím a něco tam nahážu :slight_smile: Máte když tak nějaké vlastní typy, co si berete tak nějak navíc, krom klasického seznamu? díky
23. bře 2011 ve 22:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, gratuluji všem k prvním miminkům :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: Přeji hodně zdravíčka a ať vám mrňouskové dělají jen samou radost :slight_smile:
24. bře 2011 v 05:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petaov ahoj, já jsem tašku balila včera :slight_smile: Podprsenku jsem si vzala jednu sportovní a koupila jsem si jednu kojící v globusu, měli jí za 200, a potom si kdyžtak dokoupím nějakou lepší, nechtělo se mi dávat 500 za ty lepší, když nevím jak velkou. Velikost jsem si kupovala takovou jakou mám teď. Mě se třeba prsa vůbec za celou dobu nezvětšily, tak uvidíme :slight_smile:
Já mám do porodnice koupený z lékárny jen bepanten, borovou vodu atp.budu kupovat až jestli bude potřeba, jak půjdem domů, stejně je u každé nemocnice lékárna. Kámoška měla nakoupené plno blbostí a nic nevyužila.
24. bře 2011 v 05:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petaov no osobně při prvním jsem spostu věcí v porodnici nevyužila. jen krém na opruzeniny což může být rybilka či bepanthen. malému se ale více osvědčila rybilka. No kojící podprsenky mám 2 jednu o stejné velikosti jako mám nyní vel. prsou (novou) a druhou z prvního porodu takovou úplně sportnovní. jak tu zuzuli83 píše je lepší pak ty věci dokoupit než je mít kvanty:slight_smile: Hlavně mít hodně porod. vložek a vložek do podprsenky. Jinak kosmetika na miminko to mají většinou v porodce. Jako ti většinou i nabídnou jejich noční košile, a erární oblečky pro miminko, a někde i plenky třeba 2 na den. zbytek používáš ze svých zásob. A další třeba vychytávka je to že jsem v nemoncnici a pak i na VZP dostala balíček pro maminku a dětátko a tam bylo spoustu vzorků kosmetiky že to mám ještě doma a vše jsem nevyužila. víš pak totiž záleží zda nebude na něco mimísek alergický.
Třeba to byl i můj případ koupila jsem dopředu hodně plenek (protože byly v akci) a nakonec je malej vůbec mít nemohl protože se osypal a musela jsem tyto protdat a koupit úplně jiné. takže to je má zkušenost, ale vše záleží jen a jen na tobě.
24. bře 2011 v 06:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petaov musela jsem se pousmát,když jsem četla poznámku sestry na tvém předp.kurzu,vzpomněla jsem si totiž,jak se mi prsa po porodu zvětšily,když se začaly nalévat mlékem :grinning: ,takže já jsem si koupila dvě kojící o číslo větší a pak dokoupím podle potřeby,teď nosím ještě normální podprsenku,ale taky jsem musela koupit jiné,protože se mi prsa zvětšily během těhotenství o 2 velikosti :slight_smile: .Borovou vodu jsem tentokrát ani nekupovala,mám Opthalmo-septonex,v lékárně říkala,že je to to samé a do porodnice si to neberu,protože tam kdyby mělo mimi něco v očíčku,tak mu to vyčistí sami při kontrole.Jinak asi záleží na každé porodnici,jak to má nastavené,spíš se podívej na seznam té tvojí,co si máš do porodnice vzít pro sebe i pro mimi,já teda přibalím navíc jen plenky(těch dávají málo),mastičku na zadeček a vlhčené ubrousky(ale jen cest.balení,kdyby to náhodou v porodce nebylo),pro sebe jen balík vložek,protože sice píšou,že dávají vložky,ale nevím kolik,tak abych nebyla zaskočená a ty vložky do podprsenky.Jinak si myslím,že nic extra není potřeba :slight_smile:
24. bře 2011 v 09:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
@smisek21: tak jsem přijela z monitoru a dnes ho máme v pořádku,hurá :grinning: Takže na další jdu příští týden ve čtvrtek. Ty jdeš zítra viď? Budu na tebe myslet a dej vědět jak ti to dopadlo. A já letím cvičit,tak si užívejte překrásné dopoledne.
24. bře 2011 v 09:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lusyy jo jdu na monitor zítra a pak když vše bude Ok tak na další kontrolu 29.3. tj. v úterý. JInak od včerejšího dne mám opět silné poslíčky ale myslím že spíše budu přenášet mám totiž 2 termíny jeden dle PM a jeden dle UTZ
24. bře 2011 v 09:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte, taky jsem dnes byla na monitoru, to máme v normě. Jen to vypadá, že má mimi šňůru kolem krku, takže se zřejmě kvůli tomu neotočí. Co mě ale dost znervóznilo, tak přesto dr. vůbec nemluvila o císaři. Prý má ideální váhu na porod KP. Ještě nemáme ani 3kg. Jsem z toho docela přejetá :cry: Doufám, že to dobře dopadne.
24. bře 2011 ve 12:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petaov mimi má šňůru kolem krku a oni přesto uvažují o normálním porodu???nevím,jsem jen laik,ale přijde mi to postavené na hlavu :unamused:
24. bře 2011 ve 12:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petrullina Taky tomu nerozumím. Nevěděla to na 100%, říkala, že vidí šňůru na krku, ale nemůže s jistotou říct, jestli je omotaná. Což mě teda moc neuklidnilo. Takže ať je nebo není, raději bych šla do císaře, než riskovat. Myslela jsem si, že už je to hotová věc, i moje dr. mi to doporučovala. Tahle dr. ale říkala, že to normálně necháme rozjet jako klasický porod a pak kdyby byly komplikace, by udělali císaře, což mi teda příjde dost pozdě to řešit :confused: No, nevím, nechci plašit a stresovat se. Uvidím, co řekne příští týden. Jen jsem se chtěla vypovídat... Dám si čoku a nebudu na to myslet. Dneska je tam krásně, tak asi ještě vyrazím na chvíli ven.
24. bře 2011 ve 12:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ petaov: je to zvláštní,nicméně prý má si 80% miminek omotanou šňůru,ale je pravda že jsou hlavičkou dolů,takže doktor ji uvolní,horší je ,když tam je klička. Ale myslím,že tobě by toho císaře udělat měli,když je mimi koncem pánevním. Tak uvidíš přístí týden :wink:
24. bře 2011 ve 12:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojky holky, tak já přibrala zatím 13kg ale poslední dva dny mám hrozně oteklé nohy takže předpokládám že mi váha půjde nahoru jak se začnu zavodňovat:frowning2:. nemám váhu doma takže se zvážím až o víkendu u našich:slight_smile:.ale myslím že váhu bych vážně moc neřešila hlavně aby miminka byla zdravá!. Kamarádka přibrala 40kg a bohužel s tím nic nenadělala a doktora ani nenapadlo jí za to nadávat nebo něco říkat.přece za to nemůže když se prostě zavodnila a celkově přibrala.
Jinak u nás v porodnici dávají ten balíček se vzorkama takže si nemám nic brát co se týče kosmetiky jen kdyžtak bepanten. pak balík plenek pro mimi, dost vložek pro sebe a vložky do podprsenky. Kojící podprsenky mám dvě ve stejné velikosti jako mám teď už se mi prsa zvětšila o dvě čísla tak snad už větší nebudou:slight_smile: a jednu mám o trošku větší kdyby náhodou se přece jen více nalila.
@petaov no ve tvém případě mi to taky připadá postavené na hlavu aby to nechávali na poslední chvíli! jak říká petrulina sice člověk není doktor ale někdy nechápu proč doktoři zbytečně riskují a stresují tak mi maminu když císař je dnes normální a dá se tím předejít zbytečným komplikacím když se očekávají.
24. bře 2011 ve 13:07  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak já se hlásím po poradně a prvním monitoru vše se zdá být v pořádku,až na tu váhu u doktora ta váha váží nějak víc než mě doma a už začínám druhou desítku :cry:
24. bře 2011 ve 13:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
@debule : coze 40kg?to snad neni ani mozny :confused:
24. bře 2011 ve 13:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pusolamy no jo bohužel a sama chudina měla problém se s tím poprat ale měla to hodně i ze zdravotních důvodů. nesměla pak moc rychle hubnout jelikož má plastiky po těle a ty by se uvolnily takže to hubla téměř dva roky ale co dnes je z ní šikovná mamina, kila jsou více méně dole a má krásnou zdravou holčičku to za to stojí:slight_smile:
24. bře 2011 ve 13:17  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pusolamy :
@debule :Tak já mám podobnou kamarádku :slight_smile: .Ta přibrala 35kg !!! A to neměla žádné zdravotní komplikace,prostě normálně tolik přibrala :slight_smile: .A doktorka ji nic neříkala akorát jednou a to když přibrala 5kg za 1 týden,tak to už ji teda docela vynadala :sweat_smile:
24. bře 2011 ve 13:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak maminky, my jsme po dnešní poradně o kousek blíž k porodu, CS jsem měla vždycky nula a od minule se to změnilo a máme číslo 3, tak nám pan doktor řekl, že porod může být klidně dneska, zítra, že mi neřekne kdy to přijde, ale asi to už bude brzo. A po včerejší noci, kdy mě šíleně bolelo v kříži a pak jsem měla takové divné bolení v podbříšku, tak si myslim že to dlouho trvat nebude :wink: Od manžela jsem chytla kašel, tak se teď léčíme oba, snad to pak od nás mimi nechytí. Jsem teda zvědavá, jestli by ho s tou rouškou pustili k porodu. Podle mě by to mohlo jít, teplotu už nemá, jen kašel a rýmu, ale záleží co na to doktoři :unamused:
24. bře 2011 ve 13:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek