• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

TP v dubnu 2011? Přidej se.

25. dubna 2015 
@pusolamy no, do jesli (pokud nam je daji - mame se to dozvedet v dubnu) a nebo nejakou chuvu... :frowning2:
Belgicanky maji jen 15 tydnu chudery - ja mam nastesti "aspon" o 5 tydnu vic :wink:
nejvetsi sranda s tema jeslema je, ze jsme zacli hledat, kdyz jsem byla 3 mesice tehotna - a uz bylo pozde :stuck_out_tongue_closed_eyes:
31. bře 2011 ve 21:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petaov tak u nás to bylo přesně naopak, jméno pro Domču jsme měli vybrané hned, rozhodovali jsme se mezi dvěma (na kterých jsme se bez problému shodli) a pak to byl prostě Domiš, za to ta holčička nám dává zabrat, je hodně jmen, které se mi líbí, ale všechny zašly být teď nejak populární anebo je daly mě bllízké kámošky, čímž pro mě ty jména padly
zítra zas jedu s malým do cvičení, tak to zas taky asi padnu za vlast, jezdíme každý pátek 40km do Zlína ... jediný bonus zítřka je, že nechám prcka spat u našich, tak si třeba trošku spočnu než zas vyrazím kámošce na 30tiny, nějak se ty akce teď hromadí, stejně tak jako ty koše s prádlem na žehlení, zrovna jsem dohnala všechny resty (přes bolesti v zádech) a další plný na praní už tam na mě vesele čeká :stuck_out_tongue_closed_eyes: ... začarovaný kruh
31. bře 2011 ve 22:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
@marketnieuw : no jo ale tak v belgii maji asi jiny system ze tam proste ti to dite do jesli vezmou ale tady co vim moc jesli neni a kdyz tak soukrome za spoustu penez a vetsine maminek se asik nevyplati chodit do prace kdyz daji celou vyplatu za jesle ale tak to zalezi asi na kazdem a na tom jakou ma praci ale stejne bych mela strach ze si mrne neuziju a prijdu o prvni dulezite okamziky ale kazda mame na to jiny nazor a je to na kazdem jak se rozhodne tak me neber nijak vazne ja jen ze me to zaujalo :slight_smile:
31. bře 2011 ve 22:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pusolamy já doufám, že si aspoň tu Adélku vybojuju, to je tak jediné, co se mi ještě líbí a co kolem nás v okolí nikdo nedal, líbila se mi Karolína, ale tu dali dvě kámošky, pak i Verunka, zase jedna kámoška, Ema to byla jednička, ale ta neprošla přes manžu (nechtěl o ní ani slyšet) a tak pořád dokola, kalendář už jsem prosšla asi stokrát :confounded:
ale Adélka je fakt moc pěkné jméno
31. bře 2011 ve 22:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pusolamy no ja na to mam nazor stejny a to vis, ze me to mrzi a uz jsem to i obrecela, ze si malou neuziju, ale kdyz nemam na vyber .... :frowning2:
tady doma zustavaji jen "bohatsi" maminky
a s tema jeslema to taky neni tak horky - kdyz nejsou jesle, tak si musis najit chuvu - daji za to sice treba pul platu, ale proste to tak je....
31. bře 2011 ve 22:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
@marketnieuw s těma mateřskýma v zahraničí to je fakt drsné, pamatuju si ještě z práce, že i Němky a Holanďanky byly takhle strašně krátce na MD, ale nikdo to tam neřešil, prostě jak píšeš, vzali si chůvy nebo au pairky a do půl roka byly zpátky v práci. A i firemní školky tam asi jsou daleko běžnější než tady, tady je to katastrofa, MD nejdelší v celé Evropě, můžeš si na krásně volit její délku, ale pak nemáš dítě kam dát, jesle zrušené a školky přeplněné, protože když nebyl babyboom se všechny pozavíraly a teď zo látají, jak se dá ... někdy mi to tu přijde jako totální Kocourkov
31. bře 2011 ve 22:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hobitkova jak rikas... tady to berou uplne normalne - spis jsou vzdycky vsichni vykuleni, kdyz si postesknu, ze v CR bych zustala 3-4 roky doma :confused: - to jim hlava nebere :grinning:
pro nas jsou prave jedina sance firemni jesle, protoze jesle u nas ve meste nam nabidli prvni misto od dubna 2012 (takze za rok) :grinning:
jinak tady zadny "statni" jesle a skolky nejsou - vsechno je to soukrome
31. bře 2011 ve 22:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
@marketnieuw : jo aha ted jsem teprve postřehla že asi nežiješ v ČR tak to je potom jiná :wink:
31. bře 2011 ve 22:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pusolamy aha, pardon - mne to taky nedoslo - ja myslela, ze je to videt u ty profilovy fotky :grinning:
31. bře 2011 ve 22:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
@marketnieuw : jj ted tam na to koukam teprv :grinning: no nevadi dorozumeli jsme se :wink:
31. bře 2011 ve 22:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte holky :slight_smile: ,no teda jeden večer sem nejdu a to je teda mazec :grinning: !!! Vítám všechny nově příchozí :slight_smile: !!! Nevím jestli je něco příjemného očekávat kdy přesně se mimi narodí,protože aspoň za mě ,mě už teda není vůbec dobře :sweat_smile: .Modlím se každou hodinu aby to už začalo :wink: .A přitom ještě ti další dva :wink: ...
@hobitkova :O tom jménu mi ani nemluv :frowning2: .Jelikož jsme si moc přáli holčičku,tak na ni jsme měli jméno vybraný skoro jednohlasně a hned,ale nakonec překvápko a opět klučík a to už je nářez.vůbec jsme nemohli vybrat a když jsme se konečně shodli je s tím jménem takový boom,že jsem z toho úplně vykolejená a přemýšlím o alternativách...Jenže jak píšeš žádné nejsou :frowning2: ....
1. dub 2011 v 06:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ kijir u nás kdyby to nedávali ti známí, tak bych do nějakého toho teď zrovna oblíbeného jména i šla, protože jak už tu padlo, teď se jich může zdát hodně, ale dáš prcka do školy, školky a tam nemusí být ani jeden, tak to si nevybereš, záleží fakt na tom, co se ti líbí
@marketnieuw já si teď chcu už dát tu nejkratší variantu MD (= 2 roky), ale taky nevím, co bude potom, protože to tak strašně uteče ... bydlíme sice společně s tchýní, ale s ní se moc počítat nedá, tak jediná záchrana bude taky asi soukromá školka (ta tu jedna je už od 2 let)
nic jdu se chystat, za chvilku vyrážíme směr Zlín a cvičení, před tím ještě chcu zvládnout zubní kontrolu mě a prcka u naší Dr. babičky :slight_smile: tak se zatím mějte
1. dub 2011 v 07:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
@marketnieuw Ahoj, k té Tvé otázce, jestli budu rodit vaginálně. Už jsem to tu s holkama dřív probírala, je to hold na doktorech... A zatím mi má gynekoložka doporučila císaře, ale druhá dr. v nemocnici je pro porod KP, takže zatím se neví. Dneska se chystám na monitor, tak snad uslyším další názor. Každý doktor říká něco jiného :confused: Ty máš dneska taky kontrolu, že. Tak dej pak vědět! :wink:
1. dub 2011 v 07:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
@monatee jéé,ty jsi původně z Písku...já taky :slight_smile: :slight_smile: ,to je náhodička :slight_smile:
1. dub 2011 v 08:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kijir ahojky,teda ty nás napínáš,ale věřím,že už to musí být strašně únavné :frowning2: ,tak snad se mrňouskovi bude chtít ven co nejdřív...
1. dub 2011 v 09:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petrullina :Já vás ale vůbec už napínat právě nechcíííííí :grinning: :grinning: :grinning: !!!Spíš doufám,že to teda do té neděle stihnem :sweat_smile: .Už od včera ze mě po troškách jde takový krvavý hlen a v noci mě budily bolesti,ale asi od 3-5,45 jenže tak po půl hodinách.Jinak zase zatím nic...Takže dneska poslední pokus dát prdolku po obědě spinkat,teplou sprchu a stihnout znásilnit manžu než pojede na odpolední :grinning: :wink: :sweat_smile: :grinning: !!! Pak už to budeme muset nechat ať to přijde jak to přijde :sweat_smile:
1. dub 2011 v 09:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kijir no podle příznaků už je to určitě blízko,tak snad to ten sexík dorazí :grinning: :grinning: ,mě se také rozeběhl druhý porod ranním sexíkem nebo aspoň teda myslím,že to tomu dost pomohlo :sweat_smile: :sweat_smile: ,no a když se ti to rozjede,tak manža je schopný dorazit z práce nebo tě poveze někdo jiný a hlídání na kluky máš????
1. dub 2011 v 09:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kijir No držím ti pěstičky ať je to co nejdřív. Včera jsem potkala na monitoru kamarádku která přenáší 10dní a dnes šla na vyvolávačku. říkala že už toho má fakt celkem plné zuby že už je to únavné.se nedivím. Mě dnes budilo trochu tvrdnutí bříška ale to je asi normální bych řekla.

Jinak taky tady vítám všechny nové. Holky co jste řešily pejsky nebojte:slight_smile: ono to nějak půjde a zvykneme si i na chození s kočárkem a pejskama. já mám dva hafany a nebojím se toho. najdeme nějaký způsob jak to bude vyhovovat všem:slight_smile:. jen s tím co nemá rád ty děti to bych asi taky trošku strach měla ale tak třeba by se k domácímu choval jinak.kdo ví?
1. dub 2011 v 09:33  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kijir jo a teplá sprcha je taky urychlovací???
1. dub 2011 v 09:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
ještě jsem taky četla,že pomáhá masírování bradavek,ale teď je mám tak strašně citlivý,že se jim snažím i já sama vyhýbat,abych se jich nedotkla...
1. dub 2011 v 09:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petrullina tak to jsme na tom stejně jenže já je mám tak citlivé celé těhu a manžel je z toho nešťastný:frowning2: jelikož se mě nemůže pomalu ani dotknout co se týka bradavek.Pořád mi říká že je zvědavý jak budu kojit malou když mě to tak bolí:frowning2: tak já doufám že to bude trošku jiné ale tak počítám že to asi první týden nebude úplná pohoda:frowning2:
1. dub 2011 v 09:57  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petrullina :no sestřička říkala že ta teplá koupel či sprcha ještě pomůže tomu uvolnění :slight_smile: .Určitě nic nezkazí :wink: .manžel by to teoreticky měl stihnout má to z práce 20 minut :wink: .Ale kdyžtak tady mám s autem bráchu nebo taťku :grinning: ,takže odvoz by byl v pohodě.No a na hlídání ségru :wink: .
No a bradavky mě sice nebolej,ale jsou pro mě v sexu docela zásadní teda normálně a teď mě to úbec nebere,spíš naopak to vyvolává takový divný pocity :sweat_smile: .
1. dub 2011 v 10:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kometka5 Taky me to prekvapilo, ze to musi byt tak brzo odevzdany, tady v Praze je vsechno strasne hrr, jeste jsem si na to uplne nezvykla...
1. dub 2011 v 11:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petrullina Jeee, to je dobry! :slight_smile: Pisek je krasny mesto a myslim, ze tam budu s miminkem hodne jezdit. Hlavne v lete.
1. dub 2011 v 11:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ciernavila Fakt? Ja jsem taky chodila do Studia pro zeny na ten predporodni kurz se cvicenim a nam ho tam nenabidli. Ale ja jsem nechodila az uplne do konce, prestala jsem nekdy na zacatku unora, tak mozna to nabizeli pozdeji.

@hobitkova Adelka je krasny jmeno :slight_smile:
1. dub 2011 v 11:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
@debule Ty jo, dva psiky, tak to si neumim predstavit :slight_smile: Ale asi uz je mas trosku klidnejsi, tomu nasemu je rok, tak je jeste takovy trdylko, ale da se to :slight_smile: Nastesti miluje deti, tak si myslim, ze zarlit nebude, ze bude naopak rad, az bude mit jedno svoje doma :grinning:

Cetla jsem, ze nejlepsi je, kdyz manzel jeste z porodnice vezme jednu pocuranou plenku malyho a da mu ji doma ocichat jeste nez se vratite z porodnice, to ho pak pry snaz prijme ... A pak kdyz prijdete z porodnice, tak nechat toho psa to mimco ocichat a privitat ...
1. dub 2011 v 11:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj hoky,vy teda jedete,ani to nějak nestíhám. Vítám mezi námi nové maminky :slight_smile:

@smisek21 Ahoj,tak mám za sebou kontrolu u doktora a napsal mi čípek vzadu zkrácen,hrdlo pro špičku prstu. Takže kontolu mám za týden,pokud se nebude nic dít.Ale myslí si,že se ještě příští týden uvidíme. Ale ty poslíčci už mám,pokud to jsou ty bolesti v podbřišku. :unamused:
Já jsem akorát nervozní z toho,že nevím přesně kdy to přijde,kdybych věděla přesný datum,tak by mě bylo líp a všechno bych si hezky naplánoval. Já jsem takový plánovací typ,no. :slight_smile:
1. dub 2011 ve 12:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lusyy to jsme na tom stejně, já taky nevím jaký termín vlastně mám spíše vzít v potaz, u prvního jsem měla taky rozdílné termíny a malej se narodil den do termínu dle PM. nejhorší je, že mám jednak porodku z ruky a taky nevím zda to třeba na mě nepřijde v noci, kdy manžel bude v práci a já s malým doma sama.
1. dub 2011 ve 13:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojky, tak já celý den lítala po nemocnici, brali mi krev, kvůli mýmu železu, pak jsem čekala na výsledky, pak jsem musela pro malou do školky, tak jsem tam akorát volala, a chtěli mi v pondělí povolat na transfůzy...tak jsem to zatím odmítla a v pátek jdu zase na odběry...
a já myslela, že dneska nedojdu ze školky, tak hrozně mi bolí břicho, jen nevím, jestli to není od toho celodenního běhání...až teď jsem se zastavila...takže si zkusím na chvilklu lehnout a uvidím, jestli to povolí...
jsem tu sama s malou, takže vana nepadá v úvahu, i když by mi to pomohlo...

1. dub 2011 v 15:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petaov a vy víte, co to bude? já jsem totiž slyšela, že pokud se to neví nebo je to kluk že KP se rodit nemůže....asi kvůli varlátkům nic jiného mi nenpadá...
1. dub 2011 v 15:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek