• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

TP v dubnu 2011? Přidej se.

25. dubna 2015 
Ahoj holky, moc vám všem děkuji za gratulace. Teď nějak nestíhám diskuzi. Jen jsem se vás chtěla zeptat na kojení. já musim kojit přes kloboučky, ale mám takovej problém, že mi u toho Maty usíná, nebo má pak za půl hodiny zase hlad, tak mu to odstříkávám a dávam z lahvičky, myslíte že to vadí? Jinak jsme ho dneska dali poprvé na bříško a už nám zvedl a otočil hlavičku, je to silák :slight_smile: .
6. dub 2011 ve 14:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
@xxmarypetxx Ahojky,jsem tedy v tomhle nezkušená ale slyšela jsem,že jakmile mu dáš pít jednou z lahvičky,tak už k prsu nechce-prý to je pro mimčo snažší než tahat z prsu. Tak nevím. Asi ti poradí zkušenější maminky.
6. dub 2011 ve 14:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kometka5 :No dneska mi doktorka opět dělala Hamiltona,ale sexík už vážně nedám....Minulý týden když mi ho dělala dr tady ještě moje,tak jsme to zkoušeli skoro denně :sweat_smile: a stejně to nepomohlo :confused: .A už to nejde,protože mě všechno bolí,víš?
@smisek21 :Já teda nevím,ale podle mě je termín podle UZ branej jako hlavní ne?Aspoň mě to dr tak říkala :sweat_smile: :confused: .
@petrullina :už mě to je snad i jedno.Mám jistotu,že v pátek se bude už něco dělat,takže ty 2 dny už to vydržím :slight_smile: .Uvidíme jestli třeba nezabere ten dnešní Hamilton a večer si dám ještě babskou radu svařáček hooodně kořeněný a pak už to fakt nechám na Matýskoj a doktorech :slight_smile: :wink: .Jediný co jsem neměla odvahu zkusit je ten koktejl z ricinovýho oleje,na to jsem fakt měla celkem strach :sweat_smile: .
6. dub 2011 ve 14:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lusyy On mě z prsu saje, ale buď u toho usne nebo pak má ještě hlad, v porodnici jsem věděla kolik vypije, podle váhy, ale doma to nepoznám, sice váhu máme, ale ukazuje dost nepřesně. A všude píšou a říkají že kojení má trvat nejdýl 20 min. My by jsme mohli kojit i hodinu a pak by jsme se za hodinu vzbudili že máme hlad. Mě to nevadí, že pije z lahvičky a jemu snad taky ne.
6. dub 2011 v 17:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
@marketnieuw Tak to jsme na tom stejne, taky jsme meli v 31.tydnu 2 kg :grinning: Bude to asi kus ... K tomu monitoru mi taky nic nevysvetli, jenom reknou, ze je to v pohode a tim to konci ... moje gynekolozka mi vzdycky vsechno pekne ukazala a vysvetlila a tady v porodnici na co se nezeptam, to nevim. Nekdy mi prijde, ze kdybych prisla do ordinace a nic nerekla, tak se cela navsteva obejde bez jedineho sluvka ...
6. dub 2011 v 17:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petaov Aha, ja nestiham sledovat :wink: Tak to mas dobry, ze vis, kdy to bude ... ty posledni dny jsou takovy zvlastni, takovy cekani ... Tak hlavne, at je vsechno v poradku a muzes se tesit, az budes mit miminko u sebe :slight_smile:
6. dub 2011 v 17:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
@xxmarypetxx tak to je asi v pohodě,hlavně že to je mlíčko od tebe :wink: a i kdyby nebylo,tak dneska je i umělá výživa kvalitní,spíš si myslím že je důležité,že při krmení či kojení se mu maminka věnuje a je to chvilka jen pro ně. :sweat_smile:
6. dub 2011 v 17:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
@xxmarypetxx :tak já ti řeknu jen tolik,že já oba kluky kojila 9 měsíců,ale od mala měli čajík na prdečky myslím fenyklový normálně z lahvičky a nic se nedělo.Kojila jsem normálně dál...Jen mu z toho prsa dávej pořád a ono se to klidně může rozjet.Někdy co vím od holek to trvalo třeba i tři týdny :sweat_smile: ,tak přeju aby se vám to taky povedlo :slight_smile: .A s délkou kojení ti taky moc neporadím,protože moji kluci byli najedení za max. 7 -10 minut :sweat_smile: .Ale je fakt že se říká,že když to trvá déle než 20 minut tak ty děti už stejně pak nejedí :wink: .
6. dub 2011 v 18:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
@xxmarypetxx říká se, že kojení kazí i dudlík, a Majda dudlá o sto šest, a její starší ségra dudlala taky a kojily jsme rok.
S tím usínáním je to horší, ale na druhou stranu je ještě hodně malinkej, řada dětí je po porodu hodně spavá a pak se to rozjede. Jak často chodíte do poradny na vážení? já jsem trochu nesvá, že jdeme až po dvou týdnech, nejradši bych chodila každej tejden :slight_smile:
6. dub 2011 v 18:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
holky, mám jeden tip, co prý vyvolává porod...říkala to kámošce porodní asistentka a opravdu do týdne porodila...prý sedět c o nejvíc obráceně na židli, opírat se rukama o opěrátko a hrbit hřbet (kočičku), co to jen jde...
tak já to dneska asi večer zkusím... :grinning:
6. dub 2011 v 19:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
já mám celý odpoledne pocit, že malej se rozhodl vykouknout ven břichem né spodem...bolí to jako blázen...říkám si, že musí být velkej, když má takovou sílu...

a ještě jsem jako magor skoukla na youtube porod...asi jsem to nikdy neměla vidět, byl tam jakoby pohled zepředu, což já nikdy neuvidím...a jak jsem se nebála porodu, tak teď mám trošku obavu... :confounded:
6. dub 2011 v 19:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
debule, děkuji :slight_smile:
Mě dnes od rána dost bolí v kříži, tak jsem zvědavá, co přinese noc... :wink:
6. dub 2011 ve 20:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ematyna tak mě naštěstí záda tolik nebolí ale bříško mi tvrdne hodně často tak je to nepříjemné:frowning2: přes den jsem ráda že mám malou v bříšku ale v noci si vždy říkám kéž by už chtěla ven:slight_smile:
6. dub 2011 ve 20:15  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
@debule jéé, tak to já mám obráceně...v noci je mi dobře, přes den mi tvrdne břicho nebo bolí záda jako blázen...
6. dub 2011 ve 20:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kometka5 no já se noci vždy děsím jelikož jen si lehnu tak malá začne řádit a nemůžu uležet. dnes v noci jsem sama doma tak snad budu spinkat:slight_smile:
6. dub 2011 ve 20:34  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
@debule čauky, já mám pocit, že poslední dobou mi v břiše řádí pořád, asi trénuje až bude venku :slight_smile:
6. dub 2011 ve 20:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petaov ahoj, držím ti pěsti, ať ti to zítra všechno dobře dopadne, hlavně ať jste oba v pořádku :slight_smile: Budu na tebe myslet :slight_smile:
6. dub 2011 ve 21:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
@debule Ahoj, tak na prvom monitore vraj bolo velmi pomalé srdiečko a skoro žiadne pohyby. Na druhom zas bolo srdiečko príliš rýchle (to sa nedivím, to bolo sposobené mojím stresom a strachom). Tretí monitor tiež nezačal dobre, ale keď mi to konečne vysvetlili, čo sa deje, tak som sa ukľudnila a krivka sa trošku zrovnala. Pritom stačilo málo, aby som sa nebála a nestresovala aj miminko :unamused: .
6. dub 2011 ve 21:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lusyy Ahoj, ano bola som v Pardubickej nemocnici. Velmi na výber nemám, kde budem rodit, pretože nemáme auto a pokiaľ by som musela volať sanitku, tak ma odvezie do najbližšej porodnice. Tiež som čítala rozne názory na Pardubickú porodnicu, ale to asi tiež záleží od toho na koho natrafíš. Ja som na gynekologii ležala minulý rok po operacii a všetko bolo OK. V únoru som sa bola pozrieť na porodných sáloch. Fakt to tam vyzeralo super a dokonca tam bola aj skvelá porodná asistentka, ktorá mi sama od seba začala rozprávať, čo ma tam čaká, odpovedala na sebetrapnejšie otázky a pohoda. Tak som si hovorila, to bude paráda. Ale po tých monitoroch som nejaká rozčarovaná a hovorím si, že ide len o to, aby zo mňa vytiahli dieťa v poriadku. Z porodnice sa odchádza po 3 dňoch, tak tie 3 dni vydržím všetko. Takže som pripravená na všetko, ale v kútiku duše dúfam, že natrafím na dobrý personál a tí na monitoroch sú len nejaký anarchisti.
6. dub 2011 ve 21:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kijir Tak a máš to spočítané. :grinning:
6. dub 2011 ve 21:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zuzuli83 Ahoj, díky moc. Jsem docela nervózní. Pak se ozvu. Díky za podporu. Dobrou noc :slight_smile:
6. dub 2011 ve 21:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ematyna Ahoj, tiež to mám za 9.
6. dub 2011 ve 21:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petaov já už začínám být taky nervózní, počítám s tím, že mi to budou vyvolávat a mám z toho strach :frowning2: Ty už to budeš mít aspoň zítra za sebou :wink: Dobrou noc, dneska to bude poslední noc bez prcka :slight_smile:
6. dub 2011 ve 22:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
Petaov: mrzi ma,ze ti pisem az teraz,ale mozno to este zaregistrujes.Budem ti drzat palce,aby ti to dobre dopadlo.Uzi si posledne chvile,ked ste este 2 v 1.
7. dub 2011 v 00:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
Hezké ráno holky :grinning: ,tak včerejší Hamilton taky nezabral(teda aspoň zatím :sweat_smile: ),takže holt mě asi to vyvolání nemine :dizzy_face: .

@petaov :Sice pozdě,ale snad tě to povzbudí i tak:hodně štěstíčka a všechno v pohodě a bez problémů :slight_smile:
@kometka5 :Tak na to samé mám pocit že se koukal i manža a byl z toho taky pěkně vykulenej :grinning: .Říkala jsem mu že až takhle to pravděpodobně teda neuvidí :grinning: :grinning: !!!
@ustarana :Už jsem moooc ráda,že vím že se aspoň už bude něco dělat a že mám teoreticky čas obstarat kluky doma :slight_smile: :wink: .Ale zároven jsem teda trochu nervozní,teda... :sweat_smile: :confused: .
7. dub 2011 v 07:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kijir Ahojky,no téééda,úplně bych řekla,že čekáš holčičku,která se parádí,když jí to trvá tak dlouho :grinning: ,dvakrát Hamilton,vše připravené a mrňous je naprosto v klidu :slight_smile: ,to jsi asi nečekala u třetího,co???No já jsem zvědavá na sebe,když to tak pozoruju,tak mám obavu,že budu přenášet taky :confounded:
@kometka5 na porod na youtube jsem neměla odvahu,raději si uchovám ten pohled ze své strany :wink:
@debule také mám noční sovičku,přes den mi jen tvrdne bříško a o malé nevím,ale jen se uvelebím večer k televizi nebo do postele s knížkou,tak začne pravá technopárty až nadskakuju :grinning: :grinning:
7. dub 2011 v 08:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kijir tedy fakt držák... :grinning: má se u tebe dobře...tak ale víš, že zítra se už něco bude dít....to už je jen jeden den...

já skoro celou noc nespala, protože mi hrozně bolel kříž, ale přitom jsem věděla, že se nic neděje, že prostě jen bolí záda...a ráno jsem vstala a bolí to furt... :unamused:

@petrullina no nebyl to dobrý nápad... :wink:
7. dub 2011 v 08:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dobré ráno!
Tak dnešní noc byla tedy opravdu zajímavá...do půlnoci mě děsně bolelo dole v zádech, pak to začalo přecházet jako křeče do břicha cca po 6-7 minutách...už jsem si říkala, že zavolám k malýmu babičku (bydlí asi 5km od nás), vzbudím manžela a pojedeme...pak mě ještě napadlo zkusit vanu...no a tam se to zastavilo. Kříž přestal bolet a do rána jsem celkem normálně spala.
Teď od rána zase ty záda cítim, zatím nic jinýho...
Tak nevim, co to jako mělo být - poslíci??? U prvního syna jsem něco takovýho nezažila...
Ještě jsem tedy ráno řešila, jestli si mám píchnout Fraxiparin (mám mutaci krve, píchám od začátku těhu)...na hematologii řekli, že pokud by se od noci něco chystalo, že už nemám ráno píchat...ale jak to mám poznat??? :unamused:
Zatím jsem ho tedy nedala...
Jinak mimi je normálně v noci zlatíčko, vím o něm víc přes den, i proto mi to včera přišlo, že se to už rozjíždí...

7. dub 2011 v 08:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ematyna Ahojky, podle popisu bych řekla, že to vypadá na poslíčky, když Ti to ve vaně přestalo, kdyby to byly porodní kontra, tak to spíš zesílí :slight_smile: ,taky už jsem to zažila nedávno :slight_smile: Ty jsi přímo plzeňská nebo z okolí??
7. dub 2011 v 09:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ematyna urcite to nebyl porod - to by te bolesti ve vane nepresly...
ale to neznamena, ze se to treba chysta :wink:
koukam, ze mame stejny termin, ja uz na to cekam jak na smilovani - vsechno me boli a zacinam byt pekne nevrla :rolling_eyes:
7. dub 2011 v 09:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek