• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

TP v dubnu 2011? Přidej se.

25. dubna 2015 
@kometka5 je to zajímavé,prvorodičky a budou to mít za sebou dřív než my,zkušené matky :sweat_smile: ale já to říkala,v tomhle těhotenství bylo všechno jinak,tak porod bude taky asi chuťovka :frowning2: a ještě si na něj pěkně počkám :wink:
12. dub 2011 v 16:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petrullina ba ne... právě že po tom všem porod půjde hladce že se nebudeš stačit divit... tipuju já :wink:
12. dub 2011 v 16:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petrullina tak jestli porod bude stejně hrozný jako celý moje těhu, tak bych raději císaře...ať o ničem nevím... :stuck_out_tongue_closed_eyes:
12. dub 2011 v 17:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ofelieee no jsem na to zvědavá :slight_smile: A co ty a mateřství, je to tak jak sis představovala???Nebo je to těžší???Já už přece jen vím,co mě tak nějak čeká, tak mě zajímá, jak to vidí maminka,co má prvního mrňouska... :slight_smile:
12. dub 2011 v 17:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte holky,tak my už jsme doma :slight_smile:.Konečně :grinning: :grinning: !!! Z porodnice jsem strašně chtěla domů,ale teď si říkám jakej tam byl klid :slight_smile: .Ti dva starší jsou jak utržený ze řetězu,tak doufám že se všechno brzo srovná.Jsem moc ráda že má manža do konce týdne ještě dovču :wink: :grinning: .No a jak to teda bylo :slight_smile:? ráno v 8 mi zavedli první tabletku.Začaly úplně minimální bolesti,takže v podstatě nic :unamused: ,dr ale říkala že malinko se to začalo připravovat a v 10 mi zavedla druhou.No po té už začaly kontrakce trošku silnější,ale stále úplně pohodové,že jsem začala mít strach,že ani po té druhé nebude chtít ven :grinning: :grinning: .Najednou ovšem i tyhle snesitelný bolesti začaly být po 1,5 minutě a začaly být únavný.V jednu hodinu kontrola a byla jsem otevřená na 5.takže mi dr řekla že uděláme přípravu a pak píchne vodu.No ve čtvrt na dvě píchla vodu a pak to ovšem začalo.Bolesti už ty opravdový a ani nevím po 5 minutách.Ale daly se slušně prodýchávat.O půl třetí to už bylo k tomu.Jenže mi nechtěl zajít lem,takže jsme ještě do třičtvrtě na 3 ještě horko těžko prodýchávaly kontrakce po 2 minutách.A pak jsem dvakrát zatlačila a byl venku :grinning: :grinning: !!! Jen manža konec malinko neustál :slight_smile: Ne že by se úplně složil,ale sestřička se mu chvilku raději musela věnovat,když ho viděla.Nemohl ani střihnout pupeční šnůru :grinning: !Ale jinak jsem strašně ráda že tam byl :grinning: :wink: :grinning: !
12. dub 2011 v 18:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
Joooo a ještě to jméno :grinning: ...Tak to byl totální šok pro všechny,protože ještě o půl sedmé ráno to měl být Matyáš :grinning: .Jenže jak jsem pořád řešila že jich je teď všude moooc,tak jsme večer doma řešili a řešili a manža furt že by chtěl aby to byl Jiřik jako po mamince a hleávně po dědovi.No a já jak jsem nemohla celou noc nervozitou spát,tak jsem si to nějak rozmýšlela a prostě když jsem sestřičce předávala papíry,tak jsem to přepsala :grinning: :grinning: :grinning: !!!No a bylo to :sweat_smile: ...A mimochodem děda to úplně obrečel :dizzy_face: !
12. dub 2011 v 18:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kijir jééé, ještě jednou gratuluji.... :wink:
tak to nakonec ale bylo docela rychlý...jinak tedy manžel mi pobavil...on byl u prvního porodu?
ten můj hlídal dveře, místo toho, aby podporoval mě, tak se o ně opíral aby popř. mohl odejít... :grinning:

holky, tak hlásí, že má být pěkná zima, tak nevím, jestli se tim prckům bude chtít teď ven.... :stuck_out_tongue_closed_eyes:
12. dub 2011 ve 20:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, tak včera jsem měla kontrolu a pro změnu jsem byla s přestávkama od 12.30 do 17 na monitoru. Hrůza!!! Váhu máme 3100gr, tak jsem zvědavá kolik za ten týden ještě přibereme. 20. mám nástup do porodnice. Pěkně mě vytočil, že jsem úplně uzavřená, a že by bylo potřeba, abych se za ten týden aspoň trochu otevřela :angry: Jsem na něho koukala jak blázen, ale jak to mám asi udělat mě nenapadlo se zeptat :unamused: A prý se letos dubnovým miminkům vůbec nechce dobrovolně ven :slight_smile:
13. dub 2011 v 07:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zuzuli83 to je dobrá rada od pana doktora...škoda že nedal návod, jak se trochu otevřít, myslímže ychom to tady všechny uvítaly :grinning:
Já včera se synem nachodila venku asi 100 jarních kilometrů a nevypadá, že by to bylo co k čemu...
13. dub 2011 v 08:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dobré ráno, tak u nás pořád nic...volali,že dneska přivezou kočárek,tak už nám teď bude scházet jen ta panenka :wink: :slight_smile:
@kijir tak to závidím poměrně pohodový porod i když vyvolávaný :slight_smile: ,mě už přítel upozorňoval,že pupeční šňůru fakt střihat nebude,to by asi neustál,stejně jsem na něj zvědavá,jestli tam nebude lapat někde po dechu :grinning: :grinning:
@zuzuli83 to bych chtěla vidět,jak můžeš sama ovlivnit to,jestli se trochu otevřeš nebo ne,nějakej chytrej doktor co?? :rolling_eyes: ,jinak koukám,že dubňátka až na pár vyjímek opravdu nikam nechvátají :sweat_smile:
13. dub 2011 v 08:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, tak se nám 7.4. v 11:38 narodil Vašík. Vážil 2900g a měřil 48 cm. Po porodu jsme ještě zhubli na 2620g, ale to brzy doženem :wink: Včera nás pustili z nemocnice domů. Vašík je zlatíčko, je strašně moc hodňoučký. Jsem z něj úplně na měkko.
@zuzuli83 Ahoj, tak podávám info o Fifejdách, můžu jen doporučit. Starali se o nás úžasně. Sestřičky byly moc milé a pomáhaly s kojením a s čímkoliv.
13. dub 2011 v 09:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petaov gratuluju k Vasikovi - at vam roste do krasy :slight_smile:

@petrullina
@ematyna holky, ja jsem taky porad 2v1... takze Hamilton se minul ucinkem
doma chodim porad do schodu a obcas udelam par drepu, ale s nasi beranici to nehne

@petrullina muj manzel taky nechce strihat pupecni snuru - pry to neni jeho prace :grinning: :grinning: - ale coz, mne to tak dulezity stejne neprijde - hlavne, ze tam bude se mnou :wink:

@zuzuli83 ten tvuj doktor je fakt vtipalek :grinning:
13. dub 2011 v 09:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petaov jééé,tak to posílám velikou gratulaci,hlavně ať jste zdraví a krásně přibíráte :slight_smile:
13. dub 2011 v 09:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petaov Veliká gratulace k Vašíkovi!!!!!!!!!!!!!!! :slight_smile:

@petrullina já si volala na kočárek včera, jak to vypadá, tak prý se mi ozvou, SNAD by mohl být v pátek...

@marketnieuw a kdy máš další kontrolu???
13. dub 2011 v 09:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ematyna aaaale v pondeli
a ty?
13. dub 2011 v 09:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
@marketnieuw
@petrullina on je vyloženě vtipálek, ještě se u toho smál :angry:
@petaov Strašně moc gratuluji a přeji hodně zdravíčka :slight_smile: Jsem na vás myslela, jestli už tě dneska pustí. Jsem ráda, že jsi byla spokojená. Ty nadstandarty tam fungují nebo ne?
13. dub 2011 v 09:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
@marketnieuw myslím,že nejdůležitější bude ta podpora u porodu,ne stříhání šňůry,sama jsem mu říkala,že ho do ničeho nenutím i tu přítomnost u porodu může pořád ještě odmítnout,neví vůbec co ho čeká a nemusí mu to dělat dobře no,ale byla bych trošičku zklamaná,ale jen malilinko,kdyby nakonec nešel :confused:
13. dub 2011 v 09:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petaov : ahojky taky moc moc gratuluji k mimískovi už jsem koukala na fotečky je moc kásnej drobecek :slight_smile:
@petrullina : ahojda muj přitel má z porodu vyloženě hruzu ( větší než já :grinning: ) ale jde se mnou presne jak říkáš stříhání šnury neni dulezity ( ještě by to udelal spatne :grinning: )stačí když tam bude ale kdyz by mi rekl ze se na to neciti tak ho taky nutit nebudu i kdyz by me to mrzelo

jinak holky zdá se mi ze mi mozna trochu kleslo bricho zitra jdu do poradny a na monitor tak uvidime jestli se tam neco chysta :wink: už by teda vážně mohlo ale ty naši beránci jsou fakt tvrdohlavý a vůbec se jim nechce asi čekaj až z nich budou pořádní býci :sweat_smile:
13. dub 2011 v 09:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
děkujeme všem za gratulace :slight_smile:
@zuzuli83 Když chceš nadstandart, tak Tě dají na gyndu. To je asi o patro výš, myslím. Slyšela jsem, že tam je TV, což já osobně bych nevyužila a neomezené návštěvy. Já byla teda ráda jen za ty dvě hodiny, víc návštěv bych nedala :wink: Spolubydlící jsem měla fajné. Jednu noc jsem tam byla sama a bylo to takové divné. Jestli si vybereš nadstandart, tak pak napiš, jaké to tam bylo :wink:
13. dub 2011 v 10:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petaov aha, tak to je blbé, na gyndu nechci ani náhodou, tam mě šoupli na jeden den, když jsem tam teď ležela a nebylo místo a hrůza :confounded: No uvidíme. Mě se jednalo o ty celodenní návštěvy, samozřejmě jen tatínka :slight_smile: Co jsi všechno potřebovala v porodnici ze svých věcí? Koukala jsem, že oblečení pro miminko ti půjčili. Dochystávám tašku, tak nevím, co teda všechno zabalit
13. dub 2011 v 10:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
@marketnieuw ...taky v pondělí...
no nezbývá než ještě zkusit na tom zamakat.. :grinning:

Jinak můj manžel se naopak k tomu stříhání šňůry hrnul. :wink:
Na tom snad není co zkazit, vše připravili a jen mu dali do ruky nůžky. Byl na to pak moc pyšnej. :slight_smile:
No a jeho podpora u porodu úplně super!!!
13. dub 2011 v 10:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petaov moc gratuluji, Vašík je krásnej... :dizzy_face:

jinak já jsem z poradny doma...měla jsem jen monitor, doktorka totiž je na dovče, nechápu, proč mě neposlali na kotrolu do porodnice...nicméně prý sestra je porodní asistentka, což jsem neměla ani páru, řekla mi, že kontrakce 0, nicméně že je to jen stroj a že kort na boku to nezaznamená a že za hodku to může být jinak...a pak mi řekla, že mám břicho už od minule dole...tak jsem zvědavá...
já od rána mám takové menstruační bolesti zad a podbřišku, ale jinak všechno... :unamused:
13. dub 2011 v 10:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak ten můj k porodu vůbec nechtěl, ale nakonec šel s tím, že tam bude jenom do porodu, pak odejde...a když to viděl, tak přečkal i ten porod a řekl, že ta 1.doba je nejhorší...
a teď u druhýho tam prý jde hlavně díky tomu, že byl u prvního, tak teď půjde taky...nicméně vím, že je v něm malá dušička...
ale já jsem hrozně ráda, protože mi hrozně pomohl, psychicky a pak mi pomáhal na křeslo, sprchoval mě záda atd...ale prostě fakt mi pomohl psychicky...
13. dub 2011 v 10:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zuzuli83 Oblečení pro mimčo a látkové pleny máš jejich, ale třeba moje spolubydlící měla něco svoje. Je to fakt na Tobě. Vašík měl všechno hrozně velké, takže se mi v noci budil i kvůli tomu, že měl v jedné nohavici obě nožičky. Ale já jsem s sebou domů nechtěla tahat hordu špinavého prádla. Jinak jsem měla pro malého jednorázové plenky. Kosmetiku mít nemusíš, ale já jsem si ji vzala. Používám Bübchen. V porodnici mají jen sprcháč Johnson na dupku. Jinak nepoužívají nic na namazání ani na tělo a ni na dupku. Teda na tu dupku když tak Bepanten a to Ti dají takový malý vzorek, takže si nemusíš brát. Vašík mi připadal dost suchý, takže jsem ho mazala olejíčkem a na dupku jsem dávala krém proti opruzeninám. Vzala jsem si s sebou i vlhčené ubrousky, ale sestřičky spíš doporučují zadeček pokaždé koupat. Na kurzech ve Vítkovicích nám říkaly, ať používáme ubrousky, takže všude to dělají jinak. Já jsem teda používala někdy ty ubrousky, když nebyl moc pokakaný. Jinak pro sebe jsem měla vložky (stačily mi dva balíky, očistky nebyly až tak intenzivní), jednorázové kalhotky, tmavé staré ručníky na očistky, kosmetiku, papuče a žabky do sprchy, župan, kojící podprsenku a vložky do ní. Vzala jsem si celý balík těch vložek, ale nakonec mi stačily tak tři páry. Nic mi z těch prsou neteklo, spíš jsem nechtěla mít mastnout podprsenku od mastičky na bradavky. Taky si vem víc toaleťáku, ten fakt letí :wink: , já jsem spotřebovala tři role. Měla jsem taky teplé ponožky, ale je tam fakt horko. A už mě nic nenapadá. Snad ještě nabíječku na mobil :wink:
13. dub 2011 v 11:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petaov jé, děkuji moc, tak to bych mohla mít všechno :slight_smile: Ještě, osušku pro malého jsi měla svoji?
13. dub 2011 v 10:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zuzuli83 Ne, utírala jsem ho do těch látkových plen. Vyfasuješ jich 5 a ty používáš na všechno, pod hlavičku, na koupání, když ho vážíš, tak pod něj atd... Sestřičky je ochotně mění. Na první přebalování jsem je zašpinila všechny :grinning:
13. dub 2011 v 11:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petaov děkuji za informace :slight_smile: A jak to zvládáte doma? Všechno O.K.? Malý je nádherný :slight_smile:
13. dub 2011 ve 12:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
kočárek dorazil,tak už by to šlo.... :sweat_smile: :sweat_smile:
13. dub 2011 ve 13:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petaov :Ahojky :slight_smile:,taky ti strašně gratuluju k Vašíkovi!!!!Ať hezky roste,je zdravoučkej a hlavně si užívejte spoustu společných chvilek plných radosti :grinning: :grinning: :grinning: !!!
13. dub 2011 ve 14:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
to je krásný jak se nám to tu množí... držím pěsti ještě vám celým! A copak asi Debule... :slight_smile:
@petrullina docela jo :slight_smile: teda ne že bych si předem myslela, že se dá něco představovat, stejně jsem věřila, že všechno prostě bude úplně jinak :slight_smile: Hrozně mile mě překvapilo, že ty první dny byly tak klidný a úplně jsem si odpočnula, představovala jsem si, že ten tanec začíná hned od první minuty :slight_smile: A pak mě děsilo, když Kubík plakal, a já jsem mu neuměla pomoct, ale teď už mi přijdem že trocha křiku je normální a on, zaplaťte všichni svatí, nebrečí moc, a většinou to jde jedním z nápadů, co mám, utišit... Teď čtu knížku Nejšťastnější miminko v okolí, tak až budu na konci tak už nebekne :wink: A ještě jsem zatím překapená, že nemám moc práce, a to mám látkový plíny, čili peru a žehlím, ale času zatím zbývá... No zkrátka baví mě to :wink: (možná jsem zatím naivní...?)
13. dub 2011 v 16:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek