• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

TP v dubnu 2011? Přidej se.

25. dubna 2015 
@petrullina, @zukoc holky držím pěsti i vám! tady to přibývá jak po dešti... tak si ještě užijte klidu! a... 1. květen je krásný datum :slight_smile:
28. dub 2011 ve 21:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
a holky, vy s miminkama,. jak se máte? Já jsem pořád ještě užaslá z toho všeho novýho... Kuba strašně roste, až je mi to líto :slight_smile: dneska jsem byla s kámoškou co má Barunku jen o 2 týdny mladší a ta je poloviční... ještě vážně miminko... Máme teď období víc křiku, prej je to směrem k těm 6 týdnům normální a pak se to začne zlepšovat... vzala jsem už na milost zavinovačku (jako tu "těsnou") i když mi na začátku byla děsně proti srsti... ale dudlík si Kubajz nijak neoblíbil. Spává tak 2, max 2,5 hodiny, víc skoro nikdy, ale zase spíme v jednom pelechu, tak jen pootevřu jedno oko, nastavím prso a spím dál :grinning: a za odměnu vstáváme až tak v 10, takže to se spaním jde docela dost dobře...
28. dub 2011 ve 21:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kometka5 @ustarana @hobitkova @zuzuli83 všem holkám gratuluju k narození miminek, ať vám dělají jen samou radost :slight_smile:
@zuzuli83 to si malá dala na čas od středy až do pátku :astonished: My jsme zhubli podobně z 2900 na 2620 g, ale pustili nás v pohodě domů. Teď už to doháníme. Za týden po návratu z porodnice jsme se vyšplhali na luxusních 3060 g :wink: Tak přeju, ať to taky brzy doženete.
A jak jsi tam byla spokojená? Měla jsi nakonec ten nadstandart?
28. dub 2011 ve 21:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ofelieee Mi taky připadá, že Vašík roste jak z vody, nebo spíš z mlíka :wink: Občas si prohlížím fotky z porodnice a tam byl teda piďi :slight_smile: Jinak první týden jsem měla úplně stejné stavy, jako ty, jak jsi tu psala. Stačilo mi jen se na něj podívat a už jsem bulela. A pak když mu stříhali pupík, při píchání do patičky, a nebo jen tak, když spinkal, prostě jsem ten první týden bulela štěstím skoro pořád. Teď doma už jsem zase normální :slight_smile: O té těsné zavinovačce jsem taky uvažovala, ale též mi je docela proti srsti. Zatím vystačíme s klasickou. Vašík brečí jen když ho trápí prdíky. To ho probudí, takže přebalím, nakrmím a pak zas usne. Vydrží někdy i tři hodiny a dýl už pak nevydržím já, protože mám pocit, že mi upadnou prsa :slight_smile: Dudlík nedávám. Připadá mi to takové kruté, že by chudák sál a ono nic neteklo :unamused:
28. dub 2011 ve 21:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
už se dneska dlouho neukázala @petrullina .,,,,.že by??? :wink:
28. dub 2011 ve 21:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dobré ráno, tak se hlásím celá, sice první noc, kdy se mi spalo fakt špatně, ale nic se nedělo. Tak to bude holt to květňátko, vždyť je to fuk :wink:
29. dub 2011 v 08:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zukoc Ahoj, já jsem tu taky, včera jsem nějak neměla náladu, byla jsem děsně napruzená, všechno mě štvalo :frowning2:
Teď jedu do poradny, tak se pak ozvu jak to vypadá :slight_smile:
29. dub 2011 v 08:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zuzuli83
@hobitkova veliká gratulace k mrňouskům :slight_smile:
29. dub 2011 v 08:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hobitkova my máme staršího téměř 7letého a k malýmu se má úžasně. :slight_smile:
Snažím se být taky nějaký čas jenom s ním, např.spolu jdeme nakoupit, nebo ho vedu na kroužek, zatímco taťka vozí kočárek :wink: . Večer před spaním máme ,,minutku", lehnu si na chvilku k němu a on mi povídá všechno možný :slight_smile: . Včera jsme tedy usínali všichni ve velký posteli v ložnici a táta ho pak přenášel do pokojíčku. Maličkýho zlobily prdíky, tak pořád nemohl zabrat...
Dáváte něco na prdíky?? Něco co pomáhá??
29. dub 2011 v 08:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petrullina Vy budete mít asi fakt májový kotě!!!
Držím palce na poradnu! Ještě jdeš ke svému dr. nebo už do porodnice?
29. dub 2011 v 08:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petrullina to znám, většinou to chudák odnese manžel. Včera přijel v jedenáct z práce a já ho zprdla ani nevím proč :unamused: Tak ať tě v poradně potěší :sunglasses: Já jdu s malou do MC, dnes tam máme tanečky a zpívánky :dizzy_face:
29. dub 2011 v 08:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ematyna :Ahojda tak já mám nejvíc osvědčený klasický fenyklový čaj prďolkovi po lžíčkách :sweat_smile: .Dávaám mu tak 3-4 denně asi 3 lžičky.Protože po dvou předchozích mám vyzkoušeno že kapičky nám teda žádný nijak zvlášť nezabraly a když jsem ten čaj pila já(mimo to to pro mě byl nadlidskej výkon,protože nesnáším bylinkový čaje a tenhle je pro mě obzvlášť hnusnej :frowning2: ) tak mi připadalo že víc než cokoli to působilo spíš na mě :sweat_smile: !!!
@petrullina :Ahojky tak tyhle pocity si taky pamatuju,když jsem četla jak se všem roděj mimisci i těm co rodí poprvé a ještě ke všemu je maj třeba i před termínem a já tady pořád seděla 2v1... :frowning2: :frowning2: .Ale neboj dneska máš jít myslím už do porodky,tam ti určitě řeknou něco konkrétnějšího :wink: :slight_smile: .Tak přeju ať je to co nejlepší zpráva :grinning: :grinning: :grinning: !!!
29. dub 2011 v 08:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kijir díky! Fenyklový čaj jsem pila při tom starším, a máš pravdu, ještě si pamatuju, že tedy nic moc... :stuck_out_tongue_closed_eyes:
Vzpomínám si, že jsme měli nějaký kapičky Saab simplex..? už přesně nevím název. V pondělí máme poradnu, musím se zeptat.
29. dub 2011 v 10:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petrullina ty nervy na pochodu jsem měla celý konec těhu, byla jsem jak časovaná bomba, stačilo málo a vykvetla jsem :confused:
@ematyna nám u Domči hodně pomohly ty probio kapky Bio Gaia, sab simplex ani Baby calm nám moc nepomáhaly, ale ty probio jsme si nechávali vozit ze Slovenska, bo tam stojí jenom 10 EUR a tady za ně chcou dvojnásek, což absolutně nechápu, ale myslím, že na mmb jsem je taky viděla okolo těch 300
29. dub 2011 v 11:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
Kuk, tak z poradny doma....monitor dobrý,akorát museli mimčo budit, byla nějaká lenivá :slight_smile: a konečně mě někdo prohlédl :grinning: :grinning: , k porodu je to prý krásně nachystané, mimčo naléhá hlavičkou, hrdlo volně propustné pro 1 prst. Udělala mi hamiltona, nevím teda jestli to k něčemu bude, zatím je mi dobře, ani mě nebolí břicho, nekrvácím prostě nic...tak uvidíme, všichni říkají, že to bude 1.5. :grinning: :grinning: , aby se nám to dobře pamatovalo :slight_smile: a pokud nic, tak v pondělí naklusat znova do poradny.

@ematyna už jsem byla v porodnici :slight_smile:
jinak na ty prdíky buď jak píše kijir ten čajík nebo Sab simplex a pak se ještě někde zmiňovali o nějakých kapičkách myslím, že se to jmenovalo Bio Gaia nebo tak nějak, ale upozorňuju tě, že tam psali něco o ceně 600 kč, což je teda dost :confused: :confused: :frowning2:
29. dub 2011 v 11:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ematyna :Jj Sab nám právě nepomáhal vůbec...pak nám dr napsala Lefax a ten na chvíli pomohl,ale dlouhodobě ne.Já jsem se právě od doktorky vrátila,protože nám hnisá očičko.tak jsem se zrovna ptala a říkala že ten čaj pokud bude stačit je to nejlepší :wink: ,tak uvidíme.Zatím to stačí a prďánkuje jako blázen :sweat_smile: .Tak taky se třeba jednou za den kroutí a trošku brečí,ale jinak by to přece nabylo mimi,no ne :dizzy_face: ?A ty probiotický kapičky chválej dost,ale mám taky známý,kterým vůbec nepomohly a utratily za ně tady u nás 600 a kapky maj doma.myslím,že úplně zaručeně nepomůže nic.Zkrátka si tím nějak musej projít sami broučči :frowning2: .
29. dub 2011 v 11:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hobitkova já mám nervíky jen občas, ale včera to na mě padlo nějak komplet a po každé sms s otázkou jestli už, jsem byla naštvanější víc a víc, pak stačil nevinný dotaz a už to lítalo :rolling_eyes:
29. dub 2011 v 11:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky díky! :slight_smile: Zkusím koupit ten čajík, ať něco na víkend máme a vpondělí uvidíme, co doporučí dr.
To je mi jasný, že na každýho zabere něco jinýho :wink: .
Je mě ho vždycky broučka tak líto, on je jinak úplně zlatej, skoro nepláče, ale jak se začne kroutit, je zle a není mu jak pomoct...a to se snažim dost hlídat jídlo...akorát tedy můj hřích je kafe, na to jsem se těšila celý těhotenství a nedělalo mi dobře... :unamused:
@petrullina tak uvidíš, já myslím, že o víkendu pojedete!!! :wink:
29. dub 2011 ve 12:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ematyna kéž by :slight_smile: :slight_smile: akorát jsem říkala, že zaparkovat tam, to je teda nářez...to až pojedem rodit, tak než najde místo k zaparkování, tak já porodím. Oni ho asi dovnitř pustí, ale jen aby mě vyložil u porodky,co??
29. dub 2011 ve 12:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petrullina :grinning: To máš pravdu, parkování je tam šílený!!! My jak jsme jeli v noci, tak jsme auto nechali normálně nahoře na parkovišti, tam bylo prázdno :wink: a do porodnice došli přes vchod ,,F".
Pokud pojedete přes den, dá se dobře zaparkovat uvnitř areálu - jakoby pod porodnicí, je tam velkej plac.
Moc držím palce na to vaše májový? :wink: koťátko!!!
29. dub 2011 ve 12:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ematyna Aha, tak děkuju za radu, takže když pojedeme přes den, tak může přítel nechat auto pod porodnicí, jo?? Já jsem právě myslela, že mě tam odveze a pak bude muset zase z areálu pryč na to venkovní parkoviště, proto jsem měla obavu, aby tam nekroužil a nehledfal místo 2 hodiny :slight_smile:
Taky si myslím, že už bude květnová, ale co naděláme, je to pěkný klíšťátko :grinning:
29. dub 2011 ve 12:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petrullina tak to je paráda, to tě potěšili ne?? V Motole asi toho hamiltona nijak extra nepraktikujou, ani mi ho nenabízeli, ani o něm nemluvili :frowning2: Monitor mám až v úterý a pak v pátek, kde mě prohlídnou, proč se mu/jí nechce ven. Jinak když je řeč o parkování, tak Motol je lahůdka. Pokaždé tam necháme 130,- za parkovné, je tam patrové parkoviště, neustále narvané, ale jinde to nejde. A jak v poradně čekám dlouho, tak je to pak taky pěkně mastný. Projedem 400,- za benzín + jídlo a kafe, když tam manžel takovou dobu čeká a parkovný. Jsem zvědavá, kolik hodin budu rodit, abychom nezbankrotovali :confounded: :grinning:
29. dub 2011 ve 12:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kijir ahojky, co ti řekla dr. na to očičko? protože my máme to samé - levé má pořád takové zalepené, v porodnici jí to utíraly tamponkem s vodou a říkali, že když to nepomůže, tak prokápnout Opthalmo septonexem, ale že až po poradě s dr., ta k nám má dnes naštěstí přijít na první prohlídku, tak se jí taky poptám
29. dub 2011 ve 13:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hobitkova @kijir pár mých kamáredek to takhle s očičkama miminek mělo a nakonec jim pročišťovaly neprůchodné slzné kanálky. Vypadá to hrozně, ale většinou je to horší pro maminku než pro mimi, to o tom za chvilku neví a má klid :wink:
29. dub 2011 ve 14:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zukoc ty jo, to se vám teda prodraží cestování do poradny :frowning2: :frowning2:
29. dub 2011 ve 14:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hobitkova :Ahojda tak nám dala ještě kapičky s antibiotiky TOBREX :wink: .Jinak máme čistit vodou a pak kápnout ten optalmo septonex a nakonec 3krát denně ten tobrex.
@zukoc :JJ přesně tohle jsem měla u Jarouška u obou očí :unamused: .Také mu nakonec museli čistit ty kanálky.Ale dělal mu to primář oční kliniky a mě k tomu nebrali.Ptali se mě jestli tam chci,ale že to maminkám moc nedoporučují.Tak jsem čekala venku.Malej trošku brečel,ale už když mi ho nesla sestřička zpátky byl úplně klidnej a všechno bylo v pořádku :slight_smile:
@petrullina :No vidíš konečně ti něco řekli,viď?Tak ještě zkuste o víkendu zaručené babské rady a třeba to zabere :slight_smile: Po tom hamiltonu by mohlo :wink: :grinning: ...
29. dub 2011 ve 14:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petrullina jojo, pod porodnicí je místo vždycky. Akorát tedy pak chvátni s porodem, za každou započatou hodinu si počítají +10Kč :slight_smile:
@zukoc taky to nemáte koukám s kontrolama jednoduchý.. :confused:

@kijir kanálky se ucpávaly i našemu staršímu, pomohlo masírování - těsně u vnitřního koutku, aby se uvolnily.
29. dub 2011 v 17:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ematyna no trápila som sa 8 hodín, ale poslednú hodinu som asi nebola bolesťou pri vedomí, pretože si nič nepamatám.
29. dub 2011 v 18:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
Kuk holky, od noci nespím, stahy po 15 min, odešel obrovskej kus krvavého hlenu a bolesti jsou silné, ale od rána nejsou už tak pravidelné,většinou v rozmězí 10-13 min,někdy nepřijde vůbec, tak odjezd zatím neplánuju, každopádně jsme připravení hned vyrazit,protože tohle poslíčci fakt nejsou, na ně už to trvá moc dlouho a dost to bolí. Tak jsem zvědavá, jestli to bude malá čarodějnička nebo prvomájovka :wink:
30. dub 2011 v 10:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petrullina :Jůůůů,no tak že by ?????? :grinning: :grinning: :grinning: Čarodejnička by byla super :wink: :slight_smile: ,měla by pak dobré slavení :grinning: :wink: !
30. dub 2011 v 10:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek