• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

TP v dubnu 2011? Přidej se.

25. dubna 2015 
@petrullina jéé, tak to držím pěsti, ať už to máš rychle za sebou :wink: ale májové dítko, to by bylo krásné :slight_smile:
30. dub 2011 v 10:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petrullina tak to je super! Konečně se dočkáš. Tak přeju, ať je to rychlovka :slight_smile: Drž se!
30. dub 2011 v 11:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petrullina Tak to je super!!!!!!!!!!!!!! Moc držím palce!! Holčička bude stejně kouzelná, ať to bude čarodějnice nebo prvomájovka! :wink:
Tak ať to máš co nejrychleji za sebou!!! :slight_smile:
30. dub 2011 v 11:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ustarana no tedy to sis ,,užila"...hlavně že jste oba s malým už doma v pořádku!
30. dub 2011 v 11:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky, omlouvám se, že vám sem takto vpadám - ale všimla jsem si, že sem chodí Smisek21, známe se z jiné diskuze - původně jako snažilky - a dlouho se nám tam neozvala, tak si říkáme, jestli je vše v pořádku. Miminko už by mělo být na světě, nevíte náhodou kdy se narodilo, atd...?
Děkuju moc za jakékoli info, mějte se tu hezky a přeju vám všem hodně zdraví a pohodové sžívání s "čerstvými" miminky :slight_smile:
30. dub 2011 ve 13:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petrullina : Hodně štěstí :slight_smile: a nervů .. :wink: a ať malá brzo vykoukne.. :wink:
30. dub 2011 ve 13:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jana.sun :Ahojky tak nám se teda taky vůbec neozvala :frowning2: .Už jsme si taky říkaly... No doufáme že je mimi na světě a je všechno v pořádku,že snad jen nemají čas na net :sweat_smile: :fearful: .
30. dub 2011 ve 13:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kijir díky moc - přesně to si říkáme taky :wink: Tak snad už se brzo ozve :astonished: Mmch gratulace ke třetímu klučíkovi :dizzy_face:
30. dub 2011 ve 14:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,nějak vás nestíhám dočítat,tak všem novopečeným maminkám gratuluji k miminkům. Jinak můj zdr.stav se zhoršil,už třetí antibiotika,teploty a šílený bolesti,tak jsem požádala a zastavení laktace. Takže teď trpím,protože nemůžu odsávat,ale snad se to zlepší. Bohužel jsem si to takhle neplánovala,myslela jsem,že budu kojit hooodně dlouho a teď mám výčitky svědomí-že jsem špatná máma :frowning2: Ale ty bolesti se nedají překonat,při každým kojením jsem brečela jak malá holka-tak snad mě Juditka odpustí. Zatím jsem během těch tří neděl zažila bolesti a lítání po špitálu :confounded:
30. dub 2011 v 16:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lusyy : teda tak to si to pekne uzivas :unamused: ale neboj vse se v dobre obrati :wink: a malická ti to plne vynahradi ty pocatecni utrapy.mi taky prikrmujem protoze nam mala nepribirala, tak to do ni cpu jak do husy sisky strikackou co se da delat jsme ted spokojenejsi obe ona ze nema hlad a ja ze ona neplace a ja nevim proc a vlastne i pritel ten zas mel nerva ze me ze jsem v nervu a tak. snaz se byt v poho, nutrilon a spokojena mama je lepsi nez kojeni a vystresovana mamina :slight_smile:
30. dub 2011 v 16:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petrullina : tak at to mas brzy za sebou nejlepe jeste dnes :wink:
30. dub 2011 v 16:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petrullina: závidím :grinning: Hodně štěstí a ať to proběhne co nejdříve a co nejrychleji :wink:
@lusyy: netrap se tím, UM jsou teď pomalu stejně kvalitní jako MM a hlavně se aktuálně přizpůsobují věku dítěte, podle toho, co v kterém období potřebuje a hlavně ,,můžeš jíst cokoliv aniž by to mlíčko ovlivnilo...na všem se dá najít něco pozitivního a hlavně jak se říká : šťastná máma - šťastné dítě. Na co by bylo, kdyby jsi kojila, ale v bolestech, s lítostí a brekem, to by určitě v tom mléku bylo poznat. Takže hlavu vzhůru a ať je líp., Jediné minus je, že se to prodraží :unamused:
Jinak já stále nic, v noci hrozný průjem, myslela jsem, že je to má poslední hodinka, ale pak jsem tak krásně spala, jako už dlouho ne a přes den pořád nic, žádný příznaky :frowning2: Skáču tu jak koza, i jsem se uchýlila k sexu, i když k tomu provedení a názvu to má v tomhle stavu dost daleko :grinning: . Mám tu naše na víkend na hlídání, tak by se to šiklo :dizzy_face:
30. dub 2011 v 16:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lusyy ahojky!Rodila jsem duben 2007 :wink: a potkalo mě úplně to samé,co tebe.Ty bolesti a horečky byly tak šíííííílené,že jsem to vzdala a dneska mám krásnou zdravou holčičku,která oslavila 4narozeniny a na to,že nebyla kojená,je zdravá jako řípa,nic jí nechybí,chodí do školky a je nejméně nemocná ze všech.Za 4roky měla jen jednou Atb.Prostě a jednoduše-hlavu vzhůru-jde jenom o "blbý kojení".
30. dub 2011 v 16:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lusyy ...vůbec si nic nevyčítej, když to prostě nejde, tak to nejde! Miminko potřebuje hlavně mamču v pohodě :wink:
30. dub 2011 v 17:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pusolamy
@zukoc
@brendda
@ematyna
Holky,mockrát děkuji za podporu,je pro mě strašně důležité slyšet vaše názory. Držíte mě nad vodou. Díky
1. kvě 2011 ve 12:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte holky :slight_smile:, tak petrullina dneska nic :wink: ,tak to vypadáááááá... :grinning: :grinning: ....
@lusyy :S tím kojením bych si taky hlavu nelámala :sweat_smile: ,asi to možná mrzí,ale děťátko tím rozhodně nestrádá.UM jsou v dnešní době co se do živin a všeho ostatního týče totožná s mateřským mlékem :wink: .A přesně jak píšou holky spokojená maminka je spokojené mimi :grinning: !!! Takže buď úplně v pohodě,protože Juditce to rozhodně nijak neublíží a hlavně co já v tom vidím za výhodu je to,že takhle může "kojit" i tatínek a ty chvilky si tím pádem s malou užít taky...tu blízkost a tak...Třeba můj manža když poprvé krmil Pétu z lahvičky sunarem na noc (asi v 9 měsících),tak pronesl "na tohle jsem se tak moc celou dobu těšil... :slight_smile: "
No teď koukám že ani zukoc dneska nikde,tak třeba taky... :wink: :grinning: ...
1. kvě 2011 v 18:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kijir tak bohužel já jsem stále tady, akorát, že u nás je krásně, tak jsme byli celý den venku, dopo teda byla docela zima, ale šli jsme na hriště a pak na oběd a odpo už bylo nádherně, tak jsme šli omrknout prvomájovou slávu na náměstí a pak jsme byli na zahradě a fakt nádhera - jen v tričku :dizzy_face:
Naši zůstávají ještě přes noc a pojedou ráno, kdyby to na mě přišlo, protože tcháňata nemůžou, jinak bydlíme ve stejném městě a naši skoro 300 km. Ale nezdá se mi, že by se to schylovalo, Vždycky mě začne pobolívat břicho, tak si říkám, že by už a pak je to vždycky od střev :grinning: :confounded: :frowning2: Já snad nebudu nic jíst, aby to na mě nepůsobilo a nemátlo mě to :stuck_out_tongue_closed_eyes:
1. kvě 2011 v 18:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj, tak já pořád taky tady a v celku. Bohužel babský rady nezabraly, dneska i včera pěší výlet, horká vana, sex a pořád nic, takže zítra ráno mě čeká nástup. Snad pomůžou "bonbonky" a bude to rychle za náma.
Petrullina už má mrňouse určitě u sebe, jsem zvědavá, jestli malá vykoukla ještě v dubnu nebo až dneska. U nás je to jasný, my už jsme májový :slight_smile:
@ zukoc - jesti se nepletu, tak už jsme tu zůstaly samy co ještě nemají mimíska u sebe. Tak přeju ať už to máme obě brzy za sebou :slight_smile:

1. kvě 2011 v 19:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
Krásné ránko,
hlásím se z porodky doma...jak vidím, tak jsem se tam akortá s petrullinou vyměnila. :slight_smile:
jinak tedy malej je zlatíčko, malá si ho moc nevšímá, ale někdy přijde, pohladí ho, dá mu pusu a zase jde...zatím jsme na ní byli dva, jsem zvědavá, jak zvládne, až bude muset počkat...
včerejšek byl hodně náročnej, malej od 17hod. nespal, až do 23hod., nejlíp mu bylo u prsa, dokonce i na dudlík došlo, já úplně hotová, protože nevím, co mu je..dneska si jedu pro váhu, abych věděla, že mám mlíka dost....nicméně pak celou noc spal a doteď spí. dokonce jsem ho 2x v noci budila, abych nepřišla o mlíko a mohla kojit, ale je neprobuditelný...

a porod? jsem ráda, že je za mnou a žádný přede mnou.... :grinning: bylo to fakt rychlý, v půl 1 jsem nastupovala do porodnice a v 16,08 se narodil Daník. jinak malej měl 4x pevně omotanou šňůru kolem krku, měl končetiny totál modrý...a doktorka pak říkala, že mi možná kopal tak hodně kvůli tomuhle. úplně mě polívalo horko, zaplaťpánbůh, že je v pořádku, neumím si představit, kdyby ne...

holky, ještě jsem ani nedočítala, mám pocit, že jsem v hrozným fofru...nic nestíhám. neumím si představit, že snad ubdu vařit... :grinning:
a hlavně já po porodu hrozně krvácela, pořád přemýšleli o revizi dělohy a jsem taková rozlámaná, unavená...a tedy nevím, co bylo lepší, jestli moje psychická nevyrovnanost před porodem nebo po porodu...už jsem vybrečela tuny kapesníků... :stuck_out_tongue_closed_eyes:
2. kvě 2011 v 07:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kometka5 :Ahojky,tak ještě jednou velká gratulace :grinning: :grinning: :grinning: !!!Tak to si myslím,že mlíčkem to nebude jestli ti pak celou dobu spinkal :slight_smile: :wink: .Nebolí ho třeba bříško???U nás to teda s bříškem docela válčíme :frowning2: .Taky dost brečí a dudlík ten už máme od druhého dne co jsme se vrátili z porodky :sweat_smile: ...Nebo prostě chtěl být třeba jen u tebe.Přece jenom byl 9 měsíců jen s tebou v tvém bříšku,slyšel tvoje srdíčko a najednou je venku a "sám"...Tak se mu třeba stýskalo :dizzy_face: ,taky to tak někdy bývá :wink: .
S tou šňůrou to byl teda mazec,ještěže to všechno dobře dopadlo :sweat_smile: :slight_smile: :slight_smile: !!!Neboj všechno se srovná a bude už jen dobře :slight_smile: !!!
2. kvě 2011 v 07:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kometka5 drž se holka, ono se to srovná, hlavně držím palce s kojením, to taky půjde, neboj nic, hlavně, že jste oba v pořádku!!!!!tak ještě jednou hodně štěstí a já už jdu zase do naší diskuze v listopadu :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
2. kvě 2011 v 07:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kometka5 velká gratulace k miminku,teď už bude určitě vše dobré a Daník ať ti v Tvé náruči jen vzkvétá :slight_smile:

holky,kolikrát za den kojíte či krmíte z lahve? My tak 8x a na obalu UM píší tak šest dávek za den. Jsme nějak rozežraný :grinning:
A ještě jeden dotaz ohledně kyčlí. Kolik máte plen? My tři látkový na široko balený. Akorát mě rozhodila švagrová,která mě řekla,že když doktorka řekla tři pleny tak to jsou dvě látkový + jedna papírová,ale já jsem to spíš pochopila tři látkový + jedna papírová.
2. kvě 2011 v 08:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lusyy :Ahojky :slight_smile: ,tak já kojím tak po 3 hodinách...Ale v porodce v přednášce co doma jak krmit a co jíst a nejíst a tak nám dr říkala že když budeme krmit UM musí se dodržovat 3 hodiny mezi jednotlivými dávkami aby to mimi zvládlo strávit :dizzy_face: .Jo a plínky teda vždycky dávám 1 papírovou a 2 látkový...
2. kvě 2011 v 09:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kometka5 tak bezva, že jste doma!!! :slight_smile:
S tou pupeční šňůrou je to něco...ještěže vše dobře dopadlo. Nechápu,proč ke konci nedělají ultrazvuk, to by tam přece jasně viděli... :rolling_eyes: ...náš malej jí měl 2x volně kolem krku a když jsem to četla, úplně mě polilo horko, co se ještě mohlo takhle na konci stát...

@lusyy my máme 1 papírovou a jednu látkovou. Řekli 2 pleny.
2. kvě 2011 v 09:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lusyy tak nám řekli dát 2 látkové pleny ještě na tu papírovou a na to ty kalhotky. Dneska je jdeme koupit, tak jsem zvědavá, jak mu to tam mezi ty malinkaté nožičky narvu.
@ematyna mi jedna doktorka o té pupeční šňůře kolem krku řekla a nevím, jestli je to lepší vědět. Pak jsem akorát ležela v nemocnici s vysokým tlakem, protože po takové zprávě se není, co divit. Druhý doktor mi pak říkal, že se takové informace vůbec nesmí podávat. Stejně s tím nic neudělají.
2. kvě 2011 v 09:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte! @kometka5 velký gratulace! A s těma slzama jsi mě (není to zvrhlý?!) potěšila, já taky brečela v jednom kuse asi od třetího dne tak deset dní, bylo to srandovní :slight_smile:

A petrullině to moc přeju...

@lussy já kojím většinou po třech hodinách když je mezi tím spánek a tak po 2,5 hodině když mezitím Kuba bdí - pak zas na 3 hodiny usne...

A holky s miminkama - jak se vám daří procházkovat? Pro mě je pořád sci-fi domlouvat si něco na nějakou konkrétní hodinu, protože Kubik v kočáru i šátku umí jen spát - když se tam vzbudí, nebo ho tam nedávám spícího, tak brečí; no ale načasovat mu tak dokonale spánek není jen tak :slight_smile: to mi začíná dost chybět moct si chodit na procházky tak nějak volnějc, venku je tak krásně...
2. kvě 2011 v 09:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ofelieee my máme úplně to samé. Musí mi usnout u kojení, pak ho spícího obleču a můžeme vyjet ven. Každý den usne jinak, takže domluvit se s někým na určitou hodinu ani nejde. Nejhorší jsou pro mě návštěvy u doktorů na danou hodinu.
2. kvě 2011 v 10:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petaov jo, doktoři uáá :slight_smile: to jsou někdy koncerty a mě to rve srdce :slight_smile: Eště tak trochu ten šátek zabírá o trošku líp, tam usíná snad i rád... No trochu doufám že se to bude zlepšovat a jenom zlepšovat no... :slight_smile:
2. kvě 2011 v 11:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lusyy : my jsme si na siroke baleni koupily moravkovy ortopedické kalhotky a davam jen papirovku a na dupacky tyhle zpevneny kalhotky a je to pohodicka
2. kvě 2011 ve 12:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petaov to je taky pravda...hlavně, že to dobře dopadlo!!
2. kvě 2011 ve 12:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek