• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

TP v dubnu 2011? Přidej se.

25. dubna 2015 
@kometka5 taky ještě jednou mooc gratuluji:slight_smile:
holky s těma plínkama mě nic v porodnici neříkali:frowning2: ani doktorka a já nemám tucha jestli musím dávat třeba ještě další plenku.poraďte ať třeba něco neprošvihnu:frowning2:
2. kvě 2011 ve 12:58  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pusolamy taky jsem uvažovala, že pořídím ty ortopedické, ale ten plast mezi nožkama je šílený.
@debule my jsme byli na ultrazvuku kyčlí až tři týdny po porodu a tam nám to řekli. V porodnici taky ještě ne.
2. kvě 2011 ve 13:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
@debule :Ahojda,tak u všech dětí jsem to měla stejně.Má se dávat široké balení na papírovou plínu.Jsou to ještě dvě látkové plínky přes tu papírovou...Tady se teda chodí na UTZ kyčlí hned při odchodu z porodky pak v šesti týdnech a potom ve třech a půl měsících.Od odchodu z porodky dáváme to široký balení a na UTZ pak řeknou co dál.U obou starších kluků mi v 6 týdnech řekli že dobrý a široký už dávat nemusíme :slight_smile: .je to spíš prevence,ale radši to dělám.Je to vlastně to jediné co se za ty roky od mého prvního syna nezměnilo.Jinak se pořád něco v té péči o mimišky mění,ale tohle ne :wink: .
2. kvě 2011 ve 13:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, tak já se hlásím pořád celá :angry:
@karol_h jojo je to tak, jsme tu už jen my dvě, ale koukám, že ty dnes chybíš :grinning: Včera jsem už myslela, že je čas, naši kvůli tomu fakt zůstali ještě přes noc a ráno před šestou pak frčeli domů, ale od půlnoci klid, jakoby ani nic nebylo a dnes taky ne. Venku je krásně, tak jsem s malou lítala venku, ale nic, i běhat můžu, skákat panáka - na její přání a škvrně se drží zuby nehty..no asi samo ví, kdy ven. Ale pořád děsně kope, fakt šíleně, doufám, že nelapá po dechu jako u kometky - mimochodem hodně štěstí a ať už vás nic zlého nepotká :wink:
2. kvě 2011 ve 13:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petaov : je to spis guma nez plast, nás prohlédl ortoped v porodnici rekl ze je to v poradku ale siroke baleni se ma davat preventivne stejne a ve trech tydnech mame jit ke spadovemu ortopedovi a tam se uvidi co dal
2. kvě 2011 v 19:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
K těm plenkám, u nás dělali UZ při odchodu z porodky a říkali, že je to v pořádku že balit nijak víc nemáme, pak na 6-ti nedělích, taky prý nic a pak poslední ve 3-4 měsících dle vyzrálosti těch kyčelních jadérek, my byli dvakrát, protože je měla hotové až ve 4 měsících, ale preventivně jsme neměly dávat po celou dobu nic. Ani náš pediatr nic neříkal, prý když je to v pořádku. Ale každý to má jinak, kamarádka taky dávala dle doporučení Dr. preventivně ještě dvě látkovky.
Tak koukám, že jsem zbyla "bezdětná" sama :fearful:
2. kvě 2011 ve 20:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petaov
@kijir aha no v porodnici pan doktor se na malou díval a řekl dobré kontrola za šest týdnů ale jinak nic tak nevím. ani nevím jak jí ty plenky dát ale zeptám se mámy jak zítra přijde u nás to taky dělala jen s tím rozdílem že měla jen látkové protože papírové nebyly:slight_smile:. tak nevím jdeme desátého k doktorce tak se jí zeptám.
2. kvě 2011 ve 22:15  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
@debule my taky nedavame extra pleny ... utz kycli jsme nemeli a asi ani mit nebudeme (pokud vim, tak to v planu zatim neni) a pediatr v porodnici rekl, ze mala je uplne v poradku, takze ja se nejak nestresuju :slight_smile:
2. kvě 2011 ve 22:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
@marketnieuw no tak my to měly úplně stejné takže asi se nemusím stresovat co?:slight_smile: to jsem ráda nerada bych něco prošvihla.
jo holky používáte někdo nutrilon nebo bebu? jen se chci zeptat jestli je třeba něco lepší nebo co koupit.musím na půl dne odjet a sice odstříkám mléko ale chtěla bych mít doma rezervu kdyby náhodou ať má mamka malé co dát. a nevím co koupit je toho tolik:frowning2:
2. kvě 2011 ve 22:30  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak právě jsem si na Mapách našla, že to porodnice to mám 84 km, tak doufám, že když si mrně dává tak na čas, že to pak nevezme nějak extrémě šupem, abychom to stihli :stuck_out_tongue_closed_eyes: Rodit v autě bych fakt nerada :sweat_smile:
2. kvě 2011 ve 23:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
Hezké ránko děvčata :slight_smile: :wink: ,tak si jako představte,že tady u nás je totální sněhová vánice :rolling_eyes: !!!Ale jako vážně!Takhle snad nechumelilo ani v zimě :frowning2: :frowning2: :frowning2: .Úplně hustě padaj snad 2cm velký vločky :confounded: .No hnus,co vám budu povídat :angry: !!!
3. kvě 2011 v 08:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
@debule já myslím, žes nic neprošvihla. Nás taky prohlídl dr. už v porodnici a řekl dobré, kontrola za 3 týdny a v těch 3 týdnech nám práve doporučil to široké balení. Za další tři týdny jdeme zase na kontrolu, tak doufám, že už nám to zruší, protože se mu to moc nelíbí. Navíc oblečky se přes to strašně blbě zapínají a taky při kojení s ním bojuju, jak mu ty nožky trčí od sebe, takže buď ráda, že to nemáte :wink:
@kijir u nás je tma jak kdyby byl už večer a hrozný slejvák. Takže dnes žádná procházka :frowning2:
3. kvě 2011 v 09:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kijir to si děláš srandu, doufám, že k nám to nepřijde, tady zatím jenom prší, sníh už nechcu ani vidět a absolutně nehodlám do kočáru dávat fusak, jak jsem musela vloni v květnu, no hnus velebnosti :grinning:
já už chcu sluníčko!!!! a jak dáváš malému ty látkové plinky, nějak to přichytíš, jak?
já malé zatím žádné extra plinky taky nedávám, tak snad to nebude vadit, ale v porodnici nic neříkali, tak počkám až po té kontrole po 6tinedělí, Domča pak asi dva měsíce nosil dvě jednorázovky na sobě a bylo to ok, asi je to všude jiné
3. kvě 2011 v 09:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
@debule My používáme Sunar,ale mám koupený Nutrilon,dneska jdem na něj jelikož sunárek došel. Nevíte náhodou zda je dobré mimčům stravu střídat nebo mám zůstat u jedné značky? Koukala jsem na složení a u každé značky to je malinko jiny. A taky nevím zda mám dávat k UM čaj.
3. kvě 2011 v 09:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petaov děkuji no snad nám v těch šesti týdnech neřekne že to musíme začít nosit! to by mě trefilo. Jinak malá má už 3,20 kg:slight_smile: jupíí.
S tou stravou nevím právě všude vidím ten nutrilon ale v porodnici dávali bebu.no zkusím se ještě zeptat v lékárně jestli poradí. připadá mi že je toho tolik že nevím co bude vhodné.
3. kvě 2011 v 10:00  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
@debule to je fajn, že tak krásně přibíráte :slight_smile: My jdeme na zvážení ve čtvrtek, tak jsem zvědavá. Ale myslím, že to bude dobré, protože tvářičky už má krásně buclaté.
Taky už jsem přemýšlela nad tím, jak to udělat, kdybych tak na den odjela. Malému bych odstříkala do zásoby, nebo dala UM, ale co já a prsa? Tak jsem se chtěla zeptat, co budeš dělat s nalitými prsy? Budeš to někde po cestě odstříkávat? Já totiž cestuju vlakem, takže nevím, jak bych to tam dělala a kde bych to uskladnila, asi bych to musela vylít... :confounded:
3. kvě 2011 v 10:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
@debule : my dokrmujem nutrilonem a spokojenost mala si nestezuje :grinning:
zítra jdeme na 14-tidenni prohlidku toto leti :astonished:
3. kvě 2011 v 10:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hobitkova :No srandu si teda nedělám :( Normálně chumelí už od půl 8 ráno.Už je sníh na střechách i na trávě :angry: :angry: !!!Schválně tady máte foto jak to vypadá u nás za barákem teď vyfocené :grinning: :frowning2: :angry: :cry:
No a plínky dávám dvě látkový a přidělávám je těma kalhotkama jak na ně jsou .Jsou buď na zavazování nebo já mám na knoflíčky :wink: ...
3. kvě 2011 v 11:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kijir tak to je mazec! Jako v prosinci!!! U nás stále jen prší.
My máme kalhotky na suchý zip se zvířátkama :slight_smile:
3. kvě 2011 v 11:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petaov :Jůůů ty jsou hezký :wink: :slight_smile: .My máme úplně obyčejný bílý.Já je kupovala už totiž u toho prvního :wink: ...Jelikož se používají tak málo,tak je mám jak nové i na třetího :sweat_smile: .
3. kvě 2011 ve 12:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kijir no to je fakt mazec s tim snehem!!! u nas je krasnych 23 stupnu :slight_smile:
3. kvě 2011 ve 12:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
@marketnieuw :ÓÓÓÓ tichá,bledá závist :grinning: :grinning: :grinning: !!! Minulé dva týdny tady bylo taky luxusně,ale dnes :frowning2: :confused: ...Kdyby bylo jakože pršavo nebo tak,ale takováhle chumelenice už od rána :angry: .Jaksi jsem z toho úplně rozladěna...
3. kvě 2011 ve 12:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kijir to verim.... snih v kvetnu, to je na palici!
3. kvě 2011 ve 13:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kijir tak to je hustý,u nás teda prší,takže dnes žádná procházka nebude :unamused:
3. kvě 2011 ve 13:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak jsem zvědavá na petrullinu,jestli to je holčička a kdy vlastně rodila. :slight_smile:
3. kvě 2011 ve 13:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojky,
u nás procházka taky nebyla...jen jsem musela skočit pro malou do školky, ještě že tu je moje máma, že jsem nemusela brát Daníka...my jsme tady celý den měli jen 5st. :astonished:
jinak jsem si včera večer zase prožila řvoucí večer, dneska je zatím klid, tak jsem hrozně ráda, protože on jak řve v kuse třeba 4hodiny, tak pak ho v noci nemůžu vzbudit na kojení, je totální tuhoň...a to jsem ho zkoušela přebalit, zvedat nožičky k bříšku, prostě je totál gumovej.... :slight_smile: takže musím odstříkávat, abych nepřišla o mlíko...

kdepak je petrullina? dofuám, že je všechno v pořádku...jestli rodila už v sobotu, tak by jí měli dneska pustit...

jinak ohledně kyčlí...u nás se chodí ještě v porodnici, pak v 6týdnech a pak v 16týdnech...my teď nemusíme mít žádné pleny navíc, ale není nikdy na škodu to dát preventivně, aby to pak bylo v pohodě...

jinak malej dneska pil celý den 90ml. a to včera nevytáhl víc jak 40ml. tak říkala doktorka, že to brzo asi bude velký cvalík...a do toho všeho ještě manžel je nemocnej, tak čekám, kdy tady padneme všichni.... :unamused:
3. kvě 2011 ve 20:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
Hezký večer holky, u nás taky chumelilo, ale hned to tálo, zato naši v Krkonoších to mají jak v zimě - 20 čísel novýho sněhu :stuck_out_tongue_closed_eyes: brrrrrrrr. Já byla dnes na monitoru, občas si mrně zdřímlo, ale jinak nic, řekli mi, že dobrý a že se uvidíme v pátek..uf.... už je to fakt dlouhý. Tak mi to druhý těhotenství krásně utíkalo, ani jsem se nenadála a byl tu termín...ovšem od té doby se to vleče, už dnes přenáším od druhého termínu - 28.4.- o den dýl než první mimčo, to jsem nečekala :rolling_eyes:
3. kvě 2011 ve 20:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lusyy @debule dělám v našem mateřském centru besedy o výživě a stravě mimin a malých dětí, tak mám teď o UM nasbírané nějaké info :grinning: Kvalitou jsou ta mlíčka stejná, jde především o rozdíl v ceně a taky, co a jak kterému mimču vyhovuje, některé po něčem špatně kaká a tak. Jinak obecně vzato, nejchutnější je Sunar - teď i nově Nutradefense, ten churtná i větším dětem, protože není nahořklý jako ostatní UM. Já ho dávám dceři, ještě nemlíkujeme a šmakuje jí. Ale miminka ještě nemají vyvinuté chutové pohárky, proto je jim to jedno. Lepší je mlíčka nestřídat, aby se jim třeba odlišností ve složení nedělal čurbes v zažívání a následném trávení. Já osobně bych začala od těch nejobyčejnějších a pokud by se vyskytl problém, tak bych pak sáhla po těch speciálních a samozřejmě drahých :confounded: Taky si holky chválí UM Babylove z DM drogerie, sama zkušenost nemám, neboť jsem kojila do roka a fous, ale obecně jsou ty výrobky Babylove kvalitní...jak pleny, tak výživy a doplňky výživy i kosmetika. Tak ať máte šťastnou ruku u výběru. @ debule Jinak já měla tolik mléka, že když jsem rozepla podprdu, tak jsem postříkala všechny lidi kolem, tak kdybych musela od malé odjet, asi bych musela každé 2 hodiny někde na WC odstříkat a vylít to, jak říkáte vy, jinak to asi nejde :unamused: Maximálně to dát do lahvičky a do termoobalu, aby vydrželo, ale to záleží, jak dlouho budete pryč od miminek.
3. kvě 2011 ve 20:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoooj holky :slight_smile: , tak v sobotu 30.4. v 19.31 se nám narodila malá čarodějnička Verunka, 3.66 kg a 50 cm, porod naprosto bezvadnej,pak popíšu, zase jsem přijela do porodnice na 6 prstů otevřená :grinning: :grinning:
Jelikož jsme rodili večer, tak nás propustili včera, ale až večer po 19 hod, ale už jsem ráda, že jsem doma :slight_smile:
Jo a taťka u porodu byl úžasnej, nečekala jsem, že to zvládne tak dobře :slight_smile:
4. kvě 2011 v 08:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
Hned jak bude chvilka, tak přidám fotky :slight_smile:
4. kvě 2011 v 08:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek