• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

TP v dubnu 2011? Přidej se.

25. dubna 2015 
@fassy jééé, tak děkuju za radu, mám právě obavu,že mi to malá nebude chtít,protože je to silikon a ne moje kůže
5. kvě 2011 v 10:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petrullina z toho jsem měla ze začátku taky strach, ale hned mě přešel, když jsem viděla jak se malej "zakousl" :grinning:
5. kvě 2011 v 10:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
@fassy ty kloboučky jsou běžně k sehnání nebo sis je objednávala??
5. kvě 2011 v 11:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petrullina :Tak to já mám taky velký prsa a to jakože fakt :sweat_smile: ...Ale právě u předchozích kojení nebyl žádný problém a s Jiříkem do teď taky ne :frowning2: .Ten Purelan jsem si teď právě koupila a tak uvidím...A na prdíky zatím dáváme pořád jen fenyklový čaj po lžíčkách :grinning:.
@petaov :Týýý jo tak takhle dlouho teda já nekojím vůbec.Jíme teď tak po 3-4 hodinách a je najedenej za maximálně 10 minut a pak se sám už pustí.Měla jsem to takhle taky se všema že jedli max. těch 10 minut :slight_smile: .Takže proto stíhám i ty starší ďáblíky :wink: .
@fassy :Přes kloboučky jsem to nikdy nezkoušela,ale jestli to takhle bude pokračovat,tak to asi budu taky muset zkusit :sweat_smile: .
5. kvě 2011 v 11:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak já kojila přes kloboučky a stejně to šíleně bolelo,ale já to měla asi něco jiného. :frowning2:
5. kvě 2011 ve 12:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petrullina tak já s malou zkoušela kloboučky, ale stejně to nepomohlo a bolelo mi to stejně...pak se to upravilo polohou mimča a asi jsem postupem času taky otupěla...

tedy musím říct, že u nás je kojení taky během 10minut hotový, sám se pustí, což u prvního vůbec neznám...nicméně pak za 10min. začne hledat nebo hodně hledá když ho bolí bříško, takže jsem tvrdě nasadila dudlík a malej je neskutečně spokojenej...
5. kvě 2011 ve 12:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kijir já ty dva předchozí kojila krátce, nebylo mléko,ale teď mléko teče proudem,ale zase se špatně chytá no :frowning2: ,jakou máš polohu při kojení,když máš také velká prsa??? My zatím vleže,ale až budem potřebovat někam jet, tak si asi těžko lehnu v obchoďáku na zem :grinning: :grinning: , v porodnici mi moc neporadili, tak vůbec nevím...
5. kvě 2011 ve 12:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojky holky, tak mě taky bolí bradavky když se malá přisává ale pak už ne jak pije. Jinak kojení je u nás pohoda v noci sama u toho usne a připadá mi že pije tak max.10min. a přes den si to vynahrazuje to klidně i skoro půl hodiny:slight_smile: ale přes den nás trápí bříško tak jsem koupila kapky a vypadá to že zabírají:slight_smile:jinak taky hledala a vždy se uklidnila jen u prsu takže jsme dali dudlík:slight_smile:. podudá si a pak usne:slight_smile:
5. kvě 2011 ve 12:12  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
I mě bradavky bolej, od doby co je Kubovi pár dní a v podstatě pořád a to už máme za sebou šestinedělí. Přesně jak popisujete, když se přisává a chviličku ještě potom, jak potom pije tak už je to dobrý a je to i příjemný :sweat_smile: Zjistila jsem že mi nedělá dobře nějak moc si ty prsa svazovat takže doma chodím bez podprdy (moc velký prsa nemám, tak to jde :slight_smile: ), nechávám tam zaschnout kapku MM po kojení - prý je ohromně léčivý, občas, když vychytám nějakou pauzu mezi kojením plácnu nějakou mastičku a co mi zabírá úplně bájo je obyčejnej tvaroh :grinning: prostě si ho napatlu na kapesník, strčim do podprdy a pak mám tak den klídek... (jen to na začátku dost studí). Takže ten tvaroh určitě doporučuju - je to i dost levný a pořád máme pomazánky jako bonus :slight_smile:

@petrullina u nás mají věci od medely ve zdravotnickejch potřebách, určitě i ty kloboučky...

jinak po kontrole včera - 5340g a 58 cm, uááá to ten chlap roste!
5. kvě 2011 ve 12:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petrullina tak já mám taky velký prsa...a kojím normálně vsedě, mě to vleže nevyhovuje, jedině tak v noci, kdyyž jsem fakt hotová, ale to se snad stalo jen jednou...
tak já mám hrozně mlíčka, malej se u toho kucká jako blázen, malá cucala tak že zvracela...nicméně pak najednou ze dne na den mlíčko bylo pryč, tak doufám, že tenktorkát to tak nebude...
5. kvě 2011 ve 12:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petrullina :tak já teda kojím v sedě :slight_smile: v leže nám to nejde vůbec :(.A to prvního jsem kojila jedině v takzvané fotbalové poloze...To bylo v sedě,ale malej byl jakoby obráceně.Jako že neměl nožičky směrem k druhému prsu,ale jako ke mě do podpaží(kolem mého boku).Teď doufám že pochopíte co jsem tím chtěla říct,protože neim jak to jinak popsat :sweat_smile: .U těhle dvou zatím normálně v sedě a nožičky mají směrem k druhému prsu....
5. kvě 2011 ve 12:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kijir já kojím v leže to převážně v noci a přes den občas v leže a někdy v sedě. tu polohu co popisuješ mi doporučovala poporodní asistentka aby malá vypila i to boční mlíčko. ale vždy si na to vzpomenu až po kojení že bych jí měla tak dát:slight_smile:. ale taky je to celkem fajn poloha aspoň to člověk prostřídá.
5. kvě 2011 ve 12:43  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kijir jj,rozumím, taky už jsem to zkoušela tu fotbalovou,ale asi to chce trochu cviku, moc nám to nešlo a v sedě s nožičkama k druhému prsu také moc ne :frowning2: :frowning2: , ale řekla bych, že je to tím, že se prostě malá chytá jen tý bradavky a okolo vůbec, tak třeba se to polohování zlepší, jestli vezme ty kloboučky :slight_smile:
5. kvě 2011 ve 12:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
@debule mě právě zůstává v prsu to boční mlíčko a pak to musím odstříkat ručně, protože mi to tvrdne a bolí :frowning2:
5. kvě 2011 ve 12:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kijir tak fotbalista nám vůbec nejde, protože já nevím, jak mám držet zezadu ty nožičky, takže mi pořád padají...nebo to musíš dělat na polštáři?
5. kvě 2011 ve 12:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, prosím poraďte mi niečo na podporu tvorby mlieka. Ja teda nekojím :frowning2: , pretože má malý problémy so srdiečkom a nebolo nám to doporučené (to ma trochu aj potešilo, lebo ma to hrozne bolelo - vždy po kojení som bola bolesťou uplakaná a opotetná), aby sa nenamáhal. Snažím sa odsávať, ale viac ako 50 ml zo seba nedostanem (Pavlík vypije 90 - 100 ml), bolo to už v porodnici a nijako sa to doteraz nezmenilo. Skúšala som manuálnu aj elektrickú odsávačku, pijem 4 litry vody denne a litre fenyklového čaje, ktorý ma tiež podporovať kojenie, prsia si sprchujem teplou vodou a masírujem a stále nič :frowning2: .
Inak zatiaľ sa nemožem nejako dostať do "pracovného provozu" - stále len prebaľujem, krmím, odsávam a mazlím sa. Mám tu síce mamku na pomoc, ale už mi ide na nervy. Od začiatku mi niekto hovorí, čo mám robiť, najprv doktori a sestry v nemocnici a teraz mama a tchýňe. Asi mi z toho hrabne.
5. kvě 2011 ve 13:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ustarana na to kojení to nevím, koupila jsem si gravimilk je to pro těhotné a kojící, piju čaj na tvorbu mlíčka ale nevím co jiného bych doporučila. já mám zatím mléka dost ale snad se to nezmění. Jinak s tou mamkou a tchýní tě úplně chápu. já mámu zbožňuju hodně mi pomáhá a hlídala malou když jsme byli v úterý na pohřbu (manželovi umžel tatínek) ale mít jí doma pořád to by mi asi z toho taky hráblo. a tchýně je naštěstí daleko! říká se že aby žena měla dost mlíčka a mohla dobře kojit musí být hlavně v pohodě že je to hodně o tom se nijak nestresovat. takže je docela možné že jestli jsi trošku neklidná a mamka tě třeba i trošku stresuje může to být tím ale těžko říct. Jinak mě mrzí jestli má Pavlík zdravotní problémy snad to není nějak vážné:frowning2:. takže přeji hlavně zdravíčko.
5. kvě 2011 ve 13:14  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ustarana já bych řekla, že nejdůležitější odsávat co nejvíc...čím častější a větší bude poptávka, tím víc se bude dělat mlíčko...ale taky se říká, že nikdy neodsaješ tolik jako by odsálo mimčo...a taky bych řekla, že je to hodně o pohodě, co psala debule...já u prvního ztratila mlíčko jenom kvůli stresu s tchýní...a vypadá to, že to bude u druhýho stejný...u nás je problém že bydlí ve vedlejším vchodu, chodí sem bez ohlášení jak do krámu a mě to hrozně štve...nemáme niajk zvláštní vztah, tolerujeme se, i když já vím, že se pro V. představovala někoho jiného, ale tak nějak v tom šestinedělí jsem nervozní, chci být nejraději sama a užívala si jakoby rodinu a pořád sem někdo trajdá... :unamused: :angry:
doufám, že je malej v pohodě a není to nic vážného...
5. kvě 2011 ve 13:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak my kojime v sede na kojicim polštaři a mala pije klidne hodinu :frowning2: a pak jeste dostane tak dvacku nutrilonu ona odeme nejvic vypila 70, nevazim ji teda pokazde jen kdyz si zrovna vzpomenu. nevite kolik by 14ti denni mimi melo tak asi vypit?kojim pres kloboucek a bradavky mazu mastičkou od weledy je to i pro mimi na prdku - kloboucek jsme vyfasovaly uz v porodce protoze nam slo mlicko i s krvi jak byly ty bradavky bolavy
5. kvě 2011 ve 13:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kometka5 :Jj kojila jsem na polštáři.V porodce mi dali ten kojící,ale doma jsem kojila na normálním polštáři... :slight_smile: Asi to ode dneška zkusím i s Jiříkem a ještě zajdu do lékárny pro ty kloboučky :wink: .Moc díky za všechny rady :grinning: :grinning: !!!
5. kvě 2011 ve 14:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kometka5 jojo, na polstari... tady tomu fotbalistovi rikaji rugby pozice :grinning: a hele, nasla jsem obrazek
http://www.abc.net.au/parenting/parenting_in_pictures/images/breastfeeding_positions_2.gif

ohledne toho odsavani - ja jsem zezacatku odsavala vsechno a krmila malou z lahve a mela jsem mlika strasne moc... mam plnej mrazak :grinning:
a ted uz neodsavam a prsa mam mnohem mensi, takze ja s myslim, ze je to naopak - ze odsajes daleko vic, nez vypije mimco
5. kvě 2011 ve 14:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ustarana ja bych poradila odsavat co nejvic - i kdyz uz nic netece, aby se prsa stimulovaly... mne to teda pomohlo
5. kvě 2011 ve 14:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky!
Tak koukám, že s kojením je to skoro všude podobné...první moment, když se Tadýsek přisává to taky bolí fest, pak už ok...
Naše dětská dr.radí mazat bradavky jen mateřským mlékem..
V noci se malej budí na kojení tak 6x cca po 1.5hod...přes den vydrží spát i 2-3 hoďky...
mlíčkař je to ale celkově velikej, ňamňal by furt...
5. kvě 2011 ve 14:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petrullina ty kloboučky koupíš normálně ve zdrav. potřebách nebo v lékárně nebo v nějakém eshopu

@ofelieee Kubík je teda pořádný kus chlapa :slight_smile: My máme po dnešní kontrole 57cm a 4800g.

Včera začal Daník trošku pokašlávat a spustila se mu rýma, tak jsme byli dneska u doktorky a dostali jsme antibiotika, protože to doktorce připadá jak počínající zápal plic. Tak nevím, kde jsme to uhnali, ale snad to bude ok :frowning2: Protože pokud se mu to zhorší, tak musíme do nemocnice na rentgen plic :frowning2:
5. kvě 2011 v 15:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ematyna ty jo, to noční kojení já bych si vždycky ob jedno klidně vzala od tebe...my se totiž vůbec nebudíme...já mám nastavenej budík, a budím Daníka...u nás je nejhorší podvečer a večer...to chce každou hodinu...takže večeři a koupání malý vůbec nestíhám....
5. kvě 2011 v 15:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
my jsme teď přišli z kontroly, tak máme 3700g. Dr. mi teda tak dlouhé kojení zatrhla. Prý má váhový přírustek za 14 dní (640g) jako za měsíc. Ale @ofelieee ve srovnání s Kubíkem jsme huběňouři :slight_smile: Ale on taky při porodu vážil víc, že.
Já jsem ráda, že konečně není tak hubený. před tím mu lezly žebra. A taky jsem ráda, že mu chutná, i když kojím asi fakt dlouho. Dudlík prostě odmítá a pořád hledá. Ale není to tak celý den, tak doufám, že se to pak po šestinedělí upraví. Já jsem to ani před tím nějak neřešila, že pije, tak dlouho než do mě začli všichni rýt a radit...
@kometka5 on se v noci nevzbudí, ani při přebalování? Já mu zadek myju v lavoru, takže u toho se mi probudí vždycky. Když nechci, ať se vzbudí (protože by pak hned zas hledal), tak ho jen otřu vlhčenými ubrousky.
5. kvě 2011 v 16:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kometka5 @ematyna taky my jsme asi kombinací vás obou, přes den mi opica malá spí klidně i tři hoďky, ale jak ju vykoupu a má jít spát, tak kojím třeba i dvě hodiny než opravdu usne, takže malého musí zvládnout taťka, a v noci se budí co 1,5-3 hod., včera jsem ju uspávala od 8 do 10, tak snad se to po tom 6tinedělí spraví
no a co se toho kojení týče, tak to první přisátí musím taky vždycky zatnout zuby, jak to zabolí, pak už je to ok, ale vím, že s Domčou to bylo to samé, časem pak znecitliví a bude to v pohodě :sweat_smile:
5. kvě 2011 v 16:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petaov tak když ho přebaluju, tak se vzbudí, ale sám od sebe hladem ani náhodou....
5. kvě 2011 v 17:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kometka5 muzu se zeptat proc ho v noci budis? nase mala spi klidne i 5h v kuse v noci... a ja ji teda nebudim.. mela bych? ona teda papa dobre, tvaricky ma naducany, tak si myslim, ze snad hlady netrpi...
5. kvě 2011 ve 20:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
@marketnieuw protože v noci se nejvíc tvoří mlíčko...takže se může stát, že pak by se mlíko prostě přes den přestalo dělat, když si pak dáš celou noc pauzu...tak mi to bylo vysvětleno od lakt.poradkyně. buď kojit nebo odstříkávat...
5. kvě 2011 ve 20:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek