• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

TP v dubnu 2011? Přidej se.

25. dubna 2015 
@ustarana tak jsem jen tak pro zajimavost zkusila dnes po 2 dnech odsat mleko - a mam ho mnohem mene... takze na tvorbu mleka urcite pomaha odsavat co nejvic...
kdyz jsem jeste odsavala, tak jsem i po kojeni mela tak minimalne 200ml - dnes "jen" 120ml (a to jsem kojila pred 2h)
5. kvě 2011 ve 20:26  • Odpověz  • To se mi líbí
@kometka5 aha, tak to jsem nevedela... :confused:
no zatim mam mlika vic nez dost, tak uvidim, jak to pujde
dik za info :wink:
5. kvě 2011 ve 20:27  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahojte...dlsie somtu zas nebola, vas obdivujem ze stihate ist na net...ja som sa este asi do toho vsetkeho tak rychlo nezabehla.
Bradavky ma tiez bolia ale da sa to vydrzat, oni bolia skor po kojeni ze su take ozuzlane. Inak pocas kojenia nie. Obcas to natrem tym Bepanthenom ale len ak si na to spomeniem, alebo necham zaschnut tu kvapku mlieka.
Fiha, po kojeni odsajete este 100ml a VIAC? To ja som raz po kojeni stihla odsat ale odsala som len max 40ml z jedenho prsa a 20 z druheho.
Tak ja neodsavam, maly zatial prospieva, doktorka povedala ze vzhladom na to ako pribral mam asi smotanu. Ale ja osobne som fakt nezazila este pocit tvrdych alebo naliatych prs, ale maly cucka spokojne tak asi mu to staci aj ked vidim ze sa gulati.
Prdiky nas tiez trapia ale len troska, maly moc neplace pri tom, takze dost pomoze ked s nim trocha pocvicime od si prdne, grgne a je zase v pohode. V noci vydrzi spat a budit sa na kojenie aj v rozmedzi 3 hodin ale horsie je to cez den ked bdie. Vtedy by bol na prse najradsej stale a mam co robit aby som tie intervaly natiahla na hod. a pol prip. dve hodiny. Vonku v kociku zaspi a zas vydrzi 3 hodiny nejest ale ako nahle sa zobudi je to des, jedol by aj kazdych 20 minut a to on ked papa tak saje aj 20-30 minut.
5. kvě 2011 ve 21:00  • Odpověz  • To se mi líbí
Gravimilk je na podporu mlieka? Asi si kupim, ja pijem len tie kojace caje a celkom mi chutia.
Uff tchyni mat tu pocas sestinedelia by sa porazilo :slight_smile: Mne mama pride az teraz v maji, ja som kazdemu povedala ze navstevy prijmam az po sestinedeli, pomaha mi moc manzel, takze to je velka opora. Niekedy mu zavidi ze aj maleho uspi rychlejsie ako ja, ci ho ukludni ked place...si robim srandu ze keby mal prsia je este lepsia mama ako ja :grinning:
5. kvě 2011 ve 21:05  • Odpověz  • To se mi líbí
Dobré ráno :slight_smile:,tak já teda malého (ani ty starší ) v noci nebudím.A ani neodstříkávám nebo neodsávám :sweat_smile: .První interval máme tak 4-5 hodin a pak po těch 3.Přes den jíme tak po těch 3 hodinách,ale už se mi stalo že v kočárku spal i 5,5hodiy....Nikdy jsem děti pokud přibývali na váze nebudila na jídlo :slight_smile: .A u těch starších jsem se vyspala ještě líp,protože Petulka byl schopnej tu první spánkovou fázi po koupání spát i 8 hodin :slight_smile: !!!
6. kvě 2011 v 06:50  • Odpověz  • To se mi líbí (1)
@kijir tak 5hod jde...ale malej je schopnej po 4hod. řvaní spát od 23hod. do 8hod. ráno...a prý by neměli být rozestupy větší než 6hodin.
6. kvě 2011 v 07:51  • Odpověz  • To se mi líbí
@kometka5 :No jo tak to je fakt dlouho,to už by tě asi i pak bolelo :confused: .U nás bylo nejdelší tak 6-8hodin u těch starších.U Jiříka to jsou ty 4-5...
6. kvě 2011 v 08:26  • Odpověz  • To se mi líbí
Dobré ránko :slight_smile: , tak my dnes spali od 22 h do 4.30, taky jsem si nebyla jistá, jestli budit,ale nakonec jsem si řekla,že když bude mít hlad, tak se ozve :slight_smile: ,zato přes den kojíme snad po hodině a půl :wink:
6. kvě 2011 v 09:01  • Odpověz  • To se mi líbí
Dobré ráno tak my spali od 9 do 1 a pak od 2 do pul 7, zato ted se ji nejak nedari zabrat asi vi ze k nam jede zenich na navstevu tak prece nebude spat :grinning:
6. kvě 2011 v 09:32  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahoj holky,tak mě se malá pravidelně hlásí po 3 hodinách přes den,v noci se snažím ty 4 hoďky,ale je to boj. A to je na UM stravě,takže by měla dle návodu vydržet 4 hodiny,ale co s ní,když brečí a hledá pusinkou? Mám ji nějak omezovat? No,ono se to ani nedá,jinak by snědla i bryndák včetně mámy :grinning:
6. kvě 2011 v 09:46  • Odpověz  • To se mi líbí
ahojky holky, tak já mám za sebou nejhorší noc co mám malou. normálně přes den kojíme co 3hodiny a v noci je to v rozmězí od 3-5hod. ale v kočárku mi přes den taky vydržela 5hodin. ale dnes? kojila jsem v jednu a pak se mi vzbudila ve čtyři a od té doby nespíme:frowning2:.já jsem úplně hotová spala jsem 2,5hod. a jsem jak kdyby mě někdo vzal palicí po hlavě:frowning2:.teď malá zadřímla tak snad jí to chvilku vydrží. Jinak mi taky říkali že max 6hodin tak se to snažím dodržovt ale kdyby mi v noci spala 7hodin asi bych se nezlobila:slight_smile:.
6. kvě 2011 v 10:12  •  1 dítě  • Odpověz  • To se mi líbí
@debule tak já jsem možná na to fakt blázen, ale já jsem prvního ztratila mlíko ve třech měsících, hrozně jsem to ořvala...tak se teď snažím tomu vyvarovat...
6. kvě 2011 v 10:21  • Odpověz  • To se mi líbí
ahoj holky, my jsme dneska spali od půl10 do půl2 a pak od 3 do 6h. Ovšem od té doby zas kojím skoro furt. Snažím se, aby byla aspoň hodina pauza. Zkoušela jsem narvat dudlík, jak radila doktorka, ale tváří se u toho fakt urputně, takže ho fakt nechce, a nemyslím si, že je to špatným typem dudlíku. Zas na druhou stranu mi to až tak nevadí, že je furt u prsu. S druhým mimčem už na to nebude moc čas, tak se s ním teď mazlím a užívám si to a kašlu na rady dr. :wink:
6. kvě 2011 v 11:08  • Odpověz  • To se mi líbí
@lusyy
bylo mi receno, ze kolem 3 tydnu veku maji jeden z rustovych spurtu, takze je to mozna ted vas pripad? :dizzy_face:
6. kvě 2011 v 11:19  • Odpověz  • To se mi líbí
@petaov a mas kulatej dudlik? nase mala ty ortodonticky vubec nechce... a i s tim kulatym se musela nejdriv zkamaradit :grinning:
6. kvě 2011 v 11:20  • Odpověz  • To se mi líbí
@marketnieuw mám dudlík NUK a MAM, každý je trochu jiný, nejsou úplně kulaté.
6. kvě 2011 v 11:29  • Odpověz  • To se mi líbí
@petaov tak jestli to ma tenhle tvar, tak to prave kojena miminka (pry :confused: ) nechteji http://www.nuk.cz/userdata/images/nuk-airsystem-bs.jpg
maji radsi tvar podobny bradavce - tj. kulaty
6. kvě 2011 v 11:39  • Odpověz  • To se mi líbí
@petaov :Taky my máme taky dudlíky MAM :slight_smile: .Měl je jak peta tak teď jsme je zkusili Jířovi a ten ho má taky :wink: .Ale je fakt že Jířovi to taky tak 3-4 dny trvalo než ho úplně přijal a ještě ani teď ho kolikrát pořádně neudrží,ale pomůže mu to právě se uklidnit když třeba nespinká a je najedenej a mám pocit že hledá....
6. kvě 2011 v 11:47  • Odpověz  • To se mi líbí
@marketnieuw :Tenhle tvar dudlíků mi teda kluci taky nechtěj :sweat_smile: .Vlastně ten nejstarší ho měl,ale ten chtěl úplně všechny tvary a druhy :grinning: :grinning: :grinning: :wink: !!!
6. kvě 2011 v 11:49  • Odpověz  • To se mi líbí
@marketnieuw jo, to je on, ale ten od MAM je jiný. Ten mi přijde i lepší, takže zkouším spíš ten. On ho vždycky tak podudlá, pak ho s šílenou grymasou vyplivne a když se snažím dát ho znovu, tak úplně sešpulí rtíky a prostě to tam nejde. Je mi to proti srsti mu to rvát, takže to kašlu.
6. kvě 2011 v 11:51  • Odpověz  • To se mi líbí
@marketnieuw . :grinning: no tak to je asi náš případ,omezovat ji určitě nebudu,je schopna si sníst i ruku :slight_smile:
6. kvě 2011 v 11:52  • Odpověz  • To se mi líbí
Kdepak máme Zukoc? Že by už měla konečně mimíska u sebe. Vlastně je asi poslední,co?
6. kvě 2011 v 11:55  • Odpověz  • To se mi líbí
tak s dudlíkem to máme stejně...někdy ho přijde a ududlá se ke spánku, někdy se zašklebí, a vyplivne...tak jsem ráda ,že si takhle řekne...
a tedy my kulatej vůbec nemáme a máme právě ten tvarovanej. jak malá, tak malýmu to je asi jedno... :grinning:
6. kvě 2011 ve 12:02  • Odpověz  • To se mi líbí
@lusyy.....ale prdlajs :grinning: jsem pořád tady. Včera jsem měla nabitý den, tak jsem se sem ani nedostala, dneska jsem byla v poradně a na monitoru, Dr. jsem říkala, že už třetí den mě pobolívá břicho a večer mě chyyne taková bolest podbřišku, že nemůžu chodit a musím se ohnout do pravého úhlu jak stará babka, abych došla do postele. Přes noc to povolí a pak zas nic. Dnes ráno se přidala nauzea a občas i zvracím šťávy. Dr. říkala, že to vypadá na poslíčky, pak mě prohlídla, a že mě prý musí zklamat, že absolutně ŽÁDNÝ nález k porodu, čípek nic, polotuhé hrdlo, zavřená :angry: Tak v neděli jedu zase na monitor a vyšetření a když se nic nezmění, tak v pondělí nástup do porodky na zátěžový test, jestli vůbec reaguju na oxytocin a vyvolávačka (možná je to totéž, to já nevím :wink: No to mám radost, bude skoro půlka května a já tu furt straším. Snad je všechno v pořádku :confounded:
6. kvě 2011 ve 12:29  • Odpověz  • To se mi líbí
@petaov mě teda v porodce i pediatr říkali - kojit kdykoliv si dítě řekně, takže to určitě neděláš špatně, kor, když ti to nevadí :sunglasses: Akorát teda nenechávat tak dlouho, že to prý pak už nepijí, jen dudlají nebo u prsu usínají a jde o fyzickou závislost. S tím pak může být malinko problém, u nás to tak bylo v noci, já už byla strašně vyčerpaná a pak jsem po roce začala v noci odstavovat, pila min. každé 2 hodiny..to odstavování byl HOROR!!! Jo a k té bolesti bradavek, jak jste probíraly, tak to jsem měla taky a už teď se toho zase hrozím, při každém přiložení jsem brečela bolestí a hrozila se toho, když se blížila doba jak malá chtěla zase..Ale pak jsem odzkoušela, že je to tím, že za 1.) bradavky jsou strašně citlivé a musí holt lehce časem "zrohovatět" a otupět a za 2.) fakt hraje roli, kolik toho má mimčo z prsa v puse, čím víc se jí/mu do pusinky nacpe i část dvorce, tak to fakt míň bolí:stuck_out_tongue_closed_eyes: Tak přeju všem maminkám spoustu radosti s miminečky...a závidím :wink:
6. kvě 2011 ve 12:41  • Odpověz  • To se mi líbí
@zukoc jak to, že tě nechávají takhle dlouho přenášet? :astonished:

jinak s tím kojením, s bolením to určitě souhlasím...
6. kvě 2011 ve 12:44  • Odpověz  • To se mi líbí
@kometka5, no já měla termín dle UTZ 26.4., jako petrullina, ale podle PM 28.4., a tím oni se v porodce řídí spíš. Takže dnes jsem "teprve" 41+1 a vyvolávají až tak na hranici 42.týdne. Jsem jen nervózní jestli je vše jak má, když nedělají UTZ, jen vyšetří a monitor. Ale snad sami nejlíp vědí co a jak :frowning2: Juli jsem rodila 40+4, tak proč to druhé tak trvá, nevím :rolling_eyes: fakt už je to dlouhé a už se i začínám hůř cítit :confounded:
6. kvě 2011 ve 12:55  • Odpověz  • To se mi líbí
@zukoc tak když já byla 41+1, tak jsem rodila malou a unikla jsem jen o den nástupu do porodky. ale to má asi každá porodnice trošku jinak...tak držím palečky, ať se to samo rozjede... :wink:
6. kvě 2011 ve 13:09  • Odpověz  • To se mi líbí
@kometka5 moc děkuju, přes víkend budu dělat všechno proto, abych tomu taky unikla :grinning:
6. kvě 2011 ve 13:42  • Odpověz  • To se mi líbí
ahojte, tak my jsme dnes byli na kontrole u Dr., jak malá přibírá a už má 2,60kg :grinning:, tak snad už brzy překoná aspoň tu 3kg hranici :slight_smile: ale jinak je naprosto v pořádku, jen jsme jako Kijir dostali nějaké atb kapky na to zakysané očičko, protože se to ani s Ophtalmo septonexem nelepšilo
dnes v noci poprvé spala 4,5 hod. v kuse, jinak to bylo co 1,5-3 hod., ale přijde mi, že večer při koupání se rozebere a trvá mi aspoň dvě hoďky než ji uspím, to chce být třeba dvě hodiny u prsa, vždycky tak 10 min. pije, pak usne, takže ju dám do postýlky, kde se do minuty probere a začne hledat, tak je to min. 4x než opravdu usne ... a dudlík nechce, i když mi přiadá, že se potřebuje fakt jenom ududlat
6. kvě 2011 ve 20:10  • Odpověz  • To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek