• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

TP v dubnu 2011? Přidej se.

25. dubna 2015 
ještě jsem se chtěla zeptat, jak to máte s koupáním? koupete každý den? u Domíka jsem to tak dělala, ale teď nějak mi to přijde, že to snad ani není nutné ... dnes mi malá úplně vytuhla zrovna v době, kdy jsem ju chtěla jít koupat, tak dnes je bez
6. kvě 2011 ve 21:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hobitkova tak my ještě nekoupali...máme koupat až po zhojení pupíku a po zhojení kůžičky (jak mu jí roztrhli při strhábání náplasti)...takže jsem ho vzala jen jednou mokrou plenkou...

holky, já nějak plaším...malej ještě včera pil 120ml a dneska vypije tak 40ml, když mu dám obě dvě prsa tak 70ml, nejenom, že mě přijde, že mám ty prsa prázdný, ale malej celej den spí, usíná u toho kojení...tak si říkám, jeslti je v pořádku... :pensive:
6. kvě 2011 ve 21:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hobitkova :hezké ránko :slight_smile:,tak my koupeme teda každý den.Chci aby to měl takový rituál před spaním.Aby věděl,že se večer vykoupeme nabaštíme a půjdeme do hajan :slight_smile: :wink: .Měla jsem to tak u každýho a docela to fungovalo.Samozřejmě pokud by nějak usnul nebo tak něco,tak bych to taky nehrotila :sweat_smile: .Vůbec nic se nestane když se jeden den nekoupou....Spíš podle toho co říkají tak naopak :wink:
@kometka5 :Jé jak poznáš kolik vypije?To ho i doma vážíš?Nám totiž v porodce říkali,že právě nedoporučujou domů pořizovat váhu.Že se pak maminky kolikrát úplně zbytečně stresujou... :sweat_smile: ...Pokud miminka přibývají na váze a jsou relativně spokojená,tak se nemáme znepokojovat a pokud bysme si nebyly jisté zajít zvážit k dr.Já myslím,že pokud to trvá jen jeden den,tak bych se nezneklidňovala mají nárok ještě pořád spinkat a Daník vůbec, je ještě malinkatej :sweat_smile: ...
Jo a taky poznáš jestli jí dost podle toho jestli má aspoň 6 počůraných plínek za 24 hodin :slight_smile: .
7. kvě 2011 v 07:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojky, dneska bude krásný slunečný den.... :slight_smile:
já dneska poprvý mám obě dvě děti a jsem na ně sama...tak jsem zvědavá jak to zmákneme...

@kijir jj, mám tu váhu...a vím,že bych ho neměla vážit,když je spokojenej,ono není zase moc dobrý mít o všem přehled...je fakt,že vypadá spokojeně....
a s tím koupáním máš pravdu...možná je to povahou,ale malá doteď miluje řád...má to od miminka a těším se,že až se Daník zahojí,že taky najedeme na nějaký stereotyp....
7. kvě 2011 v 08:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, tak my zatím koupeme co 3. den. Ze začátku měl hodně citlivou pokožku a byl hned opruzený, a taky hodně hubený. Ale teď už trochu začíná faldíkatět, tak budeme za chvíli koupat co 2. den a později chci taky najet na každodenní koupání.
@hobitkova s kojením mám přesně to, co ty. Nakojím, usne, položím ho do postýlky a začne hledat. Tak nakojím znovu, usne, hned na to se vykadí tak, že ho to vzbudí, takže přebalím a on už zase hledá. Takže opět kojení, zase usne a za chvíli ho vzbudí škytavka, takže zase kojení... Takhle jsme dneska jeli od půlnoci do 6h :frowning2: Ale jindy je zlatý a usne hned a pak vydrží i dlouho. Je to fakt každý den jinak.
@zukoc vím, že je to závislost, ale jinak než u prsu ho uspat neumím. Zkoušela jsem huštání, zpívání, dudlík, nic nepomáhá a vím, že to prso je jistota, takže nakonec to vždycky vzdám. Říkám si, že je ještě malinký, tak se chce asi mazlit a usínat u mě.
7. kvě 2011 v 16:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
No my o siedmej pripravime kupelnu, okolo pol osmej kupeme a o tristvrte na osem kojime a pri tom uz ku koncu mierne zaspava a ospaleho ho dam do postielky a hned spi. Dakde som citala ze sa nema davat spiaci uz do postele lebo sa zobudi a potom nevie kde je, vraj aby si uvedomoval ze uz je vo svojom. Zatial si na to zvykol. S tym kupanim kupeme kazdy druhy den ale je dobre aby malo babo ritual potom lepsie zaspava, tak ked ho nekupem celeho aspon ho umyvam scasti a tiez to robim v kupelni a vzdy sa to snazim robit v tych casoch rovmakych ako som pisala. Inak v noci po kojeni ked davam odgrgnut niekedy sa mi zobudi a trva kym zaspi...aj mi daktora kamoska vravela ze naco ho odgrgavat ze ho mam len dat do postielky...ale to nemozem lebo nas ked si neodgrgne ci neprdne poriadne tak ho tlaci brucho a sa tam vrti, vzdycha, ochka, tlačí do plienky, chrčí a vydáva také zvuky že pri tom sa naozaj nedá spať :grinning:
7. kvě 2011 v 18:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petaov já jen píšu moudra, co jsem vyčetla:slight_smile: Já na tom byla úplně stejně, upletla jsem si na sebe bič :stuck_out_tongue_closed_eyes: Teď si říkám, že budu přísnější, al euž tuším jak to dopadne :grinning: Jinak dneska celý den bolesti různého druhu, ale na pravé kontrakce to nevypadá :rolling_eyes:
7. kvě 2011 ve 22:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
Krásný den,maminky :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: !!! Vždyť je náš :wink: !
8. kvě 2011 v 08:02  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Ahojte, tak včera jsme absolvovali vítání občánků. Bylo nás tam docela dost a to jsme byli druhá skupina ten den :astonished: Ale bylo to fajn :slight_smile:

Daník ještě pořád frfle a kucká, ale už je to naštěstí lepší. Zřejmě ty antibiotika a kapičky zabraly :sunglasses:
8. kvě 2011 v 10:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky, velice se vám omlouvám, že se ozývám až skoro po měsíci. Nevím kde začít, ale celý měsíc a i ted se nedá popsat. Takže abych začala. Dne 10.4. se mi udělo v noci hrozně zle. 11.4. V 1 HOD. ráno mě vezli do nemocnice. Mdloby atd.. No a po bolestivém porodu se sice s komplikacema narodil Šimon 3500g a 50cm narodil se v 8:04.
když shrnu to co nás od té doby čekalo tak to žádné nepřeji. Počínaje silnou a vážnou novorozeneckou žloutenkou, infekcí, zánětem močových cest. No a nyní válčíme jak s kojením tak i se střevní chřipkou kterou chytl od Matýska-mého staršího syna. Já se stažím být v klidu kvůli kojení ale moc to nejde. Malej sice přibývá pomalu ale jak má rýmu a průjem, tak mu to moc nejde. Snad výsledky budou v pořádku a nebudeme muset do nemocnice.
No nehci moc vyprávět negativní zprávy. jsem jinak moc ráda za mého klučíka. Později přidám fotky. Snad se sem ukážu příští týden. Jinak vás postupně budu dočítat. každopádně koukám, že už jsou tu další přírůstky. tak všem přeji moc a moc štěstíčka s miminkama, hodně zdravíčka a ještě těhulkám at už jim to jen a jen uteče a také drží v náruči miminka.

8. kvě 2011 ve 14:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
@smisek21 : no už jsme si tu řikaly co je s vami ze se neozyvate :wink: takze tedy veliká gratulace k chlapečkovy a hlavně ať už je vše o.k. a jeden druheho si užíváte :slight_smile:
8. kvě 2011 ve 14:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
@smisek21 já se taky přidávám ke gratulaci a peji, aby už bylo vše jen lepší :dizzy_face:
Jinak u nás je krásně, prý totiž někde prší :unamused: včera jsem se dokonce pekelně spálila za krkem a na hrudi..no šikulka :stuck_out_tongue_closed_eyes:
Před chvílí jsem přijela z poradny, tak od pátku velká změna, sice stále čípek 2 cm, ale hrdlo už prostupné pro 2 prsty, (v pátek to bylo na půl prstu), ale zůstává ještě polotuhé. Ale prý je to na dobré cestě. Dr. mi udělala Hamiltona, aby mě uchránila vyvolávání, tak se prý možná ještě dnes uvidíme....tak jsem zvědavá :grinning: Jinak zítra v 9 nástup na indukci. Papa
8. kvě 2011 v 15:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
@smisek21 Velká gratulace k miminku a držte se oba dva :wink:
8. kvě 2011 v 18:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, tak se konečně hlásím zpátky i s Moničkou. Nakonec se rozhodla sama, za což jsem byla hrozně ráda, a do porodnice jsme sice jeli v domluvený termín na vyvolání porodu, ale už s pravidelnými kontrakcemi. Narodila se 2.5. v 17:20 měla 50 cm a 3,7kg. Porod se nám trochu zkomplikoval, protože se nějak špatně pootočila a chudák se tlačila ven čelem, takže pak měla na hlavě pěknou modřinu. Dala mi pěkně zabrat, ze sálu mě po celkové narkóze odváželi až v deset večer, ale když ten náš poklad teď vidím jak krásně spinká, tak ten "očistec" za to stál.
Jinak gratuluju všem novým miminkům. Zatím nějak nestíhám v klidu dočítat tak snad to v nejbližších dnech napravím.

Zukoc: přeji, aby to bylo jako u nás a mrňousek se taky radši rozhodnul sám v noci než zítra po bonbonku :slight_smile:
8. kvě 2011 v 18:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
@karol_h moc moc gratuluju k miminku, ať už vás potkávají jen samé dobré věci:slight_smile: U mně to vypadá nadějně, před chvilkou mi odešla zátka s krví a mám nějaké výstřely do nohou...tak doufám :sweat_smile: jsem tu teda zaručeně poslední mohykán a pomalu jím začínám být i v květnovkách :stuck_out_tongue_closed_eyes:
8. kvě 2011 ve 20:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zukoc tak to moc držím palečky, ať už je to ono.... :wink:

jinak já jsem asi zakřikla naše noční nebuzení, protože dneska jsme vstávali co dvě hodiny...ale je sladkej v tom, že jenom tak pohekává a hledá a cucá, ale nebrečí...tak by mě zajímalo, jak dlouho to dělá než mě to vzbudí... :grinning:

a dneska jsme poprvé koupali...s řevem jako blázen...

dneska jsem vyfotila fotky malý a skutečnost malýho...hodím to sem...jsou fakt jak přes kopírák...

8. kvě 2011 ve 21:00  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@karol_h gratuluji k mimískovi.... :wink:
8. kvě 2011 ve 21:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
@smisek21 :Tak ještě i tady :slight_smile: jsem mooooc ráda že jsi se ozvala a Šimonek je na světě :grinning: !!! Posílám véééélikou gratulaci a přeju ať se co nejdřív zbavíte svých problémů.Pak už si budete jen užívat vzájemnou přítomnost :slight_smile: .Přeju moc a moc zdravíčka :wink: !
@karol_h :Taky oooobr gratulace :grinning: !!!!
8. kvě 2011 ve 21:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kometka5 jak to probíhalo, když jsi ztratila to mlíko? Dneska jsem nějaká nesvá, protože Kubík chce pořád pít a já prostě už nemám co mu dát (je to jen teď večer, asi to nic neznamená, snad...) tak aby to nebylo něco podobnýho...
8. kvě 2011 ve 21:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ofelieee jj, malá pořád jenom brečela....a na kontrole u doktora se zjistilo, že nepřibírá a za další 2dny, co jsme tam šli znova, tak dokonce měla míň...
nicméně já mám taky pocit, že mám prázdný prsa...třeba včera večer mi přišlo, že kde nic tu nic...já se každý den tím hrozně stresuju...asi zbytečně...a jestli máš nějaký ubytek, tak když budeš prcka dávat víc pít, tak zítra max. pozítří máš zase plný prsa mlíka... :wink:
8. kvě 2011 ve 22:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
@smisek21 hlavně, ať už je jen líp a líp a noc a moc gratuluji :slight_smile:
8. kvě 2011 ve 22:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
@smisek21 Krásné ráno,můžu se zeptat,kde jsi rodila? V Chrudimi nebo jsi to stihla do Havl.Brodu?
9. kvě 2011 v 06:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ofelieee :hezké ráno,jestli se u vás třeba nejedná o růstový spurt :sweat_smile: ? To je nějak v 6 týdnech a pak ve 3 měsících.A právě se to projevuje zvýšenou potřeba mimiška jíst a jsou neklidná a i v noci se z ničeho nic začnou víc budit a brečet...
9. kvě 2011 v 07:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
krásné slunečné ránko,
tak já mám dneska v plánu sjet matriku, sociálku, to bude zase super den... :confounded:
9. kvě 2011 v 08:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
@smisek21 Gratuluju k chlapečkovi!!! Ať už je vše jen a jen v pořádku!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
@karol_h Gratuluju k holčičce!!! Taky ten vstup do života neměla jednoduchý, tak ať už ji celý život provází jen štěstí! :slight_smile:
@zukoc Tak to je na dobré cestě, miminko bude určitě brzy tady!!! :wink:

9. kvě 2011 v 09:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojky holky tak všem maminkám gratuluji k mimískům a přeji hlavně moooc zdravíčka a lásky pro všechny. tak už jsme skoro všechny s miminkama:slight_smile: to je super. venku se dělá krásně tak hurá na procházku s kočárkem:slight_smile:
@zukoc a tobě přeji ať je už drobeček na světě:slight_smile: hlavně ať je vše v pořádku.
9. kvě 2011 v 10:47  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kometka5 , @kijir díky holky, jsem zvědavá, je fakt, že už je to lepší a mlíko na lžičku pro Vigantol ráno bylo, tak úplný nic se nekoná :slight_smile: spurtem jsem nazvala jeden křik před několika dněma, tak si říkám, abych si nemyslela, že ho má pořád :wink: kometko moc držím palce, ať je mlíka dost!

Kuba měl od včerejška do dnešního odpoledne nějakej hroznej neklid a mě se to tak nastřádalo ještě s ohromnym nevyspáním, že jsem měla fakt nervy na pochodu, ach jo. Pak se na sebe vždycky zlobím, ale fakt když je toho moc tak je to náročný a i se na něj rozkřiknu :frowning2: . Naštěstí večer byl už krásně prospanej, klidnej a boží jako jindy, tak už i já jsem zase nejšťastnější máma :slight_smile:
9. kvě 2011 ve 20:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ofelieee Nic si z toho nedělej, že se občas rozkřikneš. Mi se to taky stává, když Daník nechce celý den spát a pořád jen brečí a křičí a chce chovat a do toho moje únava a nevyspání :frowning2: . Taky se pak na sebe hrozně zlobím a je mi to líto, tak se pak moc tulinkujeme a je dobře :sunglasses: . Navíc když je manžel celý den v práci, chodí domů až večer, jsem celý den sama doma s malým - to taky dělá svoje a leze to na mozek :grinning:
9. kvě 2011 ve 22:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
krásné ranko holky, já se k vám přidávám,že jako nevyspalá a neodpočinutá matka taky stojím za prd. Všude to je stejné :unamused: Ale určitě bude líp,hlavně bych chtěla porozumět,proč vlastně brečí. Je tolik důvodů. Vyžadují vaše miminka taky neustálé nošení? já nic jiného nedělám-jen chovám-a to nemůžu sedět,ale chodit a tančit :angry:
10. kvě 2011 v 07:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lusyy ahoj, tak můj bobek vyžaduje neustálé kojení. Musím dát za pravdu doktorce, že se mu to asi jen líbí, protože někdy prostě nemůže mít hlad. Takže už te´d zkouším nedávat mu po každé. Dřív jsem dávala třeba i když měl škytavku, protože to na ni platilo. Ale zjistila jsem, že škytavka někdy zmizí, i když ho nosím. Někdy brečí, protože mu nejde ven prdík, pak se mu uleví a sám usne, a nebo ho zase nosím. Máš pravdu, že když si sednu, tak hned žačne natahovat, potvůrka jedna :wink: Takže taky chodím a tančím. Ale někdy se nechá oblafnout a já se s ním pohupuju a točím na otáčecí židli, co máme u počítače. Takže pak můžu jednou rukou psát na modrého koníka :wink: Ke konci těhotenství mě dost zlobily klouby a hlavně zápěstí a teď když tak často nosím, tak se mi to zase ozývá. Dost u toho nošení bolí taky záda. Pláč má hodně důvodů, někdy si myslím, že se chce jen tulit a chovat, že už mu je v postýlce smutno. Já si ho totiž neberu do postele, nechci, aby se na to naučil, takže spí pořád ve svém.
10. kvě 2011 v 10:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek