• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

TP v dubnu 2011? Přidej se.

25. dubna 2015 
ahojky,
tak my se akorát vrátili z poradny...zítra je nám 14dnů...a je to pěknej chlapák...54,5cm a 3790g, když měl porodní 3350g. prý mám asi smetanu...
a jinak se přidávám do klubu...malej by byl taky nejraději přicuclej pořád...to se fakt nedá...akorát tedy v noci to mu kojení nic neříká...ale jinak cokoliv se mu nelíbí, tak hned hledá...dneska mi říkala doktorka, že to ty kluci už mají od narození, že se jim prsa líbí... :grinning:
a máme ekzémek na bříšku...prý to může být reakce na plenky, na prací prášek, na to, co jím...tak snad to co nejrychleji zmizí...
a jinak malej se taky hrozně rád chová, mám pocit ,že se tak nějak sám bojí, je mu smutno...tak si ho trošku víc rozmazluju a doufám, že se mi to za půl roku nevymstí.... :stuck_out_tongue_closed_eyes:
10. kvě 2011 ve 13:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky tak já jsem dneska taky docela zbita mala vecer po koupani neane usnout a jen rvala usla asi v pul jedny a ve ctyri uz zase krmeni, a rano brzo vstavani a litacka po doktorech byli jsme u ortopeda tak kyčličky jsou v pořadku ale široke baleni mame davat i nadale, pak jsme byli na vyšetření uší to vyšlo nejak špatně tak za 14 dni znova. zitra nam jsou tri tydny a jdeme k detske na važení tak snad uz budeme mit zpet porodni vahu :grinning:
10. kvě 2011 v 15:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
:slight_smile: je to asi všude stejný s těma mrňouskama. My už kojení jakž takž vyladili na 3hodinovej rytmus (i v noci, dala bych si jednou schrupnout aspoň 5 hodin :slight_smile: ), jen když někde jsme a natahuje tak ho někdy "ucpu" dřív, ale chování, to je pořád hit. Ale každej den ho nutím bejt vždycky aspoň chvilku sám - v pelíšku nebo na dece... to se musí naučit.

Byla jsem dneska po šestinedělí na gyndě (brr), 5 kilo navrch a všechno v pořádku, otěhotnět můžu kdykoliv :fearful:
10. kvě 2011 v 15:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, tak mlieka uz mam trochu viac, takže až v piatok odíde moja mama a ja sa hodím do pohody, tak snáď to bude ešte lepšie.
My to s tým spinkánim máme úplne skvelé, v noci spinkáme 5 hodín a cez deň krmíme každé 3 hodiny. Pavlík je úplne skvelý, vobec neplače. Jedno odpoledne mi kňučel, pretože trápili prdíky, tak sme nasadili Espumisan a je to v poriadku. Spinká v postielke, na posteli, na gauči, v kojícim polštáři, ale keď ho dám do kočiaru, tak v tom okamžiku otvorí oči a začnu s ním šiť všetci čerti (asi ho tam niečo žere). Ale najlepšie sa mu spí u mňa na hrudi. Hovorím si, že je to preto, že nekojím a chýba mu tulenie sa k prsiam.
Dnes sme boli na kontrole v 3 týždňoch. Už máme 57 cm a 4550 g. Nabudúci týždeň v utorok ideme na kontrolu ku kardiologovi, tak nm držte palce, nech to sa nám to aspoň nezhoršuje, keď to nebude lepšie.

@ofelieee ja som nechala v porodnici 13 kg (to bolo super) :grinning: , ale posledných 4 kíl sa nemožem zbaviť :angry: . A to skoro nemám čas sa najesť, pretože prebalujem, krmím, nechávam krkat, odsávam a znova prebaľujem ... .
10. kvě 2011 v 16:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ustarana fiha to je paradne babatko ked aj 5 hodin nespi a malo place.

Inak gratulujem k miminkam, vela zdravicka!

Mne vzdy pri kupani maly strasne place, hlavne ked ho vyberam z vody, nema rad ten rozdiel z teplej vody do sucha /aj ked je vykurene/ aj Vam tak strasne placu?

Stale mam pocit ze som si neni ista ako mam obliekat maleho ked ideme von, ci je pekne alebo zimsie, raz som to prehnala a chudak bolo mu zrejme teplo, inokedy som si nie ista ci je zabaleny dost. Citala som ze mam mat dieta o jednu vrstvu viac ako mama ale ci sa na to spoliehat? Za krkom ma teple tak asi mu nie je zima, len neviem ako zistit kedy je mu teplo... to este musim dako vychytat.

co sa tyka nosenia, obcas dam maleho do kosika, ked je unaveny zaspi tam ale ak bdie vydrzal tam max. pol hodku sam, uz som aj skusala si ho dat do kuchyne v kosiku ku sebe aby na mna videl co robim, prihovaram sa mu a vsetko co robim komentujem ale to nepomaha, zacne aj tak plakat kym ho odtial nevyberiem...
10. kvě 2011 v 16:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojky holky, tak dneska jsme byli v poradně máme přesně měsíc a vážíme už celých 3520g:slight_smile:)) paní doktorka byla spokojená. no s tim spinkáním bych taky neodmítla mít tak jednu noc 5hodin spánku ale s tou naší prdelkou bohužel. máme interval po 3hodinách takže když se zadaří tak mám 2,5hod. spánku v kuse:slight_smile: Dneska bylo krásně co? byli jsme celé odpoledne venku:slight_smile:paráda.
10. kvě 2011 v 16:58  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
heh ten nas drobec ked spi v kociku tak sa mu obcas ta ciapka zosuchne az na oci, ale neprekaza mu to potom prespi aj tri hodky :slight_smile:
10. kvě 2011 v 17:03  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
Ahojte holky :slight_smile: tak koukám dneska poradnový den :grinning: :My byli taky a v měsíci vážíme 4630g.Taky nám přestal stačit jen fenyklový čaj a dostali jsme sab,tak jsem zvědavá,protože u starších mi vůbec nepomohl :sweat_smile: :sweat_smile: ...
10. kvě 2011 v 17:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ciernavila ten je rozkošný :slight_smile:
Mi taky malý brečí, když už ho vytahuju z vany, přitom máme v místnosti taky dost teplo a vždycky ho celého zabalím do tetra osušky a přivinu se k němu, ale nepomáhá to. Někdy už řve hlady, ale nechci ho kojit před koupáním, aby si neublinknul. Jinak ve vodě mám pocit, že se mu i líbí. Koupe vždycky přítel, tak na něj kouká :wink:
10. kvě 2011 v 18:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petaov no my sme dnes urobili pokrok, neplakal ani pri vyzliekani, a vo vode tiez - vo vode sa mu paci ale co je najlepsie uz neplakal po vybrati z vane ani po zabaleni do osusiek, potom prezil aj olejovanie, natieranie pupika a plakat zacal az ku koncu ked som ho zacala obliekat, prestrkavat hlavu cez body a ruky do rukavov, to sa mu uz nepacilo. Ale aspon sa to zlepsuje.
10. kvě 2011 ve 20:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
PROSIM RADU!!! Ked som bola na prehliadke po 2 tyznoch u doktorky a povedala som jej ze moj maly dako chrci ona vravi ze to je u novorodencov normalne ale mne sa zda ze sa to zhorsilo, on pocas spanku hlavne v noci chrci, krochka, akoby mal zahlienene cele hrdlo a hltal sople, mlaska akoby mal sucho v ustach a miestami zvuky akoby sa dusil.. a mal plny nos, vtedy zacne rychlo dychat akoby bol hore zobudeny...potom zase ticho a dycha normalne....mne sa to nepaci, ja pri tom teraz nemozem zaspat stale mam strasny strach ze prestane dychat alebo sa zadusi. Vasi mali dychaju normalne? Ja som mu skusila dat aj vyvysenu polohu ale je to stale to iste.
10. kvě 2011 ve 21:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
pritom v nose nic nemal, az poobede mal suche susniky a nesli vytiahnut strekli sme mu Sterimar len morsku vodu pre deti a teraz v tom nose zase nic nema ale to chrcanie...uplne mi zviera srdce strachom
10. kvě 2011 ve 21:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
Krásné ráno holky,tak já taky řeším jak malou obléknout,aby ji nebylo teplo,ale aby zase neofoukla. Těžko se to odhaduje :unamused:
11. kvě 2011 v 07:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky,potřebovala bych poradit,mám velké dilema. Známý mají pro nás lístky do Prahy do ZOO,oni mají taky malé mimčo a chtějí abychom jeli v červnu s nima. Jeli bychom vlakem s kočárama,ale já se rozmýšlím,jelikož se mě Juditka zdá ještě malinká(budou ji necelé 2 měsíce) na to aby cestovala vlakem. Krom toho musíme s sebou vzít všechno co potřebujem ke krmení-je na UM a převařenou vodu do termosky. Šli byste do toho? Je pravda,že bychom se zase trošku jinak zabavili a užívali si rodinný výlet,ale nevím,zda moc neriskuju.
11. kvě 2011 v 08:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ciernavila :Hezké ráno :slight_smile: ,tak přesně to co popisuješ máme taky...Ty zvuky co ve spaní vydává Jiřík jsou opravdu strašidelný :sweat_smile: .A takové to zajíknutí má taky.Včera jsme taky byli u doktorky a všechno bylo v pořádku.Myslím,že vůbec nemusíš mít strach :wink: .Jenže ono ho mít budeš teď už pořád,jak jsou jednou děti,tak se o ně člověk bojí dnes a denně :sweat_smile: ...Taky ho kolikrát jdeme kontrolovat jestli dýchá :wink: ,obzvlášť když třeba včera spal v kočárku skoro 6 hodin....
@lusyy :Ahojík :slight_smile: ,tak já mám sice třetí mimi,ale s tím oblíkáním bojuju taky :wink: :sweat_smile: ...A s tím výletem,já bych asi i jela.Jen u vás je to složitější s tím jídlem.Já jelikož kojím,tak si to dovedu představit,protože vlastně všechno bychom měli u sebe jako je jídlo a pití,no.Budete mít už po šestinedělí?
11. kvě 2011 v 08:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ciernavila ahojky holky, tak malá taky v noci chrčí a vydává různé zvuky ale asi je to normální. včera jsme měli kontrolu a taky vše naprosto v pořádku takže si nedělám starosti.
@lusyy no a s oblíkáním taky nevím. někdo říká že jí mám i dost oblečenou ale já si říkám radši tepleji než zima ne? no nevím taky s tím bojuju:frowning2:.a s tím výletem já bych asi taky jela:slight_smile: pokud jsi ty i miminko v pořádku myslím že není důvod nejet:slight_smile: a s jídlem to taky jde myslím že kdekoliv ti tu vodu ohřejou na ten příkrm.jen to není hned jak to prso no:frowning2:.
11. kvě 2011 v 08:54  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky tak my taky vydavame ruzne zvuky hlavne nez zabere tvrde pak uz ani ne spis pak hlasite oddechuje
@lusyy : s tim vyletem já jsem dost společenskej typ takze bych rozhodne jela, jak píše debule tu vodu ti určitě ohřejou v každym stanku s občerstvenim pokud budou mit mikrovlnku :wink:
11. kvě 2011 v 09:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kijir :jojo,po šestinedělí už budem mít,budem nám skoro 2 měsíce. děkuji za názor
@debule : to kojení má v tom jednu velkou výhodu :unamused:
@ciernavila my taky chrčíme až se někdy leknu,taky tak nějak divně hýkáme,takže to je asi normální :grinning:
11. kvě 2011 v 09:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lusyy ja by som tiez sla tym vlakom, my mame teraz mesiac a po sestinedeli hned idem do Prahy k doktorke na kontrolu zenskej a beriem aj maleho kedze kojim a trocha mam tiez z toho straxh ist vlakom ale je to len 36 minut a potom este tramvajou asi 20 minut /metrom sa bojim ist po eskalatoroch/. Este ze som si tu kontrolu dala ked pridu mama a sestra zo Slovenska, aspon tam nepojdem sama. Este si musim dopredu naplanovat kojenie, lebo ked to maleho chyti kdesi v meste neviem ako to budem riesit ci hladat daky park a tam si dako prehodit dikretne plienku cez plece a tak...
11. kvě 2011 v 09:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
holky to jste mi udělaly radost s tím chrčením - Kuba totiž takys chrčí příšerně... tak snad je to fakt normální :slight_smile: když si chodím přes den lehnout když i on spí tak raděj do jiný místnosti - aby mě to nebudilo. V noci bych to ale nepřežila...
a s tím oblíkáním, my jsme trochu studenej odchov, takže mám spíš strach a by mu nebylo vedro, to nemáme nikdo rádi... dneska jsem ušila takovou jen lehkou deku... nu uvidíme... ale já se včera fakt venku opálila, tak snad mimčo nemusí být na eskymáka.... :sweat_smile:
@lussy taky bych jela, řekla bych že třeba obchody jsou co se bacilů týče i horší než vlak... voni jsou ty mimča odolnější než si myslíme :slight_smile:
@kijir 6 hodin?!?! blednu závistí :slight_smile:
11. kvě 2011 v 10:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky, tak chrčení máme taky, ale když spinká, tak ne. Je to když pláče a někdy při kojení. Měla jsem strach, že má rýmu ,ale když píšete, že je to normální... Odsávám mu hleníky asi 2krát denně, má jich tam docela dost. Doktorka říkala, že to může být ze suchého vzduchu v místnosti, tak tu pořád věším mokré prádlo, ale ty hlenu mu nijak neubývají, tak fakt nevím, jestli to není rýma. Ale když spinká, tak dýchá úplně normálně. Dostali jsme mastičku na zvlhčení nosní sliznice, ale malý má na to alergickou reakci (červený nosík a svědění), takže už ji nedávám.
Taky bych chtěla poradit. Už několik dní má v očičku řasu. Myslela jsem, že se vyplaví sama, ale ne. Nevím, jestli se mám pokusit ji vytáhnout, a nebo to nechat tak. On nevypadá, že by mu vadila. Oční kapky nemám, že bych ji vyplavila. Jen mě napadl roztok na čočky, to jsou vlastně umělé slzy, ale bojím se. K dr. jdeme až příští týden, tak jsem chtěla slyšet váš názor, jak byste to řešily. Díky
11. kvě 2011 v 11:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petaov . ahoj s tou řasou teda nevim ale asi bych tam malemu nekapala nic bez porady s lekarem, zkus tam zavolat a zeptej se radsi.
jinak jsme zpet od dr z vážení a už máme tři kila!ve třech týdnech to jde mit 3050g kdyz porodni vaha byla 2990 :grinning:
11. kvě 2011 v 11:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ofelieee :no ale to takhle spí jen v kočárku :slight_smile: a taky jen někdy.... :sweat_smile: Třeba teď poslední dny mi moc nespí už ani přes den :confused: už to je takovej zvědavec :wink: .Ale spíš kňourá a jakmile si ho někdo vezme,tak je úplně spokojený mimišek :wink: ,takže si myslím,že i mimišci jsou všichni úplně stejní :grinning: :grinning: !!!
@petaov :myslím,že jediný co mu můžeš bez obav kápnout jsou kapičky OPTHALMO SEPTONEX.Je to jen taková oční desinfekce,tak třeba by to pomohlo.My jsme to kapali už ve 14 dnech.A měli jsme to schválené i od dr....
11. kvě 2011 v 11:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, konečně jsem se sem taky dostala :slight_smile: , malá je sice v noci andílek a spinká těch 5-6 hodin v kuse, ale přes den je to mazec, to mám prso vyndané snad každou hodinu a půl a spánku taky moc nedá :rolling_eyes: ,akorát chvilku v kočáře.
Navíc se mi zdá, že se mi v levém prsu začíná dělat míň a míň mlíka, vždycky, když jí ho dám, tak párkrát potáhne, pak už nechce,ale řve tak dlouho dokud jí nedám ještě cucnout z druhýho a to vysaje vždycky celý....když pije jen z pravýho, tak jí to stačí...asi brzy skončíme na dokrmování, protože přesně takhle to začalo i předtím, nejdřív začalo stávkovat jedno prso a pak i druhé :frowning2: :frowning2:
11. kvě 2011 ve 12:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kijir
@petaov : opthalmoseptonexem vykapavaji oci uz miminkum pri osetreni po porodu, taky ho mame od dr na to slzejici ocicko tak ten by vadit nemel
11. kvě 2011 ve 12:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, tak jsme byli dneska na kontrole a máme malou pažravku, jak nás propouštěli tak měla 2640gr a dneska 3370 :grinning: a vyrostla o 5cm. Mám radost, akorát poslední dobou hodně plakala, tak doktorka říkala, že jí nejspíš bolí bříško, že je přecpaná. Když ona by byla u prsu nejraději pořád :slight_smile: A Opthalmo septonex kapeme taky, má pořád zakysané očičko, jestli se to nezlepší, tak budem muset k oční :frowning2:
11. kvě 2011 v 17:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojky,
tak my máme doma teď trošku vzrůšo...
Soník má od včerejšího odpoledne horečku...nejde to srazit pod 38st....spíš má pořád kolem 40st. :frowning2: ale jinak jí nic není...u doktorky jsme byli a taky neví, co s ní je...i když CRP má hodně vysoký, takže má někde zánět...
a Daník dneska spal asi jen 2hodiny celkem přes den...
chodím tady jako lemra...a to mě čeká další noc, kdy budu kojit a kontrolovat Soníka...
hlavně mám strach, aby to nechytil Daník, kort když se neví, co to je.... :frowning2:

11. kvě 2011 ve 20:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kometka5 tak to ti nezávidím, taky se děsím dne, kdy mi Domiš něco chytí a pak držet ho od malé to bude boj :confounded: protože teď ji neustále pohladkává, pusuje a vůbec mu nevadí, že má zrovna třeba ruce špinavé zvenku atd. atd.
jinak mi malá dnes taky skoro celý den nespala, usnula až asi ve tři, když jsem ji dala ven v kočárku, tak snad to bude v noci lepší, včera nic moc, nejdýl spala 2 hodiny ... zase si říkám, že to je třeba nějaký ten spurt ve 3.t a honí furt tu váhu, tak budem muset vydržet ... a teď jdu spat, přála bych vám vidět ten b....., který tu nechávám, ale to budu řešit až zítra, dnes už na to nemám sil :rolling_eyes:
11. kvě 2011 ve 21:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
11. kvě 2011 ve 21:43  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
Krásné ráno maminky,tak ten článek mě pozitivně naladil. Měla jsem depku z toho,že jsem v noci,když malá řvala,vypěnila a strčila ji tatínkovi,aťji uklidní :unamused: Pak jsem si připadala docela neschopně.
12. kvě 2011 v 06:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek