• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

TP v dubnu 2011? Přidej se.

25. dubna 2015 
@hobitkova Naprosto úžasný článek díky:slight_smile:
12. kvě 2011 v 08:32  •  1 dítě  • Odpověz  • To se mi líbí
Hezký den :slight_smile: ,tak ten článek je úžasnej :slight_smile:.Úplně se vidím a slyším :grinning: ...Holky vám řeknu,že chvílema je to vážně na blázinec :sweat_smile: .Třba včera kojím a najednou mi Peta přinese z kuchyně hrníček ve kterém byl čaj(naštěstí teda studenej :fearful: ).Jenže ten hrníček stál na lince úplně vzadu u zdi,tak si říkám proboha jak se tam dostal?????No přijdu do kuchyně a on si normálně otevřel dvířka od trouby stoupl si na ně a tím pádem si ho podal :confused: :unamused: !!!To že musím vařit jen se stálým dozorem jsem si už zvykla ale tohle mě už vážně dostalo asi budeme mudet udělat nějaké poličky až u stropu a všechno dávat tam :wink: :grinning: !jak tohle může napadnout 1,5 roku staé dítko :sweat_smile: ????
12. kvě 2011 v 08:51  • Odpověz  • To se mi líbí
@hobitkova Nevím, jestli je to rozbouřenými hormony, ale celý článek jsem se řechtala jak blázen a na konci jsem brečela.
@lusyy Taky občas malého strčím tatínkovi, ať si taky užije a neschopně si nepřipadám :wink: Tatínci asi něco zvláštního vyzažují, protože to dítko většinou uklidní. Aspoň u nás to tak je. Já můžu huštat a zpívat a nevím, co ještě a on ho párkrát pohoupe a spí hned.
12. kvě 2011 v 09:04  • Odpověz  • To se mi líbí
Ale musím říct, že dneska ráno si připadám jak na dovolené. Stihla jsem se umýt, dát si masku :wink: , nasnídat se, přečíst si časák a teď brouzdám po netu, no pohodička. Vašík nyná a spokojeně si pomlaskává. On fakt ani dudlík nepotřebuje, vystačí si sám :grinning: Je fakt, že bych měla žehlit a zlikvidovat nádobí v kuchyni, ale to chvilku počká :slight_smile:
12. kvě 2011 v 10:09  • Odpověz  • To se mi líbí
jj, článek naprosto výstižný :grinning: naštěstí dnešní noc byla jakž takž, tak mám zase síly se tady pokoušet o nějaký pseudoúklid, který vydrží tak 5 minut :cry: , a včera mě Domiš dostal, uklidila jsem mu do poličky všechny zvířátka, dinosaury atd. a on, jak přišel od babi to hned zjistil a po jednom je tahal do obýváku se slovy: "mamko to mi nemůžeš uklízet, jsi nomální? to já tady počebuju" prostě přesně jak píše paní - 100x nic umořilo osla :grinning:
12. kvě 2011 v 10:09  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahojky, teď koukám, že jsem slíbila popsat ten porod a zatím jsem to nějak nestihla :sweat_smile:

Prostě....v noci na sobotu už jsem měla bolení,ale strašně nepravidelné a hlavně se přitom dalo docela usínat, ráno jsem sice byla jak přejetá,ale bolesti byly pořád, ale stále v intervalu 13-15 min.a nijak zvlášť nezesilovaly, každopádně jsem si připravila všechno co bych mohla potřebovat. Po obědě bolesti trošku zesílily a skočily na interval 8-9 min, ale stalo se i to, že kontra nepřišla vůbec...no byli jsme z toho zmatený, nakonec jsem si asi v půl 4 dala vanu, nepřešlo to, tak jsme jeli, ale upozorňuju holky, že to fakt nebyla bolest, co jsem čekala, takže jsem byla dost překvapená, když mi dr. řekl, že jsem otevřená na 6 prstů :slight_smile: ...na porodní sál jsem se dostala někdy kolem 17.30, další monitor, po 18 hodině mi přišel dr. píchnout vodu a PA doporučila sprchu, to už teda byl trošku mazec ty kontra, ale ve sprše se to dalo.Pak jsem se párkrát prošla po pokoji a začalo se mi strašně chtít na velkou, ale fakt jsem myslela, že to bude na záchod a ne už mimi :grinning: .PA mě prohlídla a prý že můžem tlačit, tak jsem koukala jak puk, že to je děsně rychlý :slight_smile: Takže jsem asi třikrát zatlačila a malá byla venku :slight_smile:
Jinými slovy, opakovala se situace jako u druhého porodu, kontra strašně nepravidelné, takže jsem byla na vážkách jestli je to ono nebo ne :slight_smile:
12. kvě 2011 ve 13:13  • Odpověz  • To se mi líbí
Jo a malá se narodila v 19.31, takže od napíchnutí plodovky fakt chvilička :slight_smile:
12. kvě 2011 ve 13:16  • Odpověz  • To se mi líbí
@hobitkova : článek skvělý opravdu ze života
@petaov : souhlasim tatinci opravdu vyzaruji neco vic ze na ty mimi funguji. nas tatinek malou vcera uspal v devet ( asi po 10min) a ona ta potvurka spala az do 4:15 já kdyz jsem se vzbudila o pul čtvrty a zjistila ze jsme jeste za celou noc nekojily tak jsem byla v soku :slight_smile:
12. kvě 2011 ve 13:25  • Odpověz  • To se mi líbí
@petrullina tak já to taky měla hned po rupnutí vody...to snad bylo do půl hodiny...nestíhal se natočit 20min. ani monitor...pak to tlačení tedy bylo náročnější...
a já to měla obráceně...já ze začátku měla taky pocit, že nezesilujou, moc pravidelnost nebyla...ale po tom hamiltonu jsem myslela, že umřu hned od začátku...s malou jsem skučela poslední hodinu, teď jsem skučela 4hod. :grinning:

jinak zjišťuju, jak každý dítě je totál jiný...Sonička milovala zavinovačku...malej jí nesnáší, nejraději je na mý hrudi skrčenej jak byl v bříšku...

dneska v noci se rozhodl, že bude mít den a 2hodiny probrečel...to jsem byla na nervy a chtěla jsem prchnout a nechat ho vyřvat...pak mi to bylo líto, když spinkal...

a tedy článek super, podepsala bych se pod každým jejím slovem... :grinning:
12. kvě 2011 ve 13:35  • Odpověz  • To se mi líbí
@petrullina Jaj, co bych dala za takový porod :sweat_smile: U nás to byla trošku divočina :grinning: Jsem byla v 34+5 když mi ve 2 hod. ráno praskla plodová voda, o půl 3 ráno to už jsme byli na cestě do porodnice mi začaly slabé porodní bolesti. V porodnici si mě rovnou nechali. V 7 ráno bolesti zesílyly, tak mi dali čípek proti bolesti. Kolem poledne mi daly další 2 čípky proti bolesti. Celou dobu jsem měla do toho ještě kapačku s antibiotikama, protože jsem ještě neměla výsledky z testu na steptilokoka či co to bylo. Odpoledne mi dali další kapačku s něčím proti bolesti. Každou hodinu mě chodili kontrolovat, jestli jsem se začala otvírat a zjistili, že pořád nic. Kolem 23 hod. se mi ty bolesti vystupňovaly a to už jsem chtěla i ten epidural, který jsem původně vůbec nechtěla, ale doktorka mi řekla, že už je pozdě, že by to porod ještě víc zpomalilo. To už jsem se začala otvírat. Samotný porod trval 20 min., celkem to ale bylo 22 hod. :astonished: Z toho důvodu si druhým dítkem vůbec nejsem jistá :frowning2: Ale nikdy neříkej nikdy že? :slight_smile:

Jinak ten článek nemá chybu :slight_smile:
12. kvě 2011 v 15:51  • Odpověz  • To se mi líbí
Krásné ráno holky,tak jakou jste měly noc?v noci byl vítr a to jsou mimča prý neklidná,ale u nás to bylo dneska docela v pohodě. :slight_smile:
13. kvě 2011 v 06:19  • Odpověz  • To se mi líbí
ahoj holky, u nás byl v noci slejvák. Ale malý docela spal. Teď taky usnul, tak jdu něco dělat.
13. kvě 2011 v 11:25  • Odpověz  • To se mi líbí
ahojky!
Článek opravdu super...tak nějak ze života.... :grinning:

@lusyy malý spí tak nějak pořád stejně...budí se cca po 1.5-2 hodinách na kojení.

..už jsem přemýšlela,jestlli mu nevadí noční lampička, kterou máme rozsvícenou celou noc..? S červeným světýlkem.. :wink:
Jako potřebuju na něj v noci vidět, ale možná by spíš stačila jen nějaká slabá ledka..? Jak to máte v noci se svícením vy?????
13. kvě 2011 v 11:45  • Odpověz  • To se mi líbí
@ematyna já už nesvítím, jen mám roztaženou jednu žaluzii na světlo z ulice. Ale ze začátku jsem svítila - LEDkou, přesně.

Kuba dneska, uplně poprvé v životě, vydržel bez mlíka v noci 5,5 hodiny! Když jsem si posvítila na hodiny tak jsem z toho byla uplně vedle! Až se mi musel připomenout pěknym vykvíknutím, aby bylo jasno proč se vstává :slight_smile:

@fassy snad brzo zapomeneš! Ale smekám, to je fakt asi o zdravej rozum :unamused:
13. kvě 2011 ve 14:53  • Odpověz  • To se mi líbí
Holky teď jsem jen tak ploncala a pročítala nějakou diskuzi o tchýních a někdo tam popisoval, jak ji zlá tchýně kvůli rozčilování připravila o mlíko... tak mě napadlo, že jak byl Kubík v neděli nervózní a já z něj, tak to mohlo být tím, že jsem se předtím rozčílila (dost... na to, že se nerozčiluju v podstatě vůbec) na jednom semináři... a že ten můj vztek mohl dostat mlíkem? Myslíte, že je to možný? Pokud jo, tak je to důležitý poučení :slight_smile:
13. kvě 2011 v 16:44  • Odpověz  • To se mi líbí
a poslední ode mě: kdepak je asi @xxmarypetxx ? vůbec už se pěkně dlouho neozvala...
13. kvě 2011 v 16:49  • Odpověz  • To se mi líbí
@ematyna já jsem si pořídila v Ikei malou lampičku a dala jsem si ji nad přebalovací pult. Má slabé světlo, abych nebudila přítele, ale na to přebalování a kojení to stačí.
13. kvě 2011 v 17:53  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahoj holky,
chcela som sa spýtat, kedy mozem dávať Pavlíčka na bruško na "pasenie koníčkov". Keď odpočíva u mňa na bruchu, tak by som potrebovala ďalší pár rúk na to, aby som mu udržala hlavu. V nedeľu budeme mať 4 týždne.
@petrullina Ja by som tiež brala takýto porod. Myslím si, že po mojom zážitku ďalšie mimi tak skoro mať nebudem.
13. kvě 2011 v 19:21  • Odpověz  • To se mi líbí
Ešte som sa chcela spýtať ako mám zmeniť informáciu o tehotenstve. Skúšala som to, ale nejako mi to nejde.
Inak dnes konečne odišla mama aj tchýne a ja som naraz zistila, že mám strašne veľa času, pretože pre ne nemusím každý den varit, upratovať, obskakovať ich a počúvať rady, o ktoré nestojím. Tak som zvedavá, či sa mi zvýši tvorba mlieka, keď sa teraz dostanem do psychickej pohody.
13. kvě 2011 v 19:26  • Odpověz  • To se mi líbí
@ustarana Kuba bývá na bříšku od začátku, baví ho to a vždycky u toho dost maká, teď (7 a půl týdne) už udrží hlavu nahoře v pohodě jak dlouho chce... myslím, že není důvod váhat.
13. kvě 2011 ve 21:13  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahojte baby musim bohuzial poedat ze to chrcanie predsa nebolo nevinne ako som si myslela. ja som pocula ze on je chudak zahlieneny a ze sa dusi tymi soplami. Vcera sa mi podarilo hnusne zelene nudle vysat z nosa a dnes sme sli k doktorke rpedpisala mu Pamycon kvapky co je antibiotikum a mam doma aj morsku vodu Sterimar na zvlhcenie pred vysavanim susnikov takze budem vysavat vysavacom ... chudatko, ked viem ze taki mali nevedia dychat ustami som stale v strehu ci sa mi nezadusi lebo niekedy to tak naozaj vyzera...hlavne ked lezi a mu to zabehne. Zvlhcujeme a nepomoze ani vyvysena poloha, dufam ze mu to coskoro prejde. Aj pri kojeni sa opcas pusta lebo sa mu tazko dycha :frowning2:(
13. kvě 2011 ve 22:04  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahojte baby musim bohuzial povedat ze to chrcanie predsa nebolo nevinne ako som si myslela. Ja som pocula ze on je chudak zahlieneny a ze sa dusi tymi soplami. Vcera sa mi podarilo hnusne zelene nudle vysat z nosa a dnes sme sli k doktorke predpisala mu Pamycon kvapky co je antibiotikum a mam doma aj morsku vodu Sterimar na zvlhcenie pred vysavanim susnikov takze budem vysavat vysavacom ... chudatko, ked viem ze taki mali nevedia dychat ustami som stale v strehu ci sa mi nezadusi lebo niekedy to tak naozaj vyzera...hlavne ked lezi a mu to zabehne. Zvlhcujeme a nepomoze ani vyvysena poloha, dufam ze mu to coskoro prejde. Aj pri kojeni sa opcas pusta lebo sa mu tazko dycha :frowning2:(
13. kvě 2011 ve 22:04  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahoj holky, tak se hlásíme zpátky. Dneska jsme se vrátily z porodnice. V pondělí 9.5. v 16.34 se nám narodila druhá holčička Bibiana, docela cvalík oproti té první: 3670 g a 53 cm, ale stejně mi přijde strašně droboučká a malinkatá :dizzy_face:
Byla jsem objednaná v pondělí na devátou ráno, že nastoupím na vyvolání, ale po cestě do Prahy, cca tak od sedmi mi začly kontrakce - 10 pak 7 min. Sice v porodce téměř přestaly, ale stejně mě přijali, že nález tam je a že mě určitě odrodí, ať se nebojím, a že to nechají přirozeně bez vyvolání. Po desáté jsem šla na přípravu, ve dvanáct mi pustili vodu a od té doby jsem byla celou dobu ve vaně nebo ve sprše a lila si na břicho fakt žhavou vodu a tak se kontra daly i snést. :confused: Pak tlačení to byl zas mazec, vůbec to nešlo, prý jsem hrozně úzká :angry: . No ale je to za mnou. ...Jsem sice ubitá, vše mě bolí den ode dne víc, jak to přichází k sobě, prsa tvrdá, nalitá, horká...no klasika. Ale vzhledem k tomu, že už vím, co mě čeká a co to obnáší, tak se do dá docela zvládnout. :grinning:
13. kvě 2011 ve 22:10  • Odpověz  • To se mi líbí
@petaov ja som zase rpevesila tricko cez lampu - fialove :slight_smile: ale s tym uspavanim mas pravdu, ja mozem uspavat hodinu pride manzel a uspi do 10 minut....nechapem

@ustarana na pasenie konickov davam kazdy den niekolkokrat a maly pekne drzi hlavu sice len chvilku ale on ju drzal uz v porodnici som nechapala, ma zatial mesiac a par dni...

Inak co ste pisali o tej plodovej mne praskla v noci a porodila som az 19 hodin po jej prasknuti :grinning:

Inak tie babatka naozaj citia nervozitu vcera som bola treti den s malym sama lebo muz bol na sluzobke a cely den skoro nespal ja som uz bola total vycerpana a dnes ked som vedela ze manzel dojde z prace som bola v pohode maly pekne spal cez den a zaspal aj vecer ukazkovo...asi citil tu pohodu ze manzel pride a ja som stastna a trocha aj vyspata...
13. kvě 2011 ve 22:11  • Odpověz  • To se mi líbí
Taky mám pár čerstvých informací :grinning: Dnes nám Dr. neonatoložka udělala při propouštění přednášku..
.pást koníčky se může dávat od narození, tak na 5 - 10 min v kuse, pod dozorem, kvůli možnému udušení, je to vhodné na posílení zádových svalů, krčního zdvihače(no prostě, co drží hlavičku nahoře :wink: a taky si děti uleví - odříhnou apod, pokud je něco tlačí. Má se jim zpočátku držet prdelka a oni pak sami zvedají krásně hlavičku.
-oblékat opravdu o jednu vrstvu navíc než máme my, mimču hrozí rychle přehřátí a je to moc nebezpečné, ruce, nohy, nos nejsou ukazatelem teploty, ale platí že - na hrudi nesmí být podchlazené a na zátylku zpocené. Opalovací krémy se nemají používat do roka a mimča máme chránit před sluncem mechanicky
-kojit každé 2-3 hodiny, max. po 3.5 hodinách, protože už po 4 hod se přestává tvořit mlíko a ubyla by laktace. V noci jde po půlnoci udělat jednu delší pauzu 4-5 hodin, do půlnoci pravidelně.
Tolik mouder, co jsem dnes vyslechla :grinning: :grinning: :grinning:
13. kvě 2011 ve 22:33  • Odpověz  • To se mi líbí (1)
@zukoc moc gratuluju :slight_smile: poslední místečko v tabulce se zaplnilo :slight_smile:
13. kvě 2011 ve 22:36  • Odpověz  • To se mi líbí
@zukoc :Krásné sobotní ráno :slight_smile: ,posílám velikou gratulaci :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: !!!Tak jsme všechny,to nám to dalo :wink: :sweat_smile: ...A teď už budeme řešit jen ty naše drobečky sladký :slight_smile: .
Co se týče dávání dětí na bříško,tak my dáváme několikrát denně a už krásně držíme chvilku hlavičku :slight_smile: .Ale co teda dělám já a už vlastně u třetího dítka je to že ho klidně přes den pod kontrolou nechávám spát na bříšku.Moje děti to teda milují a spěj tak nejraději....Když to vezmu tak za nás se zase dávalo jen na bříško a když se narodil Petulka tak na bok a ani to by se ted nemělo,takže si myslím,že co rok to jinej názor :confounded: ,a tak mi to potvrdila i dr z rizikové poradny.V noci ne to ho dávám jen na zádíčka,ale přes ten den.... :sweat_smile:
14. kvě 2011 v 09:04  • Odpověz  • To se mi líbí
@zukoc : veliká gratulace!máte krásné jméno :slight_smile:
14. kvě 2011 v 09:58  • Odpověz  • To se mi líbí
Moc děkuju všem za gratulace, pokusím se přidat nějaké fotky, snad se mi to podaří:slight_smile:
@kijir já taky dávala na bříško spát a to i v noci, protože jedině tak nětrpěla na prdíky, ale to už jí bylo tak cca 3 měsíce. Jinak nám v porodce říkali, že máme dávat na bok kvůli zvracení, aby to vyteklo případně ven a boky se mají pravidelně střídat, jinak se mimčo začne stáčet a muselo by se pak s ním rehabilitovat. Novorozeňátka prý umí dýchat zatím jen nosem a ne i pusou a tak, kdyby si na bříšku položily hlavičku a zacpaly si nos a třeba tak usnuly, tak by se udusily. Ale postrádám info, kdy už budou umět dýchat i tou pusou :unamused:
14. kvě 2011 v 10:57  • Odpověz  • To se mi líbí
@pusolamy moc děkuju, manžel mi těsně před porodem chtěl z toho jména vycouvat, ale nakonec to dopadlo dobře :grinning:
14. kvě 2011 v 10:59  • Odpověz  • To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek