• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

TP v únoru/februári 2011. Máme společný termín?

19. září 2012 
@mafynka to kojenie vonku zaujima aj mna. vcera sa to stalo aj nam, mala spinkala a zrazu obrovsky narek, spala sice dalej, ale neprestavalo to, tak som ju az na rukach ukludnila. asi sa jej nieco snivalo :sweat_smile:

mne v nemocnici hovorili, ze po kojeni si dieta nemusi grgnut, po UM vsak VZDY.

no vidim, ze moja ma vacsie miery ako niektore 2 mesacne babatka :slight_smile:
24. bře 2011 v 09:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak to my grgame vo dne v noci, aj 3krat pocas papania. ale Jakubko niekedy odgrgne aj sam pri papani, ani ho nemusim zdvihnut :slight_smile: pocut to pomaly az k susedom a nikdy nie dlhsie ako po minute :wink:
24. bře 2011 v 09:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
@bambulka0406 ďakujem za radu, skúsime :slight_smile: no aj tak neustále rozmýšľam, čím to môže byť, či mám ja nevhodnú stravu, alebo čo, aby som jej niečím znovu neurobila zle :unamused: ale dokopy poriadne nič nejem. teda nemyslím množstvo ale rôznorodosť potravín... aspoň že sme túto noc ako - tak spinkali. budila sa iba každé dve hodiny na kojenie a potom hneď spinkala ďalej, žiadne cirkusovanie hodinu, či dve a teraz tiež krásne búva, normálne som si stihla tvár nakrémovať a rozmýšľam, čo si uvariť, keď má tie vyrážky...
24. bře 2011 v 09:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lubinka26 tak naše slečny majú asi podobné miery :dizzy_face: Simi mala 3 týždňová 4600g, na budúci týždeň má 6 týždňov, ideme na poradňu, tak som poriadne zvedavá :grinning:
24. bře 2011 v 09:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dijefcatko :slight_smile: jeeej, tak nie som sama :grinning: kolko mala mala, ked sa narodila? ale vies co mi nesedi? ze mala nosi este niektore 56tky a ma 60cm. asi ju premeriam :grinning:
24. bře 2011 v 09:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dijefcatko nemusi to byt stravou. este by som mozno skusila zmenit detsku kozmetiku :wink: nebola si s tym u doktorky?
24. bře 2011 v 09:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
no ako to riesite s kojenim vonku? neviem si to celkom predstavit. ja doma kojim iba po leziacky, asi nastal cas trenovat aj po sediacky
24. bře 2011 v 09:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mafynka aj my mame stale zelenu stolicu :frowning2: , ale kedze je drobec spokojny tak to uz neriesim :slight_smile: daj vediet ako to dopadlu v tom labaku, ci pojdeme aj my k doktorke :frowning2:
Aj jakubko zacne niekedy zo spanku plakat a po chvili spi. akokeby sa mu nieco zle snivalo :frowning2: ked som si ho tak parkrat odsledovala tak vacsinou si potreboval puknut alebo odgrgnut lebo ja ked mi na prsniku zaspi nedavam odgrgnut.
24. bře 2011 v 10:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lubinka26 Skusala si s nim ist poobede vonku? Place aj tak? Lebo mojmu malemu neskutocne dobre robia prechadzky poobede. Leusko je dobry, vacsinou sa iba napapka a zaspinka, ale tiez niekedy nema svoj den a musim sa mu viac venovat a niekedy ho necham sa vyplakat, ked neviem, co mu je, ked je napapany a prebaleny, niekedy to pomaha a niekedy nie:slight_smile:
24. bře 2011 v 10:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lubinka26 No toto trapi aj mna, si neviem predstavit niekde vonku kojit, to skor len tak, ked pojdeme s drahym spolu a ze ho nakojim v aute, keby nieco, ale inak niekde v parku alebo v obchodnom centre...no neviem...nech nam povedia skusene mamicky, ako to riesili ony :grinning:
24. bře 2011 v 10:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dijefcatko Ahoj, mne sa mala tiez takto povyhadzovala, doktorka nam na to dala zinkovu mast, ale tu som ani nepouzila. Poradila nam do kupela pridat odvar z psenicnych otrub a kozicka sa jej pekne zahojila.. Tie otruby sa daju kupit v bio obchodoch..
24. bře 2011 v 10:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dijefcatko a este som zabudla napisat, ze sa vyhodila takto po detskom oleji..
24. bře 2011 v 11:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dijefcatko vyrazky mame aj my,,miznu podla toho ako ho obliekam,,,ak ho obleciem slabsie,vycisti sa mu to,,ak teplejsie, znova sa vyhodi,,aj vo vlaskoch aj vsade,,,aj nam dali holtov krem,,ale nedala som mu ho,,a este nam doki radila ho kupat v dubovej kore,,,skus
24. bře 2011 v 11:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
baby, tie ktore prikryvate svoje babatka na noc dekou, ako to robite, ze sa vam do nej nezakutru?
24. bře 2011 v 11:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
inak k tomu kojeniu,,,ja som bola vcera so sestrou,,tiez ma maleho drobca,,a ta vystrcila prsia hocikde :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: sedeli sme v cukrarni,,kojila,,,,sli sme na obed,,kojila :grinning: :grinning: :grinning: dokonca aj ked vedla nas sedeli chlapi,,,tej to nerobi problem,,ta vystrci hocikde :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: ja si do mesta beriem odsate mlieko a ked,tak vypytam horucu vodu niekde,,,ale vcera som potrebovala aj nakojit,,,tak som sla do auta,,,no ale ked chodim s malym sama,,tak neviem ako riesit krmenie,,a aj vcera taaak krasne vonku,,a my sme museli bezat domov,,,mne je ho luto budit,,lebo doma tak nebuva dobre
24. bře 2011 v 11:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zebra41 moj lezi v zavinovacke,,ale nie je zviazany,,len ho nou prikryjem,,,na to dam velku deku,tak,ze mu nou podlozim za chrbatikom,,aby bol na boku,,on sa v noci zvykne natahovat,,,ale este sa mi nestalo,ze by mal zakrytu tvaricku,,ale ja zasa nedavam deku az ku krku,,
24. bře 2011 v 11:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zebra41 hej, my sme tiez mali taky cumel na flasku, co z toho mlieko sa lialo, nie kvapkalo, no furt sa pri tom drhol, lebo on ani prehltat nechcel, tak preto ho dali na den na infuzky, lebo pri vazeni po jedeni nenabral ani pol gramu.. on nonstop spal, asi kvoli tej silnej zltacke...no ja som ho pri sebe mala strasne malo, v noci vobec a cez den mi ho nosili iba na krmenie a potom uz ani to nie, len vecer, nech je chvilku so mnou :stuck_out_tongue_closed_eyes:
a este som musela byt sama na izbe, tak si vies predstavit, ako straaaasne som sa nudila :stuck_out_tongue_closed_eyes:
24. bře 2011 v 11:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zebra41 par stranok dozadu som dala fotku, ako to riesime my so zakryvanim na noc :grinning: :grinning: :grinning:
24. bře 2011 v 11:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
@marhulka13 tak to ti nezavidim. ja som tiez nemala maleho pri sebe. a priznam sa,ze ked som v prve dni nevedela, co bude s mojim drobcom,tak mi bolo zatazko obzerat si deticky spolubyvajucich :unamused: vidim,ze ste si tiez zaciatky a papanie uzili...ale tak hlavne,ze uz papaju. no ja neviem,ci by sa mi v takom zabaleni neuvaril :wink:
24. bře 2011 v 11:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mafynka no ja som ho tak podobne oblozila pred tym a on najskor kopcoval az sa mu deka dostala po rucicky a tymi hadzal az sa mu deka dostala cez hlavu.l...ale potom bol spokojny :stuck_out_tongue_closed_eyes: len ja som stresovala a mm hovori, ze co stresujem,ved ta deka je priedusna...
24. bře 2011 v 11:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zebra41 no nam sa to zatial nestalo,,,klop klop,,,ja som dnes rozmyslala,ze cim teplejsim ho zakryvat,,bo on v noci strasne ladovy je,,,teraz konecne ma teple rucky,,ale to ma body, dupky, teplaky na tom, mikinu,,je zakryty zavinovackou,,dekou,ktora je zlozena na niekolko vrstiev a este moju perinu,,,no zimomravy po mne

a vonku chodime tak,ze je vo fusaku,,,ma dupky, body ,,,a take plysove teplacky, svetrik plysovy a este taky komplet plysovy,,,cize dve teple supravy na sebe,,a vobec nie je spoteny,,niekedy na to este deka
24. bře 2011 ve 12:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
idem mu ja kupit espumisan,,,mate este nejake rady,co treba mat v lekarnicke?? paralen cipky len mame
24. bře 2011 ve 12:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
@leonard2002 Skoro v každom obchodnom centre je prebalovacia miestnosť-kutik, kde je pohodlne kreslo, alebo stolička či lavicka, kde maminky koja. Ja kojim tiež všade. Nemám s tým problém. Nerobím nič zle, práve naopak, dávam svojmu dietatku jedlo. Normálny človek to pochopí a nenirmalneho mám v pazi. No zväčša sa stretavam s pozitívnym ohlasom. Teraz sme boli s deťmi v nemockena chirurgii, plnacakaren a ja som kojila. Väčšinou maminky povedia že to je krásne a chlapisa diskretne otocia. Samozrejme, že nevytasujem prso. Trosku nadvihnem tričko, mala sa prisaje a cela jej hlavicka a moja ruka nad zakrýva. Takze úplne v pohode. Taktiež si nesadnem hneď do stredu, vyhladam si zatisie, kutik, kde je menej ľudí. Pripadne niekoho poprosim, či by si nevymenil miesto, lebo chcem nakojit. Ešte nik nepovedal nie. Krásne sa dá kojit v šatne, alebo v manduce.
Čo sa jedla týka, treba jesť všetko, tak ako v tehu. Je blbosť vyhýbať sa potravinam. Prvý krát čítam o paradajkach! Ja dávam od zeleninu, cez rôzne ovocie, čokolády, pikantne jedlo, ktoré som zápila pivkom:slight_smile: cez pasteky, med, jahody všetko! Veď vitamíny moje dieťa potrebuje. Mojej to problémy nerobí a ani ja si nerobím starosti keď sa puci. Veď je to normálne. Popuci sa a vykaka. Jedna baba tu pisala, že ináč ako raktalnou trubkou či teolomerom sa nevykaka. No keď tak budepojracovat, tak si na to dieťatko zvykne a prestane mu fungovať vylucovanie a inak sa už ani nebude vedieť vykakat. Det treba nechať, nech si uvedomujú svoju osobnosť a zvykaju si. Či už na chute, alebo na prdiky. Aj na to, že sem tam musia byt v postielke samé a hrať sa s hrazdickou. Nechať nech objavujú a spoznavaju svet v akýchkoľvek firmách a podobach.
24. bře 2011 ve 12:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mafynka Fu, tak takto ja maleho nebabusim... :grinning: my, ked ideme vonku, tak ma body, ponozky, dupky s dlhym rukavom a potom je v takom plysovom overale a prikryty dekou a zatial nemal studene nozicky, ked sme dosli domov...raz som mu dala jednu vrstvu naviac a bol uplne horuci, ked sme dorazili domov, tak preto mu davam vlastne len o jednu vrstvu viac ako mam ja...ale my sme vonku boli iba tento tyzden, predtym bolo chladnejsie.

A ja maleho uz tiez nebalim do perinky ani do zavinovacky, perinku ma sice v postielke, ale ked ho tam ulozim, tak iba tak nalahko prelozim tie rohy cez neho a prikryjem perinkou...ale je pravda, ze uz "cestuje" po postielke, ale kedze ta perinka je lahka, nebojim sa, ze by sa s nou pridusil alebo nieco.
24. bře 2011 ve 12:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mafynka jej..to ja mu na noc dam len pyzamko. a ked sa mi jednu noc zdalo,ze mu je trosku zima,tak som dala pod to body s kratkym rukavom - a to mi od februara vypiname na noc kurenie,ale vtedy bol este zabaleny v zavinovacke a prikryty...cez den ma body s dlhym a dupky.no a von chodi - body s dlhym, dupky, kabatik, ponozticky, rukavicky, 2 ciapocky (taku tenku a troska hrubsiu), a je v overale - ked bolo chladnejsie,tak este prikryty hrubou dekou. teraz je v takej zavinovacke, ktora je do autosedacky - nie je taka hruba ako overal - a prikryjem dekou ak fuka studeny vietor.
ja si nemyslim,ze sa zakutre,lebo mu je zima - zvycajne rucicky aj nostek nema studene. len proste je dost pohybovo akcny :wink:
24. bře 2011 ve 12:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
@arrett No, raz ma krpec urcite svojim placom donuti to urobit na verejnosti:slight_smile: ale asi si len treba zvyknut:slight_smile:
24. bře 2011 ve 12:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mafynka tak to maleho riadne babusis ja malej ked ideme von dam body s dlhym rukavom ponozky a gatky a papucky aby mala teplen nozicky, kabatik a dam do kozusinkoveho fusaku. samozrejme aj teplu capicu.a doma ma len body a gatky a ponozticky. ona mava studene rucicky ale ked je inak teplucka moc ma to netrapi. ja sa snazim aby mala bola otuzila. a ku kojeniu este som nemusela kojit nejako na verejnosti ale podla mna je to v pohode ked prehodis cez seba plienku tak aby nebolo nic vidiet :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: vsak babo len je tak isto ako ked ty si v restike :slight_smile:
24. bře 2011 ve 12:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lubinka26 moja Simi mala 4070g a 57cm, ale veľkosť 56 nosíme niektoré ešte stále a niektoré sme neobliekli ani po narodení. To je ako s naším oblečením. Tiež som si vždy kupovala od 38 po 42, podľa strihu :slight_smile:
24. bře 2011 ve 13:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
@bambulka0406 kozmetikou to nebude, tú používame minimálne. Bolo mi povedané, že pri kúpkaní stačí čistá voda a krémiky len vtedy, ak to pokožka dieťatka potrebuje. Zatiaľ mala pleť ako porcelánová bábika čistučkú... Ja už fakt neviem. Tie vyrážky jej vystúpia, keď sa pučí alebo zlostí, keď je pokojná, takmer zmiznú, zostanú jej len malinké hrbolčeky a keď sa znova pučí, opäť sú červené...
24. bře 2011 ve 13:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
@arrett ja som malej strčila do riťky teplomer dvakrát. ako jej pomôcť, keď sa tri hodiny pučí a trápi? nevedela som sa na to pozerať :frowning2: a keď sa tak vykakala, zaspala úľavou a vyčerpaním... predtým sme tento problém nemali, trápi nás to len od soboty, ale vždy len doobedu, poobede a večer ten problém nemá. tak poraď, budem fakt vďačná :slight_smile:
ty ješ úplne všetko? ja som si tiež myslela, že keď som v tehu jedla všetko, môžem aj teraz, avšak aj tak sa obmedzujem. ale ak má malá bolesti bruška alebo sa vyhádže ako teraz, mám to nechať tak a nevynechať podozrivú potravinu? vyhádže sa znova, alebo na druhýkrát tú potravinu zvládne? fakt budem vďačná za každú radu...
24. bře 2011 ve 13:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek