• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

TP v únoru/februári 2011. Máme společný termín?

19. září 2012 
Baby, ako sa maju "vycesavat", resp. "vykefovat" supinky z hlavicky? Mam to potriet olivovym olejom a tak s kefkou cesat? Lebo sa zacali robit malemu...a ako casto to treba robit? iba raz? po kupani alebo pred? Poradte:slight_smile: dakujem
24. bře 2011 ve 13:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dijefcatko ahoj, my mame presne tento problem s vyrazkami.. Ked sa puci vyjdu mu vsetky von, ma to iba po tvari a vyzera akoby bol posypany krupicou.. Doktorka mi dala fenistil od alergie 3krat denne a este taku olejcekovu vodicku, co mi namiesali v lekarni.. ale nemam pocit, ze by mu to pomahalo. Dala som mu na to vcera cistu kozmeticku vazelinu, lebo to uz ma take suche a mam pocit, ze je to trochu lepsie.
24. bře 2011 ve 13:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
@leonard2002 no netreba to hlavne zoskrabavat..mavato asi 90% deticiek..ja som ti vzdy po kupani natrela olejcekom a len kefkou vmasirovala a precesala....moja dcerka mala az do roka .)
24. bře 2011 ve 13:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
@barca25 Dakujem:slight_smile: skusim dnes po kupkani:slight_smile: a zoskrabavat ma ani nenapadlo:slight_smile: to len som mala obavy, ci to ta makka kefka zvladne:slight_smile:
24. bře 2011 ve 14:08  • Odpověz  •  To se mi líbí

@leonard2002 ono tym olejcekom zmakkne a kefkou jemne masiruj:slight_smile:..ale neboj..do roka zmizne.)
24. bře 2011 ve 14:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
no vy teda babusite krpcov. dufam, ze tej mojej nie je zima... aj dnes sme boli vonku, stale spinka pod terasou :slight_smile: a ma body s dlhym rukavom, polodupky, ponozky, tenku ciapku. takto som ju zabalila do emitex deky (do autosedacky), cize ma akoby dalsiu ciapku, zakryla dekou, deklom na kocik a hotovo. doma ju mam bud v pyzamku a ponozkach alebo body, polodupky a ponozky. niekedy ju prikryjem dekou, ked spinka v spalni, tam mame okolo 19st., inde 22st.

@arett tak to ta obdivujem. ja nemam odvahu jest hocico. dnes som si bola u pediatricky dat potvrdit, ze mala ma 28 dni a tak ma znosila, ze hrozno nemozem :cry: a ja ze preco mi mala 2 dni nespi, vsak ju bolelo brusko :frowning2: :frowning2: v dobrej voli som si myslela, ze ked vinea je dobra na mlieko, tak hrozno bude este lepsie. no a dokonca som ho aj odsupkovala :sweat_smile: tak dnes teda vyskusam banan, tak chuti aj espumisan, z toho by jej nemuselo byt zle :grinning:

tie, co kojite a nejete vsetko, co jedavate? ja uz fakt nemam fantaziu.
24. bře 2011 ve 14:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lubinka26 No s tym jedenim som aj ja v koncoch, vacsinou jem dookola to iste, kazdy den mam polievku, bud vajickovu, vyvar alebo taku mliecnu so zemiakmi...a druhe jedlo, kedy ako, niekedy iba chlieb so sunkou:slight_smile:
A moja pediatricka mi zase povedala, ze hrozno mozem...to je tak, sto ludi, sto nazorov...ale hrozno nejem...dnes som po 3 tyzdnoch prvy krat zjedla jablko bez supky...a na banan sa tiez chystam, ale az neskor:slight_smile:
24. bře 2011 v 17:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
@leonard2002 aj ja si myslim, ze hrozno by nemalo skodit, ved na viac mliecka sa odporuca pit vineu
24. bře 2011 v 18:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lubinka26 ja uz mam tiez hlavu v smutku z toho jedenia, ale co uz. Tiez jem stale to iste do kola. Z ovocia som jedla zatial hrozno, banan. Polievku si tiez robim bud vyvar, zemiakovu na kyslo, vajcovu, aj gulas mozem, ale nie velmi korenisty a tak. A druhe jedlo je take jednoduche, ze priloha zemiaky, ryza, kasa a to si dam bud s maskom, alebo som uz jedla aj rybu pangasiusa, lososa. A cestoviny na vseliake sposoby. Akurat mi tie jedla pridu niekedy ako bez chuti, lebo ich nemozem velmi dochutit koreninami. A jem aj cokoladu, pijem ten napoj caro a caj na kojenie. :slight_smile: A tak. :grinning:
24. bře 2011 v 19:21  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lubinka26 ja som tiez jedla hrozno ale mala v pohode. ono zavisi od babatka. ja naozaj jem vsetko okrem strukovin. nevyberam som rada ked mi mala dovoli nieco si pripravit a zjest to :slight_smile:
24. bře 2011 ve 20:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
@arrett plne s tebou suhlasim. aj ja jem vsetko, maly si musi zvykat :slight_smile: obcas sa sice vyhodi na tvaricke a vyzera ako pubertak, ale neskor to zmizne, takze to nejak neriesim.
24. bře 2011 ve 21:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte baby, dnes sme boli u doktorky, malý Tomáško má ešte stále výtok z očiek od narodenia a ani Pamycon mu nezabral tak sme museli ist k očnej, zatial nam dala antibioticke kvapky, dufam že mu to už prejde aby sme nemuseli ist na preplach očnych kanalikov, to sa bojim velmi.

No takže náš Tomáško má 5 a pol týždňa a váži 5800g!!! je to velký jedák :grinning:

ja veru tiež malého tak moc neobliekam, večšinou o tu jednu vrstvu aby mal viac ako ja, zabalim ho do fusaku a podla počasia ked treba dam tam ešte tenku alebo hrubu deku.
no ja ráno začínam kavovym napojom CARO, tam je minimum kofeinu, k tomu nejake rožky,chleby salamove,syrove alebo sladke..jem tiež skoro všetko okrem strukovín a citrusových plodov, každý deň si dávam activiu s polkou jablčka a cerealiami, obedy večšinou lahké ale ja som tak bola zvyknutá aj pred tehotenstvom, večšinou kuracie alebo morčacie maso na rôzne spôsoby jedávam a občas aj bravčové, občas vysmážané a občas rybu. a každý den pijem čaj na podporu dojčenia. aj actimel a acidko pijem ale nie každý deň. a cez noc mlieko a vodu.
tu je náš bambulko :slight_smile:
24. bře 2011 ve 22:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jenny_fer Bambuliak:slight_smile: na tej prvej foto vyzera ako taky maly Cinanko:slight_smile:
25. bře 2011 v 08:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
zdravim predem se omlouvam za odkaz.mozno se domluvit na cene. http://aukro.cz/0-1rok-chlapecek-i1523417991.html
25. bře 2011 v 08:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jenny_fer jeej, tak to je uz riadny chlap. Nas ma 6 tyzdnov a ma 4,3kg.., ale sa narodil 3kg. My tiez bojujume s vytokom z ocka, mali sme tiez pamycon, aj framicoin mast a nezabralo, boli sme na ocnom na ten vyplach, robila mu to na jednom ocku, co mal horsie a pomohlo, este trochu ma vytok ale uz nie tak vela a kvapkame aj atb kvapky a masirujeme a bud. tyzden mame ist na kontrolu, ak bude treba, tak mu spravi vyplach znovu..
25. bře 2011 v 09:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mirka0044 Ahojte, vidim, ze je to casty problem:( my sme s tym tiez dosli z nemocnice, mal to na jednom ocku, ale pediatricka mu hned predpisala atb kvapky a nastastie zabrali...klop klop:slight_smile:
25. bře 2011 v 10:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte kocky,,nestiham vas citat,,no ale ziadna novinka

ja som vcera dala prvy krat ten espumisan,,do mliecka,,,,kolko krat do dna to davate? ci len raz?
25. bře 2011 v 10:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mafynka ahoj podla potreby môžeš aj po každom kojeni, ale my sme nedavali
25. bře 2011 v 10:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
@leonard2002 s ockom mame aj my problemy :frowning2: v utorok ideme na kontrolu, tak asi aj nam preplachnu ten kanalik :frowning2: :frowning2: :frowning2:
@mafynka espumisan davam do kazdeho mliecka 6 kvapiek a zabera to, pediatricka mi povedala, ze espumisan je neskodny a moze sa pouzivat podla potreby aj 3 mesiace, ze potom by sa to malo upokojit :wink:
25. bře 2011 v 10:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
kočky už mate režim s babatkami? poradte ako sa mam do toho pustit? dakujem
25. bře 2011 v 17:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte kočky,veelmi dávno som Vas už nečítala :frowning2:,dufam,že ste všetky ok a užívate si bábatka.Práve som sa chcela tiež spyta tu otázku,čo sa spytala
@alexis13 .Zatial sme dosiahli,že malinká je každy večer o 20mej vo svojej postielke a sama zaspí.Strašne sa mrví,rozpráva si a potom zaspinká.Kojím,ale Tamarka papá hore dole,velakrát zaspí na cecku a o 45 minut si znova pyta,plačká a robí ako vrabček,papá si ručičku.Tamarka sa na nás už krásne usmieva a hovorí aguuu :dizzy_face: Každy den chodíme na prechádzky,vzdy okolo 13tej aspon na 2hodinky.Mesačná pomoc mamina a svokra odišli tento pondelok.Strašne mi chýba mamaa :cry: aj jej fantastické vtáčie mlieko.Každy den mi robila,zlatá moja.
25. bře 2011 v 18:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
@alexis13 my sme zacali kupavat vzdy o siedmej potom malu nakojim a dam spinkat niekedy jej trva dlhsie kym zaspi inokedy nie je problem. zvacsa sa potom zobudi okolo polnoci a potom zasa nad ranom. cez den moc rezim nemame iba sa snazime chodit von vzdy poobede okoli jednej. :slight_smile:
25. bře 2011 ve 20:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
ani my este nemame ziaden rezim. jedine co robime pravidelne je, ze sakazdy druhy den o pol osmej okupeme, nakojim a okolo osmej dam jakubka do postielky spinkat. vacsinou hned zaspi, alebo ho tam davam uz spiaceho :slight_smile: , potom sa budi niekedy okolo druhej az stvrtej :slight_smile: cez den je to rozne.
25. bře 2011 ve 20:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
@potokin ahoj, my mame tiež velmi podobny režim, kupeme sa každy druhy den o 19h, potom sa napapame a spinkat, niekedy zaspi hned, niekedy aj za hodinku ked je velmi hladny tak mu to trva kym sa poriadne napapa.. ale ked si pyta aj o 18.30 tak mu ešte dam poceckat aby bol kludny a po kupani si dopapa. a tiež sa budime potom okolo polnoci a nadranom okolo 3-4-5h kedy ako. a vstavame okolo 6-7h ale niekedy ešte zaspime. a ked sa malemu nechce už spat dá mi to patrične najavo krikom :D a ked odostriem žalúzie tak už pozerá von oknom a hned je spokojny.. a cez den tiež rozne, niekedy spinka Tomáško celý den a budí sa iba na krmenie, inokedy pospí len zopár hodín cez den a ostatok dna je hore ale večšinou je spokojny, občas samozrejme poplače ale babatko sa potrebuje aj unavit trošku nie len spat a papat :D kolko vážite?
25. bře 2011 ve 22:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jenny_fer @alexis13 @katarinasifrova @potokin Ahojte...tak ten rezim mame velmi podobny ako vy, jedine, na co sa zatial mozem spolahnut je, ze maly sa v noci zobudi iba raz, to medzi 00-01hod...ale to zaspi az okolo tretej, vacsinou sa vrti a mrnci, ale neprihovaram sa mu, niekedy ho necham trochu poplackat, ked placka velmi, este mu dam cicik a tam sa potom uz dorazi a zaspinka skor...Cez den kedy ako, niekedy spinka krasne 4 hodiny, inokedy sa zobudi uz po dvoch a chce papat a takisto chodime poobede vonku a kupeme sa tiez medzi 19 a 20 hod...
Hlavne musim odhalit to jeho "akoze placem" a nie "som hladny":slight_smile:)) to este nie vzdy odhadnem:slight_smile:
A tiez si niekedy cuca rucicku, ale to viem, ze este chce papat...tak mu dam ete cecku, aj ked v nej uz toho vela nie je:slight_smile:
26. bře 2011 v 08:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
Baby, tie babatka vase, co maju problem s kolikou, kedy im to asi zacalo? Lebo my zatial problem nemame (klop, klop), ale chcem byt na to pripravena:slight_smile: A je pravda, ze ked ma dieta koliku, tak nezoberie cecku do pusy? Alebo ako vlastne zistim, ze ho boli brusko a ze nechce este papat?
26. bře 2011 v 08:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte kocky,,,

aku maju vase babatka stolicu? lebo moj mal cely tyzden zelenu,,,a dnes ma sice zltu,ale strieka z neho skoro taka voda,,,no strasne riedku ma,,,neviem uz co robit

a inak,je niekto z vas, kto bali do latkovych plienok??,,,ja rozmyslam,ze prejdem na pampersky
26. bře 2011 v 09:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mafynka ja som od zaciatku na pamperskach, latkove pouzivam iba ako "utierky" a pod hlavicku do postielky

My mame stolicu stale horcicovu, so zelenou nemam skusenost, ale nepamatam, ci kojis alebo nie, ale ak kojis, tak vraj ak je zelena, tak Ti Tobi taha iba predne mlieko...
26. bře 2011 v 09:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
@leonard2002 kojim,,,ale vecer davam jednu davku nutrilonu
26. bře 2011 v 10:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mafynka ahoj, aj my sme hnačkovali, pani doktorka nam odporucila Smektu, ale nakoniec som ju nedala, lebo nemala taky pocet stolic, aby to bolo vazne. aj teraz ma obcas vodnatu, ze sa to vsiakne do plienky cast, ale vraj je to ok... zelena je u kojeneho ok :wink: a preco davas vecer nutrilon? kvoli spinkaniu? ja nad tym zacinam uvazovat...
ozaj, ako osetrit ten zapal po ockovani?
26. bře 2011 v 10:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek