• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

TP v únoru/februári 2011. Máme společný termín?

19. září 2012 
@marhulka13 ja som mu davala len ten HA, asi sa mu uz sprotivilo, ani sa mu necudujem, cely den len mliecko :grinning: :grinning: :grinning: inak ja tiez nedavam cajik, ale uz asi zacnem, ved ho musi smadit, ked je aj vonku teplo
toto je ono, ma to 400g, je to taka piksla ako ten mensi Nutirlon http://www.france-lait.sk/pociatocna-dojcenska-vyziva-bez-laktozy.htm
dievcata, kedy mu mam dat ten cajik? len tak, hocikedy medzi papanim? ja ho krmim tak, ze najprv vypije z prsa a potom UM na dokrm
31. bře 2011 ve 13:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
dokelu aj s posuvanim casu, odkedy sa posuval maly ma vsetko poprehadzovane rano o 4 sa na mna skeri a chce sa hrat a teraz mi uz taha 4 hodinu spanku vsetko mam porobene tak sa nudit cakam tu jak dilinko kyms a zobudi :grinning:
31. bře 2011 ve 13:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
Trapime sa so sprostym sackom na odber mocu. Pri simonkovi som zalepila okolo pipika a hneď sa vyčural. No tie dávky pre dievčatá sú strašne. Neviem jej zachytiť moc a ani sa jej nechce cikat. Ach jaj. Pól DNA sa s tým trapime.
31. bře 2011 ve 13:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
@natalca pomohla ti ta senovka? ja som ju jedla, ale maly mal z toho hnacku tak som ju vysadila
31. bře 2011 ve 13:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
@iwka123456 no, my sme na balkone a tu mi spinka..ja mam este zehlit, no nechce sa mi, tak sa opalujeme :grinning:
31. bře 2011 ve 14:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte. tak my stale grcame moje mlieko. ma sa mi niekto ozvat,ale kedy to bude to nik netusi :confused: skusam vselico mozne,ale nic nepomaha. raz to vygrca a inokedy nie. ale to umele ide riadne do penazi a nema to tak vyzivne ako moje. kedy jej mozem zacat davat cajik? mam tu feniklovy a harmancekovy od 1. tyzdna.
my casto chodime vonku s autosedackou. tu si z toho tazku hlavu nerobia. a ja dufam,ze ziadne problemy mat nebude.
31. bře 2011 ve 14:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
@natalca vdaka, vyskusam, uvidime, co to bude :slight_smile:
31. bře 2011 v 15:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte
@arrett a kvoli comu musite odoberat moc?
31. bře 2011 v 15:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
@matiniki5 Simonkovi preventívne a daske kvôli oblicke. Od bruska ju mame zvacsenu.
31. bře 2011 v 16:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
@bambulka0406 ano senovka mi pomohla, ale nie tak ako som cakala, kazde papanie zacina kojenim a potom este dokrmujem, predtym som ledva odsala 1 davku (90ml) za cely den :confounded:
my sme z nej nehnackovali

dievcata prve som sa dozvedela, ze Nutrilon comfort je pri kolikach na predpis :wink:
31. bře 2011 v 16:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
@bambulka0406 ako vyplnas cas ked ti maly nespi? ja uz neviem,co s nasou. chudak moje nervy,ked som s nou cely den sama :unamused:
31. bře 2011 v 16:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
@natalca TO VAZNE???mne ten comfort dokina odporucila, lebo maly mal tie koliky, no na predpis mi to nedala :confused: na koliky mi doporucila jedine espumisan :stuck_out_tongue_closed_eyes:
31. bře 2011 v 17:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hrozienko11 nie si sama, nas ked nespi, tak rad vrieska, uff.. a tiez neviem, ako ho zabavit, najdlhsie vydrzi na hracej deke, no bojim sa, ze aj to ho onedlho unudi :rolling_eyes:
31. bře 2011 v 17:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hrozienko11 ja malemu spievam, cvicim s nim, prechadzame sa po byte, pozerame do zrkadla (ma vtedy take vyplestene okale, asi sa cuduje, ze koho to tam vidi :grinning: :grinning: :grinning: ) snazim sa vela na neho rozpravat, vtedy na mna tak cumackuje a spuli pusinku, snazi sa aj on vydat nejaky zvuk zo seba, chodim s nim von, pouzivam kolotoc na postielke a hraciu deku :slight_smile:
31. bře 2011 v 17:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mafynka Ahoj, my chodime s vajickom len ked ideme k doktorke, alebo sa niekde presuvame autom. Inak kocikujeme v hlbokom,lebo je pravda, ze zbytocne sa tam babatko lame. V hlbokom ma chrbticu pekne na rovnom, co je ovela zdravsie. Mna netrapi,ze nic nevidi, lebo akonahle ho polozim do vanicky, alebo sedacky, tak spi . :grinning:
31. bře 2011 v 17:49  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte maminky čo máte nove??idem si vás čitať :wink:
31. bře 2011 v 17:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte vsetky, tak my mame po prvej poradni, malinky nam pribral vyse pol kila za posledne 3 tyzdne a vyrastol o 2 cm:slight_smile: Takze teraz mame 3520 g a 53 cm:slight_smile: Cely den bol zlatunky, ale u lekarky si to vynahradil, pocula ho cela poliklinika:slight_smile: a aj sa mi stihol cestou k dokine (cesta k nej mi trva 5 minut) pokakat a to som ho prebalovala 10 minut pred odchodom z domu:slight_smile: ale osvietilo ma, este ked som bola doma a zobrala jednu nahradnu plienku:slight_smile: takze nas caka vysetrenie u urologa, neurologa a ortopeda:slight_smile: ona mi to chudina postupne vysvetlovala, ale maly tak vrieskal, ze som jej polku nerozumela a druhu polku som v tom strese zabudla:slight_smile: tak jak trubke mi to musela potom, ked sa maly ukludnil, hovorit vsetko este raz:slight_smile: Ale zvladli sme to, som na seba hrda:slight_smile:))))))))))))))))
31. bře 2011 v 18:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
A tie vyrazticky, co sa mu vyhodili su potnicky, ale vravela mi, ze mu na to nemam nic davat, ze to mu zmizne samo...
31. bře 2011 v 18:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
@marhulka13 podla mna cajik daj istotne ja moju s cajom stale dorazim...Napriklad dnes sme boli 4 hodinky vonku v restauracii som jej robila mliecko a potom stale bola nespokojna tak som jej stale dala cajik..Podla mna jej bolo horuco..predsa len potrebuje aj tekutiny...Alebo niekedy robim iba obycajny pigy cajik ....aj doktorka mi ho odporucala... :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:
31. bře 2011 v 18:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
@natalca tak presne to francuzke mlieko pije aj moja suseda...ale ona preto,lebo šetrí.... :confounded: :confounded: :confounded:
To je super,že mu robí lepšie....ten nutrilon HA je ozaj horky....ale aj comfort....moja ho vypije ale nie s takym nadsenim ako klasicky nutrilon.... :wink: :wink: :wink:
A navyse ho musim v pohari rozhabarkovat,lebo sa robia hrudky...No nam na koliky pomohol :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:
31. bře 2011 v 18:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
@marhulka13
@natalca a mne moja doktorka comfort predpisať nechce,lebo vraj ona na jedlo´´nedava recepty..Krava!!!
A druhe doktorky davaju.... :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:
31. bře 2011 v 18:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
@marhulka13 tak ta nasa na hracej deke este nevydrzi :confused: ale verim,ze za ten mesiac by uz aj mohla. a najhorsie je,ze niekedy ju uspat mi trva aj 4 hodiny.

@natalca a ako cvicis? ja len nozickami,ked vidim,ze ju boli brusko. ale pridaj aj nejake dalsie cviky,ak mas :slight_smile:
31. bře 2011 v 19:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
@domigb a ako robis ten caj?? ako v akom pomere voda+caj... a kolko ml ho moze vypit??
31. bře 2011 v 19:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
@marhulka13 noo na 100 ml by mala ist jedna cajova lyzicka...ja robim 50 ml...niekedy som jej dala maximalne 20 ml ale teraz mi uz stiahne aj 50 ml :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:
31. bře 2011 v 19:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
@marhulka13 uplne seriozne, stretla som sa dnes s jednou mamickou, ktorej doktorka, podotykam, ze ta moja, predpisovala Nutrilon comfort, vzdy po 3kusy a vyslo ju to 5€, mne povedala, ze si mam kupit espumisan :angry: :angry: :angry:
@domigb tak na tvoju doktorku tiez neviem najst krajsie slovo :angry:
@hrozienko11 ja s nim chodim na rehabilitaciu, lebo bol ozivovany a tam maju take specialne cviky, inak mu nic nie je, len moja dokina je taka hrrrrrr do toho, poslala ma na milion vysetreni. Ja by som ti tie cviky musela ukazat, napriklad cvicime reflexne, stlacam mu reflexne body a on potom sam hybe rucickami a nozickami, alebo mam loptu overbal, ta ma malicke hrbolceky a tou mu beham po brusku a on ma do nej buchat rucickami a kopat nozickami, mal by to robit naraz aj rucicky aj nozicky. Potom mu ukazem hrkalku a pohybujem mu s nou z jednej strany na druhu, tak aby pekne za nou otacal hlavicku, ale az na doraz, teda aby sa lickom oprel o podlozku. Potom vzdy cvicim s tou rucickou alebo nozickou na strane ktorej ma vytocenu hlavicku a to tak, ze dviham rucicku hore pri hlavicku, potom do boku (do praveho uhla), potom si ju ohne v laktiku a akoze sa skrabka rucickou na ramienku, potom mu vytacam predlaktie, potom mu hladkam rucicku od malicka smerom k zapastiu a on otvori dlanicku. Tieto cviky musis robit nenasilne, ak ti kladie odpor, vydrz, nevrat sa spat, on povoli a ty cvik dokoncis, kazdy cvik opakuj max.3x aby nemal svalovku. Z noickami cvicim tak ze ho chytim za clenok jednou rukou a druhou chytim chodidlo a ohybujem mu ju v clenku. Nikdy nerobim vsetky cviky naraz, lebo ho to velmi unavi a potom spi ako drevo a nevie sa prebudit, robim ich priebezne pocas celeho dna. Oni mi tam este odporucali, ze babatko ma vela lezkat na brusku a vtedy mu mam masirovat chrbatik, teda ho hladkam popri chrbtici, pozor ale na to aby mal nozicky ako zabka, palce musia smerovat od tela. No a este silmulujem plazenie, ale to by som ti fakt musela ukazat. Jaj este ma napadlo, ze treba babatko hladkat po pasticke, ono otvori dlan a vtedy trenovat uchop, ale tak aby napriklad vas prst chytilo babo, vsetkymi prstekmi aj palcekom. Ja neviem, ci som to napisala zrozumitelne, ale snaha bola :grinning: :grinning: :grinning:
31. bře 2011 ve 20:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
baby, ktore mate babatka, ktore grckavaju. tiez sa vam stava,ze ich pali zaha? teda nam Jakubko grca celkom dost - ale pribera krasne,takze to az tak neriesim. problem vsak je,ze mu akoby mliecko ostavalo v hrdielku a drazdi ho to. viete mi poradit co s tym? doktorka mi poradila zahustovat mliecko nutritonom,ale z toho ho bolelo brusko,tak som prestala. niekde som citala,ze je dobre dat babatku vtedy feniklovy cajik a to prebije tu pachut...?
31. bře 2011 ve 21:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
@natalca to si mala nejake komplikacie? som to akosi nepostrehla. tie cviky zneju dobre,skusim este cosi k tomu vygooglit :slight_smile: ja sa planujem objednat na baby masaz :slight_smile: len musim najst papiere k tomu :grinning:

@domigb a ake caje mu robis? aj tie hipp,ci ako sa volaju?
31. bře 2011 ve 21:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zebra41 mne mala vygrcia vsetko moje. mozem skusat rozne finty,nic nezabera. takze je na umelom. to vygrcka trosku,ked ho zje vela. o tom feniklovom caji som nepocula,ale skusim. ja jej obcas davam taky syrup na odgrgnutie a proti bolesti bruska,no ani to nepomaha.
31. bře 2011 ve 21:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hrozienko11 ano ku koncu tehu som mala problemy s tlakom, straaasne bol vysoky :confounded:
no a po tom som mala velmi rychly porod, vraj ako niekolkonasobna rodicka a maly to asi neustal a pravdepodobne vdychol plodovu vodu, vysiel modry, nedychal ani neviem kolko, bilo len srdiecko a ked ho chceli dat na pristroje, tak sa rozdychal sam, moje malinke, strasne vela si uzil a vytrpel, vela sme preplakali v nemocke, ale prezil to a som nesmierne stastna, teda sme :dizzy_face: bol 2 dni v inkubatore, boli to nervy, preto mam aj tie problemy s mlieckom. Uz je dobre, vsetky vysetrenia dopadli na 1*, takze sme uz OK. Chudiatko, este aj kvoli hematomom som bola 6 tyzdnov v nemocke...... no s drahym hovorime, ze mam doma obrovskeho bojovnika :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
31. bře 2011 ve 21:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
@natalca no mali ste toho teda hodne,ale verim,ze to zle je uz za vami a uz bude len dobre. maly teda inac bojuje,ked to takto pekne zvladol :slight_smile: tie deticky su velmi bojovne casto. ved kolko bab ma problemy pocas tehu a aj tak sa tie male zazraky dobojuju do konca :slight_smile:
31. bře 2011 ve 22:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek