• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

TP v únoru/februári 2011. Máme společný termín?

19. září 2012 
ahojte kocky,,,pomaly vas hadam aj docitam

ja som zistila,ze moj maly cez den tak placka,lebo ma malo mliecka,,ja vytaham sotva 125,,niekedy len 100ml,,,a vcera sme mu vecer zrobili 210ml nutrilonu,,spraskal vsetko len taky fukot,,a zobudil sa az o 4tej rano :sunglasses: :grinning: takze neviem co teraz robit,,ci mam bojovat s tym kojenim,alebo mu davat umele,,,lebo mam pocit,ze je stale hladny
1. dub 2011 v 07:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mafynka ja by som ho asi dokrmovala po kazdom kojeni
1. dub 2011 v 08:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
caute baby, tak my sme teda uz poctivo zacali cvicit to zdvihanie hlavicky, malej sa to sice velmi nepaci, ale ked jej hrkam s hrkalkami, tak pri tom neplace a dnes rano sa jej uz podarilo tu hlavicku aj od zeme odlepit, sice len kusok, ale aj to je pokrok... akurat, ze mi pri tom od unavy chudatko zaspala :grinning: prikladam foto :sweat_smile: no a teraz tu lezi na prebalovacom pultiku a spinka, som ju este dekou zakryla, nech jej nie je zima a sedim pri nej a davam pozor :sunglasses:
1. dub 2011 v 09:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mafynka aj ja by som kojila a dokrmovala :slight_smile: neprestan kojit, kym mas mliecko, kazda troska sa pocita :slight_smile:
1. dub 2011 v 09:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
@natalca kolko musis dokrmovat?
1. dub 2011 v 09:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hrozienko11 hojda sa v hojdacke, nosim ho v manduce, alebo ho vezmem do postielky v kuchyni, tam sa vzdy vykuka, lebo to tam tak nepozna. alebo len tak lezime na posteli a rozpravam sa s nim
1. dub 2011 v 09:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte baby. pridavam najnovsie foto nasho milacika :slight_smile:
1. dub 2011 v 10:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
@arrett ahoj, no ja som pri dcérke tiež mala taký problém, my sme odchytávali moč asi týžden :grinning:
1. dub 2011 v 10:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mafynka
@natalca no a to dokrmovanie je najlepsi sposob ako prestat kojit uplne, skus najprv prikladat aj kazdu hodinu, polhodinu a pi vela tekutin, min 3-4 litre denne a po kazdom kojeni mlieko este odstriekavaj...
1. dub 2011 v 10:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mafynka Ahoj moja, ja mam ten isty problem, som z toho na nervy, cely den si len chytam cecky, ci v nich nieco budem mat na dalsie kojenie:( a tiez bojujem s myslienkou prejst na UM, ale budem to riesit tak, ze najprv nakojim z oboch ceciek a potom dokrmim...aj teraz rano som mu musela urobit UM, lebo papal o 5-ej, potom o 8-ej a furt mu bolo malo...tak spraskal 90ml UM a v klude spinka...ja napriklad nemam nikdy problem s tym, ze by som mala flaky na satach od mlieka, ja by som ani nemusela pouzivat tie vlozky do podprdy, lebo ja proste toho mlieka nikdy nemam vela:( a nechapem preco...ved cecky mam dost velke:slight_smile:)) ja som si dala za ciel kojit aspon do 3. mesiaca a uvidim ako nam to pojde potom.
1. dub 2011 v 10:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
@isabella_fly Bambulka krasna:slight_smile:
1. dub 2011 v 10:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
@katarinasifrova na tej druhej fotke vyzera ako Superman:slight_smile:
1. dub 2011 v 10:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
@leonard2002 ja po 4 hodinach bez kojenia odsajem 130 max...ak si pyta kazde 2 hodky,,tak ani 100 neodsajem...jemu to nestaci,,,skusim tu vineu,,minule pomohla,,,a viac dozerat na pitny rezim..inak uz neviem co mam robit
1. dub 2011 v 10:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
@natalca teda vy ste si toho prežili..prajem vám teraz už len vela zdravia a aby ste rástli do krásy :wink:
1. dub 2011 v 10:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
@isabella_fly Moja, keby som prikladala kazdu polhodinu alebo hodinu, tak by som musela prestat kojit kvoli znicenym bradavkam:( ja mam uz aj tak na jednej bradavke ragadu, trpim pri kazdom prilozeni, ale to som si doniesla uz z porodnice:( takze u mna prikladanie kazdu hodinu sposobi este skorsie odstavenie od MM:(
1. dub 2011 v 11:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
@leonard2002 ahoj, my tiež máme občas také dni že je mliečka pomenej ale riešim to tak že prikladám malého vždy ked si pýta a tiež vela pijem a aj čaj Leros na podporu dojčenia, myslim že mam o trošku viac mliečka od toho čaju ale predtym sme mali jeden taky den aj noc že som ozaj mala málo mlieka ale prikladala som ho tak často ako si pýtal, čiže ked aj vytahal mlieko z obidvoch, dala som mu nachvilu dudlik a ked sa ukludní trošku s ním pocvičím ale nie hned po jedle, aspon 15min a viac po jedle a zase som mu dala prso aj obidve ked chcel. My cvičíme 1-2x za den ale iba tak že nožky skrčame k brušku a vystrieme nožky a tak opakovat a ešte pravú ručičku a lavú nožičku k sebe pritlačíme jemne o bruško a natiahneme nožku aj ručku a tak opakujeme a naopak lavú ručičku k pravej nožičke aby sa stretli na brušku a malý pekne prdká a vysmieva sa ked cvičíme. Teraz je posledný týžden ako pijem tie čaje Tomáško velmi spokojný a niekedy mu stačí si iba raz potahat z jedneho prsa, večšinou v noci ked sa zobudi tak si raz potaha a zaspi. Cez den ked sa zobudí po 2-3hodinách spánku tak sa napapá z jedného prsa, medzitým 1-2x odgrgne, potom sa prebalíme a položím ho na chrbatik alebo na bruško, trošku si pomrmle, pokecáme :slight_smile:, ked nemam čas tak ho necham aj poplakat ak nema nervy alebo dudel občas dáme a to je asi hodinku max dve hore a už potom začne plakat tak viem že chce ešte papat pred spanim tak si trošku potaha a zaspi pekne.. a kúpat sa velmi lúbi, ja ho kupem pomaly kludne, rozprávam mu a on je velmi spokojny. (ak nie je moc hladny :grinning: ) Tominko sa už takto krasne vie držat na ručičkach a dost dlho vydrží, aj 10min ale hlavičku da potom nižšie.
1. dub 2011 v 11:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hrozienko11 Jakubko nie vzdy vygrcka, ale vzdy sa mu zacne stikutat a pocujem,ze ma mliecko v hrdielku :frowning2: a to ho drazdi. on grga stale, aj 2 hodiny po papani...kedze pribera to grckanie az tak nevadi, ale to palenie zahy je horsie, lebo sa poriadne nevyspi.
1. dub 2011 v 11:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jenny_fer Ten Leros pijem aj ja:slight_smile:
1. dub 2011 v 11:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
Baby, teraz som sa objednala na ortopediu a sestricka hned, ze nech ho balim nasiroko den aj noc a ze po kontrole (o dva tyzdne) sa uvidi, ze co dalej...ta uz teraz mam z toho stres, lebo Leusko zacal mat trosku problemy s bruskom tak si nechcem ani predstavit ako sa bude jedovat, ked mu dam tie siroke gate a nebude moct poriadne pokrcit nozicky:( No, vidim, ze nas cakaju krusne chvile:(

Baby, co ine ako Espumisan este je dobre na brusko? Lebo mne sa zda, ze nam ten Espumisan nepomaha:(
1. dub 2011 v 11:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
@leonard2002 my mame infacol alebo este je aj subsimplex
1. dub 2011 v 11:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mafynka neboj ono sa to rozbehne, skus viac odsavat, aby si mala vyprazdnene prsniky a samozrejme kojit. kup si v lekarni homeopatika ricinus communis 5ch, to je tiez dobre na mliecko. ja som mala tiez malo, ale ja len odsavam. mala som velmi znicene bradavky a maly si nevedel vytiahnut vsetko mliecko a bol stale hladny. tak odsavam a davam z flasky. na zaciatku som musela dat 2x denne nutrilon. potom uz len 1x a teraz uz niekedy mam dost mliecka na cely den, nutrilon davam tak kazdy druhy treti den. stale je to lepsie. ked som mala malo mlieka, zvysila som frekvenciu odsavania na kazde dve hodiny, predtym som kazde tri. teraz odasavam kadejako, ako stiham, niekedy po dvoch hodinach ale minimalne pokazdom papani ked aj nestiham odsajem. maly ma vsetko mliecko co mam a ked nestaci, dokrmim
1. dub 2011 v 11:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mafynka este senovka grecka pomaha na laktaciu, ale nam nesadla na brusko, maly mal z toho hnacku, tak som to prestala jest
1. dub 2011 v 11:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
@leonard2002 este mozes skusit harmancekovy caj, niekedy pomoze vraj viac ako feniklovy
1. dub 2011 v 11:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
@bambulka0406 Akoze ja ho mam pit, ci dat malemu?
1. dub 2011 v 11:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
@bambulka0406 Hmmmm...skusim to odsavanie? Porozmyslam...ale aj tak sa neodporuca odsavat, ked mam tu ragadu, bo sa mi to v zivote nezahoji:(
1. dub 2011 v 11:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
@leonard2002 presne ako pise bambulka mne pomohli homeopatika ties u dobre plus vraj pomaha aj more milk to je nejaky bylinny vytazok. je to sice drahe ale kamoska vravela ze jej to pomohlo. nemala takmer vobec mlieko a teraz koji uz 8mesiac
1. dub 2011 ve 12:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
@leonard2002 plus na tau ragadu existuje tiez nejaky homeo krem ktory je vraj velmi dobry. moja mala sa vie tiez obcas hadzat ze si myslim ze nemam mliecka to ju na chvilu polozim dam dudela ked sa ukludni prilozim zasa a ona pekne taha. obcas mam pocit ze sa jej nechce ani tahat lebo na zaciatok jej tecie vela mliecka a potom uz musi preto aj nieco robit a to sa jej moc nepaci:( aj tuto poslednu noc to bolo hrozne tahala 5min a potom mi zaspala na prse a ani za svet ju prebrat ked som ju polozila do postielky za chvilu bola hore a zasa chcela tahat. uz ma chytali nervy. hroza. :unamused: a tie cajiky ako fenilkovy harmanceky a vsetky pre dojcacie zeny su dobre preto lebo mliecko je po nich sladucke a detom chuti a viac tahaju takze ich mas pit ty :wink:
1. dub 2011 ve 12:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
@leonard2002 my sme zacali uzivat probiotika a vyriesili sa aj problemy s bruskom. Jakubko vsak mal bakteriu v brusku
1. dub 2011 ve 12:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
@leonard2002 malemu, ale aj ty mozes, malo by mu to ist do mliecka
1. dub 2011 ve 13:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
@leonard2002 aj ja mam ragadu, neviem.... ale ri kojeni som to mala orsie, stale mi to krvacalo a tak. teraz je to citlive, ale urcite lepsie. nechcem ta odradzat od kojenia, pokial sa da, koj... u mna to proste takto vypalilo. ale aj to odsavanie je narocne
1. dub 2011 ve 13:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek