• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

TP v únoru/februári 2011. Máme společný termín?

19. září 2012 
@arrett a na čo mam uputat pozornost pri kupe šatky? je ich dost vela a ja fakt neviem ako si vybrat... a aku dlhu máš tY?
8. dub 2011 v 11:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
nazdar babeny, no teda my oproti vam otuzujeme veeeeelmi vela..vcera mal Jurko na sebe len kosielku, dupacky a tenku ciapocku, prikryla som ho uplne tenuckou dekou a domov sme prisli aj tak spotení ako myši... nam boli pancusky aj zbytocne, ani raz ich nemal na sebe... nechapem, preco mu je stale tak teplo
radiator mame stale vypnuty, okno pootvorene a spinka len v pyzamku, dam ho do spacieho vaku a ked sa rano zobudi, je uplne horuci.. :confounded:
8. dub 2011 v 11:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
@arrett a všimla som si až teraz že ty máš aj nosič...čo je lepšie ten nosič či šatka? lebo som čítala že nosnost tej šatky liliputi je uvedená 15kg ale je odporúčané do 6-8kg a moj malý má už skoro 6kg tak to sa mi asi velmi neoplatí kupovat.. mám sa pozriet po nejakej pevnejšej alebo je to jedno a oplati sa ten nosič skor? dakujem :slight_smile:
8. dub 2011 v 11:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
dakujem za odpovede :slight_smile: chystam sa s malinkou v pondelok do poradne, a k ortopedovi, tak som zvedava co povie doktorka. byvame na sidlisku/docasne/ ale vobec sa mi nechce ist von, je to tu hrozne, samy rachot a auta.tak si pestujem malinku na rukach :dizzy_face:
8. dub 2011 ve 12:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
@marhulka13 ahoj, vy nenosite pancusky ? ja som potom riadny strachoprt :slight_smile: ja ju asi potom moc obliekam
8. dub 2011 ve 12:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kesulkarenka To vazne Ti toto povedala doktorka? Tak moj maly by cical tiez kazdu hodinu, ale zacalo to iba teraz v utorok a aj to iba doobedu...poobede a v noci je to ok...a pritom nechapem, lebo rano mam stale dost mliecka, ale je pravda, ze ja ho kojim dost dlho, aj ked sa uz snazim skracovat...teraz kojime vacsinou tak 45 minut z oboch ceciek, lebo jemu jedna nikdy nestaci...Tak uvidim, ci iba nemame ten rastovy sprint zase a mozno to vyskusam...ale ja mu aj tak davam UM, ale iba vecer pred spanim...Ty to uz tak robis?
8. dub 2011 ve 12:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kesulkarenka a z coho si chytila ten zapal ramena?
8. dub 2011 ve 12:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kesulkarenka no keby to pocula laktacna tak by ju porazilo lebo kojenie 15min je blbost lebo kazde dieta papa inak takze neviem a davat kojnemu babatku cajik je tiez divne lebo potom sa nauci na flasu a moze odmietat prsnik uplne tak isto je to aj s um. ja by som ho nedavala skor sa snazim zvysit laktaciu a ked beriem malu von krasne spi tak to budem riesit aj tak.:slight_smile:potom sa mi dorobi mliecko a vsetko bude v pohode aspon dufam :slight_smile:
8. dub 2011 ve 12:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
@potokin hmmm...myslim, ze mas pravdu...cajik po mliecku je asi dobra blbost, nie? Ja sice malemu nedavam cajik, dala som mu iba 2x, ale to bolo medzi kojeniami...a je pravda, ze my dlho kojime, lebo moj ciciak sa musi dobre natrapit, kym z ceciek nieco vytiahne, mne mliecko netecie, takze on ak nechce byt hladny, tak si to musi odmakat:slight_smile:
8. dub 2011 ve 12:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
@potokin uplne s tebou suhlasim ja tiež len kojim a urobim všetko aby to tak aj ostalo a to moj je tiež hladoško, niekedy cez den si pyta často ale v noci pekne prespi aj 5h a potom sa budi po 2-3hod.takže si myslim že je spokojny a ja tiež :wink: a teraz už ked vydrži byt hore aj hodinku-dve tak sa napapa ked vstane, prebalime sa, pohrame ked mam čas,ked nie tak trošku poplačeme a potom sa pomazname a zase sa dokrmime pred spanim..
mne dost pomohol čaj na kojenie plus vinea.. chcem kojit aspon do polroka a potom uvidim asi aj dlhšie ak ma maly nebude hryzt :grinning:

zda sa mi trošku smutne že tu skoro každa druha mamička dokrmuje umelym ked sa to da zvladnut aj s vlastnym mliečkom (okrem vážnych problémov) ajked to niekedy nie je lahke ale život nie je o tom aby sme si ho ulahčovali no nie ? :slight_smile:
8. dub 2011 ve 13:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
@leonard2002 ja ani neviem sama z čoho som to dostala, ale na pohot mo povedali,, že ruka je silno presilená a pod svalmi sú nejakú úpony a tie sa zapálili. Ta k si dávam len paralen od bolesti, no nič moc a ketospray. Ale teraz malá keď sa pociká, tak to strašne smrdí, myslím, že z toho paralenu....tak radšej trpím, len aby som malej neublížila. Ale už je to od nedele a som zúfala, lebo ked malá spí ja som hore kvôli bolesti. :cry:
@potokin ja sa teda v tom už vážne nevyznám, každý hovorí inak. tiež si myslím, že dávať čajík z fľašeje dosť od vážne ked mám dosť mliečka. Lebo ja jej ani cumel nedávam. Ona možno ani nie je hladná, len sa potrebuje "podudlať", lebo niekedy cítim, že nesaje,, len sa hrá...a keď ju dám preč, reve jak o dušu.....
8. dub 2011 ve 13:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jenny_fer No ja sice tiez dokrmujem, aj ked iba vecer a nemyslim, ze je na tom nieco zle...ja som predtym bola vkuse v strese, ze nemam dost mlieka, lebo vecer som maleho nakojila z oboch ceciek a jacal aj tak ako najaty, lebo bol este hladny...jasne, ze kojim maximum ako sa len da, ale jedna flasa UM denne je pre mna odburanie vsetkeho stresu, co som mala kvoli kojeniu...a hlavne som ho nemohla prikladat kazdu hodinu, lebo mam na jednej bradavke hlboku ragadu...takze podla mna to nie je smutne...je to proste tak ako si to kazda z nas zariadi a ako jej to vyhovuje :grinning:
8. dub 2011 ve 13:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jenny_fer @kesulkarenka ja skusam homeopatika a pijem cajik pre kojacie matky. mne vcera povedala laktacna ce uz prvy prikrmenim sa znizuje tvorba mliecka, moja mala je tiez hlados a ju jeduje ked jej tecie mliecko pomaly ale ucime sa ako si pomoct aby sme boli v pohode. obcas sme hore kazdu hodinu dve obcas spinkame dlhsie a niekedy dokaze byt hore aj 4hodiny ale je dobrucka hrame sa sleduje co sa deje okolo a podobne. deticky potrebuju citit mamu alebo blizku osobu a je to pre ne dobre aj im je to dovolene. vraj ich to vobec nerozmaznava som citala ze vraj su tie deti potom samostatnejsie lebo vedia ze sa na mamu mozu vzdy obratit :slight_smile: snad to tak aj bude :slight_smile:
8. dub 2011 ve 13:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
@leonard2002 ja viem ako sa cítiš, pri dcérke som tiež nemala tolko vedomostí o kojení ako teraz a bohužial som dala na svokrine rady a začala som malu dokrmovat a postupne som uplne stratila mlieko.
moj malý tiež nezaspi vždy hned po kojení, niekedy ešte plače a vyzerá byt hladný ale bud sa mu len nedá grgnút alebo kakat alebo si chce len podudlovat cecek ešte a tak zaspinkat a ked sa mu nahodou pusti trošku mlieka z prsniku čo sa tiež ešte čudujem kde sa tam zobralo vo vytahanom prsniku tak sa preberie že ČO sa to asi deje a vypluje a spi dalej :grinning: no škoda že ty maš s tou jednou bradavkou problem ale ja by som na tvojom mieste prikladala večer ešte aj po kojeni z obidvoch prs by som priložila maleho na tu zdravšiu bradavku ak by plakal a uvidiš že sa upokoji. a aj zo stresu sa stráca mliečko tak nestresuj že ho máš málo lebo potom ho naozaj mas malo...my tiež mame občas hladnejšie dni ale malý sa rýchlo ukludní na bradavke a len podudluje a zaspinka.. to je len moj nazor, každa sme ina :wink:
8. dub 2011 ve 13:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
@potokin čo su to tie homeopatika ake mas?
8. dub 2011 ve 13:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte.
@slavetka áno,jedného dňa som klobúčiky zrušila a hotovo,musel sa naučiť aj bez nich,to mal asi 4týždne.a prečo sa kojíte cez klobúčik?ja som písala laktačnej,keď mi malý odmietal prso,lebo som mala menej mlieka a ona mi odpovedala,že hlavný problém je ten klobúčik,lebo bábo z neho pije v podstate len z bradavky a správne by malo z dvorca.

@jenny_fer no možno je to smutné,ale čo mám to decko nechať hladné?ani nevieš,ako strašne som chcela kojiť,lebo pri prvom som kojila len mesiac a ďalší mesiac len odsávala,pretože on mi prsník odmietal úplne.teraz sa síce kojíme,alebo skôr "aj kojíme".Malý mi po kojení z obidvoch prsníkov vypije ešte 120ml mlieka a aké mu mám dať,keď ho v tých prsiach nemám? :fearful: keby som ho "len" kojila,mám ho na prsníku každých 30min., a takto sa fungovať nedá,keď máš doma ešte hyperaktívne decko,ktoré nechodí do škôlky,cez deň nespí ani minútu a nemá ti kto pomôcť.Je to ako píše @leonard2002 , keď mi nechcel byť na prse,alebo tam bol každú chvíľku,iba som bola nervózna,lebo som si pripadala neschopná a on bol nervózny zo mňa. :stuck_out_tongue_closed_eyes:
8. dub 2011 ve 13:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
a baby fakt vám závidím,že sa vám deti na prsníku upokoja a nebodaj aj zaspia.Miško,keď je nervózny,alebo plače,keď si ho dám na prsník,chytí ešte väčšie nervy :frowning2:
8. dub 2011 ve 13:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kkiki ked vas tu tak citam si pripadam jak z inej planety. u nas bola vcera kosa a dnes ani nehovorim. vcera mal maly obleceny taky tensi fusak do vajicka a na tom deku, ale ked som vysla von, tak som mu musela zbehnut este po jednu hrubsiu deku a na to este kryt od kociara. u nas je hnusna zima. a vraj teplotne rekordy :angry:
8. dub 2011 ve 13:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jenny_fer suhlasim. aj my sa napriklad krmime cele doobedie. do jedenastej nikdy nic nestiham, lebo mam maleho stale na prsniku. najtrv jeden, potom druhy a kojime sa aj 45 min, poptom pauza a zas. mam pocit akoby dohanal deficit z noci. jakubko ide spat o 20 a budi sa okolo pol piatej az siestej. a poobede uz nepotrebuje tolko papat. ked si ale pyta, tak krmim aj kazdu hodinu :slight_smile: chcela by som kojit do dvoch rokov, ale ci sa podari to je otazne :slight_smile:
8. dub 2011 ve 14:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jenny_fer aj ja mam niekedy pocit, ze prsia su uplne prazdne, ale aj tak ho prikladam. mliecko sa predsa tvori aj pri krmeni a jakubko si nieco vytiahne :slight_smile:
8. dub 2011 ve 14:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte

jaaaaaj zenyyyyyy,,ja mam mrchu :frowning2: :frowning2: :frowning2: :frowning2: :frowning2: :frowning2: :frowning2: :frowning2: :frowning2: :frowning2: ty kokos a aku bolestivu :frowning2: :frowning2: :frowning2: :frowning2: :frowning2: :frowning2: :frowning2: :frowning2: :frowning2: wrrrrrrr :angry: :angry: :angry: :angry: :angry: :angry: :angry: :angry:
8. dub 2011 ve 14:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
@katarinasifrova a ty i hned po injekciach prestala krvácať???Lebo ja krvácam stále,dnes mi suseda zasa pichne...pobolieva ma aj v podbrušku...ale krvácam stále rovnako...už som taká bledá,vysilená...Najhoršie že malá ťahá už tretiu hodinu spánku...a ja jak na potvoru spať nemožem :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
8. dub 2011 ve 14:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jenny_fer nooo aj Stella už dvhne hlavičku na nejakých 5 sekund...ale pretočiť sa este nepretočila... :unamused: :unamused: :unamused: Asi bude skor po rečovej stránke zdatnejšia...lebo ráno sa so mnou vždy aj hodinu v kusse vykecáva :grinning: :grinning: :grinning:
Aj my máme vyrážku na ramienku...vraj má byť červená,ale netreba sa lakať ked to aj zahnisá :wink: :wink: :wink:
Myslím,že všetky deťurence plačú ked sa vytiahnu z teplej vodičky.... :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:
8. dub 2011 v 15:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mafynka gratulujem :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile: Ja už šiesty den...bolestivú a silnú... :frowning2: :frowning2: :frowning2:
8. dub 2011 v 15:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
@katarinasifrova do dvoch rokov? ze waw...tak ja planujem max. do pol roka...no uvidime... :stuck_out_tongue_closed_eyes:
8. dub 2011 v 15:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jenny_fer no praveze moj ciciak pokial nie je nakrmeny po okraj, tak reve...na prazdnej cicke nezaspi a ked, tak na 5 minut...:slight_smile: kazde babatko je ine:slight_smile:
8. dub 2011 v 15:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
@domigb Aj Leusko jaci, ked ho vytiahneme z vodicky, ale u nas je pokrok, ze pri kupani uz nevresti ako maly pavian:slight_smile: ale po kupkani jaci iba dovtdy, kym ho nezabalime do osusky...potom je to uz OK
8. dub 2011 v 15:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janette4 ani mne nezaspi neboj:slight_smile: nie si sama...ale ked ho boli brusko a dam mu cicik, tak sa ukludni, akurat si to potom odnesu trochu moje bradavky ako s nimi naraba...
8. dub 2011 v 15:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
@domigb ze dikyyy :rolling_eyes: :rolling_eyes: :rolling_eyes: :rolling_eyes: :rolling_eyes: :rolling_eyes: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :sunglasses: :sunglasses: :sunglasses: :sunglasses:
8. dub 2011 v 15:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vrabcek154 asi najviac zalezi od babatka, no ja ked mu dam pancusky a rifle, tak je ako precikany, uplne mokry aj vlasky ma mokre a podal man je este horsie, ked je takto spoteny a ofukne ho...
8. dub 2011 v 16:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek