TP v únoru/februári 2011. Máme společný termín?

Zdravím všechny maminky. Je tu už taková, která čeká mimčo stejně jako my?
jenny_fer
12. dub 2011
@leginca krasavec 😉
alexis13
12. dub 2011
@slavetka ja zavinovacku nepouzivam ked mala mala mesiac , zakrývam dekou a zavinovackou kt.je teraz ako paplonik 😉
@mafynka uper skupina to sa mi pac ze je hlavne len pre clenov 😉
marhulka13
12. dub 2011
@silvia0111 no mne dala toto ockovanie na vyber, ze bud zadarmo, alebo si doplatim 36 € a je tam viac latok
silvia0111
12. dub 2011
@marhulka13 aha, tak to neviem, zajtra ideme tak uvidim co povie. kde chodis k dr?
marhulka13
12. dub 2011
@silvia0111 v nitre na klokocine
silvia0111
12. dub 2011
@marhulka13 jaj, lebo chcela si rodit v GA len si nestihla, ze? tak som myslela ze aj k dr sem chodis....
marhulka13
12. dub 2011
@silvia0111 hihi, no chcela, ale byvam v nitre, takze tu mam aj pediatra
silvia0111
12. dub 2011
@marhulka13 preco si chcela zrovna v GA rodit? mala si aj lekara uz zajednaneho?
kesulkarenka
12. dub 2011
@marhulka13 aj mne dala dnes dr na poradni na výber, bud to základné, kde je 10, alebo to čo sa dopláca cca13eur(treba ho pichnúť 3x do roka) a je tam 13 tých, neviem čoho. Ty si sa rozhodla pre ktoré? inak fakt je to super, ked do 31.3. bolo aj toto zadarmo a už sa dopláca. A ešte mi navrhla očkovanie proti rotavírusom, ale to ja nedám...a ty?
marhulka13
12. dub 2011
@kesulkarenka ja teda doplatim tych 13 daco ale proti rotavirusom nedavam ani ja... aj mna to stve, ze teraz sa to doplaca 8-(
domigb
12. dub 2011
@marhulka13 už len to by ti chýbalo aby si ešte aj porod mala strašný...máš toho dosť aj predtým si mala aj teraz máš... :-| :-| :-| Aj u mna samotný porod 4 zatlačenie...A je svätá pravda,že ten pocit ked z teba doslova vyletí mimčo a ty cítiš ulavu je na nezaplatenie....Ked som ju videla neverila som vlastným očiam.....Ale aj napriek tomu už nikdy tú hrôzu podstupiť nechcem...Tak ako mafynka píše...nie je normalne nevidieť od porodu za 7 týždnov toaletný papier... :-p :-p :-p
A jaký ste vy chudý???šak tvoj malý buclačik úplny!!!!....My dnes na poradni Stella má 4360 gr....Neviem či dobré či zlé,ale priberá tak asi faj.. 🙂 🙂 🙂
domigb
12. dub 2011
@lebonka asi nie je ale moj doktor čistá trúba..asi,že h vymením..Neviem či kramy,či sa este čistím...Ale dva mesiace po porode už sa mi zdá dosť....Muž už chce sex a ja tak isto....Len kedy sa k tomu dostaneme... :-| :-| :-|
marhulka13
12. dub 2011
@silvia0111 ja mam v ga svojho gynekologa uz zo desat rokov a preto som tam chcela aj rodit, uz ma tam poznaju, tu v nitre som bola neznama a tym padom to mali lekari ovela tazsie, lebo nevedeli nic... a aj tehu knizka bola skoro prazdna, moj gyn tam maloco pisal, tak nevedeli ani z nej dokopy nic

@domigb ako malinky je buclaty, lebo je to taky mrnusik, je kratky aj chudsi, ked my sme mali tolko co tvoja mala, tak nevazil este ani 4 kg, no si vezmi, ze ja mam 172 cm a 48 kg, moj mm ma 178 cm a 59 kg 😃 😃 😃 asi to bude tiez taky chrust..no na fotkach vyzera velky, zoom robi svoje 😃 😃 ale líčka ma plné 🙂
mafynka
12. dub 2011
@domigb aj ty este od porodu krvacas?? lebo ja stale,,,chvilku bolo,ze to ustupuje,,len taky vytok som mala,,ale znova krvacam uz asi 10ty den,,boooze,,pomaly 10tyzdnov od porodu a neprejde den bez vlozky,,,dozijem sa ja niekedy tamponov??
leginca
12. dub 2011
Ahojte,

dievčatá idem sa Vám pochváliť. Náš Adamko mal Nutrilon naposledy včera o 18-tej aj to ledva 60 ml a odvtedy je len na mojom mliečku - tak som šťastná. 🙂

@mafynka - ja zas ako som sa vrátila domov z nemocnice tak nekrvácam vôbec
mafynka
12. dub 2011
@leginca gratulka 😃 😃 😃 😃 😃 ja som mojmu tiez vecer nedala nutrilon uz druhy den,,pribral 600gramov za 2tt

zebra41
12. dub 2011
@leginca jej gratulujem a ako si to dokazala? ci samo sa zacalo mliecko robit?
yasminee212
12. dub 2011
ahojte maminky, potrebujem radu. Tie ktore kojite drobcov, ako kojite vecer, po leziacky alebo na rukach? Lebo ja som doteraz kojila po leziacky, s tym, ze mi pri tom pekne zaspinkal, a asi pol pol hodine , hodine ked som isla spat som ho prelozila do postielky.Ale v poslednom case sa mi pri prekladani prebudi, otvori ocka, zisti ze ho prekladam a uz je po spanku :-S Dnes som ho skusila nakojit na rukach, po sediacky, teraz zaspinkal, prelozila som ho a zatial spi, tak uvidime do kedy :-|
leginca
12. dub 2011
@zebra41 - vieš u nás to celkovo bolo dosť neštandardné - ja som po pôrode mala nejaké komplikácie a teda som musela zostať v nemocnici dlhšie. Adamka si zobral domov manžel na 5-ty deň po pôrode a ja som ešte 10 dní ležala na chirurgii - takže mlieko som si zachránila odsávaním a Adko bol na Nutrilone. Keď som prišla domov z nemocnice, tak som mala fakt málo mliečka a po každom kojení Adko vypil 90 ml. Dokázala som to tak, že vždy keď bol Adamko hladný tak mu dám obidva prsníky a mlieko sa už začalo tvoriť toľko, koľko je treba. 🙂
mafynka
12. dub 2011
@yasminee212 moj spi so mnou v posteli,tak mi to nevadi,,zatial kojim len po leziacky,,lebo na tu ritku este nemozem dlho sediet,,,a doma som ho normalne kojila v posteli po leziacky,,a potom dala do postielky,,tam aj ked mal otvorene oci,tak zostal sam a zaspal

@leginca tak ty si sa teda takto trapila??,,booze,,uz chapem potom to mliecko
katarinasifrova
12. dub 2011
@yasminee212 ja vecer kojim posediacky a potom prekladam do postielky. niekedy spi a niekedy nie. v noci ked sa zobudi tak si ho dam k sebe a tam potom aj zostane 😃
hrozienko11
12. dub 2011
ahojte. My sme dnes boli mimo,nech nie som stale doma,ale aj s ludmi. Len dost fukalo a asi mame jedno ocko cervene. Teraz mi tu spi na rukach,lebo dostala moje mlieko. Uvidime,ci sa to grcanie zlepsi v blizkej dobe,lebo chcela by som to naj pre nu.
jezkomanka
12. dub 2011
@yasminee212 ja kojim vecer posediacky, az kym nezaspi na rukach, potom ju prelozim do postielky a v noci tiez na rukach ale uz ju nechavam s nami v posteli a ked sa nahodou preberie ked ju pokladam tak jej este dam cucnut v leze. takto mi spi aj 4-5hodin, v postielke max 2hodky ]-(

inak ja sa teraz vytesujem, malinka sa konecne smeje ucelovo na plnu 'hubu' 😃 a vsetko po mne opakuje, konecne uz mam nejaku odozvu od nej
cinamon7
13. dub 2011
@yasminee212 ja som konecne prisla na fitnu, ked ju vecer nakojim, este trosku si ju necham na rukach, pomojkam a potom polozim do postielky na bok, prikryjem tak,aby sa nemohla velmi pohnut, cumlik, pohladkam a odidem, ked sa ozve, zase pridem, pohladkam a odidem, aj niekolkokrat,ale nakoniec zaspi sama v postielke, aby vedela ze som nablizku, v noci kojim v leze, po kojeni zaspi a len ju prelozim, vstavame len raz alebo 2x v noci 😉
leginca
13. dub 2011
@yasminee212 - ja kojím stále po sediačky, cez deň aj v noci. V noci mi väčšinou zaspí na prsníku, preložím ho do postieľky a spí.

@mafynka - no trochu som sa vytrápila, ale viem, že materské mliečko je pre dieťatko najlepšie
jenny_fer
13. dub 2011
@leginca gratulujem 😉 ved predsa materske mlieko je nenahraditelne a ešte ako je drobček k tebe prituleny a že naozaj žije len z teba to je dalši zazrak...ten prvy je to že sa v našom tele dokazal vyvinut človiečik a len z nás 🙂
jenny_fer
13. dub 2011
@yasminee212 ahoj, my sa kojíme cez den po sediačky a v noci po ležiačky, malý sa budí raz okolo 00-01h a potom okolo 4-5h alebo od tej piatej už moc nespi, kedy ako ale večšinou sa mu moc nechce a ked aj zaspi tak už len do nejakej 6h. ranne vtačatko a potom doobeda dospava 😃
ja maleho večer nakojím v sede a dam ho do postielky, ešte si niekedy pomrmle a zaspi sam ale ak začne moc plakat tak mu dam ešte pocumlat prso a zaspinka. občas sa stane že ho aj 3-4x musim vybrat z postielky pocumlat ale to preto že mu na noc dudel nedavam vobec riešim to poceckanim 🙂
a v noci ho vždy najskor prebalim pred jedenim, zoberem si ho do posteli, nakojím, a ked odgrgne tak večšinou hned pekne zaspi vo svojej postielke, ak neodgrgne dam ho na bruško a tak si odgrgne aj počas spanku. ja ho radšej dam na to bruško pretože ked ho dam na bok a aj podopriem chrbatik zo zadu on sa aj tak pretočí na chrbat a na chrbte ho velmi nechcem nechavat hlavne ked si neodgrgne, ak odgrgne tak ho davam na bok spat.
a vraj by si ho nemala uspavat na rukach, hned ako dokojiš a odgrgne šup do postielky, nechaj ho tam chvilu ak neplače moc, ak hej tak ho ešte zober aj viackrat ak treba nech si pocumle alebo dudel mu daj ak chceš a znovu šup do postielky,nauči sa pekne tak spat uvidiš 😉
jenny_fer
13. dub 2011
@leginca po sediačky v noci? sice je to asi dobre aby si nezaspala ale mne sa veru v noci sediet nechce tak my ležíme, občas sa stane že zaspim ale to večšinou len vtedy ak mame tažšiu noc, že sa budi častejšie ale to naštastie nebyva často 🙂
leonard2002
13. dub 2011
@yasminee212 ja som zvykla v noci kojit po leziacky, ale uz zase kojim po sediacky, je mi to tak pohodlnejsie, maleho davam odgrgnut stale a po odgrgnuti ho dam hned do postielky, zapnem muziku na kolotoci a on zaspi sam, aj ked sa niekedy este aj pol hodinku mrvi a kruti...ked zaplacka, tak dam cumel a to vacsinou staci...a niekedy mu po pol hodke este supnem cecku, ked mrnci a tam zaspi do 5 minut a supnem ho do postielky...
leonard2002
13. dub 2011
@leginca blahozelam🙂 ja mu tiez davam stale dve cecky, pri kazdom kojeni a potom aj neskor, ked mrnci, ale zatial mu moje mliecko nestaci...ale uz kvoli tomu nestresujem🙂 Robim, co sa da, ale ked to nejde, tak to nejde 😃 😃 😃