• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

TP v únoru/februári 2011. Máme společný termín?

19. září 2012 
@leginca krasavec :wink:
12. dub 2011 ve 13:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
@slavetka ja zavinovacku nepouzivam ked mala mala mesiac , zakrývam dekou a zavinovackou kt.je teraz ako paplonik :wink:
@mafynka uper skupina to sa mi pac ze je hlavne len pre clenov :wink:
12. dub 2011 ve 14:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
@silvia0111 no mne dala toto ockovanie na vyber, ze bud zadarmo, alebo si doplatim 36 € a je tam viac latok
12. dub 2011 ve 14:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
@marhulka13 aha, tak to neviem, zajtra ideme tak uvidim co povie. kde chodis k dr?
12. dub 2011 ve 14:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
@silvia0111 v nitre na klokocine
12. dub 2011 ve 14:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
@marhulka13 jaj, lebo chcela si rodit v GA len si nestihla, ze? tak som myslela ze aj k dr sem chodis....
12. dub 2011 ve 14:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
@silvia0111 hihi, no chcela, ale byvam v nitre, takze tu mam aj pediatra
12. dub 2011 ve 14:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
@marhulka13 preco si chcela zrovna v GA rodit? mala si aj lekara uz zajednaneho?
12. dub 2011 ve 14:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
@marhulka13 aj mne dala dnes dr na poradni na výber, bud to základné, kde je 10, alebo to čo sa dopláca cca13eur(treba ho pichnúť 3x do roka) a je tam 13 tých, neviem čoho. Ty si sa rozhodla pre ktoré? inak fakt je to super, ked do 31.3. bolo aj toto zadarmo a už sa dopláca. A ešte mi navrhla očkovanie proti rotavírusom, ale to ja nedám...a ty?
12. dub 2011 ve 14:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kesulkarenka ja teda doplatim tych 13 daco ale proti rotavirusom nedavam ani ja... aj mna to stve, ze teraz sa to doplaca :rolling_eyes:
12. dub 2011 ve 14:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
@marhulka13 už len to by ti chýbalo aby si ešte aj porod mala strašný...máš toho dosť aj predtým si mala aj teraz máš... :unamused: :unamused: :unamused: Aj u mna samotný porod 4 zatlačenie...A je svätá pravda,že ten pocit ked z teba doslova vyletí mimčo a ty cítiš ulavu je na nezaplatenie....Ked som ju videla neverila som vlastným očiam.....Ale aj napriek tomu už nikdy tú hrôzu podstupiť nechcem...Tak ako mafynka píše...nie je normalne nevidieť od porodu za 7 týždnov toaletný papier... :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
A jaký ste vy chudý???šak tvoj malý buclačik úplny!!!!....My dnes na poradni Stella má 4360 gr....Neviem či dobré či zlé,ale priberá tak asi faj.. :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:
12. dub 2011 v 15:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lebonka asi nie je ale moj doktor čistá trúba..asi,že h vymením..Neviem či kramy,či sa este čistím...Ale dva mesiace po porode už sa mi zdá dosť....Muž už chce sex a ja tak isto....Len kedy sa k tomu dostaneme... :unamused: :unamused: :unamused:
12. dub 2011 v 15:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
@silvia0111 ja mam v ga svojho gynekologa uz zo desat rokov a preto som tam chcela aj rodit, uz ma tam poznaju, tu v nitre som bola neznama a tym padom to mali lekari ovela tazsie, lebo nevedeli nic... a aj tehu knizka bola skoro prazdna, moj gyn tam maloco pisal, tak nevedeli ani z nej dokopy nic

@domigb ako malinky je buclaty, lebo je to taky mrnusik, je kratky aj chudsi, ked my sme mali tolko co tvoja mala, tak nevazil este ani 4 kg, no si vezmi, ze ja mam 172 cm a 48 kg, moj mm ma 178 cm a 59 kg :grinning: :grinning: :grinning: asi to bude tiez taky chrust..no na fotkach vyzera velky, zoom robi svoje :grinning: :grinning: ale líčka ma plné :slight_smile:
12. dub 2011 v 17:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
@domigb aj ty este od porodu krvacas?? lebo ja stale,,,chvilku bolo,ze to ustupuje,,len taky vytok som mala,,ale znova krvacam uz asi 10ty den,,boooze,,pomaly 10tyzdnov od porodu a neprejde den bez vlozky,,,dozijem sa ja niekedy tamponov??
12. dub 2011 v 18:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte,

dievčatá idem sa Vám pochváliť. Náš Adamko mal Nutrilon naposledy včera o 18-tej aj to ledva 60 ml a odvtedy je len na mojom mliečku - tak som šťastná. :slight_smile:

@mafynka - ja zas ako som sa vrátila domov z nemocnice tak nekrvácam vôbec
12. dub 2011 v 18:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
@leginca gratulka :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: ja som mojmu tiez vecer nedala nutrilon uz druhy den,,pribral 600gramov za 2tt

12. dub 2011 v 18:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
@leginca jej gratulujem a ako si to dokazala? ci samo sa zacalo mliecko robit?
12. dub 2011 v 19:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte maminky, potrebujem radu. Tie ktore kojite drobcov, ako kojite vecer, po leziacky alebo na rukach? Lebo ja som doteraz kojila po leziacky, s tym, ze mi pri tom pekne zaspinkal, a asi pol pol hodine , hodine ked som isla spat som ho prelozila do postielky.Ale v poslednom case sa mi pri prekladani prebudi, otvori ocka, zisti ze ho prekladam a uz je po spanku :confounded: Dnes som ho skusila nakojit na rukach, po sediacky, teraz zaspinkal, prelozila som ho a zatial spi, tak uvidime do kedy :unamused:
12. dub 2011 v 19:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zebra41 - vieš u nás to celkovo bolo dosť neštandardné - ja som po pôrode mala nejaké komplikácie a teda som musela zostať v nemocnici dlhšie. Adamka si zobral domov manžel na 5-ty deň po pôrode a ja som ešte 10 dní ležala na chirurgii - takže mlieko som si zachránila odsávaním a Adko bol na Nutrilone. Keď som prišla domov z nemocnice, tak som mala fakt málo mliečka a po každom kojení Adko vypil 90 ml. Dokázala som to tak, že vždy keď bol Adamko hladný tak mu dám obidva prsníky a mlieko sa už začalo tvoriť toľko, koľko je treba. :slight_smile:
12. dub 2011 v 19:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
@yasminee212 moj spi so mnou v posteli,tak mi to nevadi,,zatial kojim len po leziacky,,lebo na tu ritku este nemozem dlho sediet,,,a doma som ho normalne kojila v posteli po leziacky,,a potom dala do postielky,,tam aj ked mal otvorene oci,tak zostal sam a zaspal

@leginca tak ty si sa teda takto trapila??,,booze,,uz chapem potom to mliecko
12. dub 2011 ve 20:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
@yasminee212 ja vecer kojim posediacky a potom prekladam do postielky. niekedy spi a niekedy nie. v noci ked sa zobudi tak si ho dam k sebe a tam potom aj zostane :grinning:
12. dub 2011 ve 21:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte. My sme dnes boli mimo,nech nie som stale doma,ale aj s ludmi. Len dost fukalo a asi mame jedno ocko cervene. Teraz mi tu spi na rukach,lebo dostala moje mlieko. Uvidime,ci sa to grcanie zlepsi v blizkej dobe,lebo chcela by som to naj pre nu.
12. dub 2011 ve 23:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
@yasminee212 ja kojim vecer posediacky, az kym nezaspi na rukach, potom ju prelozim do postielky a v noci tiez na rukach ale uz ju nechavam s nami v posteli a ked sa nahodou preberie ked ju pokladam tak jej este dam cucnut v leze. takto mi spi aj 4-5hodin, v postielke max 2hodky :angry:

inak ja sa teraz vytesujem, malinka sa konecne smeje ucelovo na plnu 'hubu' :grinning: a vsetko po mne opakuje, konecne uz mam nejaku odozvu od nej
12. dub 2011 ve 23:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
@yasminee212 ja som konecne prisla na fitnu, ked ju vecer nakojim, este trosku si ju necham na rukach, pomojkam a potom polozim do postielky na bok, prikryjem tak,aby sa nemohla velmi pohnut, cumlik, pohladkam a odidem, ked sa ozve, zase pridem, pohladkam a odidem, aj niekolkokrat,ale nakoniec zaspi sama v postielke, aby vedela ze som nablizku, v noci kojim v leze, po kojeni zaspi a len ju prelozim, vstavame len raz alebo 2x v noci :wink:
13. dub 2011 v 07:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
@yasminee212 - ja kojím stále po sediačky, cez deň aj v noci. V noci mi väčšinou zaspí na prsníku, preložím ho do postieľky a spí.

@mafynka - no trochu som sa vytrápila, ale viem, že materské mliečko je pre dieťatko najlepšie
13. dub 2011 v 07:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
@leginca gratulujem :wink: ved predsa materske mlieko je nenahraditelne a ešte ako je drobček k tebe prituleny a že naozaj žije len z teba to je dalši zazrak...ten prvy je to že sa v našom tele dokazal vyvinut človiečik a len z nás :slight_smile:
13. dub 2011 v 08:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
@yasminee212 ahoj, my sa kojíme cez den po sediačky a v noci po ležiačky, malý sa budí raz okolo 00-01h a potom okolo 4-5h alebo od tej piatej už moc nespi, kedy ako ale večšinou sa mu moc nechce a ked aj zaspi tak už len do nejakej 6h. ranne vtačatko a potom doobeda dospava :grinning:
ja maleho večer nakojím v sede a dam ho do postielky, ešte si niekedy pomrmle a zaspi sam ale ak začne moc plakat tak mu dam ešte pocumlat prso a zaspinka. občas sa stane že ho aj 3-4x musim vybrat z postielky pocumlat ale to preto že mu na noc dudel nedavam vobec riešim to poceckanim :slight_smile:
a v noci ho vždy najskor prebalim pred jedenim, zoberem si ho do posteli, nakojím, a ked odgrgne tak večšinou hned pekne zaspi vo svojej postielke, ak neodgrgne dam ho na bruško a tak si odgrgne aj počas spanku. ja ho radšej dam na to bruško pretože ked ho dam na bok a aj podopriem chrbatik zo zadu on sa aj tak pretočí na chrbat a na chrbte ho velmi nechcem nechavat hlavne ked si neodgrgne, ak odgrgne tak ho davam na bok spat.
a vraj by si ho nemala uspavat na rukach, hned ako dokojiš a odgrgne šup do postielky, nechaj ho tam chvilu ak neplače moc, ak hej tak ho ešte zober aj viackrat ak treba nech si pocumle alebo dudel mu daj ak chceš a znovu šup do postielky,nauči sa pekne tak spat uvidiš :wink:
13. dub 2011 v 08:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
@leginca po sediačky v noci? sice je to asi dobre aby si nezaspala ale mne sa veru v noci sediet nechce tak my ležíme, občas sa stane že zaspim ale to večšinou len vtedy ak mame tažšiu noc, že sa budi častejšie ale to naštastie nebyva často :slight_smile:
13. dub 2011 v 08:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
@yasminee212 ja som zvykla v noci kojit po leziacky, ale uz zase kojim po sediacky, je mi to tak pohodlnejsie, maleho davam odgrgnut stale a po odgrgnuti ho dam hned do postielky, zapnem muziku na kolotoci a on zaspi sam, aj ked sa niekedy este aj pol hodinku mrvi a kruti...ked zaplacka, tak dam cumel a to vacsinou staci...a niekedy mu po pol hodke este supnem cecku, ked mrnci a tam zaspi do 5 minut a supnem ho do postielky...
13. dub 2011 v 09:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
@leginca blahozelam:slight_smile: ja mu tiez davam stale dve cecky, pri kazdom kojeni a potom aj neskor, ked mrnci, ale zatial mu moje mliecko nestaci...ale uz kvoli tomu nestresujem:slight_smile: Robim, co sa da, ale ked to nejde, tak to nejde :grinning: :grinning: :grinning:
13. dub 2011 v 09:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek