• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

TP v únoru/februári 2011. Máme společný termín?

19. září 2012 
@neelaa toto teplo je pre mna desne. v praci je klima, tak nastatie tu cas celkom v pohode, ale doma je to uz horsie. je mi z toho zle :frowning2:
1. črc 2010 v 19:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
no mne akosi zostalo zle,,,som zjedla cestoviny s kuriatkom,,som to vobec v sebe neudrzala :frowning2: :frowning2: :frowning2: joooj a ja taka hladnaaaa
1. črc 2010 v 19:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
babky ozaj,,na dalsiu kontrolu musi ist aj priatel,,to teraz co za novinky??,,,aj dnes v cakarni, boli pary spolu
1. črc 2010 v 19:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
mafynka.....no s těma nevolnostma tě chápu, já už měsíc nepozřela maso :sweat_smile:
1. črc 2010 v 19:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
@alienka24 ovocia mozem kolko chcem,,ale ako zjem daco normalne,tak koniec,,je mi zle
1. črc 2010 v 19:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mafynka to je co za novinku? to ti povedal lekar?
1. črc 2010 v 19:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
no tak jez jen ovoce a zeleninu, a brambory na loupačku by ti neměli vadit, jedno z mála jídel který prý jsou vhodný při nevolnostech
1. črc 2010 v 19:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kwetinka1 no hej, ze mam prist s priatelom,,vezmu mu krv a tak
1. črc 2010 v 19:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
mafynka.....teeda fakt jo? tak to koukám co je to za novotu :confused: :sweat_smile:
1. črc 2010 v 19:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mafynka a nepytala si sa na dovod? ze preco?
1. črc 2010 v 19:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kwetinka1
@alienka24 nepytala som sa,,bolo mi to jedno,som bola stastna z toho srdiecka,,vsak co ma potom,co mu budu robit,,hlavne ze nam bije srdiecko :grinning: :grinning: :grinning:
1. črc 2010 v 19:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
@leonard2002 - no mne sa tie vlasy ozaj mastnia teraz viac, nikdy si nepamatam, ze by to bolo taketo hrozne. Hlavne uz ten druhy den vecer, ked idem spat, tak ma tak zacne skrabat hlava, ze normalne rozmyslam, ci si tie vlasy nebudem umyvat kazdy den. A inak mi aj strasne padaju, to mne padali dost aj predtym, ale teraz je to hrozne, vsade v byte su moje vlasy, povysavam, vytriem podlahy a hned druhy den zas hruza :frowning2:

A tie stavy, ze vecer nemozes jest, Ti normalne az zavidim, lebo u mna sa to praveze vecer najviac rozbieha. Ja pojdem rodit ako stokilova, uz to vidim :angry:
1. črc 2010 v 19:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
mafynka....to je dobře, gratuluju :wink:
1. črc 2010 v 19:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
@amadu ja si musim umyvat kazdy den odkedy som tehu :frowning2:
a nejako mi tiez prestava chutit jest, zo vsetkoho mi pride zle.....ale priberam tak nechapem z coho
1. črc 2010 v 19:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
@gigi2 - vitam Ta po navrate z dovolenky :slight_smile:
1. črc 2010 ve 20:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kwetinka1 - no ja asi tiez teda budem musiet kazdy den, tak to ma teda vobec netesi, lebo neviem preco, ale ja si neznasam umyvat vlasy. Ako myslim v tom zmysle, ze ked si mam umyt vlasy, ja som taka strasne leniva, normalne sa musim prehovarat vnutorne. No nakoniec si ich teda umyjem, lebo vsak inak by som nemohla existovat, ale fakt tuto cinnost strasne nemam rada :slight_smile:
1. črc 2010 ve 20:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
@isabella_fly - tiez dakujem za gratulaciu k 10. tt :grinning: Drzim palce, aby ten kamarat bol v poriadku a aby nemal nejake trvale nasledky.
1. črc 2010 ve 20:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
Inak co sa tyka toho oficialneho oznamenia do prace, tak to je preto potrebne, lebo podla Zakonnika prace pre zamestnavatela je zamestnankyna tehotna az odo dna, ked mu to PISOMNE oznami. Co znamena, ze keby aj zamestnankyna bola tehotna, dokonca uz viditelne, tak pokial to neoznamila zamestnavatelovi pisomne, tak podla zakona ju zamestnavatel za tehotnu povazovat nemusi. No samozrejme, ze v praxi sa asi malokedy vyskytne zamestnavatel, ktoremu ked zena oznami, ze je tehotna ustne, tak ju za tehotnu povazovat nebude. Len proste keby prislo k nejakym problemom, tak aby si zamestnankyna bola ista, ze podla zakona je chranena, je lepsie to dodrzat a tehotenstvo oznamit pisomne. Akou formou to ma zena urobit, sa uz v ZP neriesi, ale myslim si, ze uplne staci napisat si doma na PC alebo aj rukou na papier, ze oznamujem zamestnavatelovi, ze som tehotna a predpokladany TP mam vtedy a vtedy. Podla mna vobec nemusi byt ani odfotena tehotenska knizka. A hlavne, ja osobne, by som si ten papier urobila dvojmo a jeden exemplar by som odovzdala a na druhom, ktory by sluzil pre mna, by som si nechala od zamestnavatela pisomne potvrdit prevzatie. Lebo clovek proste nikdy nevie. A verim, ze su aj taki zamestnavatelia, ktori by boli schopni neskor tvrdit, ze nic take nedostali. A napr. ja som uz pocula par pripadov, ked zena oznamila, ze je tehotna, neurobila to pisomne a zamestnavatel mal snahu sa jej co najrychlejsie zbavit, co sa mu niekedy aj podarilo :frowning2:
1. črc 2010 ve 20:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
@cutce - gratulujem k srdiecku a verim, ze buduci tyzden uz bude velkost urcite ok :wink:
1. črc 2010 ve 20:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
Krv sa berie partnerovi preto, že ak ty máš tuším minusku, tak sa tam nemusia vyvíjať protilatky. Či co
1. črc 2010 ve 20:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sharlotta - no drzim palce, aby bolo babusko v poriadku po tej havarke. No a to s tou hav. poistkou je fakt cista smola, ale hlavne je, ze vy ste v poriadku (a dufam, ze aj babusko) :slight_smile:
1. črc 2010 ve 20:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
@damaska - drzim palce na zajtrajsiu kontrolu :slight_smile:
1. črc 2010 ve 20:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte tehulky....má ešte niektorá z vás pocit,že dostane menštuaciu?som už v 9tt a ešte stále mám také menšie bolesti....myslíte,že to j normálne?a čo sa týka pŕs,len sa mi zvačšili,ale skoro vobec ma nebolia.... :unamused: dúfam,že je všetko v poriadku :fearful:
1. črc 2010 ve 20:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kwetinka1 - Ty si sa tusim pytala kolko je max. materska. No tak ja som si minuly tyzden volala do Soc. poistovne kvoli tomu, ze moj zamestnavatel skrachoval a ja som teraz k 30. 6. koncila PP. Tak som sa chcela informovat, ze ci sa mi oplati sa prihlasit ako dobrovolny platca nemocenskeho poistenia, lebo by ma dost stvalo, ze som 11,5 roka odpracovala a zrovna teraz to takto vyslo a ja by som nakoniec nemala narok na ziadnu matersku. No a nejak mi to tam pocitali na infolinke podla predpokladaneho terminu porodu, a zevraj sa mi to este oplati. No a kedze ja som v tomto uplny neandertalec, tak som sa tej baby na infolinke po lopate pytala, ze kolko sa plati mesacne, ak si platim dobrovolne. Ona mi povedala, ze to zavisi od vymeriavacieho zakladu, ktory si urcim, je to suma od 14 euro po 47 daco eur (ale od 1. 7. to mali nejak menit) a podla toho sa aj odvija vyska materskej. Tak som sa jej pytala, ze kebyze si platim tych 47 eur daco, kolko mi vyjde materska a povedala mi, ze okolo 600 eur. Coz by bolo super, ale mne sa tomu nechcelo verit, lebo som nikdy nepocula, zeby niekto mal takuto vysoku matersku. No ale potom som sa bavila o tom s kamoskou, a ze asi to bude pravda, lebo jedna jej kamaratka tolko matersku dostavala. A aj tu na konikovi je taka nejaka tema o materskej, a tiez tych 600 tam baby pisali. Kedze toto dobrovolne pripoistenie je mozne aj v pripade ak normalne pracujete a zamestnavatel za Vas plati poistne, tak tym babam, ktore by mali zaujem, rozhodne odporucam si do tej Soc. poistovne co najskor zavolat.

Co sa tyka toho problemu s priatelom, presne Ta chapem. Moj manzel mal teraz take obdobie, ze ja som normalne uz uvazovala o rozchode, dokonca sme spolu tyzden vobec nekomunikovali. Nakoniec som s nim mala taky pohovor, na zaklade ktoreho pochopil, ze ja myslim ten rozchod vazne a tak sa nejak spamatal a momentalne seka dobrotu. Som zvedava kolko mu to vydrzi. No kazdopadne Ti radim nejaky otvoreny rozhovor o tom ako sa citis a uvidis, ci na to nejak zareaguje. Mozno len nechape, aky ma jeho spravanie na Teba vplyv, chlapi su totiz v takychto veciach uplne mimo
1. črc 2010 ve 20:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kwetinka1 - A ESTE VSETKO NAJ, NAJ, NAJ K NARODKAM, HLAVNE ZDRAVE A KRASNE BABUSKO A SPAMATANEHO POLEPSENEHO PRIATELA:slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:
1. črc 2010 ve 20:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
@suzanna85 - no ja este obcas take pocity mavam, na zaciatku som to mala stale, a teraz tak raz za 2 dni ma chyti taka mierna bolest ako kebyze mas dostat menstruaciu. Ale trva to maximalne 15 minut. A co sa tyka prs, tak naopak mne sa vobec nezvacsili, ale zato ma stale bolia :frowning2:
1. črc 2010 ve 20:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kattikina - vitam ta do partie :slight_smile:
1. črc 2010 ve 20:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lubinka26 - gratulujem ku kontrole a najma k srdiecku :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:
1. črc 2010 ve 20:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
No ale tuším že dobrovoľne nemocensky poistená musíš byt minimálne 180 dni?
1. črc 2010 ve 20:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mafynka - tiez gratulujem ku kontrole a srdieckuuu :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:
1. črc 2010 ve 20:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek