TP v únoru/februári 2011. Máme společný termín?

Zdravím všechny maminky. Je tu už taková, která čeká mimčo stejně jako my?
leonard2002
13. dub 2011
takto mi vcera zaspal pri kojeni 😃 😃 😃 ruky hore a ides 😃
hrozienko11
13. dub 2011
@leonard2002 podareny 🙂 nasa tiez tak spi. ruky hore,akoby sa vzdavala 😃 a nohy pekne nasiroko,nech nemam vycitky,ze ju nebalim nasiroko 😃
jezkomanka
13. dub 2011
ahojte my sme boli dnes na kontrole po 600nedeli, no sranda co tu v irsku robia/nerobia ... sestricka mi vzala moc a tlak, spytala sa ci mam stichy a ako sa hoja (ani naznak ze by mi ich chcela skontrolovat) a ze ci chcem antikoncepciu. Malu mi odvazila (4.7kg) odmerala, prisiel doktor ten Vanesske spravil komplet vysetrenie a mne iba vypisal tabletky ]-( Cerazette za 20e na mesiac, skoro ma slahlo v lekarni.

uz aj k nam prisiel ten vetrisko :-| ani von sa neda ist, esteze dnes mame doma tatina, tak varuje 😃 😃 😃
silvia0111
13. dub 2011
@leonard2002 aj nas tak spinka, uz ked ma hore rucicky, viem ze sme na dobrej ceste k spanku
zuzufek
13. dub 2011
@mafynka
@janette4 aj ja používam Excipial U Lipolotio,malá mala takú suchú šupinatú pokožku po celom tele tak mi to dr.predpísala,pre mňa to nie je nič nové,používala som ho aj pri prvej a som spokojná,dokonca doteraz ju tým raz za týždeň natieram...nám to tiež dr.predpisuje,bez receptu stojí 4.86 EUR,s receptom 0.88 EUR,čo je značný rozdiel... 🙂
hrozienko11
13. dub 2011
@jezkomanka no tak to si v porovnani so mnou,v uk, dopadla este dobre. mna sa doktorka opytala jedine,ci kojim alebo davam z flasky a ci budem brat antikoncepciu. skontrolovala tlak,prehmatala brucho. vypisala papiere na kontrolne sono,lebo som mala problemy s oblickou, dala papier na krv a to bolo vsetko. az na recepcii mi povedali,ze si musim zavolat a objednat sa inde na krv. a tot moja kontrola.
alexis13
13. dub 2011
@leonard2002 moja tiez takto spinka 😃

tiez oblubuje pravu stranu, v noci sa ju snazim dat nalavo tak aspon to vyrovnavam v noci a cez den spinka vascinou ze ma hlavicku vpravo, ved do roka sa hlavicka formuje tak hadam to bude ok

pisali te o kojeni v noci, ja kojim ze si dam vankus, na nu malu a ideme 😉

co sa tyka toho ockovanie som vas tu bombardovala ze ktora davate ktoru vakcinu, dnes som sa o tom rozpravala s kamoskou a ona by dala ten prevenar 13 co sa ockvoalo doposial on bol predtym 7 valentny obohatiliho o viac druhov pneumokokov, ten synflorix co sa neplati tym sa neockovalo, je to nova vakcina a zevraj je to vacsie svinstvo, hlavne ze ma vela hlinika v sebe takze prevenar 13 davam a budem sa modlit aby nebvoal nijaka extra reakcia a znasala to malicka dobre
natalca
13. dub 2011
@alexis13 vdaka za info, dobre ze si to sem napisala, mna sa tiez na to doktorka pytala 😉
silvia0111
13. dub 2011
baby poznate plienky panda?
ka.jo.
13. dub 2011
náš branko má ešte len 1 mesiac a 2 t. a podľa doktorky vyzerá ako 5 mesačné bábo - no v pohode...
ale skutočne sa mi zdá hróóózne veľký.
ka.jo.
13. dub 2011
Ahojte maminky. Ako sú na tom vaše detičky so šupinkami vo vláskoch. dva krát som mu to brutal namastila detským olejčekom a potom pomaličky odstraňovala hrebenčekom a dva krát pri kúpaní vo vode, mal tam až také tvrdé chrastičky, teraz tam ale ešte stále má šupinky, ale nie také hrubé ako pred tým, mám s tým ešte niečo robiť?
zebra41
13. dub 2011
@leonard2002 aj nas Kubko takto spinkava - hlavne v kociku. v postielke ho totiz polohujem a spi na boku. ja mam na to taku zabranku, ktoru som si kupila,takze sa neprevrati ani na brusko, ani na chrbatik. on totiz vrackaval a ked spinka na boku,tak je to lepsie 🙂 a inak mame nadhernu hlavicku bez prelezanin 🙂
janette4
13. dub 2011
@silvia0111 to sú aké plienky?niečo nové?nepoznám.kde ich majú?aké sú?

@ka.jo. aj Miško má také akoby chrastičky.najprv mal na hlavičke také mapy šupiniek,detský olejček mu na to nič nerobil,dr.mi to kázal natierať infadolom,to je v podstate kozm.vazelína,ide mu to pomaly dole,ale veľmi nie.Mafynka tu spomínala Excipial krémik,že s tým to ide lepšie,tak skús.

@ka.jo. aj náš je veľký.keď mi niekto pozrie do kočíka,každý hovorí,že on vyzerá aj o 2mesiace starší.dneska sme sa zrovna vážili,podľa našej váhy má 6,3kg.
arrett
13. dub 2011
@domigb áno, môžeš. Tá koliska sa ani mojej nepacila. Urob kríž s kapsou von. Bude mat nozicky pekne nasiroko, hlavicku zafixuj jedným ramennym pasom a kapsu poriadne pritiahni. Neboj sa satku podotahovat, keď je elasticka, sa uvoľní.
natalca
13. dub 2011
@silvia0111 ja nepoznam 😉
domigb
13. dub 2011
@arrett už sme vyskúšali a páčilo sa jej...Lebo ked ju bez šatky držím smerom k sebe tak to nemá rada...vždy sa chce pozerať dopredu....Ale v tej šatke sa jej páčilo.....Ty ju nenosievaš v kolíske ani v tom pre novorodencov..???Tiež iba hlavkou k tebe??? 🙂 🙂 🙂
mafynka
13. dub 2011
@janette4 na recept som doplacala za ten krem len 1euro,,niekto tu pisal,ze bez receptu stoji skoro 5euro
arrett
13. dub 2011
@domigb Iba hlavou hore. Kríž s kapsou von, alebo kríž s kapsou dnu. Teraz už väčšinou s kapsou dnu, tak má aspoň nozicky vonku, keď je teplo. Mojej sa to hrozne páči. Do 5 minút mi tam zaspinka. Nisievam väčšinou von, keď beham za simonkom, alebo podvečer, keď je už nervoznejsia. Sme k sebe pritulenie, je nám teplucko, cíti môj dych, srdiecko, to ju stále upokoji.
Koliska nám vôbec nevyhovovala. Mala v nej nechcla byt. Neviem, či som ju tam zle dala, alebo čo. A ani kojit sa tak nechcela.
slavetka
13. dub 2011
@mafynka fiiiha, tak tvoj drobec je ako vo vaticke. 🙂 Ja mojho supnem k sebe az nad ranom. :-p
slavetka
13. dub 2011
@leonard2002 a to v noci pustas kolotoc??
slavetka
13. dub 2011
Mamicky poculi ste niektora o tom, ze ked sa koji po leziacky, tak moze mat babo problemy so zaludkom? Ja kojim po leziacky a tato informacia ma dost zaskocila. A neviem ci tomu mam verit.........
vierkasteffi
13. dub 2011
@zebra41 tak to ti tisko zavidim ze nemate prelezaniny nas maly by len na chrbte spinkal, ale uz sa ho snazim davat aspon v noci na bok ked je unaveny tak neprotestuje hadam sa mu to pekne spravi casom 😞
leonard2002
14. dub 2011
@slavetka Pustim mu iba muziku z kolotoca...take zvuky z dzungle🙂 potichucku to tam hraje a on pri tom zaspinka...kolotoc sa vtedy netoci...to mu pustam iba cez den...
silvia0111
14. dub 2011
neviem co su zac, praveze som o nich nikdy nepocula, to som nasla uplne nahodne tu :

http://www.najlacnejsieplienky.com/najlacnejsie...
sigsauer
14. dub 2011
@ka.jo. ahoj, tak aj ty máš také dlhé bábo? aj moja je ako taký slíž🙂 samá ruka, samá noha. Len moja sa narodila skoro o kilo väčšia. Tiež som riešila šupinatú pokožku na hlávke, tak ako ty, natierala som to olejčekom a potom hrebienkom pomaly yvyčesávala, olejček jej na hlavičku natieram každý deň po kúpaní.
domigb
14. dub 2011
@arrett no presne aj moja chce byť iba takto....Si predstav,že ráno tiež takto zaspala do piatich minút 🙂 🙂 🙂
Rozmýšlam,že ked už bude teplejšie možem ju brávať vonku aj so psíkom ked ho pojdem venčiť,lebo teraz mi s ním chodí suseda.....Nie tá kolíska sa jej vobec nepáčila..ale je možné,že ja som ju tam blbo dala :-S :-S :-S
domigb
14. dub 2011
Baby moja malá od včera kaká do každej plienky....Sme na Nutriloe..je to o.k????Stolica je riadne žltá...Raz denne naloží poriadne a potom tak málo.... :-| :-| :-|
leonard2002
14. dub 2011
Baby, tie, ktore ste rodili cisarom, uz ste zacali cvicit nejake cviky na brucho? a ak ano, tak ake? Lebo brusaky asi este velmi nemozem, nie?
natalca
14. dub 2011
@leonard2002 ja som rodila klasicky, ale asi si chcela citat toto..................nemozes oddychuj 😃 😃 😃
kkiki
14. dub 2011
@arrett
@domigb u nas sa nosime iba hore drdy 😃DD no teraz sa smejem, ale popravde mam toho dost ... mame tichy silny reflux, niekedy reve uz pri jedeni ... strasne chrci a jedina poloha v ktorej vydrzi je na stojaka ... a spat len na bruchu, na chrbte nehrozi ani vypodlozeny ... niekedy som uz zufala ... hadam mu to uz coskoro prejde, lebo ked ho pali zaha, ani nechce jest :-S a len baci a baci ... inak je strasne zlaty ked je vsetko oka ... stale sa smeje a vkuse si nieco brble ... aspon noci su supis ... do 8 je ako poleno a zobusi sa iba raz , spi do 7 ...

@leonard2002 po sc by sa malo zacat po takom 3mesiaci , az ja cakam nato ako na vykupenie ... uz sa na seba nemozem pozerat ...

Začni psát odpověď...

Odešli