• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

TP v únoru/februári 2011. Máme společný termín?

19. září 2012 
@silvia0111 aj baby ... dobre si prestudujte ked kupujete plienky , aj ked pochybujem ze je to tam napisane, ale tu bunicinu, alebo co to je cistia v lacnych plienkach dioxinom a ten je rakovinotvorny , aj niektore vlozky a hlavne tampony ...
14. dub 2011 v 11:11  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
no ja som sa len pytala, zo zaujimavosti, nemala som v plane kupovat kedze som ich ani v obchode nevidela.
14. dub 2011 v 11:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
@domigb Je to ok. Aj moja donedavana kakala do kazdej plienky. je plne kojena. Vykaka sa raz poriadne, tak ze ju musim prebalit, lebo cely chrbat osraty a potom si tam iba tak prdne. na nervy:_D
@kkiki Moja spi od narodenia iba na brusku. Aspon neriesime prelezaninky na hlave
14. dub 2011 v 11:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj @arrett , ja mojho neviem prinutit si lahnut na brusko, stale ked ho dam, dviha hlavicku, asi si mysli ze cvicime :slight_smile: nechce si lazkat pekne a zaspat na brusku, potom sa uz zacne jedovat a plakat
14. dub 2011 v 11:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
@arrett :grinning: ty to vzdy vysvetlis tak polopatisticky, esteze ta tu mame :wink:

baby aj vase babatka tak smrdlavo prdkaju?
14. dub 2011 v 11:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
@yasminee212 skus mu dat ruky dole. U nas to tak funguje, potom ked sa zobudi, da si ruky hoe a dviha hlavicku. Simoka teraz ked davam spinkat, tak si automaticky uz lahne na brusko, ruky k telu ako tulen a tak spi:grinning: Inac, velmi pomaha pustat hudbu. Mne staci pri simonkovi zapnut jeho cd, ktore pocuva uz od bruska a vie ze je cas spinkat. Bez protestu zalahne. Ja zatvorim dvere a odchadzam.
@natalca :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: ved to je hrozne. rano ju obleciem do cisteho a za 5 minut ju celu prezliekam. najlepsie je, ked ma okakane body co idu cez hlavu. :grinning: :grinning: :grinning: Dnes sa okakala naopak. Bola na brusku a pokakala sa tak, ze jej to na brusko aj pretieklo. Som prisla ku nej, privonala otocila a mohla osm prezliekat postielku:grinning: Nechapem kde sa to v nej berie:grinning:
14. dub 2011 ve 12:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte mamicky. Mozem sa pridat :slight_smile: Moje dvojicky sa narodili sice 31.1.2011 ale patrili sme tiez k februarovkam. Chcem sa opytat- moja malinka kaka raz za tyzden, je plne dojcena, ale to hovienko ma take tvrdsie. Cim to moze byt? Neplacka mi, ani nervozna nie je. Je to ok?
14. dub 2011 ve 12:07  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@bisy ahoj a vitaj medzi nami. Tazko povedat. Na jednej strane to moze byt, ked babatko pekne spracuva tvoje mliecko, ale zasa na druhej strane, tyzden je podla mna vela. Urcite by mal pediater vysetrit minimalne stolicu dietatka. Aspon ja by som to tak riesila.
14. dub 2011 ve 12:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
@leonard2002 ahoj, ja som ešte nezačala. nebolí ma to, len to je stále nejaké necitlivé, tak sa bojím ešte cviky robiť, ale o chvílu tu je leto a ja mám ešte 7 kíl z 22 kg na sebe
14. dub 2011 ve 12:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
@arrett No, nasa pediatricka tvrdi, ze ked kojene babo kaka raz za tyzden je to ok. Ani na tu stolicu nam nic nepovedala, ale mne sa to moc nezda....
14. dub 2011 ve 12:23  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@bisy Precitaj si toto: http://dojcenie.wordpress.com/2010/01/18/stolica-dojceneho-babatka/
keď bábätko priberá,(je dobre dojcene), Ma normálnu farbu stolice, nemá koliky, tak to neries.
Síce ty si pisala, že Ma tvrdú kaku. To by podľa mna nemalo mat.
14. dub 2011 ve 12:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kkiki aj my sa trapime s palenim zahy a cez den skoro nespime....a to ho davas na brusko na vyvysene? alebo postielku na rovno? ja som myslela,ze deti s refluxom nemozu spinkat na brusku....
14. dub 2011 ve 12:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kkiki No nas malý ma tiež taký tichý reflux, zo začiatku vkuse grckal a grckal myslela som si že mu v brušku nič z toho čo spapa neostáva, ale priberal pekne tak dobre, teraz už grcka ovela menej ale odvtedy sa mu to mliečko zastaví niekde na pol ceste a chudáčika ho to tam musí zlostit lebo sa tvare zhnusene. Ja som mu kupila antirefluxný vankušík, tak sa mi zda že mu to trošku pomáha, naš na brušku spinkat nechce. Ja tiež dufam že mu už to prejde a konečne sa spokojne vyspinká :wink:
Ešte jedna otazočka baby, už ste si kupili šatky na bábatka ale asi tie pevné, lebo mam z toho galimatiaš a neviem ktorú kupit. Poradíte?
14. dub 2011 ve 12:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
@fialka12 Elasticka je do asi tak 15 kg. Ja mám 13 kg syna a už je to o ničom. Myslím, že tak do pól roka ju vyuzijes.
Pevná je nad 15kg. Nebˇnatahuje sa tak. Takze sa musíš rozhodnúť či ešte zainvestujes do elastickej, môžeš kúpiť aj z bazaru v pohode, alebo si už rovno kúpis pevnú satku. Je to čisto na Tebe :frowning2:
14. dub 2011 ve 12:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
@arrett Diky za stranku, asi poviem dr.nech malej urobi vyter. A este som bola prekvapena z vety: "Nie je až tak zriedkavé , ak bábätko kaká raz za 3-4 týždne. Pokiaľ dobre prospieva, dostatočne ciká, priberá, je to úplne v poriadku."

14. dub 2011 ve 13:04  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@fialka12 Ahoj, aj nas maly ma problemy s grckanim. Grcka po kazdom papani, ale pekne pribera. Chcem sa ta opytat, ako vyzera ten antirefluxny vankusik?
14. dub 2011 ve 13:06  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kkiki to je mi lúto...My sme tiež mysleli,že Stella má reflux....Napokon som jej iba vela dávala..tak sme prechádzali z nutrilonu na bebu a z beby AR zasa na Nutrilon...teraz pijeme Nutrilon comfort,lebo máme koliky....Presne to isté aj moja...super dieťa,zlatunké,neplačlivé,teda ak jej nič nie je..Teraz je tretí den skvelá...klop klop.. :wink: :wink: :wink:
Teraz pije 90 ml kazdé tri hodiny a po mliečku este 3 minuty dudká cumlík ako o život....A zdá sa mi,že ju niekedy páli záha..p pití ma pravidelne jazýček vonku a ked ju dám lahnuť tak sa mrví....Chce byť hore,ale ked už zaspí tak je v pohode na chrbátiku aj na boku.....Je mi ťa lúto určite je to teraz s tromi deťmi ťažké :confounded: :confounded: :confounded: ved aj Oliver je este malý... :astonished: :astonished: :astonished:
14. dub 2011 ve 13:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
@bisy Nech jej pre istotu urobí, aby sa nič nezanedbalo.
Tiež si nviem predstaviť babo 3 týždne nekakat. Hmm.,
14. dub 2011 ve 13:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
@natalca dik, si zlata :grinning: :grinning: :grinning: ale uz som chcela trochu pocvicit :wink: len to nechcem cele podcenit, aby som potom nemala nejake problemy z toho...radsej 5kg navyse ako zbytocne komplikacie :stuck_out_tongue_closed_eyes:
14. dub 2011 ve 13:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte. pozeram,ze vela ma problemy s grckanim. ja som jej par dni nedala moje mlieko a teraz ked som trosku dala,tak uz negrcala.uvidim,ako sa mi podari odsat,lebo sa mi uz nejak ani mlieko netvori. takze to kombinujem s umelym :confused: ale zas ani cas nejako nemam,mala mi neda moznost sa ani poriadne nadychnut,takze ani nepijem poriadne. esteze jej mozem obcas podlozit flasu plienkou,ked je v autosedacke :slight_smile: teraz zaspala,no na ako dlho,to ani srnka netusi :sweat_smile:
14. dub 2011 ve 13:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
nazdar babeny, no my dnes kolikujeme, tak som mu dala espumisan a posadila do autosedacky, tak teraz je tam tichučko a har sa s hrazdickou.. asi mu je lepsie, ked je trosku pokrceny v brusku

inak nasho ked dam na brucho, tak do minuty rev jak svet. ja mam skor pocit, ze ma prelezany chrbat, hlavicku len z bokov, lebo nikdy ju neda ocami k stropu, vzdy bud na jeden alebo na druhy bok. dala som mu k hlavicke z kazdej strany asi kilove tazitka, no neviem ako, aj tie odtlaci.

inak mne tiez poveadla pediatricka, ze kakanie ani nie je tak dolezite ako cikanie, ze v pohode nemusi kakat aj niekolko dni, Jurko je na tom tiez tak, ze ked pribera, neplace, tak je to ok
14. dub 2011 ve 14:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
baby,ja normalne neverim. sedim tu oblecena,nachystana na prechadzku,lebo treba ist na postu a mala si spi,uz asi hodinu a pol. uz som aj druhy caj zarobila,zjedla cosi,zas sterilizujem,zacala som varit a ona nic. nezaujem. nejdem ju ani budit,lebo nemam to srdce. ani neviem,co mam este spravit,kym mozem teda :grinning: nic ma nenapa,ale treba toho vela spravit,len neviem,cim zacat :grinning:

@marhulka13 jedna tu ma vankusik,aby male drzalo hlavicku a nepretacalo ju na boky. skus sa po nom pozriet :slight_smile:
14. dub 2011 v 16:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte,
aj nasa mi grcka ale iba cez den, v noci ju ani nedavam odgrcnut a spi jak dudok, ale cez den :confounded: taha 5-10min, zacne klipkat ockami, dam ju odgrcnut, pekne si grgne a druhym razom ide mliecko prudom von. pribera pekne tak neviem co s tym. nemoze sa prejedat, lebo fakt cucka kratko kazde 2-4hodinky
14. dub 2011 v 16:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kkiki ahoj. My máme asi tiež tichý reflux. Boli sme na sono, ale malá nechcela vypiť dosť čaju tak jej nevedeli urobiť vyšetrenie. máme ale všetky príznaky, takže ja o tom nepochybujem. Skúšala si sirup gastrotuss? Čo vám poradili lekári na ten reflux?
14. dub 2011 v 16:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
inak mne zajtra pride na navstevu moja buduca svokra :unamused: celkom mam strach este nikdy som s nou nebola 4 dni v kuse :sweat_smile: :grinning: :grinning: :grinning:
14. dub 2011 v 17:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte maminky,tiez sa chceme aj s nasou Biankou pridat k Vam,my sme sa narodili 3.2 v Martine....vidim,ze ste riesili reflux aj my sme s nim mali problemi,tiez mala skryty reflux,nam nechcela odgrgavat a ked sme ju dali lazkat tak sa len chuda nase kyslo tvarilo a aj sa s mlieckom dost drhla,ale teraz je to uz o.k nasa pediatricka nam poradila vynikajuci sirupcek vola sa GASTROTUSS BABY to dam tak 15min po papani do 5kg nam poradila davat 1ml a fakt jej to zabralo......
14. dub 2011 v 18:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
vidim ze nam tu pribudaju same nove maminy a babatka :dizzy_face:
@lenkalienkava vitajte medzi nami :wink:
14. dub 2011 v 19:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
baby, ja som dostala mrchu :angry: :angry: :angry: :angry:
14. dub 2011 v 19:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
@bisy vitam aj teba :slight_smile:
14. dub 2011 v 19:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek