• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

TP v únoru/februári 2011. Máme společný termín?

19. září 2012 
@marhulka13 mas super, ze ti zaspi v postielke sam :wink:
19. dub 2011 ve 12:42  • Odpověz  • To se mi líbí
@bambulka0406 no, je to trosku vybojovane, nez si zvykol, niekedy som bola krkavcia mater a nechala som ho vyplakat, teraz odidem aj ked este nespi a uz si zvykol. sproste prirovnanie, no aj psa som takto vycvicila, ked chcel spat so mnou a potom mi zavyjal cele noci, no ja mam trpezlivost :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
19. dub 2011 ve 12:46  • Odpověz  • To se mi líbí
@marry26 @bambulka0406 @marhulka13 my fungujeme rovnako ako marhulka, ja kojim, ale vecer pred spanim mu davam nutrilon, ale to uz vacsinou od siestej je taky nevrly, vacsinou sa nevie rozhodnut, ci sa chce s nami vykecavat alebo chce plackat:slight_smile: a potom kupeme a vacsinou uz pri flaske zaspi, potom s nim pochodujem po byte, kym si neodgrgne, lebo v poslednom case dost grcka, je jedno ci z MM alebo z UM, takze po UM s nim pochodujem niekedy aj 10 minut, aby si odgrgol...dam do postielky a pustim zvuky dzungle na kolotoci a on zaspinka sam...on je teda z toho cakania na mliecko a po kupani tak unaveny, ze so zaspavanim vecer nemame nikdy problem...mozno raz-dvakrat sa stalo, ze si trosku pomrncal, kym zaspal...a budime sa medzi 00-01hod a 05-06hod na papanie...
19. dub 2011 ve 13:01  • Odpověz  • To se mi líbí
@marhulka13 na zaciatku si ho nechala surovo vyrevat sa kym nezaspal??
19. dub 2011 ve 13:10  • Odpověz  • To se mi líbí
@bambulka0406 @marhulka13 ja som ho veru zoparkrat nechala vyrevat, kym nezaspal, ale to som si musela byt ista, ze je napapany, neboli ho brusko a ze je prebaleny...bolo to hlavne prve tri tyzdne, neskakala som k nemu stale ked zamraucal...teraz viem, ze ked place, tak vacsinou mu nieco je a idem k nemu...ale to musi plakat, nie mraucat ako maciatko:slight_smile:
19. dub 2011 ve 13:20  • Odpověz  • To se mi líbí
@bambulka0406 surovo vyrevat nie, on si tam skor iba pomrncaval, doteraz som ho este nepocula poriadne plakat, vzdy len mrnčotuje... no ked uz to bolo dlho, tak som sl ak nemu, no zvycajne do nejakych troch minut stichol... :grinning: :grinning: :grinning:
19. dub 2011 ve 13:35  • Odpověz  • To se mi líbí
@bambulka0406 @mirka0044 dik za rady baby, vyskusam najprv ten sudokrem a ak to nezaberie, tak budem skusat vase recepty:slight_smile: Ale uz som kludna, ked viem, ze to nema iba Leusko a hlavne, teda dufam, ze to nie je ekzem... :slight_smile:
19. dub 2011 ve 13:36  • Odpověz  • To se mi líbí
no teda,vy mate ale dobre deticky. nasa je cim dalej,tym horsia. cez den poriadne nespi alebo spi vela,nepapa tak ako predtym a stiahnut jednu davku jej trva aj dve hodiny,co ale potom nestaci a musim dorabat. a vecer nie vzdy kupem,lebo ked nespi cely den,tak som rada aspon tej troche spanku. no ale asi zacnem tvrdo budit a hajde kupat sa. a kym zaspi,tak je aj polnoc. a hrozne je nespokojna,ked papa, ma same krce a uz aj v noci pri papani vystraja. a to predtym vobec nerobila. moje uz ani nedostava,lebo ho uz takmer nemam a nejdem to uz ani riesit. asi by som tu niektoru z vas potrebovala :sweat_smile: vyrevat nepomaha,lebo to aj cez den nechavam,ked si chcem aspon odskocit.
19. dub 2011 ve 14:42  • Odpověz  • To se mi líbí
@marry26 no my bud kupeme alebo aspon umyjeme v umyvadle. trosku sa mojkame pri obliekani pyzamka a potom papame - ked som odsavala,tak som len ohriala dopredu odsate mlieko. teraz nakojim popr. dokrmim. dame ockovi dobru noc, oblecieme spaci vak a ulozim do postielky. vacsinou je drobec hore a trva cca 20 min,kym zaspi. ale ja v izbe neostavam. pridem, len ak place o zivot - to sa stane tak raz za tyzden - drobec si spomenie,ze je este hladny :wink: inaK zaspinka sam. ked sme sa ho snazili toto naucit,tak som to robila tak,ze ked mrnkal,tak som hladila po rucicke a taketo pssst :wink: a zvykol si :slight_smile:
19. dub 2011 v 15:24  • Odpověz  • To se mi líbí
baby, spominala som,ze sa maly prisal po 11 tyzdnoch...kedze som uz vsak v tom case dokrmovala,tak stale musim,lebo nemam tolko mlieka...maly je z cievky nervozny a je nauceny na vacsie mnozstva v dlhsich intervaloch. takze ak ho aj prikladam castejsie,tak to proste nie je ono...a maly je uplne rozhodeny. nikdy neviem,ci sa dobre napapal - on totiz nikdy nebol pokojne babo a aj pri piti z flasky som zistila,ze dopapal az potom,co som mu flasku zacal vypluvat - ale on niekedy robil aj 5 minutove prestavky v papani....tak teraz ked place,tak neviem,ci je to z toho,ze mam malo mlieka alebo uz je proste napapany. ako sa prejavuju vase deticky,ked dopapaju?normalne mam chut s tym celym seknut :frowning2:
19. dub 2011 v 18:21  • Odpověz  • To se mi líbí
@zebra41 ja ti neviem poradit, ja odsavam a krmim z flase, tiez som pouzivala cievku ked som myslela, ze sa naucime kojit, maly sa aj prisal, pokial bolo mliecko v prse, pekne papal, cievka ani jemu nesadla, trapili sme sa takmer mesiac, tak uz len odsavam a davam flasu, nechcem ho trapit, mozno ma niekto iny nazor. Matko je teraz spokojny, ja viem kolko spapal, len mam s tym viac "roboty", ale co by som neurobila pre syna? :slight_smile: Mam mliecka na 2-3 denne davky, inak mojho mliecka Matko vypije 160ml a Nutrilonu len max. 100
S ktorou laktacnou spolupracujes? Zo mna by ta moja asi mala hlavu v smutku :confounded:
19. dub 2011 ve 20:52  • Odpověz  • To se mi líbí
@natalca ja spolupracujem s p. Krizanovou. ja som odsavala 11 tyzdnov,ale kedze Kubko je dost placlive babatko,tak bol dost problem najst si cas. Odsavala som na 5 davok denne a 2 mal Bebu. potom sa pekne prisal na prsnik,tak som si predstavovala ako pekne to pojde :unamused: dala mi senovku,ktoru teraz jem, ale teda ta cievka je pre Kubka dost problem...on sa prisat vie, len mne chyba mliecko...prikladam ho kedy si len zaziada, no zatial sa to moc nezlepsuje. a vidim,ze ho to rozhodilo. uz nie su tie casy ked prespinkal 5 hodin v noci....az tak by mi to nevadilo,len takto nejako viacej grckava. Kubko nie je moc spokojne babatko,tak mi je aj tazko urcit, ci sa pekne napapal.tak len skusam :frowning2:
19. dub 2011 ve 21:12  • Odpověz  • To se mi líbí
@zebra41 ja mam teda rovnaky problem, tiez mam malo mliecka a maly sa aj napriek flaske prisaje pekne, je to moje zlaticko. Mne senovka zvysila tvorbu mliecka z jednej dennej davky na tie 2-3.
Drzim Ti palce nech to s Kubkom zvladnete. Niekto tu spominal aj podavat cajik, to si neskusala?
19. dub 2011 ve 21:35  • Odpověz  • To se mi líbí
@marhulka13 ja to robim presne ako ty. Len s tym rozdielom, ze moj sa mi niekedy zobudi aj okolo 2hej a niekedy prespi az do tej 4tej. A nad ranom si ho uz tiez necham v posteli. :grinning:
19. dub 2011 ve 21:42  •  2 děti  • Odpověz  • To se mi líbí
tak my sme nasu princeznu okupali,nakrmili a dala som ju spat. zatial na nasu postel,ale casom sa hadma dopracujeme aj ku postielke. teraz spinka na brusku,tak som zvedava,ako dlho vydrzi,lebo raz mi zaspala okolo deviatej vecer a o piatej rano sa jej uz spat nechcelo :sweat_smile:
19. dub 2011 ve 21:56  • Odpověz  • To se mi líbí
@hrozienko11 Ved 8 hodín je dosť pre tak malé bábätko. Kojene dieťa sa zvacsabudi každé 3 hodinky. Krmene spinkaju dlhšie. Materské mlieko je dobre stravitelne. My sa kojime cez deň každé 2 hodinky. V noci maximálne raz, ale zväčša ju celu prespinka. Ja dávam deti o siedmej spať. Vlastne o siedmej už spia, bez pardonu. Akurát som začala uvažovať, že už dám Dasu spinkat do detskej ku simonovi, nech si na seba v noci zvykaju.
Simonko spal sám vo svojej izbe od 3 mesiacoch, takze najvyšší čas učiť aj dasku.
19. dub 2011 ve 22:02  • Odpověz  • To se mi líbí
@arrett a to si ho v noci chodila kojiť do jeho izby?
19. dub 2011 ve 22:27  • Odpověz  • To se mi líbí
@arrett no nemyslela som tym,ze prespala celu noc,to este nie. zatial sa budi raz za noc,ak zaspi o polnoci. a vtedy zaspala o deviatej,takze bola hore o polnoci a potom o stvrtej a to sa jej uz spat nechcelo. inak to je tak,ze zaspi okolo polnoci,okolo tretej papa a potom okolo siestej a to vydrzi uz hodinu hore,tak sa bavime a rozpravame a tak zaspi.
ak by spala uz len 5-6 hodin vkuse,tak to by bol zazrak. ale nestazujem sa,ked spi tie tri hodiny :slight_smile:
19. dub 2011 ve 22:35  • Odpověz  • To se mi líbí
@mia___ ja tiez plne kojim a maly mal tak dva tyzdne zelenu stolicu, priberal normalne, takze urcite nehladoval a potom to spontanne ustupilo. teraz ma kaku ako slniecko :grinning:
19. dub 2011 ve 22:53  • Odpověz  • To se mi líbí
@marry26 ja sa musim pochvalit :slight_smile: ja maleho o pol osmej okupem, nakojim, supnem do postielky, kde je bud este hore, alebo hned zaspi a zobudi sa medzi 5 az 7 rano :grinning: dufam, ze mu to tak vydrzi :grinning:
19. dub 2011 ve 22:57  • Odpověz  • To se mi líbí
@janette4 Ano, do pól roka. Ja sa zobudil už na to mrncanie. Tak som prišla, za 5 minút nakojila a dala do postielky a išla preč. Keď mal pól roka, oducila som ho od nočného kojenia. To som už vedela, že SIM tehotná, takze som aj "musela". Mala sa vnoci nekoji, takze nemal by byt problém.
20. dub 2011 v 06:05  • Odpověz  • To se mi líbí
@zebra41 Ahoj...chcem Ti poradit, len neviem presne, ci som ta spravna osoba...ja kojim a dokrmujem...ked kojim, tak viem, ze je hladny vtedy, ked mu zoberiem prsnik - vtedy zacne plakat a dava si rucku do pusy - to je vacsinou ked ho prekladam z jednej cecky k druhej - a druhu cecku vacsinou uz celu nevycuca, po 10 minutach uz len tak zo zvyku sem tam potiahne a zuzle bradavku, to uz viem, ze ma asi dost a ked odtiahnem cecku, tak neplace - to je pre mna znamenie, ze asi uz stacilo. Co sa tyka UM, ktore mu davam vecer, tak to mu stale urobim 120ml a niekedy vypije len 60, niekedy celu flasu, ale ked vypije celu flasu, uz nedorabam. Pri UM, ktore mu davam z flase viem,ze ma dost, uz nepije tak pravidelne ale viac to mlieko vypluva ako prehlta...tak neviem, ci som Ti velmi pomohla :sweat_smile:
20. dub 2011 v 08:16  • Odpověz  • To se mi líbí
@natalca a ako rychlo ti ta senovka zaucinkovala? mne keby zvysila o 2 davky,tak je to tak akurat :wink:
20. dub 2011 v 08:18  • Odpověz  • To se mi líbí
@leonard2002 Kubko je hrozny papkac. niekedy sa usmevom sam odtiahne, ponatahuje sa. porozpravame si a o 10 min plac, lebo je este hladny.... a to robil aj pri flaske :unamused: citim sa hrozne,lebo ani neviem urcit, ci sa mi dieta najedlo :frowning2:
20. dub 2011 v 08:25  • Odpověz  • To se mi líbí
@zebra41 Vies co mi poradila jedna kamoska? Ked sa napapa, teda, ked si myslis, ze je uz napapany, daj ho odgrgnut a potom mu este daj flasu/cecku, ci este bude chciet. Ja to tak teraz stale robim, lebo ten vzduch mu zabera miesto v brusku a ked si odgrgne, tak sa mu tam troska miesta urobi a to este treba vyplnit, aby bol spokojny:slight_smile:
20. dub 2011 v 08:28  • Odpověz  • To se mi líbí
kym som krmila z flasky,tak Kubko siel spat zhruba o 19:30, budil sa okolo 1 a potom o 5 a spinkal do 8. teraz ked som zacala kojit,tak sa to cele nejako rozhadzalo. cez den krmim kazde 2 hodiny. Kubko ide spinkat zhruba o 19:30, budi sa po 23, potom o 2, o 4, o 6....takze nam pri kojeni prestal Kubko prespinkavat... :unamused:
20. dub 2011 v 08:30  • Odpověz  • To se mi líbí
ahojte kocky

aj som reagovala,,aj sa mi to vymazalo..tak neskor mozno bude cas,tak popisem viac

inak naco su nam hracky??? :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: maly sa mi uz hodinu hra s balickom chipsov :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: leskne sa mu to,,farebne to je a susti mu to,,,tak do nich bucha a vytesuje sa,,,kasle aj na to,ze je na hracej deke a nad sebou ma kopec hraciek,,,on len ten balicek :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
20. dub 2011 v 08:39  • Odpověz  • To se mi líbí
@leonard2002 my grgame aj viackrat pocas papania..ale tak pribera pekne,tak asi nehladuje :wink:
20. dub 2011 v 08:44  • Odpověz  • To se mi líbí
zajtra nas caka poradna a ockovanie :frowning2: treba sa nejako specialne pripravit?
20. dub 2011 v 10:41  • Odpověz  • To se mi líbí
@zebra41 mne senovka zabrala tusim do 4 dni
ktore ockovanie ides dat? Moja znama mi spominala, ze ked jej malu minuly tyzden ockovali ako 3-mesacnu, tak mala teplotu, vraj si mam kupit paralenove cipky
20. dub 2011 v 11:21  • Odpověz  • To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek