• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

TP v únoru/februári 2011. Máme společný termín?

19. září 2012 
@marhulka13 no to mi povedala dokina, ze ma par pripadov s tou hnackou a ze len jedno babatko bolo ockovane, ze sa to aj u neho prejavilo ale nie v takej vaznejsej miere, ze je to hnacka pri ktorej je organizmus velmi dehydrovany... ja nehovorim ale ze je to pravda, mozno, ze to nie je pravda a jej islo len o nejake provizie :grinning: :grinning: :grinning:
@leonard2002 my pouzivame Nutrilon comfort, Matko odvtedy nema koliky, krasne prdka aj kaka, ze toto mlieko je vhodne na kombinaciu s materskym mlieckom, pediatricka mi povedala, ze obycajny Nutrilon je vhodny pre deti od 3.mesiacov :wink:
21. dub 2011 ve 23:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
@natalca No krasa, teraz som kupila nove balenie Nutrilonu:slight_smile: a to prve, co som kupila, nam vydrzalo mesiac:slight_smile: ale nevadi, kym spotrebujem ten Comfort, tak to uz aj bude mat pomaly tri mesiace a budem mu moct davat aj ten potom...Dik za radu... Leusko sice nema nejake brutalne koliky, ale stale rano sa nenormalne puci, kym sa vyprdka a vykaka...:( malokedy sice pri tom place, skor sa iba zlosti, ale aj tak by som bola rada, keby s tym nemal problem...Ja mu davam aj UM aj MM, tak snad nam ten Comfort trosku pomoze...dam Ti potom vediet:slight_smile:
22. dub 2011 v 06:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
@arrett ja nad tym neuvazujem, nemam este prestudovane vsetky tie ockovania, lebo sa nas to tyka az o mesiac, myslim, ale tie povinne urcite dam, neviem, ci je v tom zahrnute aj ockovanie proti pneumokokom, ale to by som tiez chcela dat...
22. dub 2011 v 06:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ockovanie je povinne, ale dá sa odmietnuť. Katka, praveze tie choroby už vymizli, tak načo proti ním ockovat? Zober si aké tbc, od budúceho roku sa má zrušiť... To hovorí samo za seba. Taká MMR vakcina obsahuje živé vírusy, vytvorené na mrtvom plode dietatka... Vírus ako rubeola, mums či kiahne. Nie je lepšie, aby tieto choroby (ak ich dieťa vôbec dostane) prekonali samo? Veď organizmus bude tak odolnejsi. Je to taký nezmysel, ako ockovanie proti chripke. Tá vakcina je živá, a dietatku hrozia rôzne zapaly, či iné ochorenia. Dať do ročného dietatka naraz 3 živé vírusy, narokom honakazit!!!, a pozerať ako s tým bojuje jeho malé telicko!!!
Rotavirus- ak sa rýchlo diagnostikuje, veď každá mama vidí, že dieťa začalo hnackovat, je veľmi rýchlo lieceny a iba v malých prípadoch je nutná hospitalizacia. A to len preto, aby dostali do dietatka tekutiny v podobe infuzie. Veď si spomente, koľko krát ste vy ako deti mali hnacky a prekonali ste ich. A možno to bol "rotavirus". Len sa o tím v tedy nevdelo... Mamka urobila vyvar z ryže, dala banán a spravila bylinkovy čaj a bolo po tóm..
http://rizikaockovania.sk/dok/vran/MMR_bezpecnost.pdf
http://www.ockovanie.org/odmietnutie-povinneho-ockovania.html
22. dub 2011 v 09:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
@arrett vo vsetkom mas pravdu, len zabudas, ze virus vytvaraju samotne farmaceuticke firmy ... tak niekedy ryza banan a caj moc nezaberu ... hlavne na tie zmutovane ... mam skusenosti a dakujem, dieta bez starsie nemocnica infuzie , mladsie ockovane banan, ryza , caj pohoda ... ked ti dieta vracia 6x kazdu hodinu a tecie zneho zlc tazko to zachranis pred nemocnicou ... este ti deti nechodia do skolky do skoly ... len vtedy to cele zacne ... a k tbc ... nie je pravda ze sa nevyskytuje tato choroba, vyskytuje zatial v obmedzenych mnozstvach , lebo rocniky odkedy vznikla vakcina boli ockovane ... takze sa choroba nerozsiruje takym tempom, nebezpecni su momentalne cudzinci utekajuci z vojnovych oblasti do europy , tam ockovanie na tbc nikdy nebolo ... takze rocniky , ktore uz v EU ockovane na tbc neboli, budu ohrozene a epidemia tbc zacne nanovo ... co sa tyka mmr myslim, ze by sa kazdy mal rozhodnut sam ... velmi nebezpecna je rubeola a to pre dievcata, ak by ochorela zena na rubeolu pocas tehotenstva je velke riziko poskodenia plodu ...
nikoho si nezastavam , ale v tejto dobe ked je velkym monopolom s farmaceutikami, uplne jedno ci zomrie clovek alebo 1000, ja osobne dieta zaockovat dam , aj ked to mmr by som kludne ozelela kedze mam chlapcov ... rotavirus davam tiez, zo skoly to stella dovlecie kazdy rok min 2x a tie pidi deti to prezivaju velmi zle ... moj nazor je kto chce ockovat nech ockuje, kto nechce nech neockuje , ockovacia vakcina bola ponuknuta a ten kto ju odmietol mal by niest aj nasledky v pripade nakazenia chorobou odmietnutej vakciny ... ( co v tomto svete momentalne znamena, veskere liecebne naklady by si pacient hradil sam ... )
22. dub 2011 ve 12:29  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte zienky

prajem krasne sviatky :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:

riesite ockovanie,,no ja uz nemam silu to riesit,,desne sa toho bojim,,ja mam brata postihnuteho,,tak asi by som neprezila,keby sa malemu nieco stalo z ockovania,,som rada,ze je krasny a zdravy,,desne sa toho bojim

boze kocky mne sa v noci snivalo,ze som znova otehu,,taka nocna mora,ze koniec,,som sa zobudila spotena a s takym strachom,,,to mam zato, ze zacinate provokovat,ze ktora bude mat prva dalsie :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: uz taketo stresy mi nerobte :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: nerobi mi to dobre :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
22. dub 2011 ve 12:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mafynka Moja, si ma pobavila:slight_smile: u mna znova tehu nehrozi najblizsie 3 roky minimalne:slight_smile: teda, taky je plan, dufam, ze nezabludi nejaka zivotachtiva spermia, lebo ja neberiem antikoncepciu :grinning: :grinning: :grinning:
22. dub 2011 ve 12:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mafynka aj ja som mala sestru dvojca, ale my sme sa narodili skor o 2 tyzdne a v nemocnici kde nobol inkubator, tak pocas prevozu dostala silny zapal plus s naslednou detskou obrnou ... a vidis co by moja matka vtedy dala zato v 78 co je teraz ... a tvoj brasko je chory vdaka nejakej vakcine ?
22. dub 2011 ve 13:18  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@arrett v podstate stebou suhlasim. ja som aj rada, ze niektore tie ockovania su povinne lebo keby som sa mala rozhodnut ja, tak asi nedam ockovat. v rodine mame dievcatko, kt. je postihnute prave kvoli ockovaniu :frowning2:
22. dub 2011 ve 14:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kkiki tiez suhlasim. prichadza k nam vela pristahovalcov z krajim, kde sa neockovalo a mozu opat tie choroby privliect
22. dub 2011 ve 14:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
dnes tu mame krasny den, boli sme sa s jakubkom korculovat :slight_smile: ja som makala a on si lebedil v kociku :grinning:
22. dub 2011 ve 14:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
@katarinasifrova Presne to som sa chcela opytat, ci niektora z vas, co koji, ci aj korculuje...lebo ja som nad tym uvazovala, ale som si nebola ista, ci to nie je prave taky sport, ktory by som zatial mala vynechat, kvoli tomu, aby sa nedostala kyselina mliecna do mliecka:slight_smile: teda, zatial nesportujem vobec (kedze ste mi to zakazali:slight_smile:), ale pri korculovani nezatazujem brucho (som po sekcii), tak ma to tak napadlo, ci by som mohla alebo nie...
22. dub 2011 v 15:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
@natalca Cuj, ten Nutrilon comfort som v obchode nevidela, bol tam iba Nutrilon extra...to je to iste? ci?
22. dub 2011 v 15:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
A este mi povedzte baby, ako sa moze zo zdraveho dietata stat postihnute dieta po ockovani? To ste ma uplne sokli, doteraz som o tom nepocula...to ako casto sa stava? A ako dlho po ockovani sa to da zistit? Sak to ja spat nebudem po ockovani kvoli tomu, kym si nebudem ista, ze sa to nestalo nam...
22. dub 2011 v 16:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
@leonard2002 ja ho kupujem v lekarni, nie v obchode, u nas som v obchode videla rozne druhy ale nie comfort :wink:
22. dub 2011 v 16:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
@leonard2002 moze sa stat ze mu na povrch vdaka ockovaniu, vijde chorobu, ktora by sa casom zistila tak ci tak ... to ockovanie to spusti ak je dieta v zlom zdravotnom stave a lekarka ho cez to vsetko zaockuje ... su pripady, ale tam viac krat zlyhal ludsky faktor ... nemusis sa nicoho bat pokial mas zdrave donosene dieta a nikto z vas nie je chory :wink: ale o postihnuti som nikdy nepocula, ze vdaka ockovaniu ... skor je to cukrovka pise sa ze aj autizmus, ale pravda je aj taka, ze ockovanie na mmr prebieha prave v case ked sa zacinaju ukazovat aj priznaky autizmu ... ked ma tvoje dieta mat nejaku chorobu tak ju mat bude ...
22. dub 2011 v 17:12  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@leonard2002 neviem ako to bude s tou kyselinou. dnes som bola prvy krat, ale maly pil normalne. nemala som nejake extremne tempo, isla som tak v pohodicke. cize chem chodit takto vzdy ked sa bude dat. som spokojna sama so sebou. :grinning:
22. dub 2011 v 19:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
@leonard2002 mala dostala do tela nejaky zapal. trvalo strasne dlho kym sa to zistilo a nieco to poskodilo. neviem co, ale mala - teraz sice uz velka , nemoze poriadne chodit, absolvovala x operacii a musi pouzivat barle a ma poskodeny aj zrak :frowning2:
22. dub 2011 v 19:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
@arrett ja som odmietla ockovania u malej Tabi komplet vsetky ...do dvoch rokov nedam do nej urcite nic pretoze s Teom mam trvale nasledky po ockovani a nebyt toho ze si od 15 rokov robim dennik tak doteraz neviem ze je to z ockovania ...
22. dub 2011 ve 21:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
@leonard2002 aj ja plne kojim a dnes som sa bola1x korculovat a chcem ist kazdy den na 3/4 hodinku ...juj super pocit
22. dub 2011 ve 21:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte zienky

my sme boli vcera na dome u segry,,maly bol cely den na dvore v kociku,,az do vecera do siedmej,,ja som daco popiekla,,kavicku si pod slnecnikom vypila,,deci vinka som si so svagrikom dala,,,no fakt som sa citila ako v lete,,uzasne som si oddychla,,,a to bolo hadam prvy krat, co sme spolu so sestrou takto druzne vypekali,,,sranda bola,ked nam deturence zacali pytat jest,,,jedna kojila na jednej strane gauca a druha na druhej,,no uuuuuzasne :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:

a inak sa uz aj my mozeme pochvalit s prevalovanim :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: uz to raz urobil davnejsie ale brala som zo ako nahodu,,ale vcera pri masirovani,,tak sa 3 krat prevalil z bruska na chrbatik :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: a uz kecalkuje jedna radost,,hlavne ked telefonujem a mam ho na rukach, tak sa pridava,,,,a je rozkosny,,lebo ked na neho zacnem hovorit, ze fuuuuj aky si skaredy,,tak zacne oduvat dolnu peru, akoby chcel plakat,,taky je zlaty pri tom :slight_smile:) a milujem,ked sa rano zobudi s dobrou naladickou a usmieva sa od uska k usku,,je to nadherne :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:

a este neviem ako,ale prirodzene sme nabehli na rezim,,,rano sa nakoji okolo siedmej a potom spi skoro do desiatej,,,potom sa daco pohrame a zasa na polhodku si zdriemne,,potom sa nachovame a ideme von,,,v tomto pocasi sme skoro az do vecera vonku,,a vecer krasne sa zahrame,,okupkame,,napapame a drobec spi az do rana,,,no kraaasne,,,vsak uz nam tie deticky maju pomaly 3mesiace,,,pokroky robia kazdy den

tak aj tu Vam zelam krasne sviatky,,uzite si ich,,,ved su to nase prve deticskovske :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
23. dub 2011 v 11:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mafynka z teba ide pozitivna nalada :slight_smile: len tak dalej ... asi sa uz netrapis koli chlapovi ze ?
23. dub 2011 ve 12:06  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte baby, my sme boli opat na korculiach :slight_smile:bolo super :slight_smile: teraz cakam kamosku z uk. tak sa tesim :slight_smile:
23. dub 2011 v 15:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte co sa nam dnes stalo :rolling_eyes: mali sme v plane ist pozriet utesy na zapade irska a pobrezie atlantiku na 3 dni je to cca 350km od nas a na 100.km na dialnici nam skoro vyhorelo auto :unamused: nevedela som co skor, ratovala som vanessku z auta, cakali sme hodku aj pol na odtahovku na dialnici strach som mala s kazdym nakladakom co siel okolo aby sa nic nestalo......super vylet sme teda mali :unamused: asi som sa moc tesila ze vypadneme z domu...

este k tomu som dostala mrchu, taku silnu som v zivote nemala, trosku som dufala ze ked kojim tak si od nej oddychnem, podla mna mi tu mrchu spustila antikoncepcia..presne na 7.den od zacatia som ju dostala..
teraz sa musim trosku ukludnit lebo aj mala bude zo mna nervozna a nic neprespi
23. dub 2011 v 17:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jezkomanka tak to mi je luto toho vyletu :frowning2: a aku antikoncepciu beries? Aj mne ju asi spustila antikoncepcia. Ja beriem azaliu. vy tam mate asi nieco ine, ale podstata bude asi taka ista.
23. dub 2011 ve 21:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
@teodorka tak to ma mrzi!! Mozem sa spytat, akenasledky ma Teo? Tiez som nevedela, ze po ockovani sa moze ieco vazne stat. Som si myslela, ze max. bude maz horucky, ale ze to prejde. Normalne mam teraz strach, mame ist ockovat o dva tyzdne.
23. dub 2011 ve 22:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mirka0044 Teo mi po ockovani 3 tyzdne zacal padat ako hruska ...vzdy rovnaky pad s rozbitym celom ...to sa opakovalo asi 3 mesiace ...medzitym prestal rozpravat a zacal vydavat len zvuky (to mal cca 2a pol roka)a znova zacal rozpravat az v specialnej skolke pre recovo a sluchovo postihnute deti v piatich rokoch ...takisto do skoly chodil do specialky prve tri rocniky ...teraz je uz zaradeny do normalnej ale problemy su stale ....a starski syn po ockovani v piatich rokoch takmer ohluchol ...tak ja sa uz viac ako chorob bojim neziaducich ucinkov ....
24. dub 2011 ve 12:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
@teodorka a ked odmietnes ockovanie, nemozu ta za to trestne stihat? ma mrzi, ze Teo mal taketo komplikacie. ja sa tiez bojim ockovani :confounded:
24. dub 2011 ve 12:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
@katarinasifrova ja som dostala tiez brutalne kramy ked som zacala brat azaliu, som nikdy tak este nekrvacala, ale teraz uz je to nastastie prec a konecne po dlhom case som bez vlozky :slight_smile:
24. dub 2011 ve 12:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
@teodorka
@katarinasifrova
@leonard2002 ja som bola vcera aj dneska behat :slight_smile: bolo super :slight_smile:
24. dub 2011 ve 12:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek