• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

TP v únoru/februári 2011. Máme společný termín?

19. září 2012 
@arrett - hej nieco mi tam vyratavala a hovorila, ze najmenej 6 mesiacov, ale vsak nam to vychadza este nie? Lebo prave preto mi to vyratavala, ze ci sa mi to oplati, ci mi to casovo vychadza. Preto by bolo dobre si tam zavolat co najskor, kto teda chce
1. črc 2010 ve 20:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojky, vy tu pisete kazdy den viac a viac...ale super, aspon mam co citat :slight_smile: :grinning:

@mafynka priatela pravdepodobne zavolali kvoli Rh faktoru...aky mas Ty? teda nevidim iny dovod, preco by musel prist...:slight_smile:
@suzanna85 aj mna este trosku dnes pobolievalo brucho, takze neboj, myslim,z e je to este teraz normalne...:slight_smile: ja tiez nemam ine priznaky, akurat som unavenejsia, ale inak absolutne nic...
a co sa tyka materskej, tak maximum je tusim teraz akolo tych 600EUR (ja som este dostavala v SKK :slight_smile:) a potom "klesneme" na tu zvysenu uroven rodicovskeho okolo tych 250EUR, ale samozrejme, su tam opat zas a znova nejake obmedzenia, musela si odpracovat nejaky cas...
1. črc 2010 ve 20:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
@amadu presne tak isto to mám aj ja s tými bolestami.....a neboj tie prsia sa ešte zvačšia....mna len znepokojuje,že ma vobec nebolia.... :wink:
1. črc 2010 ve 20:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mafynka - no tak toto som tiez nevedela, ze musi ist aj partner na kontrolu s Tebou
1. črc 2010 ve 20:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
@arrett - A to s tou krvou teda znamena, ze partnerovi ju budu brat len vtedy, ak ja mam minus? Ak mam plus, tak potom nie? Lebo som to tiez este nepocula, tak celkom ma to zaujalo
1. črc 2010 ve 21:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sunny1112 vidím,že máme aj skoro ten istý termín:slight_smile:
1. črc 2010 ve 21:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
@suzanna85 no to mame, som zvedava, kedy budeme rodit naozaj :slight_smile: Ty byvas na Cypre?
1. črc 2010 ve 21:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sunny1112 ja tiež:slight_smile:))uvidíme,ktorá,ktorú predbehne:slight_smile:)))Žijem na Cypre už skoro 5 rokov.....Povodne som zo Šale-asi 50-60km od Bratislavy...
1. črc 2010 ve 21:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
@suzanna85 - no aj ked Ta prsia nebolia, ale zvacsili sa Ti, tak je vidiet, ze sa Ti nieco s nimi deje, a to je hlavne. A to, ze sa mi zvacsia, tak to teda pevne dufam, lebo aspon raz v zivote chcem mat nieco ine nez tieto lentilky pod kobercom :grinning:
1. črc 2010 ve 21:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
@suzanna85 a budes tam aj rodit?
1. črc 2010 ve 21:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
@amadu budeš,neboj....ked bola moja sestra tehotná,tiež sa jej na začiattku nezvacsili,tiež plakala koli lentilkám :wink: ale zvačšili sa jej poriadne až ku koncu tehotenstva.Tak v 7.mesiaci.....u každej je to inak....dočkáš sa určite aj ty:slight_smile:
1. črc 2010 ve 21:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sunny1112 budem tu aj rodit.....som tu vidatá za gréka.Neprichádza do úvahy aby som išla na slovensko v nejakom 8 mesiaci aby som porodila a zostala dalšie 2-3 zase na slovensku...Manžel by sa asi moc netešil,že nás nemá pri sebe....ale ver,že najradšej by som rodila doma na slovensku.Tu je to velmi drahé...všetko sa tu platí.
1. črc 2010 ve 21:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
@suzanna85 no to Ti verim, doma je doma :slight_smile: ale ked uz tam zijes tak dlho, tak si tam urcite zabyvana, takze to nebude az take hrozne cudzie prostredie...
1. črc 2010 ve 21:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mafynka mafynka, tak ja mam potom dvoch spravnych chlapov - toho dvojnoheho aj toho stvornoheho:slight_smile:)) toho havkaca sa uz snazim naucit, aby nelahal v noci na postel, nech si za tych osem mesiacov zvykne:slight_smile:
1. črc 2010 ve 21:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
amadu, ty ked pises, to akoby som citala seba...:slight_smile: prsa ma bola jakeby som tam uz mala mlieko pre celu rotu:slight_smile: ale sa mi nezda, ze by sa mi zvacsili...teda, opravim, este sa mi zmestia do mojich podpir:slight_smile:))
1. črc 2010 ve 21:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
@leonard2002 - no Tebe sa stale zmestia do podprd a ja mam v mojich podprdach nadalej vzduchoprazdno, tak teda cakam :wink:
1. črc 2010 ve 23:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
k tomu oznameniu zamestnavatelovi. zakon nedefinuje formu oznamenia, staci to oznamit a napisat predpokladany termin nastupu na matersku, ale definuje to, ze musite dolozit lekarske potvrdenie o tom, ze ste tehotna. nemusi to byt prave prefotena tehu knizka, ale nejake to potvrdenie, kde lekar napise, ze ta a ta je tehotna.

co sa tyka materskej, tak som tiez trosku hladala. je potrebne si vypocitat vas denny zarobok. co ma najviac nasiera je, ze nech kolkokolvek zarobite je stanovena maximalna hranica na den a je to 36,7151 eur. cize aj ked vas denny zarobok je 100e, ale materska sa bude pocitat len z tych 36,7151 eur. to potom prenasobite 55%. čize denný plat x 0,55 a mate matersku na jeden den.
riadne sa nasieram lebo plati hrozne prach do poistovne a dane a ked mam ja nieco dostat od statu lebo porodim dieta, tak proste smola. ovela by bolo pre mna vyhodnejsie si tie peniaze radsej setrit a mala by som ovela viac....
1. črc 2010 ve 23:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
Krasne rano tehulky, vobec vas nestiham citat :slight_smile: Ale vitam vsetky nove februarovky a srdecne blahozelam tym, co maju prvu kontrolu uspesne za sebou!

Co sa tyka vysetrenia manzela, moj mozno pojde tiez, prave kvoli tej mutacii a trombofilii. Rh faktory sa tiez testuju, no tie robia neplechu vacsinou az pri druhom tehotenstve, takze pri prvom nie je dovod sa bat (je to iba kombinacia muz- Rh positiv a zena Rh negativ, lebo babo moze byt Rh positiv a zena si voci nemu potom vytvara protilatky). A v dnesnej dobe sa to da uz lahko podchytit tabletkami pokial viem.

A tiez sa pridavam k tym, co budu rodit v zahranici, u mna konkretne to bude Nemecko. O materskej atd. toho vela neviem, vsetko este len budem zistovat, hadam nejaka bude.

Ja tiez sem tam mam bolesti ako pred MS, no najhorsie je, ze by som stale spala- vcera napriklad od nejakej 6 az do rana. Takto som si teda pripravy na tu moju skusku nepredstavovala, dufam, ze budu vsetci moji anjeli strazni pri mne :slight_smile: .
2. črc 2010 v 06:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte februárové tehuľky. Veľmi dávno som tu nebola, mala som strach pred prvou kontrolou, ale všetko je ok, tak sa hlásim! Máme trošku cez 9mm a krásne srdiečko! veľmi sme šťastní, aj mužík ho včera videl. Dúfam, že všetky, čo to ešte nemáte za sebou sa tohto zážitku skoro dočkáte!.
Chcem sa opýtať. Môžem podľa vás cestovať? veľmi nad tým rozmýšľam. Mám isť na študijný pobyt do Krakowa a váham.
2. črc 2010 v 06:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dijefcatko Ahoj, a velke gratulacie! My mame zatial termin den po vas, a v utorok sme mali skoro 9mm, takze to sedi :slight_smile:. Moj manzelik bol z toho uplne mimo, co som vobec necakala, bolo to o to krajsie.
Cestovat by som sa nebala, ja som sa pytala lekarky, a povedala, ze uplne v poriadku. My sa buduci tyzden chystame domov, a to bude asi 1200 km autom, planujem robit iba castejsie prestavky.
A minuly vikend sme cestovali skoro 20 hodin, a to sme boli tehulky dve (ta druha dokonca dvojickova :slight_smile: ) a pohodicka :slight_smile:
2. črc 2010 v 06:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pallacinka jeeej, tak to si ma potešila, lebo ja veľmi váham. síce ide u mňa o štud. pobyt, co nie je velmi namahave, ale predsa len vaham. Pisala som teraz dokymu mail, vcera som sa ho to od radosti zabudla opytat :slight_smile:
no moj drahy ked videl vvcera to srdiecko, tak ostal tiez taky stastny a zaskoceny, ze ked som mu povedala, ze pockaj ma vonku, tak len stal a nechapal :grinning:
2. črc 2010 v 07:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dijefcatko Prave som chcela napisat, ze najlepsie spravis, ak sa spytas svojho doktora :slight_smile: Tak budes aspon kludna a budes mat dusicku na mieste :slight_smile: Ale verim, ze ti to odobri, studijny pobyt v Krakowe znie naozaj lakavo!

Ti chlapi su naozaj zlati, moj robil trosku aj sasa, ako keby omdlieval a kolena sa mu podlamovali, a asi 5 krat sa spytal, ze ci je naozaj jedno babo a nie dve (prave kvoli tej nasej kamaratke, co caka dvojicky, mal z toho chudacik asi fobiu :slight_smile: ). Tiez bol z toho taky zmateny a nevedel, co so sebou. Ale musim povedat, ze sa o nas stara uplne vzorovo, uplny pokladik :slight_smile: .

Idem sa pustit do prace, drzim palce s Krakowom, a nech nam ti drobcekovia krasne rastu :slight_smile: .
2. črc 2010 v 07:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pallacinka neviem ci ta potesim a ako to je s tebou v tom nemecku to netuism, ale sesternica co v nemecku zije nedostavala nic, aj ked to podla mna mohlo byt aj tym, ze tam isla pracovat najskor len ako aupair a potom zila s manzelom (talianom), tak neviem ake tam bolo platenie poistky, no on si platil a myslim, ze ohladom lekarskych vysetreni sa to vztahovalo na nu, no ked som sa jej pytala, ze ci dostava matersku, tak mi odpovedala, ze nie, tak neviem :unamused: a to tam zila uz niekolko rokov, rozhodne si to pozistuj, ale asi to bude komplikovanejsie ako sa na prvy pohlad zda :frowning2:
2. črc 2010 v 09:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
inak vam prajem dobre rano baby... ja som dnes uz 4x vracala a sok totalne hotova, prave znova ranajkujem a som zvedava ci to vo mne zostane :confounded:
2. črc 2010 v 09:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte kocky

ja akurat rozmyslam,ze co ranajkovat,,lebo priatel uz somre, ze co vsetko je pootvarane, co treba jest,bo sa pokazi,,,no a jedz to,ked ti nic nechuti

k tej krvi, ja mam A+ takze tam by nemal byt problem
2. črc 2010 v 09:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dobre ranko babusky, tak vcera sme fotili brusko, posielam vam fotecku:slight_smile:
Ako sa dnes mate????
2. črc 2010 v 09:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
@arrett no jake pekneeeeeeeeeeeeee, aj ja stem :slight_smile: inak ja sa mam celkom pod psa, uz som 4x debatovala s misou a neviem ci teraz po ranajkach nepojdem znova :unamused:
2. črc 2010 v 09:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
@arrett no tak to je hodne slusne:slight_smile: ale jsem na tom dost podobne :sweat_smile:
2. črc 2010 v 09:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky....jeee arrett...pěkný bříšánko :wink:
2. črc 2010 v 09:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
@isabella_fly Mne toto tehu nestiha byt zle:slight_smile:)) Ach jaj, neviem si to ani predstavit. Ani pri prvom mi az tak zle nebolo.

@imzadi strasne to vyskocilo teraz niekedy:slight_smile: Tak sme sa rozhodli zdokumentovat. Robili sme to aj pri prvom:slight_smile:
2. črc 2010 v 09:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek