• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

TP v únoru/februári 2011. Máme společný termín?

19. září 2012 
@leonard2002 Ahoj, ja pouzivam pre maleho libenar, a odsavam odsavackou na vysavac, ked ma vela. Mam aj tu obycajnu odsavacku, ale tou to moc nejde a maly bol velmi nervozny, ked som mu to manualne odsavala, lebo to treba hlbsie do nosteka dat. Ta na vysavac je lepsia, to len k nosovej dierke prilozim a pekne mu to vytaha sopliky a on sa len tak uddivene kuka, ze co robim, ani nemrnkne.
25. dub 2011 v 18:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
ja tiez pouzivam libenar - nakvapkam na vatovu tycinku a povyberam sopliky. a mam aj odsavacky na vysavac - maly sa zvykne usmiat,ked dovysavam :wink:
25. dub 2011 ve 20:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
dnes som prezila takykrasny velkonocny pondelok ako asi nikdy v zivote :slight_smile: a vdacit tomu mozem svojmu priatelovi. Mino dakujem :slight_smile:
25. dub 2011 ve 21:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dakujem vam vsetkym za rady ohladom nosteka, ste strasne zlate...esteze vas tu mam :grinning:
26. dub 2011 v 08:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kesulkarenka Tak hlasim, ze z jedneho licka nam to uz skoro zmizlo, krasne sa mu to vycistilo, na druhom to este ma, ale natieram 1-2x sudokremom a zajra ideme na poradnu, tak uvidim, co nam povie lekarka:slight_smile: dakujem
26. dub 2011 v 08:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
@leonard2002 Ahoj, aj moja malá mala fľakatú tváričku, vonku to bolo fajn a keď sme prišli domov, tak bola fľakatá, vyskúšala som všeličo a zabral mi na to Holtov krém. Vyskúšaj mu to natierať tak týždeň, možno menej 2 krát za deň a možno mu to pomôže.
Baby, je normálne ak mi malá od 7 týždňa začala kakať raz za 4-5 dní? je plne kojená, nedávam ani vodu ani čajík. Kaká pekne žlté, už také hustejšie ako predtým.
26. dub 2011 ve 13:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj, i ja mam mimco narozene v unoru, chtela jsem se zeptat, zda mate v noci tmu, nebo nechavate svitit malou lampicku, ja mam 7W, ale vsichni mi rikaji, ze to neni dobre, ale mne to vyhovuje, vidim na mimco v noci, jestli neni pod perinou, dycha a pod. plus neprobere se mi, kdyz rozsvitim na prebalovani? je tezke je potom na svetlo odnaucit?
26. dub 2011 ve 14:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
@haruka ahoj, nam svieti malinke svetielko, neviem kolko to ma W, ale je to len na baterky, je to uplne slabulinke, niekedy ked ho prebalujem skoro nic nevidim, ale aspon nieco :slight_smile: Predtym som stale musela ist na chodbu a zapalit si tam, ked som ho chcela prebalit a väcsinou ho aspon raz za noc prebalujem, kedze este zvykne kakat a budi sa mi kazde 2 hodiny :unamused:

Baby ako to robite, ze vam drobci tak krasne spinkaju? Moj sa stale budi kazde dve hodiny, neexistuje aby pospal aspon 4 hodky vkuse, myslim v noci. Cez den ked je vonku v kociku prespi niekedy aj 4 hod.
26. dub 2011 ve 14:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
@haruka ahoj mne svieti iba z monitoru dychu take slabe modre svetielko, ak je pokakana tak si zaznem vedla v kupelni, aby som sa ani ja moc neprebudila :grinning:

@yasminee212 mne konecne zacala lepsie spavat len nedavno, mame super noci kedy prespi 6-7hodin a potom take normalne noci kedy sa budi kazde 4 hodinky, nad ranom kazde 2. mne vacsinou zaspi rovno na prsniku a ked vidim ze papala strasne malo, niekedy po 2min odpadne :grinning: tak ju trosku prebudim a dam aj z druheho, inak by sa zobudila ovela skorej...len dufam ze to nase spanie nezakriknem :sweat_smile:
26. dub 2011 ve 14:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sigsauer to kakanie je uplne normalne. materske mliecko je vyborne stravitelne, takze moze kakat aj raz za tyzden :slight_smile: moja dcera tak kakala :grinning: ale potom to stalo za to :grinning: :grinning: :grinning:
26. dub 2011 v 15:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
@haruka my mame uplnu tmu, iba ked ho po kojeni dam do postielky, zapnem mu hudbu z kolotoca a to trosku svieti, inak mam pocas kojenia zapalene svetlo vedla v izbe, aby som nieco videla, ked prebalujem:slight_smile:
26. dub 2011 v 15:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
@yasminee212 no neviem, cim to je, ale Leusko je taky, ze pokial nie je napapny az doplna, tak nebude spokojny...moja sesterka ma 4-mesacnu princeznu a ona ju est aj teraz koji kazdu hodinu!!! ale kojenie u nich trva 10 minut...ja kojim minimalne pol hodku z oboch prsnikov a to aj v noci, ked sa zobudi...Mne sice v noci lepsie spi kvoli tomu, ze pred spanim mu davam nutrilon a to spinka potom 4-7 hodin, potom v noci uz kojim.
26. dub 2011 v 15:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte kocky :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:

no ako sa mame po sviatkoch??,,kilecka sli hore?? :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: lebo mne urcite hej :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: juuuj to svetlo by aj mna zaujimalo,,ja este stale svietim,,no asi predvcerom som zhasla uz vecer,,a to som bola v strese,,stale som nacuvala,ci dycha,,,no nakoniec som zasvietila,,,ako nechapem,naco svietim,,lebo aj ked svieti,tak sa zobudim len vtedy,ked on mrnka,takze v noci na neho nekukal,,tak mam jedno,ci je tma alebo svetlo,,ale no nesvoja som bola,,tak som aj tak zasvietila :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:

chcela som sa este spytat,,co uz obliekate detickam von??,,,ja som si vstupila do svedomia a uz chodime len body a dupky,,,ale este je na fusaku a podla toho zakryty ci fuka alebo nie :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:

a natierate drobce opalovacim kremom?,,ja mu natieram 50tkou a aj tak ma tvaricku vzdy opalenu
26. dub 2011 v 15:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mafynka ja nenatieram vobec, kedze sme v hlbokom kociku a slniecko na nho nesvieti, vonku obliekam body s dlhym rukavom a teplakova bundicka alebo svetrik (ked je velmi velmi teplo, tak mu ju rozopnem) a puncochy a nejake nohavice + ciapocka a textilne topanocky.
26. dub 2011 v 15:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
@leonard2002 aj my sme v hlbokom kociku,,a raz som ho nenatrela a mal normalne opalene po ciapku,,vyzera to smiesne,,lebo polku cela ma bielu :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
26. dub 2011 v 15:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
@haruka ja ulozim maleho a uplne zhasnem - ukladam ho pri slabom svetle - mam taku malu lampicku pod postelou,aby nesvietilo uplne do izby....na jednom okne nemam uplne zatvorene zaluzie tak vidim na maleho tolko, ci nie je pod dekou a tiez mi blika monitor dychu. on v noci nekaka - takze neprebalujem. ak je vsak nutne,tak zapnem to svetlo.
26. dub 2011 v 16:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mafynka :grinning: :grinning: :grinning: no na Lea slnko nesvieti, lebo akonahle mu zasvieti do ociek, tak sa zacne krutit a mrvit, takze mu stale clonim, aby na nho nesvietilo:slight_smile:
26. dub 2011 v 16:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mafynka ja natieram 30. vcera svokra nenatrela a nechala na neho svietit slniecko aj do hlbokeho kocika a ma cele cervene licka.... :angry: a ze preco ho tam nenechavam....ja do kocika obliekam body, dupky a teplakovu bundicku - u nas je dnes chladnejsie. a deku mam so sebou ak by bolo treba.
26. dub 2011 v 16:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zebra41 a co davas pod drobca do kocika? mne este stale lezi na fusaku,,ale takom ako dakedy boli,,
26. dub 2011 v 16:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mafynka nic. lezi na tom matraci. pod nim ma deku - ja ho mam totiz trosku nadvihnuty kvoli vrackaniu
26. dub 2011 v 16:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zebra41 ja musim porozmyslat,ze co mu dat,,to by bol na tvrdom,kedze je tam plast,,mne sa da pod hlavickou polohovat,,az do sedu skoro,,ale lezat len na tom by bolo tvrde,,
26. dub 2011 v 16:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mafynka kamoska ma tiez tvrdsi matrac a ma na nom fusak,ale nie je taky moc teply
26. dub 2011 v 16:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte.

@haruka ja mám zasvietenú stolnú lampičku pri uspávaní,ale keď idem aj ja spať,tak zhasnem.v noci,keď sa preberá,zasvietim,prebalím,nakŕmim,položím do postieľky a on hneď zaspí,a svetlo zhasnem.zo začiatku,ako sme prišli z pôrodnice,sme museli v noci svietiť malé svetlo,lebo potme mi nechcel spinkať.v pôrodnici sme museli v noci svietiť,on si na to zvykol a potom mi doma v tme plakal,ale už si zvykol.

@mafynka ja obliekal body s dlhým rukávikom,ponožky,dupačky a tenkú čiapočku..niekedy aj tenký kabátik,podľa počasia.keď je teplo,ako bolo v týždni,v kočíku je úplne odokrytý,pod sebou má deku,ale nosím so sebou tenučkú dečku,keď zájde slnko a ostane chladnejšie,prikryjem ho.
Keď veľmi svieti slnko natieram ho 50kou,lebo nie vždy sa mi dá mu cloniť.
26. dub 2011 ve 20:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte.

@haruka ja mám zasvietenú stolnú lampičku pri uspávaní,ale keď idem aj ja spať,tak zhasnem.v noci,keď sa preberá,zasvietim,prebalím,nakŕmim,položím do postieľky a on hneď zaspí,a svetlo zhasnem.zo začiatku,ako sme prišli z pôrodnice,sme museli v noci svietiť malé svetlo,lebo potme mi nechcel spinkať.v pôrodnici sme museli v noci svietiť,on si na to zvykol a potom mi doma v tme plakal,ale už si zvykol.

@mafynka ja obliekam body s dlhým rukávikom,ponožky,dupačky a tenkú čiapočku..niekedy aj tenký kabátik,podľa počasia.keď je teplo,ako bolo v týždni,v kočíku je úplne odokrytý,pod sebou má deku,ale nosím so sebou tenučkú dečku,keď zájde slnko a ostane chladnejšie,prikryjem ho.
Keď veľmi svieti slnko natieram ho 50kou,lebo nie vždy sa mi dá mu cloniť.
26. dub 2011 ve 20:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
staci natierat aj 30 ? ci muis byt 50 ? potrebujem kupit opalovaci krem a neviem sa rozhodnut.
26. dub 2011 ve 21:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
@katarinasifrova takýmto malinkým rozhodne 50ka.V podstate by sa do 1.roka nemali vôbec natierať opaľovacím krémom,ale keď už,tak vysoký faktor
26. dub 2011 ve 21:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
Deti by sa minimálne do pól roka nemali vystavovat priamemu slniecku a taktiež minimálne do pól roka nenatiwrat ochrannym kremom. Radšej byt v tieni, alebo prehodit plienku cez kociar, aby nesvietilo do vnútra, do vanicky. Deticky majú veľmi tenku kožu a to slniecko preniká. Ocne viecka sú najtensie.
Ja v noci nesvietim. Keď ideme spať, otvorim zluzie a úplne nám stačí svetlo z vonku. V noci neprebalujem a na kojenie to úplne stačí.
Dnes mi spia deti prvý krát spolu v jednej izbe. Bola to zábava ich počúvať. Simn kecal, Dáša sa smiala, potom Dáša plakala, simon kričal "neeac" a potom zaspinkali. Boli úplne zlatucky. Som zvedava, ako to bude ráno a v noci. Dáša sa budí iba raz na kojenie, tak by to malo byt v pohode.
26. dub 2011 ve 21:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
snazim sa aby na nho nesvietilo slniecko, ale nie vzdy to v kociary ide. a davat na vrch plienku ma nenapadlo :grinning: len neviem ako ju pripevnim, ked s nim chodim na korcule.
ani ja v noci nesvietim. na zaciatku som mala zapalene svetlo lebo som chcela maleho vidiet, teraz uz netreba.
26. dub 2011 ve 21:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
@katarinasifrova ja pouzivam stipec do vlasov :grinning: zapnem vlasy a ked svieti na malu,tak sup pripevnit plienku :grinning:

inac,my obliekame asi dost nalahko. ale dnes dostala pekne bundu a aj pancusky,lebo sa ochladilo a dost fukalo. a stale pouzivame autosedacku. v tej nam najlepsie spinka,tak sa nejak nejdem roztrhat pre hlboku cast.

a oohladom svietenia. v ikei sme kupili detsku lampu na stenu,mesiac,ked treba prebalit,zasvietim,inac nesvietim. mam aj svetlo do zasuvky,tiez z ikei,takze obcas to len dam do zasuvky a vidim. len mala spinka s nami teraz,takze menej starosti mame. aspon ja si myslim.
26. dub 2011 ve 22:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte ja mam uz od vyrobcu taku sietku a ta sa krasne prizipsuje k strieske a to tieni ... je to super ... a k opalovacim kremom ako pise arett pokial sa da nezatazovat detsku pokozku a ked uz tak daylong, sebamed, bioderma ... 50
27. dub 2011 v 08:18  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek