• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

TP v únoru/februári 2011. Máme společný termín?

19. září 2012 
ahojte kocky :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:

tak mi dnes spali po tme,,ale len do druhej rana,,potom som to uz nezvladla a zasvietila :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:

dnes sa mi ozval fotograf,,akurat mi ide poslat cennik,,,len mi trosku vadi,ze chlap :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: tie,co ste uz boli fotit,,ako to prebiehalo??
27. dub 2011 v 08:49  • Odpověz  • To se mi líbí
baby, ked ukladate spinkat deticky cez den, tak mate nejake ritualy? alebo proste pockate kym je babatko unavene a ulozite ho?
27. dub 2011 v 09:31  • Odpověz  • To se mi líbí
Caute kočky.nebla som tu hádam 100 rokov..Nejak to nestíham.....A t ani nevarím :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
@zebra41 moja začne mrnčať alebo plakať a vtedy viem,že chce spinkať...ale ona muí isť a ruky inač je nervná neskutčne....a nasilu jej musím tlačiť dudlík až pokial ho nechytí...Jediný čas kedy mi zapí sama je v noci po prebudení pije este ked spinká,negrgá a spí dalej... :wink: :wink: :wink:
27. dub 2011 v 10:09  • Odpověz  • To se mi líbí
Baby ked tu píšete o tom nočnom svietení ja som kúpila v DM drogérii taku super malú lampičku na baterky......nie je tam ostré svetlo.... :wink: :wink: :wink:
AA čo sa týky toho slnenia...zatia este nemám opalovací krém,ale zasa obcas ju este v kočíku dviham na grgy a moja veru neznáša ked na nu svieti slnko...taká je nervná...a nastatie ked sa vozíme vo vaničke tak na nánožniku mám taký vyvýšený okraj takže na nu nesvieti...obdivujem tie deti čo na slniečku zaspia..lebo u nás neexistuje....A važujem nad tym že ked ju dám do športového tak budem musieť kupiť slnečník...teda či ho pripevním aj na moj kočík neviem....Počujte baby kedy bdete deti dávať do športového????Kamoška nosí už 3 a pol mesačného..Dosť skor nie????
27. dub 2011 v 10:17  • Odpověz  • To se mi líbí
@domigb ja planujem sportovy az ked bude sam sediet
27. dub 2011 v 10:19  • Odpověz  • To se mi líbí
@domigb ja dam do sportoveho,ked sa uz nebude mestit do vanicky
27. dub 2011 v 10:32  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahojte,

keď svieti slnko priamo do kočíka, ja tiež dávam bavlnenú plienku a pripevňujem ju štipcami.

Náš Adamko je tiež dosť veľký - tak si myslím, že za dva mesiace mu bude vanička malá a to je z tých väčších, tak ho potom dáme do športového kočíka.
27. dub 2011 ve 13:48  • Odpověz  • To se mi líbí
@domigb ja dám do športového asi na jeseň.chcela som až na budúcu jar,Maťa som dala v 10tich mesiacoch,ale Miška je už plný kočík,už som aj vnútornú tašku odtiaľ vytiahla,tak neviem,dokedy mi tam vydrží.ale chcem,čo najdlhšie.
Tie slnečníky sú super vec,mali by ísť na väčšinu kočíkov,ale je ich viac značiek,treba sa poinformovať
27. dub 2011 ve 14:19  • Odpověz  • To se mi líbí
@domigb ja rano Kubka ulozim do postielky,ked zacne mrnkat a zivat a niekedy si aj trie ocka. to zaspinka sam, aj v kociku zaspinka sam, takisto vecer a v noci. jedine ma problem zaspat neskor popoludni - je umrnkany a nie a nie zaspinkat,tak musim 5 min pohojdat. no v byte mi spi max. 30 minut...teda okrem nocneho spanku...ale posledne dni spal v kociku v kuse 2.5 hodiny..mohol by tolko aj v postielke - to by bolo vyupratovane :slight_smile:
27. dub 2011 v 15:21  • Odpověz  • To se mi líbí
@katarinasifrova ja som mu vzala 50tku,,natieram pomerne riadnu vrstvu na tvaricku a aj tak mi ho osmahne slniecko,,a to cez kocik aj plienku davam,,,a to este mame len april,,co bude potom v lete,,kup radsej tu 50tku,,,to zasa tak rychlo neminies teraz

@zebra41 ja som tobiho naucila driemkat na mojom vankusi,,to sa napapame,,porame chvilku,,a potom ho polozim na vankus a on automaticky zatvara ocicka,,to si taku polhodku predrieme,,niekedy aj dlhsie,,to uz ma naucene,,,zasa vecer ma naucene, ze ho polozim na zavinovacku,,to uz vie,ze sa ide spat,,tak aj ked sa mu nechce,,ma otvorene ocka,,ale je tisko,az kym sam nezaspi

a hlasime,ze sme si dnes objavili rucku :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: normalne na nu kukal,,vyzeral pri tom sice cudne, lebo krizil ocami kade tade,,ale sranda ho sledovat,,potom sa ju snazil dat vedome do pusy,no netrafil sa,,,ale bola sranda ako sa na nu pozrel a doslo mu,ze je to jeho :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
27. dub 2011 v 15:51  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahojte, tak my sme dnes poli na poradni a za mesiac sme pribrali 1340g a vyrastli o 3.5cm :grinning: Lekarka hned skonstatovala, ze mu chuti, ved ma brusko ako pavucik:slight_smile:

@mafynka nas Leusko objavil rucku asi pred tyzdnom, akurat na nu este nepozera, ale mu velice chuti:slight_smile:
27. dub 2011 v 16:36  • Odpověz  • To se mi líbí
@zebra41 No ja uz viem, ze zhruba po hodine a pol uz zacne byt unaveny, zacne mrncat, tak ho skusim dat do postielky, pustim mu kolotoc s muzikou a vacsinou do 5 minut zaspi...to plati, ked sme doma...ked dam do kociarika, tak ma zatvorene oci este skor, ako dojdem k vytahu...to plati tak v 90%, niekedy place, ale len chvilu, kym vyjdeme von, potom sa mu ocka automaticky zatvoria a spinka...
27. dub 2011 v 17:50  • Odpověz  • To se mi líbí
a ako dlho vam tie deticky spinkaju na byte?lebo my max 30 minut...
27. dub 2011 v 18:01  • Odpověz  • To se mi líbí
@leonard2002 my sme viac menej tak isto. len na byte spi fakt len chvilocku. ja sa smejem,ze len ulozim do kociara, napocitam do 3 a oci su zatvorene :slight_smile:
27. dub 2011 v 18:04  • Odpověz  • To se mi líbí
@zebra41 no, to je ine kazdy den:slight_smile: niekedy spinka hodinku a hodinku je hore, a tak dookola, inokedy spinka 3 hodiny v kuse...ani jeden den nie je rovnaky:slight_smile:
27. dub 2011 v 18:16  • Odpověz  • To se mi líbí
@mafynka vdaka, kupila som 50 v dm
27. dub 2011 ve 21:03  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahojte cajores, este som sa s vami chcela podelit o nazor mojej pediatricky, kedze tu bolo viacero nazorov, co sa tyka nosteka, poradila mi kvapnut Libenar a po 10-15 minutach odsat s odsavackou na vysavac...Dnes rano som pouzila napr. iba obycajnu odsavacku a islo to:slight_smile:
28. dub 2011 v 08:05  • Odpověz  • To se mi líbí
baby, ja som tak tesila,ze som kojila maleho...no kedze sa prisal az 11. tyzden,ja som uz nemala az tak vela mlieka,tak som ho dokrmovala. na radu poradkyne cez cievky,aby sa mi zvysilo mlieko a maly to neznasal...a proste sa neskutocne uz hneval na prsniku aj normalne..takze sme museli prejst komplet na umele :frowning2:
28. dub 2011 ve 12:36  • Odpověz  • To se mi líbí
@leonard2002 a ktoru odsavacku pouzivas? lebo mne ide len tou na vysavac a dnes tam mal take bodky krvi :frowning2: a tiez davam Libenar...ale ci to zabera, to sa mi teda nezda...
28. dub 2011 ve 12:46  • Odpověz  • To se mi líbí
@zebra41 a uz si nechcela skusit si odsavat? Pozri, nikto Ta nebude sudit za to, ze davas svojmu babatku UM, takze ziadne vycitky a ziadne stresy...moj osobny nazor je, ze rady poradkyn neplatia pausalne na kazdeho...ja maleho kojim a UM mu davam normalne z flase a takto fungujeme uz mesiac a pol a nemame ziaden problem s tym, ze by odmietal prsnik a nechcel sat...ja som cievku a podobne veci nezacala pouzivat z vlastnej pohodlnosti, lebo som vedela, ze na to nebudem mat nervy, tak som to riskla s flasou a nelutujem.
Takisto co sa tyka kojenia vecer, laktacne by zo mna neboli nadsene, ja som proste nezniesla, ked mi dieta po vycicani oboch prsnikov revalo o dusu, lebo bolo hladne a tak som to riesila UM a funguje nam to...
Taze tak...hlavu hore, dnesne UM su kvalitne, hlavne bud v pohode a tes sa z toho, ze krpcovi chuti papat a ze pribera:slight_smile:
28. dub 2011 ve 12:46  • Odpověz  • To se mi líbí
@sunny1112 netusim ako sa vola, tvarovo vyzera ako ziarovka:slight_smile: ale nie vzdy mi to s touto ide, ale dnes to fungovalo:slight_smile: Ale musim povedat este, ze mi mame malo soplikov, staci, ked mu to vysajem raz-dvakrat za den...mozno keby sme mali vela soplikov, tak by to tak dobre nefungovalo.
28. dub 2011 ve 12:49  • Odpověz  • To se mi líbí
@leonard2002 odsavat mozem, len uz uprimne nevladzem. on je umrncane, uplakane babatko a ja cez den sa nestiham ani najest. a uz sa nemozem na neho pozerat ako odsavam a on mi pritom place...takze to som vzdala. spi jedine vonku a pri kocikovanie sa odsavat velmi neda. ale teda ani pri UM velmi v pohode nie je.ale tak mozno to chce cas
28. dub 2011 ve 12:53  • Odpověz  • To se mi líbí
@leonard2002 my mame aj tu, ale Oli chytil dost hnusne sople, takze ono to ide aj tazsia von :frowning2: lekarka mi tvrdila, ze ta odsavacka, co mas ty, je super, len to chce ten spravny grif a ten samozrejme nemam :frowning2:
@zebra41 hlavu hore, presne ako pise @leonard2002, ked sa neda, tak sa neda...a to, ze je teraz maly placlivy sa moze zmenit, nikde nie je napisane, ze tie babatka, co su teraz dobre a spinkaju budu take stale :slight_smile:
28. dub 2011 ve 13:38  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahojte maminky, dnes som bola s malým na poradni - máme 2 mesiačiky 6900 g :astonished: a veci nosíme už č. 62 - je to už veľký chlapec- ani som si nestihla užiť drobné bábo - keď je už od narodenia taký dlháň. Ani na koníkoch ho už nenachytám aby sa mi unavil - keď sa mu tak nechce byť - zistil, že ma hlavičku ako závažie a jednoducho sa mi pretočí - je to výmyselník.
28. dub 2011 ve 14:34  • Odpověz  • To se mi líbí
ahojte. my dnes mame presne dva mesiace. ale vahu netusim,lebo ideme az v utorok,tak dam vediet. ale mala pekne pribera,aj ked je drobnejsia. je spokojna :slight_smile:

@zebra41 nic si ztoho nerob. my sme tiez uz len na umelom. moja si vyzaduje neustalu pozornost a odsavat pri nej bolo velmi tazke. podarilo sa mi dvakrat denne a boli dni,ked len raz. plus nervy okolo,ked som na nu sama,lebo manzel robi s vela si ju chudak neuzije. ale pribera nam pekne. moje len grcala a pomoci som sa doteraz nedockala. tiez su to s nou boje obcas. kym clovek pripravi mlieko,pripadne dorobi. este sa zacala hrozne zlostit pocas papania. mame aj mliecko na reflux,lebo ma vela priznakov,no ma z toho hustu stolicu,tak to teraz uz len miesam s klasickym. je to obcas o nervy,ale ked je ona spokojna a pekne pribera,tak som spokojna aj ja.
28. dub 2011 v 15:12  • Odpověz  • To se mi líbí
@hrozienko11 ja som tiez na maleho sama.. mm je super a snazi sa, no ma toho tiez dost. a ked si malej dala to refluxne mliecko, tak zabralo?
28. dub 2011 v 15:47  • Odpověz  • To se mi líbí
ahojte baby, dlho som tu nebola, chcela som sa opýtať dokedy plánujete mať babatka v perinkách, ten náš malý zázrak má len 2,5 mesiaca a už by bol najradšej bez nej, obľubuje ju len keď sa mu chce spinkať, pretože sa potrebuje pritúliť. Inak náš malý spáva v noci v úplnej tme, tak sme ho naučili od začiatku a našťastie s tým nemal žiadne problémy... Najnovšie sa naučil spinkať s plienočkou pri hlavičke, musí mu troškui zakrývať tvár a chyti si ju ručičkou. Inak sme zatial plne dojčený, v noci sa väčšinou budí len raz na kojenie to sa napapa a spinká. A ručičky si papa už asi 2 týždne....
28. dub 2011 v 16:30  • Odpověz  • To se mi líbí
ahojte.

@ka.jo. vy ešte oblečiete 62ku?my sme začínali 68 a teraz už má veľa vecí 74ky.
@amarelka23 my sme boli v perinke ani nie mesiac,aj to len dokočíka,Miško ju nezniesol,radšej sa mi túli na rukách.inak aj náš sa pri zaspávaní túli k plienke,ručičkou si zaviera očká,chytí noštek a zaborí do tej plienočky.starší to robil tiež a drží ho to doteraz:stuck_out_tongue_closed_eyes:
@zebra41 vôbec nemusíš mať výčitky kvôli kojeniu.keď to nejde,tak to nejde.ja som malého kojila 2mesiace tak,že týždeň áno,potom týždeň odsávala,lebo odmietal prso,potom zas chytil.teraz už mi cicík nechce,je tam veľmi málo mliečka a on si aj chytí,pár krát potiahne a keď nejde,s nervami mi bradavku natiahne a pustí.tak tiež len odsávam,ale už tiež nevládzem,snažím sa aspoň 2krát denne,ale niekedy nestíham ani to :unamused: malý mi na jednu dávku vypije 170-200ml mliečka a ja na tie dve odsávanie vytiahnem tak 70ml. :stuck_out_tongue_closed_eyes: všetci mi hovoria,nech sa na to vykašlem,že mám zbytočne stresy,ale keď som hrozne chcela kojiť,tak sa snažím aspoň tie posledné kvapky vyžmýkať.

Miško je tiež trošku náročnejšie bábätko.stále hovorím,že toho som mala mať prvého :stuck_out_tongue_closed_eyes: cez deň toho moc nenaspí,keď už,tak väčšinou len vonku v kočíku,pri kočárovaní,nedajboh,aby som niekde odstavila kočík,už sú revy,zaspáva s revom.no des.do toho mi ani starší nespáva,stále odo mňa niečo chce,musí uvariť,nakúpiť,ísť s nimi von...Bože,ja bych taaaak išla do roboty :frowning2:
28. dub 2011 v 16:45  • Odpověz  • To se mi líbí
nazdar baby, no tyzden som tu nebola. Boli sme u svokrovcov na dedine a taaaaaaaaaaaaaaaak nam bolo dobre, skoda, ze uz sme museli späť domov do panelaku :frowning2: a tak sme sa s mm rozhodli, ze buduci rok by sme si mohli zaobstarat domcek niekde pri Nitre, lebo sa to neda porovnat s mestom :grinning:

vo stvrtok sme boli na ortopedii, uz nemusime balit na siroko, tak znovu nosime oblecenie velkosti 56 :grinning: hihi, zmensujeme sa :grinning:
inak to je super, ze sa vam uz detvaky takto pretacaju, nas Jurko este nic, no hlavne preto, ze prespi 90 % dna a noc celu.a ked uz je horea dam ho na brusko, tak polozi hlavicku a chrape dalej, vcera spal este aj pri krmeni.. hmm, moc si ho teda neuzijem hore, je to spachtoš po tatovi :slight_smile:

ale uz aj on objavil rucicku, vkuse vsetko pcha do ust a neskutocne pri tom slinta, vkuse musi mat podbradnik, je jak vodovodny kohutik :confounded: tak sme mu kupili to hryzatko s vodou a zuzle vkuse to, lepsie nez ruka, ved uz mal mráčky na prštekoch z tolkeho slintania :grinning:
28. dub 2011 v 17:18  • Odpověz  • To se mi líbí
@zebra41 myslim,ze jej zabralo,lebo sa tolko nemrvila pri papani. ale zacala byt nervozna kvoli kakaniu,takze sme ho museli vynechat a teraz ho pridavam do klasickeho. myslim,ze je to teraz lepsie. poviem za par dni.

@amarelka23 my sme nedavali vobec. raz sme skusili,ale jej bola velmi velka a teraz ju uz ani davat nejde.
28. dub 2011 v 17:26  • Odpověz  • To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek