• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

TP v únoru/februári 2011. Máme společný termín?

19. září 2012 
@mafynka ved jasne, mne nemusis nic vysvetlovat, ked mame doma to iste :slight_smile: mozno keby sm normalne kojila, z cecku by sa mu nechcelo tolko vytiahnut, ale takto.... z flasky to ide :slight_smile:
1. kvě 2011 ve 12:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mafynka ty vlastne este kojis?
1. kvě 2011 ve 12:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
@bambulka0406 kojim ako kojim,,niekedy nechce prsnik,,tak odsajem a dam mu naraz,,v noci pekne papa z prsnika,,niekedy mu naozaj nestaci,tak dam UM,,lebo su dni,kedy ani Ň neodsajem
1. kvě 2011 ve 12:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mafynka Ahoj, citam, ze aj kojis, aj prikrmujes. Mas nejaky zvyk, ze kedy das UM a kedy kojis? Lebo ja mam pocit, ze mojmu uz nestaci len kojenie, ale neviem kedy by som mu mala dat UM. V noci je to pohoda, ale cez den je to horsie. Dakujem
1. kvě 2011 ve 14:00  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
aj moja mala kaka az ked odbalim plienku, aj cika -keby sedela, mozem davat na serblik :wink: Robi to asi od 1.mesiacaneodbalila som odvtedy okakanu plienku.
1. kvě 2011 ve 14:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
aj ja kojim a uz aj prikrmujem, lebo sa jeduje ked musi tahat. Cez noc len kojim, to si potiahne, cey den ako kedy- ked je vyspinkana tak sa nakoji, ked je dlhsie hore, unavena a chce papat, to uz sa jeduje tahat, tak uvarim Bebu a vecer - napr. o 18h sa zobudi,tak sa nakoji, trochu sa pobavime, okupeme, prezlecieme do pyzamka a este uvarim mliecko a tym ju uspim
1. kvě 2011 v 15:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
@bambulka0406 @mafynka no baby moja bude mat 5teho mesiace a mame len 4840gramov :confused: a 61cm ona je taky dlhy tenky slizik ale ked sa narodila mala len 2920gramov ja len kojim a taha kedy chce cez den niekedy aj kazde dve hodinky al ked sme vonku vydrzi aj styri a v noci je to ako kedy niekedy spi 4hodiny a niekedy je kazde dve hore
1. kvě 2011 v 17:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
baby vy teda mate peknych papkacov. nas Kubko si spapa kolko sa mu chce...raz je to 60, raz 130...nemozem si povedat, ze by mal teraz spapat 130, aby vydrzal 3 hodiny - to on take neakceptuje :wink: a on aj z tej flasky papa tak 30 az 45 minut...no veru papkac z neho asi nebude :unamused: ale tak mame uz cez 5kg a ked sa narodil mal 2460g. ale fakt netusim ako ho naucit na tie 3 hodky a bojim sa mu davat castejsie,ked aj doktorka hovorila,ze tie 3 hodky by tam mali byt
1. kvě 2011 v 17:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
@slavetka Ahoj, ja tiez kojim a dokrmujem s UM, ja mu davam UM stale po kupani, teda pred nocnym spankom, lebo vlastne aj kvoli tomu som zacala s UM, ze vecer mu uz nikdy moje mliecko nestacilo...a cez den mu dam vtedy, ked je vela hore, malo spi, a viac chce papat a nemam mliecko...takze cez den podla potreby, lebo cez den nemame jeden rezim...v noci uz nekojim, kedze mi zacal spat sam 8 hodin, pred mojim spanim odsajem a potom pouzijem cez den...Ale u nas je to stale maximalne 2 davky cez den, ked je to iba ta vecerna pred spankom, tak som happy:slight_smile:
1. kvě 2011 v 18:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zebra41 ani ked si odsavala nevydrzal tri hodky? ze ci sa to nerozhadzalo tym kojenim. ja odsavam, davam moje mliecko, ked je malo, doplnim nutrilonom a tri hodky v pohode cez den vydrzi, vazite inak super, narodil sa malicky a je z neho chlapisko
1. kvě 2011 v 18:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte. vy mate ale dobre deticky a niektore aj papkacov. ja som rada,ze uz si mala zvykla spat vecer,aj ked sa obcas stane,ze hodinu este bojuje,kym zaspi. a pekne papa len v noci. cez den je to katastrofa,aspon podla mna. sme na UM a trva aj dve hodiny,kym stiahne jednu davku,90-120ml. zacne papat,potom uz nechce,tak sa pohrame a zas papa. a takto dookola. este sa mi nepodarilo ju naucit spapat celu davku a vydrzat dve-tri hodinky. ona aj dost tazko zaspava,len s flasou v puse.
a kakanie a cikanie mame v poriadku. rada nam plni plienky. niekedy jej staci dat cistu a za 10min je nakakana. o smrade nejdem ani pisat :grinning: :grinning: :grinning:
nam sa ratalo minule v kostole,akosi nerada vela spi,ked je vo vnutri. tak,aby prilis neplakala,dostala papat. a potrebovala si odgrgnut,tak ju mily zobral na ruky. ludia ticho sedeli a ona si taaak grgla,ze to asi aj knaz pocul :grinning: :grinning: :grinning: ja som sa nemohla prestat smiat z nejj :grinning: :grinning: :grinning:
1. kvě 2011 v 18:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hrozienko11 :grinning: :grinning: :grinning: tak to aby sa ludia v kostole velmi nenudili:slight_smile:
1. kvě 2011 v 19:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mirka0044
@mafynka
@zebra41 dakujem vám skúsim ten ryžový odvar, infant dophilus som dávala pred tým a začala som zase od dnes... malinký mi dnes kakal až 4 x tak sa bojím, že budemše musieť do nemocky ach jaj, zajtra máme výsledky z výteru tak som zvedavá..... :unamused:
1. kvě 2011 ve 20:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
@slavetka no presne,,v noci je to pohoda,,mne sa na prsniku niekedy zlosti,,potaha a zuri,,to si vtedy skusam odsat a veru skoro ani kvapka,,tak dam vtedy aj doobeda nutrilon,,vecer davam pred spanim,,to je uz nauceny,,niekedy ak si cez den odsavam,,a dako nazbieram na jednu davku,tak mu dam materske z flase,,ked mu dam UM,tak je potom spokojny,,
1. kvě 2011 ve 20:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte,

@slavetka - ja som dávala UM vtedy, keď si Adamko stiahol obidva prsníky a ešte bol hladný. Teraz mu už našťastie stačí moje mliečko a to mi v noci spí aj 5 hodín v kuse. UM robím len vtedy, keď potrebujem ísť k doktorom a stráži mi ho svokra.
1. kvě 2011 ve 20:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
@katustek @mirka0044 @mafynka @zebra41 To ako ste zistili, ze babo ma hnacku? Lebo mne sa zda, ze je to stale riedke :grinning: :grinning: :grinning: Ma to aj nejaku inu farbu?
1. kvě 2011 ve 20:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
@bambulka0406 @mafynka @marhulka13 predtym vydrzal 3 hodky - obcas 2.5,ale skor vynimocne. no budem ho musiet naucit naspat :unamused: lebo sa bojim davat mu UM castejsie.
inak dnes sme boli v Nitre v Mlynoch a boli tam preteky lezunov - sutazila moja neterka :slight_smile: celkom zabava sledovat tie deticky,ale pre niektore to bol skor stres nez zabava. no neterka bola vysmiata :slight_smile: aj ked v polovici si sadla a odmietala ist dalej :slight_smile:
1. kvě 2011 ve 21:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
@leonard2002 ja som to zistila tak,ze ked som mu zdvihla nozicky,tak to spoza plienky vytieklo na chrbatik. predtym to tak nebyvalo. a bolo to veeelmi vodove a bolo to take hnedsozelensie
1. kvě 2011 ve 21:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
inak som rada,ze je konecne hokej, len blizko je krcma a vuvuzely mi budia drobca...tak tento rok asi budem rada,ked uz skoncia :unamused:
1. kvě 2011 ve 21:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zebra41 hmmmmmmmm...no tak to sme aj my mali vcera hnacku potom...dnes vela nekakal, tak uvidim, co tam najdem zajtra a ked, tak budem musiet zajst k lekarke :confounded: :confounded: :confounded:
1. kvě 2011 ve 21:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hrozienko11 tto sme na tom pdobne...lenže nám sa to stalo na uvítaní detí, keď mal primátor príhovor malá začala tak prdieť, že aj on sa smial...no a samozrejme, že nezostalo len pri prdení a pokakaná bola až na krku...tak sme sa v kočíku prebalovali. A kedže som náhradné body nezobrala musela som jej vytiahnúť pančušky až pod pazucha a body na to.....no a ked sme sa po namáhavej práci vrátili do sály....bolo už po uvítaní...... :grinning: :grinning: :grinning:
1. kvě 2011 ve 21:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
@marhulka13 dakujem za odpoved :slight_smile:
1. kvě 2011 ve 21:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dnes sme boli s drobcom na vylete v polsku. musim mu zapisat prvu zahranicnu cestu :grinning:
1. kvě 2011 ve 21:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zebra41 Ahoj, chystam sa dnes k lekarke s malym kvoli tej hnacke, ma to tiez take zelenkave, len sa chcem opytat, ci robili Jakubkovi vyter a ci zistili nakoniec nejaky virus alebo co.
2. kvě 2011 v 08:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
@leonard2002 tak myslím si, že to je hnačka, ked má hovienko skoro úplne tekuté... :sweat_smile: ale bruško ho nebolí to by som videla, že je nekludný... on mi dokonca prespí už celú noc a v noci sa vôbec nezobudí, keby ho bolelo bruško, tak by tak nespal si myslím :confused: a tá farba je taká žltá až tmavá žltá... ale niekde som čítala, že niektoré detičky mávajú skôr riedku stolicu tak neviem uvidím, aké budú výsledky.... my sme si už všeličím prešli, ako 2 týždnového som ho už nekojila vyskúšali sme 4 druhy mliek, najprv ho zapekalo od beby od ha-čkového nutrilonu ho bolelo bruško a nakoniec sme skončili pri nutrilone comfort... a teraz tie hnačky chúďa moje malé :frowning2:
2. kvě 2011 v 09:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte, ja som dnes dostala Nutrilon comfort na predpis, vraj sa to da do 3.mesiacov brat na predpis a usetrit aspon nieco, ja som sa s doktorkou o tom bavila, ze Matka dokrmujem Nutrilonom a ona nic a teraz som sa jej spytala, ci mi ho predpise a ona ze samozrejme.......vediet to tak skor :grinning: :grinning: :grinning:

s tym kakanim: nas kaka vzdy len do prave vymenenej plienky alebo po kupani :grinning: :grinning: :grinning:
@katustek @zebra41 boli ste 29.4.na uvitani babatiek v NR? Ake to bolo? Mne sa nedalo, mali sme navstevu a nechcela som im povedat, ze mame iny program ked sa z maleho tak velmi tesili :slight_smile:

a s prdkanim nas tiez nema problemy, ulavi si hocikde a pri akejkolvek situacii, najcastejsie na cviceni. Minule sa ani nenapapal a uslo mu tam snad s kazdej diery, on tam cvici take uvolnovacie cviky a najprv si poprdkal, potom sa pogrckal, potom pokakal a ma par cvikov ked cvici bez plienky, vtedy sa vycikal na rehabilitacny stol normalne som sa na nom smiala

marhulka13@ pri tvojich prispevkoch som si oprskala comp :grinning: :grinning: :grinning:
mafynka@ to ja som pisala o espumisane, nam pomohol, davala som mu asi tyzden do kazdeho mliecka 6 kvapiek, podla odporucania nasej dokiny a teraz uz mame pokoj :wink:
2. kvě 2011 v 10:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
a toto je nas bambulko :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
2. kvě 2011 v 10:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
dobre ranko! teraz sme sa zobudili :grinning:
nepoznate nejaky domaci recept na zapalene hrdlo?? citim ze budem fast chora, kojim a nemozem nic s cibulou, medom a cesnakom. ja ine recepty ako tieto ani nepoznam :( sirup co mam sa tiez nemoze pri kojeni, prosim poradte mi
2. kvě 2011 ve 12:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
@leonard2002 ano, robili mu vyter a trvalo tyzden,kym sme dostali vysledky. mal bakteriu v brusku. najskor sme skusili ryzovy odvar,ale nepomohol, potom probiotika,tie nastastie zabrali. takze netrebalo atb. drzim palce nech vam to dobre dopadne
2. kvě 2011 ve 13:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
@natalca ja som bola na uvitani uz v marci. my sme sa totiz narodili v january, ale kedze termin bol februar,tak sme v tejto diskusii :wink: bolo to ok. dostali sme hrebicek, deticky poukazku. cosi tam zarecitovali, cosi primator porozpraval a po hodinke sme sli domov.
2. kvě 2011 ve 13:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek