• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

TP v únoru/februári 2011. Máme společný termín?

19. září 2012 
@natalca fuuu, Matko sa uz plazi?? teda, bude mat 6 mesiacov a utecie z domu po dvoch... kokso a ja s atesim, ze nas Jurčo už otaca hlavou zo strany na stranu a to je zatial asi vsetko. ma slabe rucicky, aj ked mu do nich nieco vlozim, hned vystrie prsteky.

inak baby, ja som ho asi prechvalila s tym, aky je dobrucky, ako pekne papa a tak. od vcera sa nenormalne jeduje pri papani. predtym zhltol 130 ml za 5 min, pekne grgol a chrapal dalej. teraz furt place, potom sa pogrcka a ked mame stastie, tak ma stikutku len. no potom uz papat nechce, tak sa budi v noci, ze je hladny.
2. kvě 2011 ve 23:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
@marhulka13 nasa sa tiez jeduje pri papani. ma kopec priznakov na reflux. tak sme kupili mliecko na to. bola pokojnejsia,ale mala hrozne hustu stolicu,tak sme prestali davat. po par dnoch sa vyhadzala,tak zrejme z toho mlieka,netusim. tak uz nedavam. skusala som vselico. len vtedy vyberiem flasu a pockam chvilu,ona sa ukludni a zacne papat zasa. dnes bola celkom dobra pri papani,uvidim ako v noci.

inac,skusala som,ze bude papat kazde dve hodiny a caj medzi tym. dopadlo to tak,ze po kupani mi trikrat cucla a zaspala. nastasie sa zobudila do pol hodiny a pekne sa napapala. teraz spinka. som zvedava,dokedy.
2. kvě 2011 ve 23:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, všechny vás moc moc zdravím. Strašně dlouho jsem tu nebyla, ale to je proto, že se snažím co nejvíc věnovat našemu malému andílkovi, a tak na vysedávání u počítače moc času nezbývá. A když už, tak se věnuju škole, zkoušky se neúprosně blíží. Musím Michaelka strašně moc pochválit, je to hotový andílek. Krásně se směje, je hodňoučký, celou noc spinká (mimochodem už od příchodu z porodky). Stále plně kojím a je to super, nemůžu si vynachválit. Prsa jsou s Mišánkem v naprosté symbioze, nemusím odsávat, ani prsní vložky nenosím, prostě pohoda. Krásně mi přibývá. V 9 týdnech 5,8kg :grinning: Tatínek pomáhá, jsem prostě moc spokojená :slight_smile: Snad jediné, co mi vadí je, že i deset týdnů po porodu mám "šestinedělí", bohužel se mi v ráně po epiziotomii vytvořila granulace, takže jsem dnes musela jít na seškrábnutí a znovusešití jizvy. Nechala jsem si dát jen lokální anestezii, abych nemusela malého dokrmovat a normálně kojit hned po zákroku. Nebylo to nic příjemného, přecejen po porodu s miminkem to člověk tak nevnímá. Ale vydržela jsem a teď si opečovavám svoje nové dva stehy a doufám, že se co nevidět zahojí a my se do "toho" s tatinem zas pustíme :sunglasses:
2. kvě 2011 ve 23:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
A tady malá ochutnávka našeho zlatíčka :wink:
2. kvě 2011 ve 23:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
@marhulka13 dakujem - tak ta gallusova znie fakt super :wink:
3. kvě 2011 v 07:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
@verunka90 No ahoj, uz som na Teba parkrat myslela, ze kde si sa nam stratila:slight_smile: Malicky je rozkosny a je super, ze je z Teba spokojna a pysna mamina:slight_smile: Prajem vela krasnych usmiatych dni a prid medzi nas castejsie, rozoberame tu nase kazdodenne starosti a s kazdym tyzdnom nejake nove problemy nasich malych zazrakov:slight_smile:
3. kvě 2011 v 08:18  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@verunka90 neskutocne kraasny chlapcek!! gratulujem! Nech vam robi aj nadalej radost!
3. kvě 2011 v 08:56  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@marhulka13 presne tak :P rucka je chutnejsia ako cumel :grinning: ale uz som mu dnes dala do rucky take gumene hrizatko, tak uz zuzle to...alebo na striedacku s druhou ruckou:P
3. kvě 2011 v 09:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zebra41 ja pojdem na milu pre mamu v KE...teda, pokial mi krpec nezmeni plany :grinning:
3. kvě 2011 v 09:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jezkomanka skús toto:daj si do úst trochu jedlého oleja olivového či slnečnicového,aký máš doma a trochu ho podrž v ústach,povyplachuj,keď zbelie vypľuj,budeš mať trochu nepríjemnú chuť....viem budeš si myslieť,že som padnutá na hlavu,ale mne to asi pred mesiacom,keď ma začalo bolieť hrdlo,pomohlo,poradila mi to lekárnička u nás v lekárni :wink:
3. kvě 2011 v 09:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
babule,tie ktoré dojčíte viete mi poradiť,či môžem klasický zelený šalát na surovo alebo šalátovú polievku?strašne by som si dala tú polievku,ale neviem či neuškodím malej....alebo mám vyskúšať???? :unamused:
3. kvě 2011 v 09:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zuzufek ja som jedla zeleny salat cerstvy...a na maleho to nemalo nijaky zly dopad:slight_smile:
3. kvě 2011 v 09:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
tie ktore krmite deticky z flase- ked sa stane ze mi pije aj pol hodinu, najma vecer, mliecko vo flaske je studensie,tak co??? prihrievate ho pocas jedenia?
3. kvě 2011 v 11:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
@marry26 ja neprihrievam, ale moj pije max.15 minut
3. kvě 2011 v 11:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
@marry26 neprihrievam,ona jednoducho papa aj hodinu. hlavne,ked sa zacne zlostit,tak musime mat prestavky.
3. kvě 2011 v 11:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
@marry26 ja tiez neprihrievam. ale skus na flasu natiahnut teplu ponozku a nevychladne :wink:
3. kvě 2011 v 11:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
@potokin Ahoj, aj ty máš slíž?:slight_smile: aj moja, hoci sa narodila s váhou 4600g, teraz má iba 5200 ale zato 67 cm:slight_smile: tepláčiky obliekam 74, lebo má strašne dlhé nohy, ale na brušku jej to je veľké. asi to bude druhá sklenaříková
3. kvě 2011 ve 12:19  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@verunka90 maly je krasny :slight_smile: tebe drzim palce na skuskach. super ste sa zladili teda so vsetkym,ukazkova mamicka :slight_smile:

mna dnes moja asi tresta za vcerajsok. rano vypila aspon trocha zo svojej davky a ked som chcela dat o dve hodiny,tak ani nahodou. my asi nic take ako pravidelne papanie cez den mat nebudeme :confused:
3. kvě 2011 ve 12:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
@matiniki5 Myslim, ze nie. Ja som si dala minule zmrzku a to si mala vidiet, ake riedke kakal. :grinning:
3. kvě 2011 ve 13:00  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte kocky, nemam cas ist na internet, venujem sa stale malinkej, ale teraz spinuska. :slight_smile: my mame cez den take expresne spanky , po napapani 30-35min ca.Ale chvalabohu cez noc spinka, raz sa zobudi na papanie. Chcem sa vas spytat na vas nazor - synovec mal brusnu chripku pred tyzdnom a chceme ist na navstevu k svokre, on tam urcite bude, ci to nie je riskantne este :unamused: . A este riesim jednu vec, krstna kupila malinkej nausnicky a strasne chce aby som ich uz malinkej dala, mne sa do toho este nechce, lebo malinka ma stale aj nezahojenu ranku po ockovani TBC, tak neviem, ci zase stresujem ja, ako vravi vsetci z manzelovej rodiny :rolling_eyes: :rolling_eyes: :rolling_eyes: :rolling_eyes: :rolling_eyes:
3. kvě 2011 ve 13:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zuzufek - ja už pomaly do stravy pridávam potraviny. Jedla som už aj jahody - a Adamko v pohode. Samozrejme pridávam maximálne jednu potravinu denne, aby som vedela, keď sa vyhádže, že z čoho.

@verunka90 - mne sa tiež dlhšie hojili stehy zdola - bola som riadne pozašívaná. Tvoj malý je nádherný. Náš Adamko je tiež veľmi zlatý - v noci je hore len 2 krát. Zaspáva okolo 8-mej a zobudí sa mi medzi jednou až druhou a potom až ráno medzi 4.30 - 5.00. Vždy, keď ho dokojím, tak ho len preložím do postieľky a spinká ďalej. :slight_smile:
3. kvě 2011 ve 13:32  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@vrabcek154 ked mal tu chripku pred tyzdnom, tak by to malo byt o.k., ak je uz zdravy. Myslim, ze najviac nachylne je sa nakazit v prvych dnoch a pred tym, ako chripka prepukne. s nausnickami neviem, my mame chalana..
3. kvě 2011 ve 13:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
@leonard2002 vďaka,aj ja si myslím,že to nemôže nijako uškodiť i keď ja plánujem uvariť šalátovú polievku na bielo(kyslo),ale ocot si dá muž až na tanieri,to riskovať nebudem.... :wink:
@leginca veď aj ja tak skúšam,tiež som už mala strukoviny,med,orechy,špenát,akurát citrusy nie....netreba sa veru obmedzovať a treba skúšať,nech okoštujú drobci nové chute :slight_smile:
@vrabcek154 ja si myslím,že sa nemáš čoho báť a ak aj máš negatívnu skúsenosť z očkovania,nemusí sa to predsa opakovať :wink: ....ja som dala malej prepichnúť ušká ešte v pôrodnici,natierala som liehom aj natieram a má to o.k. :wink:
3. kvě 2011 ve 14:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vrabcek154 my sice tiez mame chlapca, no ja by som dala uska prepichnut co najskor, pamatat si to nebude a tak sa mi to zda byt lepsie. inak vacsina, co tu ma holky, uz maju prepichnute uska.
a ranku po TBC este stale nema nas JUrko zahojenu a uz ho idu znovu ockovat, ked ma uz cez tri mesiace
3. kvě 2011 ve 14:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
@natalca Ahoj ! My sme na uvítaní detí neboli, lebo som nevedela, kedy to bude... Pozvánku mi totižto určite poslali na zlú adesu, kde už nebývame.... nurilon comfort máme aj my na predpis len čo potom??? :sweat_smile: Lukáš mi vypije tú pixlu mlieka za 2 a 1/2 dňa, to by som zbankrotovala na mlieku :grinning: skúsime potom znovu Ha čkový možno mu to už nebude robiť šarapatu... a ako sa darí Martinkovi? vidím, že krásne zdvíha hlavičku na brušku,... to ten náš nechce byť na bruchu ani za ten svet :slight_smile:
3. kvě 2011 v 15:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
@katustek tak vitaj v klube antibruskovych deticiek:slight_smile: dnes, ked som mu rucky drzala pri hrudi, tak sice pekne dvihol hlavicku, ale na to sa zacal zase zlostit, ze co to s nim stvaram... :angry:
3. kvě 2011 v 16:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dakujem kocky, no my ideme k dokine vo stvrtok nech pozrie tu ranku a asi zoberiem aj nausnicky, musim ich namocit ale do liehu som pocula na sterilizaciu...inak ked pisete o mliecku , my uzivame nutrilon ar 1- proti refluxu a tiez len beham a kupujem v lekarni, dlho nam nevydrzi, ale robi jej najlepsie, skusim neskor prejst na klasicky nutrilon. Lebo tie koliky co sme mali boli hrozneeeeee :cry: :cry: :cry: :cry: :cry:
3. kvě 2011 v 16:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte dievčatá,chcem sa spytat,ake sporenie ste dali svojim detičkám?V lete ideme domov a chcela by som niečo výhodné.Dakujem
3. kvě 2011 v 16:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
my mame prve ockovanie za sebou. dve injekcie dostala,prevenar 13 a este cosi. nabuduce zas dve a potom tri :confused: a az po prichode domov sa normalne napapala. vazime takmer 4,7kg a aj dlzku nam povedali, 55,5cm :slight_smile: pre nas celkom staci :grinning: ved tazka je dost na moje ruky :sweat_smile:
3. kvě 2011 v 16:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
uz mozem aj viac napisat,lebo mala spi :grinning:

@vrabcek154 myslim,ze kludne mozes dat prepichnut. cim skor,tym lepsie. ale to je moj nazor. my este nemame,ale to je tym,ze tu v uk sa vyzaduju prve tri ockovania na to,takze musim cakat.

@leginca @zuzufek nam tu na priprave hovorili,ze jest sa ma vsetko. aj citrusy,lebo odkial vraj mame brat vitamin C :sweat_smile: lenze tu detickam v dvoch rokoch uz vyprazane somariny davaju papat. a diticky s chipsami je bezna vec :confused:
3. kvě 2011 v 17:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek